آیا شما عاشق اعداد هستید؟ اگر جواب شما بله است، رشته حسابداری و امور مالی ممکن است مسیر درستی برای یک مشتاق مانند خودتان باشد. این ضرب المثل را شنیده اید که پول دنیا را می چرخاند.

 

تحصیل در رشته حسابداری و امور مالی در ایالات متحده

 

همانطور که می دانید، تقاضا برای متخصصان مالی برای ایجاد ساختاری پیرامون آن برای رشد مداوم آن وجود دارد. با ورود فناوری انبوه، نه تنها مشاغل جدید ایجاد می کند، بلکه مشاغل مالی را با افزایش مقیاس به فضای بازار به هم پیوسته تر تغییر می دهد.

حسابداری به عنوان انتقال اطلاعات مالی در مورد یک فرد، کسب و کار یا سازمان، مانند سهامداران، مدیران یا دیگران تعریف می شود. فارغ التحصیلان لیسانس حسابداری برای کار در زمینه حسابداری واجد شرایط هستند و دارای دانش و مهارت هایی هستند که برای قبولی در امتحانات حرفه ای و احراز موقعیت به عنوان یک حسابدار رسمی معتبر است. اصول حسابداری پذیرفته شده عمومی در ایالات متحده آمریکا که به اختصار GAAP ایالات متحده نامیده می شود، قوانین اساسی حسابداری هستند که توسط هیئت های استاندارد دولتی یا فدرال تنظیم می شوند. فارغ التحصیلان برنامه لیسانس حسابداری در ایالات متحده به اهداف اساسی، مفاهیم و کدگذاری مربوط به GAAP ایالات متحده به خوبی آشنا خواهند شد.

فرصت های شغلی برای فارغ التحصیلان موفق از برنامه های لیسانس حسابداری خود را در شرکت های حسابداری دولتی، شرکت های بزرگ، دولت محلی، ایالتی یا فدرال، یا خوداشتغالی آزاد نشان می دهند. همچنین فارغ التحصیلان این فرصت را خواهند داشت که تحصیلات و تجربه خود را برای رقابت با مدیران سطح بالا برای پست‌های هیئت مدیره بر مدیران و رفتار شرکتی ادامه دهند.

این که آیا شما علاقه مند به در نظر گرفتن آن به عنوان یک موضوع اصلی یا اضافی هستید، می تواند منجر به یک زندگی کاری و شخصی پر سود و رضایت بخش شود. به ویژه در ایالات متحده، آنها گزینه های سنتی در محوطه دانشگاه و آنلاین را به صورت پاره وقت یا تمام وقت ارائه می دهند.

راهنمای زیر توضیح می دهد که چرا باید و کجا باید حسابداری و امور مالی در ایالات متحده تحصیل کنید.

ساختار برنامه حسابداری

محتوای برنامه، برنامه درسی و ساختار مدارک حسابداری می تواند بسته به دانشگاهی که در آن شرکت می کنید متفاوت باشد. برخی از برنامه ها شامل عناصر مالی هستند یا این دو موضوع را در یک مدرک مشترک ترکیب می کنند.

در مقطع لیسانس می توانید لیسانس یا BSc را مطالعه کنید – تفاوت کمی بین این دو وجود دارد، اما مدارک BSc ممکن است تمرکز بیشتری روی عناصر عملی داشته باشند. در ایالات متحده می توانید برای لیسانس حسابداری تحصیل کنید که ممکن است برای کار به عنوان حسابدار به آن نیاز داشته باشید.

دوره های کارشناسی بین سه تا چهار سال طول می کشد، بسته به کشور و اینکه آیا دوره شامل یک سال اضافی در خارج از کشور است یا خیر. مدارک کارشناسی ارشد نیز موجود است و معمولاً بین یک تا دو سال طول می کشد و دوره دکتری حسابداری تا پنج سال طول می کشد.

موضوعات و ماژول هایی وجود دارد که می توانید انتظار داشته باشید در هر برنامه حسابداری مطالعه کنید، از جمله:

  • گزارش مالی
  • حسابداری مدیریت
  • تئوری و عمل حسابرسی
  • سیستم های اطلاعات حسابداری
  • اقتصاد کلان
  • اقتصاد خرد
  • قانون کسب و کار
  • اصول مالیات

حسابداری و امور مالی چیست؟

برخلاف تصور رایج، حسابداری و امور مالی مترادف یکدیگر نیستند. حسابداری به جریان ورودی و خروجی پول در یک سازمان می پردازد، در حالی که امور مالی به مدیریت وجوه در طیف رشد مربوط می شود.

 

تحصیل در رشته حسابداری و امور مالی در آمریکا

 

چرا تحصیل در رشته حسابداری و مالی در ایالات متحده آمریکا؟

آموزش با کیفیت

موسسات آموزش عالی ایالات متحده به طور گسترده در جهان شناخته شده هستند. اگر قرار بود در لیست مدارس کسب و کار پایین بیایید، 10 دانشگاه برتر در سراسر جهان تحت سلطه دانشگاه های آمریکایی هستند.

یکی از دلایل بسیاری که متقاضیان دانشگاه های آمریکا را انتخاب می کنند، اشتغال مطمئن آن پس از فارغ التحصیلی است. سیستم آموزشی برای آماده کردن دانش آموزان برای تسلط کافی نه تنها در انتخاب رشته خود بلکه سایر موضوعات نیز بهترین است.

دورنمای شغل

طبق اخبار ایالات متحده، مشاغل حسابدار در رتبه سوم یکی از بهترین مشاغل تجاری قرار دارند. پیش بینی می شود که در بازار ایالات متحده، حسابداران و حسابرسان بین سال های 2016 و 2016 نسبت به سایر مشاغل 10 درصد رشد کنند.

بازار مالی جهانی

اقتصاد ایالات متحده یکی از بزرگترین بازارهای مالی در مقیاس جهانی است. این کشور در ردیف غول های دنیوی مانند چین و ژاپن قرار دارد به طوری که تأثیرات جهانی بر کشورهای در حال توسعه دارد. در این راستا، هر فردی که به دنبال شغل مالی است می تواند دارایی خالص خود را با سرعتی مثبت و ثابت رشد دهد.

بازار حتی با افرادی که تجربه کمی در این صنعت دارند، حقوق و دستمزد بالایی را ارائه می دهد.

چه مهارت هایی باید داشته باشم؟

مهارت های حسابداری

شما به طور واقع بینانه باید دانش تخصصی حسابداری و مالی داشته باشید. ممکن است نیاز به دانش در مورد بهترین شیوه ها در رسیدگی و ثبت تراکنش های مالی و بیانیه شرکت داشته باشد. آنچه مهمتر است توانایی انجام تحقیقات شرکتی و یافتن راه حل برای مشکلات مالی است.

اندیشه تحلیلی

داوطلبان باید مهارت انتقادی و تحلیلی را برای نزدیک شدن به اطلاعات مالی نشان دهند. آن ها باید اصول اساسی حسابداری و امور مالی و نحوه شناسایی و تجزیه و تحلیل داده ها را بدانند. حسابدارها باید با منطق به فرآیند داده نزدیک شوند و بتوانند بیشتر به جزئیات بپردازند و در صورت وجود ناهنجاری، بتوانند توضیح دهند که چگونه و چرا وجود دارد.

تخصص فناورانه

فناوری مدرن مرتب ‌سازی و پردازش حجم زیادی از داده‌ های مالی به نرم ‌افزار اتوماسیون را با یک کلیک بسیار آسان ‌تر کرده است. با دانستن نحوه کار در اطراف فناوری، حسابدارها مجهزتر خواهند شد. شما باید حداقل راه خود را در مورد حداقل یک برنامه صفحه گسترده بشناسید.

شرایط و صلاحیت های ورود چیست؟

متقاضیان باید پیشینه قوی در ریاضیات را نشان دهند. برای کسانی که در موضوعات کلیدی در کسب و کار و آمار تخصص دارند به عنوان یک مزیت اضافی دیده می شود.

مدت تحصیل

بسته به سطح برنامه شما، ممکن است زمان زیر تکمیل شود:

دوره لیسانس معمولاً حدود چهار سال طول می کشد. اگر مایل به تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در همان رشته هستید، دو سال دیگر طول می کشد.

 

تحصیل در رشته حسابداری و امور مالی در آمریکا

 

چه هزینه ای برای من خواهد داشت؟

بخش بزرگی از برنامه ریزی مربوط به هزینه های مالی است. هزینه های تحصیل می تواند به طور قابل توجهی بین انواع مختلف موسسات متفاوت باشد. در دانشگاه‌ های خصوصی ‌تر و معتبرتر، ساختار شهریه بسیار گران ‌تر است، اگرچه آن ها برخی از اشکال حمایت مالی را به عنوان بورسیه و کمک هزینه ارائه می ‌کنند.

برای مؤسسات عمومی، به طور متوسط ​​​​به مراتب مقرون به صرفه تر است. اکنون که برای دانشجویان بین المللی، حسابداری و امور مالی در ایالات متحده در مقایسه با آن گران است، اما با توجه به فرهنگ جغرافیایی ارزش سرمایه گذاری آموزشی را دارد.

در کجا می توانید حسابداری و امور مالی را در ایالات متحده تحصیل کنید؟

انتخاب محل تحصیل به همان اندازه مهم است که انتخاب کنید چه چیزی را مطالعه کنید. لیست زیر برخی از موسساتی است که شما باید برای تحصیل حسابداری و مالی در ایالات متحده در نظر بگیرید:

موسسه تکنولوژی ماساچوست

موسسه فناوری ماساچوست (MIT) در سال 1861 تأسیس شد و یک موسسه تحقیقاتی خصوصی مستقر در کمبریج، ماساچوست است. MIT بیش از 11000 دانشجوی کارشناسی و کارشناسی ارشد با 1000 عضو هیئت علمی دارد. فارغ‌التحصیلان آن سالانه 30000 شرکت فعال، 4.6 میلیون شغل و 1.9 تریلیون درآمد ایجاد کرده‌اند. این توسط بلومبرگ به عنوان یکی از بهترین مدارس بازرگانی رتبه 4، رتبه هفتم در کارشناسی ارشد FT در رتبه بندی مالی 2018 و رتبه دوم در رتبه بندی حسابداری و مالی QS است.

دانشگاه استنفورد

دانشگاه استنفورد که در سال 1885 تأسیس شد، یک دانشگاه تحقیقاتی خصوصی است که به دلیل برترین دانشگاه جهانی خود شناخته شده است. دانشگاه استنفورد دارای بیش از 18 موسسه تحقیقاتی میان رشته ای و هفت مکتب فکری است. دانشجویان در ایالات متحده و بیش از 90 کشور دیگر ثبت نام می کنند. این دانشگاه به عنوان هفتمین دانشگاه ملی و بهترین تدریس در مقطع کارشناسی است.

دانشگاه دوک

دانشگاه دوک یک دانشگاه تحقیقاتی خصوصی است که در سال 1938 تأسیس شده است. این دانشگاه یکی از موسسات معتبر در ایالات متحده و خانه فارغ التحصیلان برتر بین المللی است. در رتبه بندی ایالات متحده در رتبه هفتم و در رتبه بندی دانشگاه های جهانی در رتبه هجدهم قرار دارد.

دانشگاه کالیفرنیا، برکلی

دانشگاه کالیفرنیا، برکلی یکی از قدیمی ترین و معتبرترین موسسات تحقیقاتی عمومی است. این دانشگاه در سال 1868 تاسیس شد و به عنوان یکی از برجسته ترین دانشگاه های تحقیقاتی خدمت می کرد. برای سال 2017 و 2018، توسط رتبه بندی علمی دانشگاه های جهان (ARWU) در رتبه پنجم جهان قرار گرفت.

دانشگاه هاروارد

دانشگاه هاروارد یک موسسه خصوصی لیگ آیوی در کمبریج، ماساچوست است که در سال 1636 تأسیس شد. حدود 6700 دانشجو در مقطع کارشناسی و 15250 دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد در آن زندگی می کنند. در نسخه 2019 بهترین کالج ها در رتبه دوم قرار دارد.

مشاغل در حسابداری و امور مالی

حسابداری و امور مالی پس از فارغ التحصیلی گزینه های شغلی مختلفی را ارائه می دهد. ببینید چه فرصت های شغلی و دامنه ای در بازار وجود دارد.

حسابدار خبره

حسابداران خبره مسئول بررسی و ایجاد صورت های مالی هستند. آن ها از نرم افزارهای رایانه ای برای شناسایی الگوهای نامنظم در اظهارات به دلیل سوء مدیریت یا تقلب استفاده می کنند.

کارگزار بورس

کارگزاران بورس در مورد حرکات سهام در بازار آموزش دیده اند و برای این کار، مشتریان از آن ها مشاوره معاملاتی می خواهند که در آن زمان ها برای خرید یا فروش مناسب است.

تحلیلگر داده

برخلاف باور عمومی، تحلیلگر داده خیلی بیشتر از خرد کردن اعداد انجام می دهد. آن ها تعداد زیادی اعداد را می گیرند و تعیین می کنند که چگونه می توان از آن برای یادگیری مشخصات تجاری یک شرکت استفاده کرد. این بینش ‌ها بعداً با رهبران کلیدی در میان گذاشته می‌ شوند.

 

تحصیل در رشته حسابداری و امور مالی در آمریکا

 

اقتصاددان

اقتصاددان به بررسی عرضه و تقاضای کالاها و خدمات در جامعه می پردازد. آن ها بر اساس داده ها و روند رقابتی افراد و شرکت ها تحقیق و گزارش تهیه می کنند. آن ها از نرم افزار پایگاه داده و صفحات گسترده برای کمک به تجزیه و تحلیل آماری در تحقیقات خود استفاده می کنند.

بانکدار خرده فروشی

بانکداران خرد در خط مقدم بانک ها کار می کنند. آن ها به عنوان نقش خدمات مشتری عمل می کنند که شامل خدمات کمکی مانند راه اندازی حساب های جدید، پرداخت وام و انتقال پول است.

منبع: www.easyuni.com