هشت تا از دانشگاه های سوئد در برترین دانشگاه های جهان قرار دارند. اقتصاد کشور عمدتاً توسط علم و فناوری هدایت می شود و دانشگاه ها و آموزش عالی به طور کلی بازتاب کاملی از آن بوده اند. کیفیت آموزش در سرتاسر کشور به خطر نیفتاده است و با همتایان شمال سوئد و اروپا در یک سطح است. در اینجا تعدادی از برترین دانشگاه های سوئد که باید در نظر گرفته شوند آورده شده است:

 

تحصیل در رشته مهندسی عمران در سوئد

 

رتبه بندی برتر دانشگاه های سوئد برای دانشجویان بین المللی

در اینجا تعدادی از برترین دانشگاه‌های سوئد که دارای رتبه بالا و معتبرترین موسسات آموزشی این کشورها هستند، آورده شده است. اگر شما یک دانشجوی مشتاق مهندسی هستید، در اینجا بهترین گزینه ها برای سوئد وجود دارد:

 • موسسه سلطنتی فناوری
 • دانشگاه تکنولوژی چالمرز
 • دانشگاه لوند
 • دانشگاه لینکوپینگ
 • دانشگاه صنعتی لولیا
 • مهندسی در سوئد

کشور اسپاتیفای، ایکیا و اسکایپ، سوئد، با علاقه به عنوان فوق ستاره فناوری شمال شناخته می شود. سوئد نیز یکی از بهترین جاهای اروپا برای کارآفرینی در نظر گرفته می شود. به طور خلاصه، مهندسی در سوئد پر از فرصت ها برای دانشجویان بین المللی است. سوئد همچنین محل دریافت جایزه نوبل معتبر است و جای تعجب نیست که برخی از بهترین دوره های مهندسی در سوئد برای دانشجویان بین المللی وجود دارد. سوئد همچنین به عنوان یکی از شادترین کشورهای روی زمین رتبه بندی شده است و این به معنای تمرکز آن بر پایداری و ابتکارات سبز است. انرژی های تجدیدپذیر بیش از 50 درصد از مصرف انرژی را تشکیل می دهند و این دریچه ای دیگر از فرصت برای مهندسان آینده است.

تحصیل در رشته مهندسی عمران در سوئد

امروزه و در آینده، مهارت‌ های مهندسی برای مدل ‌سازی، تحلیل و طراحی سیستم‌ های سازه‌ ای و ساختمان ‌های پیچیده باید بر اساس درک عمیق و شهودی از رفتار فیزیکی و مکانیکی عناصر و سیستم‌ های سازه‌ ای باشد.

برای کار در این صنعت، باید درک درستی از زمینه، توانایی همکاری با دیگران، رهبری پروژه های مختلف و برقراری ارتباط در یک محیط بین المللی داشته باشید. این برنامه کارشناسی ارشد مهندسی عمران به گونه ای طراحی شده است که ابزارهایی را برای برآورده کردن این خواسته ها در اختیار شما قرار دهد.

شما با کار با ساخت و سازهای جدید و بهره برداری و نگهداری از انبار قابل توجهی از ساختمان ها، پل ها و سایر سازه های مرتبط با مهندسی عمران به سمت جامعه ای پایدارتر و کارآمدتر از منابع تلاش خواهید کرد.

تحصیل در این رشته با دانشجویان دانش پیشرفته در زمینه مهندسی سازه و همچنین در موضوعات مهندسی عمران یا معماری می دهد. دانشجویان قادر خواهند بود این دانش را با دیدی جامع از ساختمان ها و زیرساخت ها به عنوان سیستم های فنی پیشرفته پیاده سازی کنند. این برنامه دوره های سطح پیشرفته ای را ارائه می دهد که اغلب به پروژه های واقعی و استفاده از ابزارهای پیشرفته برای طراحی و مدل سازی مربوط می شود.

مهندسی عمران در سوئد دو مسیر اصلی را ارائه می دهد: مهندسی عمران و مهندسی معماری. مسیر مهندسی عمران به تکنیک هایی برای طراحی، ساخت و نگهداری جاده ها، خیابان ها، مسیرهای راه آهن، پل ها و تونل ها اختصاص دارد. رشته مهندسی معماری به طراحی مهندسی و تجزیه و تحلیل ساختمان ها با تاکید بر عملکرد در سطح سیستم و از دیدگاه چرخه عمر مربوط می شود. روش‌های تدریس شامل ترکیبی از سخنرانی‌ها، تمرین‌ها، کار پروژه و کار آزمایشگاهی است. در طول برنامه، دانش آموزان به طرق مختلف با صنعت تعامل دارند، از جمله کار پروژه با همکاری کارشناسان صنعت و مشارکت کارشناسان صنعت به عنوان معلم.

این برنامه با یک پروژه اعطای مدرک پایان می یابد که باید به یک موضوع در زمینه مرتبط باشد، با تمرکز بر بررسی و تجزیه و تحلیل یک مشکل. این همچنین فرصتی برای دانش آموزان برای تعامل با صنعت و تحقیقات فعلی است.

آنچه فارغ التحصیلان این برنامه به دست خواهند آورد

 • توانایی قوی برای توسعه و طراحی ساختمان ها و زیرساخت ها با توجه به شرایط و نیازهای انسانی و اهداف جامعه برای توسعه پایدار اقتصادی، اجتماعی و زیست محیطی.
 • توانایی قوی برای برقراری ارتباط با مخاطبان مختلف به زبان انگلیسی و/یا سوئدی، هم به صورت شفاهی و هم به صورت نوشتاری. این شامل توانایی بحث و ارتقای نتایج و یافته‌ ها می‌ شود. این امر از طریق ارائه شفاهی و کتبی در کل برنامه به دست می آید.
 • آگاهی از جنبه های اجتماعی و اخلاقی، از جمله مسائل اقتصادی و اجتماعی و توسعه پایدار بوم شناختی.

 

تحصیل در رشته مهندسی عمران در سوئد

 

برای مطالعه مقاله تحصیل در رشته مهندسی در سوئد اینجا کلیک کنید

موضوعات تحت پوشش

موضوعات سازه‌ های مهندسی عمران، مانند پل‌ ها، ساختمان ‌ها و سازه‌ های زیرزمینی، عملکرد ساختمان‌ ها، مصالح، فیزیک و طراحی مهندسی خدمات ساختمان، زمینه‌ های اساسی در برنامه های مهندسی عمران ساختمان هستند.

دوره های ارائه شده در این برنامه به موضوعاتی مانند طراحی مفهومی، سیستم های سازه ای، اندازه گیری اعضای سازه در بتن، فولاد و الوار، پدیده های ناپایداری، دینامیک، طراحی پایه ها، شمع ها، سازه های نگهدارنده و تونل ها می پردازد. علاوه بر این، حفاظت از آب و هوا، آب و هوای داخلی، آسایش انسان، استفاده بهینه از مواد و انرژی، انتقال گرما و جرم، عملکرد حرارتی، دوام، کنترل رطوبت، HVAC (گرما، تهویه، هوا، شرایط)، تجزیه و تحلیل چرخه زندگی پایدار، توسعه سیستم‌ها و راه حل های فنی، اخلاق مهندسی، ابزارهای مهندسی و مدل سازی عددی، تحلیل اجزا محدود، روش اجزای محدود و روش شناسی محاسباتی.

حرفه

بخش ساختمان تأثیر بلندمدتی بر محیط ساخته شده دارد و برنامه کارشناسی ارشد در مهندسی عمران و معماری نیاز شناخته شده مهندسین را برآورده می کند که دانش و توانایی طراحی و ساخت زیرساخت ها، مسکن مسکونی و محیط های کاری را با استفاده از بهینه سازی دارند. فناوری از نظر اقتصادی و تأثیر زیست محیطی. این برنامه به فارغ التحصیلان مهارت های مورد نیاز جهانی و فرصت های شغلی عالی در آینده را در هر دو بخش تحقیق و صنعت، در سطح ملی و بین المللی ارائه می دهد.

فارغ التحصیلان این برنامه برای یک حرفه حرفه ای کار بر روی طراحی ساختمان ها و زیرساخت ها مانند جاده ها، راه آهن ها، تونل ها و پل ها آماده خواهند شد. فارغ التحصیلان همچنین برای کار در صنعت ساخت و ساز، و همچنین در مقامات دولتی، مانند اداره راه یا راه آهن، به عنوان طراح یا رهبر پروژه آماده خواهند شد. فارغ التحصیلان این برنامه در شرکت ها و سازمان هایی مانند Skanska، NCC، ÅF، PEAB، JM، Veidekke، Svevia، WSP، Trafikverket و همچنین برای مؤسسات عمومی و شهرداری ها کار می کنند. علاوه بر این، فارغ التحصیلان می توانند یک حرفه تحقیقاتی آکادمیک را دنبال کرده و مقطع دکتری را ادامه دهند. در نتیجه همکاری ما با صنعت، به ویژه در طول کار پروژه های کارشناسی ارشد یا پروژه های مختلف، دانشجویان این فرصت را دارند که با افراد صنعت آشنا شوند و اولین تماس را برقرار کنند که اغلب منجر به فرصت های شغلی می شود.

شرایط ورود

 • گواهینامه ها و مدارک تحصیلی باید به طور رسمی توسط اداره ثبت دانشگاهی، اداره امتحانات، یا اداره مشابهی که ریز نمرات رسمی سوابق را در دانشگاه شما صادر می کند، صادر شود. الزامات اسناد بین کشورها متفاوت است. در پذیرش دانشگاه، آنچه برای کشور شما مورد نیاز است را بیابید.

متقاضیانی که قبلاً در یکی از دانشگاه های سوئدی که از Ladok استفاده می کنند تحصیل می کنند، نیازی به ارائه گواهینامه و ریز نمرات ندارند. فقط مطمئن شوید که از همان شماره هویت شخصی در Ladok در دانشگاه و درخواست شما در پذیرش دانشگاه استفاده می شود.همه متقاضیان باید مدارک تحصیلی رسمی خود را برای اثبات واجد شرایط بودن خود مستند کنند. فقط مدارک از دانشگاه های بین المللی شناخته شده توسط شورای آموزش عالی سوئد که وب سایت Universityadmissions.se را مدیریت می کند تایید می شود.

 • کارنامه دوره های تکمیل شده و نمرات موجود در مدرک شما

ریز نمرات دوره های تکمیل شده و نمرات موجود در مدرک شما باید به طور رسمی طبق گواهینامه ها و مدارک تحصیلی صادر شود. اگر دروسی که از مطالعات قبلی اعتبار داده شده و/یا منتقل شده اند، باید ریز نمرات رسمی برای آن ها نیز ارسال کنید.

 • مدرکی که مهارت زبان انگلیسی شما را اثبات می کند مانند آیلتس با نمره 6.5 که هیچ مهارتی زیر 6 نباشد. (تافل و PTE معادل نیز مورد قبول واقع می شود.)
 • شما باید رزومه یا CV که در آن درباره تمام سوابق تحصیلی و کاری خود توضیح داده اید، ارائه دهید.
 • شما باید از دو استاد که شما را می شناسند توصیه نامه دریافت کنید.
 • انگیزه نامه توضیح می دهد که چرا این برنامه را در دانشگاه مدنظر خود انتخاب کرده اید، امید دارید چه چیزی از آن به دست آورید و چگونه علایق و مهارت های شما به موفقیت شما در تحصیل کمک می کند. شامل یک زندگی نامه با توسعه و ارتباط فعالیت های تحصیلی و حرفه ای، فعالیت های فوق برنامه و تجربیات مربوطه خود باشید. بسیاری از دانشگاه ها به یک الگوی استاندارد نیاز ندارد، اما باید به زبان انگلیسی و کمتر از 500 کلمه باشد. اگر برای چندین برنامه که نیاز به انگیزه نامه دارند درخواست می دهید، باید برای هر کدام یک نامه ارسال کنید و در بالای صفحه ذکر کنید که هر نامه برای کدام برنامه کاربرد دارد.

 

تحصیل در رشته مهندسی عمران در سوئد

 

هزینه های تحصیل در رشته مهندسی عمران در سوئد

برای تعداد زیادی از دوستانی که قصد ادامه تحصیل در سوئد را دارند هزینه های تحصیل در سوئد می تواند گران قیمت باشد، اما با وجود تحصیلات با کیفیت و امکانات موجود در سوئد در حین و پس از تحصیل این هزینه کاملا منطقی به نظر می رسد. هزینه های تحصیل در این رشته در دانشگاه های مختلف متفاوت است پس شما حتما باید سایت دانشگاه ارائه دهنده دوره را چک کنید. اما اگر بخواهید به طور کلی مبلغی مد نظر داشته باشید می توانیم به شما بگوییم که تحصیل در سوئد می تواند بین 5 تا 7 هزار یورو به صورت ترمی هزینه داشته باشد که هر سال شامل دو ترم می شود.

منبع: www.chalmers.se