تحصیل در رشته گرافیک در کشور هلند

تحصیل در هلند به صورت  یک دوره ویژه برای داوطلبان رشته ی گرافیک قابل دسترس است. برنامه کارشناسی ارشد آکادمی خلاق دانش گسترده ای در زمینه طراحی خود را از طریق تجربه حرفه ای و آموزش سطح بالا به اشتراک می گذارد، به اینصورت که دانشجویان با مدرک دیپلم دبیرستان خود میتوانند در مقطع کارشناسی چهار ساله ی گرافیک در دانشگاه های کشور هلند اقدام به ثبت نام برای ترم September 2021 کنند.

تحصیل رشته گرافیک در کشور هلند

آخرین مهلت ثبت نام برای  مهاجرت به هلند توسط این دوره فقط تا اواخر آذر ماه میباشد.

داشتن مهارت در زبان انگلیسی و دیپلم دبیرستان که امکان دسترسی به آموزش عالی در کشور مبدا را فراهم میکند ضروری است .

شرایط زبان برای این دوره انگلیسی ارائه شده : آیلتس 5.5 یا معادل آن.

دانش آموزانی که 17 سال یا بیشتر دارند و کمتر از 12 سال تحصیلات رسمی را به پایان رسانده اند و فاقد دیپلم دبیرستان هستند که اجازه دسترسی به آموزش عالی در کشور مبدا را می دهد ، باید 60 اعتبار اضافی در برنامه پیش لیسانس کسب کنند.

دوره های کارشناسی به دوره های اصلی و دوره های تخصصی (مربوط به یک رشته اصلی یا جزئی) تقسیم می شوند. رشته های انتخابی را می توان از هر یک از دوره های برنامه ریزی شده در سطح کارشناسی انتخاب کرد. دوره های تخصصی بر اساس ثبت نام برنامه ریزی شده اند و ممکن است در همه دانشگاه ها در دسترس نباشند. دوره های تخصصی به صورت انتخابی در دسترس همه دانشجویان قرار دارد. برای جزئیات بیشتر و لیست دوره های موجود با شماره های تماس موسسه اعزام دانشجوی Eustudy تماس حاصل فرمایید.

تحصیل رشته گرافیک در کشور هلند

ارتباط بین این حرفه و نگاه نوآورانه ، فردی و هنری در قلب طراحی گرافیک است. شما می آموزید که چگونهابزارها، دانش و مهارت های مورد نیاز حرفه را توسعه داده و از آنها برای ذهنیت طراحی شخصی خود استفاده کنید. ذهنیت طراحی شخصی شما مستلزم تحقیق خلاقانه ، تمایل به ابتکار و نوآوری در جهان پیرامون ، آزمایش ، انعکاس خود ، اتخاذ نگرش انتقادی به رسانه ها و تفکر و عمل در اصطلاحات میان رسانه ای است.

شما به عنوان یک طراح گرافیک پیام را تجسم می کنید و مسئول آن هستید. ممکن است گاهی اوقات آغازگر پیام باشید. در این حالت ، طراحی و هنر تقریباً با هم ادغام می شوند. شکلی را ایجاد می کنید که در آن یک پیام به جهان منتقل می شود.

پس از اتمام برنامه مطالعه ، برای شروع کار خود یا کار به عنوان فریلنسر یا آژانس طراحی مجهز خواهید شد. سبک ها و دکورهای خانه را طراحی می کنید و برای مجلات ، کتاب ها ، روزنامه ها ، وب سایت ها ، رهبران و پوسترها طراحی می کنید. طرح های شما در صحنه های عمومی ، منسوجات ، اینترنت و حامل های رسانه ای جدید مانند iPad ظاهر می شوند.

مهارت های شما ارزیابی میشوند

ظرفیت خلاقیت شما: ظرفیتی که با آن بیان بصری ، مفهومی و ادراکی کار می کنید. شما درک و حس رنگ ها ، اشکال و مواد را دارید. کارهای شما نشانگر نوآوری و اصالت است.

ظرفیت ارتباطی شما: که مهارت ارتباطی خوبی دارید ، می توانید علایق و انگیزه های خود را به اشتراک بگذارید و قاطعیت و نظم را نشان می دهید.

تحصیل رشته گرافیک در کشور هلند

ظرفیت شما برای انعکاس انتقادی: شما یک نگرش کنجکاو و تجربی ، علاقه به هنر و فرهنگ و علاقه شدید به زمینه طراحی گرافیک انتقادی دارید. برای پذیرش در این دوره ، مهم است که شما بتوانید توانایی خود را در ترجمه قابلیت های بصری و خلاقیت خود به تصاویر منحصر به فرد و ارتباطی نشان دهید. همچنین ، باید به ما نشان دهید که به عنوان یک فعال فرهنگی که از طراحی گرافیک به عنوان وسیله بیان خود در منظره ای در حال تغییر هنر ، فرهنگ ، رسانه ، فناوری ، سیاست ، فلسفه ، ادبیات ، مسائل اجتماعی ، تنوع استفاده می کند ، و غیره.

بخشی از پیشینه هنر در کشور هلند

بیش از 350،000 عکس ،تکثیر و چاپ شده توسط هنرمندان هلندی شمالی و جنوبی و فلاندیایی از دوره  1400 تا 1800 که شامل مجموعه نقاشی ها و گرافیک های هلندی قدیمی می باشند. از هنرمندانی مانند رامبراند ومکتبوی ، پیتر پل روبنس ، یان ون گوین (با بخش جداگانه ای برای ارث هانس اولریش بک (1010-1930) و ویلم ون د ولد اول و دوم) (به ارث رسیده از Michael S. Robinson ، 1910-1999). چاپ های زیادی نیز می توان در مجموعه ها یافت. گرافیک ت همچنین منبع مهمی برای اهداف تحقیقاتی را تشکیل می دهد. بخش مهم دیگر مجموعه انتخاب تصاویر شیشه های رنگی است (بیشتر آنها از قرن 15 و 16) و لیوان های آشامیدنی حکاکی شده ، که به دلیل پیوند با نقاشی ها و چاپهای این دوره از اهمیت خاصی برخوردار هستند. این آثار  بر اساس قرن ، موضوع و در نهایت هنرمنده سازنده طبقه بندی شده اند.

مجسمه های قدیمی هلندی

مجموعه تصاویر مجسمه های قدیمی هلند ، شامل حدود 12000 عکس و بازتولید از مجسمه ها ، محراب ها و بخشهای مجسمه سازی شده توسط هنرمندان هلندی شمالی و جنوبی از دوره 1100 تا 1800 می باشد. این مجموعه شامل عکسهای جالب اواخر قرن نوزدهم از کتابخانه دانشگاه اوترخت است. این موارد تا حدی توسط اولین استاد تاریخ هنر هلندی ، ویلم وگلسانگ (1874-1954) شرح داده شد و بخشی از میراث متخصص مجسمه سازی Desiré Bouvy (1915-1993) است. مواد در درجه اول توسط مجسمه ساز طبقه بندی می شود. تصاویر توسط مجسمه سازان ناشناخته براساس دوره ، منطقه و شهر طبقه بندی شده است .