حسابداری یکی از ستون فقرات دنیای مدرن و ستون فقرات تجارت است. پشت هر شرکت موفقی یک حسابدار ماهر وجود دارد – که می داند چگونه از دانش مالی، ریاضیات، آمار و اقتصاد برای رشد یک تجارت استفاده کند.

تحصیل در رشته حسابداری در نروژ

حسابداری یک موضوع بسیار تخصصی است، اما چیزی فراتر از اعداد است. این به طور خاص به جریان روزانه پول در داخل و خارج از یک تجارت می پردازد، تعادل را زیر نظر دارد و از هرگونه چالش آینده اجتناب می کند.

به عنوان یکی از قدیمی ترین و ایمن ترین حرفه ها، که اغلب از آن به عنوان “شغل برای زندگی” یاد می شود، مدرک حسابداری پس از فارغ التحصیلی به شما طیف گسترده ای از گزینه های شغلی را ارائه می دهد.

بین المللی شدن، توسعه نظارتی و تکنولوژیکی فزاینده باعث شده است که بازار کار تقاضای فارغ التحصیلان رشته حسابداری و حسابرسی با مدرک کارشناسی ارشد را داشته باشد. این برنامه کارشناسی ارشد جدید به شما درک کاملی از حسابداری و حسابرسی در یک محیط دیجیتالی می دهد. کاندیداها یک پایه محکم به دست خواهند آورد، خواه جاه طلبی آن ها به دست آوردن یک موقعیت تخصصی یا مدیریتی باشد. حسابداری و حسابرسی موضوعات پیچیده ای هستند که مراحل زیادی در این فرآیند دارند.

دانشجویان باید برای مدیریت پیچیدگی دوره های متنوع و سخت آماده کار سخت باشند. زبان دستورالعمل به زبان نروژی است. برای واجد شرایط بودن برای پذیرش، متقاضیان باید مدرک لیسانس در مدیریت بازرگانی داشته باشند و مهارت زبان در هر دو زبان نروژی و انگلیسی را نشان دهند.

آیا دانشجویان بین المللی می توانند در نروژ به صورت رایگان تحصیل کنند؟

متقاضیان بین المللی می توانند به صورت رایگان در نروژ تحصیل کنند زیرا بسیاری از دانشگاه های نروژ برای متقاضیان ورودی خود شهریه رایگان دریافت می کنند که شامل دانشجویان بین المللی نیز می شود. از آنجایی که مدرسه از شما شهریه دریافت نمی کند، فقط باید نگران پرداخت هزینه های زندگی خود باشید که می تواند شامل مسکن، غذا و بیمه درمانی باشد.

چگونه می توانم در دانشگاه های رایگان نروژ پذیرش بگیرم؟

برای پذیرش در موسسات در نروژ، باید تحقیق کنید که در کدام موسسات می خواهید درخواست دهید، و پس از اتمام انتخاب خود، باید مواد درخواستی مورد نیاز آن ها را بررسی کنید تا به مرحله بعدی بروید. پس از اتمام برنامه خود، با تکرار مجدد مراحل، روی مورد بعدی کار کنید.

شرایط پذیرش برای نروژی ها چیست؟

برای دانشجویان مقطع کارشناسی، تکمیل تحصیلات متوسطه در سطح پیشرفته، که معادل قبولی در امتحان پایان دبیرستان نروژی است، پیش نیاز عمومی برای ثبت نام در دانشگاه ها و کالج های نروژ است که توسط آژانس نروژ برای تضمین کیفیت در آموزش تاسیس شده است. NOKUT).

علاوه بر این، دانشجویان برخی از کشورها باید یک سال کامل تحصیلات تکمیلی در سطح دانشگاه داشته باشند.

از طرف دیگر، متقاضیان برنامه های کارشناسی ارشد باید دارای مدرک لیسانس یا معادل آن برای حداقل 3 سال باشند. این مدرک باید شامل دوره هایی معادل حداقل 1/2 سال تحصیل تمام وقت در موضوع مرتبط با موضوع برنامه درخواستی باشد.

نتایج یادگیری

 • پس از اتمام موفقیت آمیز برنامه، نامزد: دانش
 • دارای دانش پیشرفته در زمینه اقتصاد بازرگانی و دانش تخصصی در موضوعات حسابداری و حسابرسی است.
 • دارای دانش کامل از چندین حوزه موضوعی تخصصی و توانایی به کارگیری دانش در رشته ها، صنایع و بخش ها.
 • دانش پیشرفته ای از سنت های تحقیقات تجاری و روش های تحقیق دارد.
 • دانش پیشرفته ای از ابزارها و تکنیک های تحلیلی مختلف برای حل مشکلات تجاری دارد.
 • دانش کاملی از شرایط چارچوب حرفه ای و نحوه به کارگیری دانش در زمینه های موضوعی جدید یا تغییر یافته و موقعیت های عملی دارد
 • از پیشرفت و نقش حسابداری و حسابرسی در جامعه آگاهی کامل دارد.
 • دانش پیشرفته ای از فرآیندهای تغییر و نحوه مدیریت آن ها دارد.

مهارت ها

 • می تواند منابع اطلاعاتی و نیز چارچوب های علمی و نظری را تجزیه و تحلیل و ارزیابی انتقادی کند.
 • می تواند به طور مستقل با حل مسئله عملی و نظری کار کند.
 • می تواند تنش رابطه بین نظریه و عمل را به طور انتقادی ارزیابی کند.
 • می تواند استدلال حرفه ای را بر اساس تحلیل های خود ساختار و فرموله کند.
 • می تواند روش های مرتبط را در تحقیق و حل مسئله در عمل ارزیابی و به کار گیرد.
 • می تواند یک پروژه تحقیقاتی یا توسعه ای مستقل و محدود را تحت نظارت و مطابق با هنجارهای جاری برای اخلاق تحقیق انجام دهد

صلاحیت عمومی

 • می تواند شایستگی خود را در زمینه ها و مسائل جدید به کار گیرد.
 • می تواند وظایف پیشرفته و ارزیابی پروژه را انجام دهد.
 • می تواند ابزارهای تحلیلی و دیجیتالی را در کارهای عملی به کار گیرد.
 • می تواند به تفکر جدید و فرآیندهای نوآوری کمک کند.
 • می تواند در مورد مسائل دانشگاهی، تجزیه و تحلیل و نتیجه گیری در این زمینه، هم با متخصصان و هم با عموم مردم ارتباط برقرار کند.
 • می تواند کار مستقل همه جانبه برقرار کند و به زبان و اصطلاحات حوزه موضوعی تسلط داشته باشد.
 • می تواند موضوعات مرتبط آکادمیک، حرفه ای و پژوهشی-اخلاقی را تحلیل کند

تحصیل در رشته حسابداری در نروژ

برای مطالعه مقاله مزایا تحصیل در نروژ اینجا کلیک کنید

بهترین دانشگاه های نروژ در زمینه حسابداری

مدرسه بازرگانی نروژی BI

مدرسه کسب و کار BI نروژی بزرگترین مدرسه کسب و کار در نروژ و دومین مدرسه بزرگ در اروپا است.

مدرسه کسب و کار BI نروژی یکی از بزرگترین مدارس تجارت اروپا با 20000 دانشجو است. این دانشگاه تامین کننده اصلی تخصص مالی و اداری در نروژ است.

فعالیت های آکادمیک در مدرسه بازرگانی BI نروژی به 9 موسسه تقسیم شده است و تعدادی از مراکز تحقیقاتی به موسسات این دانشگاه مرتبط هستند. این تحقیق طیف گسترده ای از رشته هایی را که از یک مدرسه تجاری مدرن اروپایی انتظار می رود، پوشش می دهد.

مدرسه کسب و کار BI نروژی دارای مشخصات بین المللی است. محققان ما با متخصصان کشورهای دیگر همکاری می کنند و مهارت هایی را مبادله می کنند که به نفع دانشجویان باشد. مدرسه کسب و کار BI با نزدیک به 170 مدرسه در بیش از 40 کشور همکاری دارد. این به دانشجویان فرصت های بسیار خوبی برای کسب تجربه بین المللی از طریق تبادل می دهد.

BI نروژی مدرسه کسب و کار متخصص دوره ها و برنامه ها برای طیف گسترده ای از صنایع و سازمان ها در بخش های دولتی و خصوصی است. برنامه ها برای رفع نیازهای شرکت ها و افراد طراحی شده اند.

دانشکده اقتصاد نروژ

NHH نروژ، که همچنین به عنوان مدرسه اقتصاد کسب و کار نروژ شناخته می شود، قدیمی ترین دانشگاه علمی نروژ در اقتصاد است. این مدرسه در سال 1936 پس از تصمیم سال 1917 تأسیس شد و توسط پادشاه هاکون هفتم در 7 سپتامبر 1936 افتتاح شد. این مدرسه تا حدودی به دلیل سنت های طولانی شهر و همچنین تمایل به گسترش موسسات آموزشی مختلف در اطراف شهر برگن واقع شده است.

NHH دارای مشخصات بین المللی است و با بیش از 130 دانشگاه و کالج در بیش از 30 کشور همکاری می کند. 40 درصد از دانشجویان NHH حداقل یک ترم در خارج از کشور به عنوان دانشجو تبادلی تحصیل می کنند. موسسات مشترک شامل دانشکده اقتصاد لندن، دانشگاه کورنل، دانشگاه دوک، دانشگاه کالیفرنیا، برکلی و HEC پاریس هستند.

دانشگاه آگدر

دانشگاه آگدر (UiA) دانشگاهی در نروژ است که حدود 12000 دانشجو و 1100 کارمند دارد. این دانشگاه به عنوان کالج دانشگاه آگدر در 1 آگوست 1994 تأسیس شد و در 1 سپتامبر 2007 به عنوان هفتمین دانشگاه نروژ، وضعیت دانشگاهی را دریافت کرد. UiA دارای پردیس هایی در کریستیانسان و گریمستاد است.

دانشگاه ترومسو دانشگاه قطب شمال نروژ

UiT دانشگاه قطب شمال نروژ شمالی ترین دانشگاه جهان است و 16650 دانشجو و 3500 کارمند دارد. UiT دانشگاه قطب شمال به توسعه دانش محور در سطح منطقه ای، ملی و بین المللی کمک می کند.

قطب شمال از اهمیت جهانی فزاینده ای برخوردار است و موقعیت ما در لبه قطب شمال مستلزم یک مأموریت است. تغییرات آب و هوایی، بهره برداری از منابع قطب شمال و تهدیدات زیست محیطی موضوعاتی هستند که اهمیت و نگرانی جهانی زیادی دارند و ما به این موضوع توجه ویژه ای داریم. در UiT دانشگاه قطب شمال نروژ، می توانید مسائل جهانی را از منظر نزدیک بررسی کنید.

طبیعت وحشی، متضاد نور و شرایط آب و هوایی، فاصله های جغرافیایی و چندفرهنگی زندگی در بخش های شمالی نروژ را شکل می دهد. UiT یک دانشگاه کلاسیک با طیف گسترده ای از رشته ها است، اما بسیاری از مراکز تحقیقاتی و برنامه های مطالعاتی منعکس کننده شخصیت خاص قطب شمال نروژ هستند.

هزینه تحصیل در نروژ چگونه است؟

تکمیل مدرک دانشگاهی یک تلاش پرهزینه است و شهریه اغلب بخش عمده ای از هزینه را نشان می دهد. این مورد در نروژ نیست، جایی که بودجه دولتی آموزش رایگان را برای دانشجویان نروژی و بین المللی فراهم می کند.

با این حال، اکثر دانشگاه ‌ها و کالج‌ های دولتی نروژ به طور کلی دارای بودجه هستند و دولت نروژ معتقد است که دسترسی به آموزش عالی برای همه بخش مهمی از جامعه نروژ است. بنابراین، به عنوان یک قاعده کلی، موسسات دولتی نروژ شهریه ای دریافت نمی کنند. این امر در مورد دانشجویان بین المللی صرف نظر از اینکه از کجا آمده اند نیز صدق می کند.

از سوی دیگر، موسسات خصوصی برای برنامه ‌های تحصیلی خود شهریه دریافت می ‌کنند، اما این هزینه ‌ها معمولاً بسیار کمتر از هزینه‌ های مطالعات مشابه در بسیاری از کشورها است. علاوه بر این، با دانشجویان بین المللی به طور مساوی با دانشجویان نروژی رفتار می شود و هزینه ای دریافت نمی شود.

توجه داشته باشید، فقط هزینه اتحادیه دانشجویی وجود دارد که باید به طور کامل پرداخت شود، که بین 30 تا 60 یورو در هر ترم است.

تحصیل در رشته حسابداری در نروژ

آیا هزینه زندگی در نروژ گران است؟

نه در واقع، این بستگی به ایالت یا بخشی از نروژ دارد که در حال تحصیل هستید. حضور در دانشگاه در نروژ مستلزم هزینه های زندگی است که شامل محل اقامت، کتاب و سایر مواد تحصیلی، غذا و آب و برق می شود.

اگرچه هزینه های زندگی در هر ماه می تواند بالاتر از میانگین کشورهای اروپایی باشد، اما هنوز هم برای یک کشور شمال اروپا بهترین هستند. و به عنوان یک امتیاز، استاندارد زندگی و کیفیت زندگی نروژ بسیار بالا است.

به طور متوسط، شما می توانید انتظار داشته باشید که بین 800 تا 1400 یورو در ماه برای زندگی در نروژ پرداخت کنید. هزینه ها در شهرهای بزرگ می تواند بسیار بیشتر باشد. در اینجا برخی از هزینه های زندگی آورده شده است که می توانید انتظار داشته باشید در شهرهایی مانند:

 • اسلو: 1200 تا 2000 یورو
 • برگن: 1100 – 1800 یورو
 • ترومسو و تروندهایم: 1000 تا 1600 یورو

سایر شهرهای کوچکتر نروژ معمولاً هزینه زندگی ماهانه 800 تا 1000 یورو دارند.

منبع: worldscholarshipforum.com

رزرو آنلاین وقت مشاوره