هریک از استان های کانادا جهت تحقق اهداف مهاجرتی خود برنامه های مهاجرتی گذاشته اند. استان ساسکاچوان یکی از سه استان مسطح و دارای دشت های فراوانی است.

هریک از استان های کشور کانادا جهت تحقق اهداف مهاجرتی خود برنامه های مهاجرتی گذاشته اند.

استان ساسکاچوان یکی از سه استان مسطح و دارای دشت های فراوانی است. این استان از شرق با استان منیتوبا و از غرب با استان آلبرتا همسایه است. استان ساسکاچوان در مرکز کانادا قرار دارد. این استان اغلب هوای صاف و آفتابی دارد و از جمعیت کمی برخوردار است.

این استان طی صد سال اخیر با صنایع کشاورزی اش شناخته شده است و مراکز بزرگ کشاورزی در ساسکاچوان قرار دارد. استان ساسکاچوان اخیرا سعی کرده از قالب سنتی خود خارج شود و در زمینه های صنایع معدنی فنی مهندسی و تولیدی فعال و پیشرو باشد. در واقع این استان از استان های رو به پیشرفت کشور کانادا ست.

لایو برنامه های مهاجرتی ساسکاچوان کانادا

 

متقاضیان بعضی از برنامه های مهاجرتی این استان می توانند بنا به خواست خودشان در این استان ساکن شوند یا استان دیگری را برای سکونت انتخاب کنند. برنامه های مهاجرتی استان ساسکاچوان به چهار دسته ی عمده تقسیم می شوند. ابتدا به طور خلاصه در مورد این برنامه ها توضیح می دهیم. اولی برنامه ی کاری که متعلق به نیروی کار بین المللی است. دومی برنامه ی کاری که متعلق به نیروی کار ماهری ست که از قبل در این استان سکونت دارند و حداقل به مدت شش ماه در این استان کارکرده اند و می خواهند اقامت دائم کانادا را داشته باشند. برنامه ی بعدی برنامه ی سرمایه گذاری ست. این برنامه به عبارت درست تر برنامه ی کارآفرینی است، چون کلمه ی سرمایه گذاری این شبهه را ایجاد می کند که عملی شدن این برنامه ی مهاجرتی صرفا با پرداخت هزینه امکان پذیر است. برنامه ی مهاجرتی بعدی برنامه ای ست که برای کسانی که در زمینه ی کشاورزی فعال هستند ایجاد شده است.

همانطور که پیشتر گفته شد استان ساسکاچوان یکی از قطب های کشاورزی است پس طبیعی است برنامه ی مهاجرتی برای جذب بهترین کشاورزان داشته باشد. در ادامه به جزییات هر یک از برنامه های مهاجرتی می پردازیم.

اول نیروی کار ماهر بین المللی که اکثر متقاضیان به این برنامه علاقه دارند. در صورتی که فرد دارای یک پیشنهاد کاری از کارفرمایی در ساسکاچوان باشد می تواند با شرایط ساده ای به کانادا بیاید و جذب بازار کار شود. در این برنامه ی مهاجرتی بار اصلی به دوش کارفرما ست. او باید ثابت کند دارای کسب و کاری سودآور است. و همچنین قبلا کار های لازم برای پیدا کردن نیروی کار متخصص مورد نیاز خود در سطح کانادا انجام داده است ولی بنا به دلایل متعدد این امر محقق نشد. لذا تصمیم گرفتم نیروی کار خارجی استخدام کنم. اداره مهاجرت استان بررسی های لازم را انجام می دهد که آیا همچین چیزی صحت دارد یا خیر.

برنامه ی مهاجرتی بعدی متعلق به نیروی کار خود استان ساسکاچوان است که در این برنامه نیازی به داشتن پیشنهاد کاری نیست. البته از قبل مدارک شخص متقاضی باید ارزیابی شده باشد و دارای مدرک آیلتس باشد. در حالی که حداقل مدرک CLB پنج است ولی شخص متقاضی با داشتن آیلتس 6و7 امتیاز خوبی به دست می آورد. همچنین شخص متقاضی در صورت داشتن تحصیلات بالا ( فوق لیسانس یا دکترا) امتیاز خوبی کسب می کند ( مدرک فنی حرفه ای از خود کانادا = 20 امتیاز،‌ هر مدرک بالای دیپلم = 15، لیسانس = 20، فوق لیسانس =23). همچنین شخص متقاضی باید ده سال در ده سال گذشته سابقه کار داشته باشد. ( 5 امتیاز برای پنج سال اول سابقه کار و10 امتیاز برای پنج سال دوم سابقه کار)

برخلاف سیستم فدرال معیار کسب امتیاز تنها خود متقاضی ست نه همسرش. با داشتن CLB 8 فرد می تواند حداکثر امتیاز را در بخش زبان از این برنامه ی مهاجرتی بگیرد.

زبان دوم (فرانسه) ده امتیازدارد و به مدرک A2 ده امتیاز تعلق می گیرد. برای رسیدن به این سطح از زبان فرانسه حدود یک سال نیاز است.

در بخش سن کسی که بین 22 تا 34 سال سن دارد حداکثر امتیاز را می گیرد (12 امتیاز)35 تا 45 ساله ها (10 امتیاز) و 46 تا 50 ساله ها ( 8 امتیاز) می گیرند.

30 امتیاز به داشتن پیشنهاد کاری از کارفرما در این استان تعلق می گیرد و همچنین سکونت داشتن اعضای نزدیک خانواده.

سابقه ی کار قبلی یا سابقه ی تحصیل داشتن در این استان نیز 5 امتیاز دارد.

حد نصاب امتیاز در این برنامه 60 است.

اگر واجد شرایط برنامه ی مهاجرتی استان ساسکاچوان هستید در صورت آوردن 67 امتیاز در سیستم فدرال اسکیلد ورکر، از طریق اکسپرس اینتری می توانید پیگیر کسب اقامت دائم کانادا نیز بشوید.

پنج برنامه برای نیروی کار ماهر بین الملل که سابقه ی کار در این استان را دارد وجود دارد.

برنامه های مهاجرتی استان ساسکاچوان

برای خواندن درباره کشور کانادا اینجا کلیک کنید

اولین گروه کسانی هستند که در زمینه ی کشاورزی کار می کنند. آن ها باید دارای حداقل شش ماه سابقه ی کار در این استان باشند و همچنین CLB 4 داشته باشند.برنامه ی بعدی مربوط به کسانی ست که در یکی از موسسات بهداشتی درمانی اشتغال دارند. این دسته به جز مدرک زبان باید مجوز کار در این استان را داشته باشند.

دسته ی بعدی کسانی هستند که در استان ساسکاچوان تحصیل کرده اند و به مدت شش ماه در این استان مشغول به کار بودند. برنامه ی بعدی متعلق به کسانی ست که در زمینه ی گردشگری و هتلداری مشغول به کار هستند. این گروه باید شش ماه سابقه ی کار در این استان داشته باشند.

دسته ی آخر اشخاصی که شامل برنامه ی مهاجرتی نیروی کار ماهر می شود مربوط به راننده های ماشین های سنگین ( پایه یک) است و در مرز امریکا و کانادا تردد می کنند. آن ها علاوه بر داشتن گواهینامه باید مجوز رانندگی در استان ساسکاچوان داشته باشند. رانندگان ماشین های سنگین باید همچنین دارای 6 ماه سابقه ی کار در موسسات حمل و نقل باشند.

در برنامه ی کارآفرینی شخص باید دارای 500 هزار دلار کانادا باشد که 300 هزار دلار آن را سرمایه گذاری کند. اداره ی مهاجرت استان شرایط دارایی شخص را بررسی می کند. در صورت بدون مشکل بودن این دارایی شخص متقاضی می تواند بیزینس پلن خود را ارایه کند. اداره ی مهاجرت استان فاکتورهای بیزینس پلن مانند میزان سود آوری کارآفرینی و استفاده از تکنولوژی را بررسی کرده و بر حسب این فاکتور ها به بیزینس پلن امتیاز می دهد. سپس به شخص متقاضی مجوز کار دوساله داده می شود. شخص متقاضی متعهد است که مفاد بیزینس پلن را عملی کند.

کشاورزان باید زمینی به ارزش 300 هزار دلار بخرند و سابقه ی کار در زمینه ی کشاورزی داشته باشند. اشخاصی که در مقطع فوق دیپلم، لیسانس و فوق لیسانس، از دانشگاه ها و موسسات عالی این استان فارغ التحصیل شده اند می توانند در استان ساسکاچوان سرمایه گذاری کنند. فرآیند برنامه ی مهاجرتی ساسکاچوان به مدت هجده ماه طول می کشد.

وقتی بیزینس پلنی را به دولت کانادا ارائه می کنید به این معنا ست که این بیزینس پلن را با هزینه ی شخصی خود عملیاتی می کنید و نیازی به وام گرفتن ندارید. قرعه کشی در برنامه های مهاجرتی کانادا به این صورت است که به پرونده ی مهاجرتی دارای امتیاز بالاتر زودتر رسیدگی می شود.

هزینه های زندگی در استان ساسکاچوان

هزینه به دلار کانادا نام آن محصول یا سرویس
11.9 ناهار
51.9 شام در رستوران برای دو نفر
7.21 یک وعده فست فود مک دونالد یا مشابه آن
4.8 آبجو در بار محلی نیم لیتری
3.12 کاپوچینو
1.73 کوکا کولا یا پپسی نیم لیتری
680 اجاره ی آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر 40 متر مربع یا 430 فوت مربع
583 اجاره ی آپارتمان یک خوابه ی ارزان 40 متر مربع یا 430 فوت مربع
1254                                                                     آپارتمان اتاق سه خوابه در مرکز شهر ، 80 متر مربع یا 860 فوت مربع
1073 آپارتمان اتاق سه خوابه ارزان ، 80 متر مربع یا 860 فوت مربع
94.4 صورت حساب ها برای یک نفر ، برق ، گرمایشی ، آب و غیره
145 صورتحساب ها برای یک خانواده ی چهار نفره ، برق ، گرمایشی ، آب و غیره
56.8 برنامه اینترنت ، 50 مگابیت بر ثانیه 1 ماه نامحدود
3.7% نرخ بهره وام مسکن به مدت 20 سال
2610 قیمت آپارتمان برای خرید در مرکز شهر ، 1 متر مربع یا 10 فوت 2
2962 قیمت خانه برای خرید در حومه ، 1 متر مربع یا 10 فوت 2
2.2 بلیط حمل و نقل محلی
61.2 بلیط ماهانه حمل و نقل محلی
14.4 تاکسی سواری ، 8 کیلومتر یا 5 مایل
0.82 گاز / بنزین ، 1 لیتر
1.84 شیر یک لیتر
1.99 نان پانصد گرم
3 برنج یک کیلو
2.32 تخم مرغ دوازده عدد
8.07 پنیر یک کیلو
7.9 سینه ی مرغ یک کیلو
9.46 گوشت برای استیک یک کیلو
2.81 سیب یک کیلو
1.36 موز یک کیلو
2.85 پرتقال یک کیلو
2.59 گوجه فرنگی یک کیلو
2.59 سیب زمینی یک کیلو
1.99 پیاز یک کیلو
1.4 آب یک لیتر
1.67 پپسی / کوکا کولای دو لیتری
13 شراب (قیمت متوسط) ، بطری 750 میلی لیتر
2.75 آبجوی نیم لیتری
12 یک بسته سیگار
7.69 دارو به مدت یک هفته
3.67 یک شامپو
3.13 چهار رول دستمال توالت
2.01 یک عدد خمیر دندان
35.7 عضویت در باشگاه بدنسازی یک ماه
10 بلیط سینما برای یک نفر
51.1 نوبت دکتر
16.1 کوتاه کردن مو ساده
44.4 جین مارک دار
68 کفش ورزشی مارک دار
625 پرستاری از بچه یا پیش دبستانی
4627 پیش دبستانی بین المللی یک ساله

برنامه های مهاجرتی استان ساسکاچوان

برای خواندن هزینه های تحصیل در کانادا اینجا کلیک کنید

برای خانواده ی چهار نفره به دلار کانادا برای فرد مجرد به دلار کانادا نام هزینه
3173 1367 هزینه ی ماهیانه زندگی با اجاره
1862 614 هزینه ماهیانه زندگی بدون اجاره
1311 753 اجاره و خدمات
1153 444 غذا
179 67.7 هزینه ی رفت و آمد
  • متوسط حقوق ماهیانه برای هر فرد در این استان 2234 دلار است.
  • جمعیت این استان یک میلیون و هفده هزار نفر است.
  • هزینه زندگی در ساسکاچوان 1367 دلار است که 1.13 برابر ارزانتر از میانگین در کانادا است.
  • ساسکاچوان در رتبه نهم گران ترین و هفتمین ایالت برتر برای زندگی در کانادا قرار گرفت.
  • متوسط حقوق پس از مالیات در ساسکاچوان 2234 دلار است که برای پوشش هزینه های زندگی 1.6 ماه کافی است.
  • پرسش و پاسخ درباره ی مهاجرت به استان ساسکا چوان
  • معیار موقت فارغ التحصیلی ساسکاچوان چیست؟ آیا من واجد شرایط درخواست هستم؟

اقامت موقت فارغ التحصیلان ساسکاچوان یک برنامه موقت است که توسط SINP برای حمایت از دانشجویان بین المللی ساکن در ساسکاچوان تحت تأثیر شیوع کرونا وضع شده است. دانشجویانی که قبل از 1 سپتامبر 2020 در ساسکاچوان زندگی می کنند و از یک موسسه آموزشی در ساسکاچوان فارغ التحصیل شده اند ممکن است واجد شرایط درخواست از طریق این اقامت موقت باشند.

  • من به تازگی درخواست داده ام یا در حال درخواست برای اقامت دائم هستم. آیا در پردازش برنامه من تأخیر ایجاد می شود؟

زمان پردازش فدرال برای برنامه های اقامت دائم کند است، اما مشخص نیست تا چه حد. زمان پردازش مدارک ارسال شده ممکن است به طور دقیق مشخص نباشد.

محدودیت های مرزی در کانادا اغلب در حال تغییر است. لطفاً از وب سایت مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا دیدن کنید تا ببینید چگونه محدودیت های کنونی مرزها بر متقاضیان مهاجرت تأثیر می گذارد.

از 21 ژوئن 2021، محدودیت ها تغییر کرده اند و اگر دارای تأییدیه معتبر (منقضی نشده) اقامت دائم و ویزای کشور کانادا هستید، می توانید به کانادا سفر کنید.

در 7 سپتامبر 2021، دولت کانادا قصد دارد به همه مسافران واکسینه شده، از جمله اتباع خارجی، اجازه ورود به کشور را در صورت واجد شرایط بودن واکسینه کامل بدهد. این قانون ممکن است تغییر کند، بنابراین لطفاً برای مشاهده آخرین به روز رسانی ها به وب سایت مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا مراجعه کنید.

  • اگر موفق به کسب بیمه ی اشتغال شوم، روی درخواست مهاجرت من تأثیر می گذارد؟

اداره ی مهاجرت کانادا اعلام کرده است داشتن بیمه به تنهایی بر درخواست اقامت دائم تأثیر منفی نخواهد گذاشت. افسر مهاجرت فدرال که درخواست را ارزیابی می کند، هنگام ارزیابی معیارهای قابل قبول بودن از نظر اقتصادی/مالی، عوامل مختلفی و به طور کلی پرونده را بررسی می کند.