یکی از بهترین راه های مهاجرت به کشورانگلستان، استفاده از روش اسکیلد ورکر انگلستان است. کلیه ی اطلاعات مندرج در رزومه ی مختص به انگلستان شما، باید به زبان انگلیسی باشد. CV مخفف curriculum vitae معادل لاتین course of life است. درتهیه ی رزومه ی مختص انگلستان، فقط از رنگ های سیاه وسفید استفاده کنید و مطلقا رنگی یا فانتزی نباشد.

 

چگونگی تهیه CV اسکیلد ورکر انگلستان و آخرین اپدیت های آن

 

 

برای نوشتن CV، از سمت راست، ابتدا اسم و فامیل خود را به انگلیسی بنویسید. سپس، عناوین تحصیلی و شغلی خود را بنویسید. به عنوان مثال Bachelor of Art (with honor)، عبارت در پرانتز زمانی می آید که شما در طی دوره ی کارشناسی خود، هیچ درسی را نیفتاده باشید. بعد آدرس محل سکونت خود را بنویسید. کلمه ی آدرس را ذکر نکنید فقط کشور و شهر و یک کد.

از عنوان کردن شماره ی واحد و پلاک بپرهیزید. سپس شماره ی موبایلی را بنویسید که همیشه به تماس های خود پاسخگو باشید. البته کد ایران را قبل از شماره ی خود، وارد کنید. پایین این قسمت، ایمیل خود را بیاورید. صدالبته که ایمیل شما باید متناسب با شخصیت حرفه ای شما باشد به طور مثال، نام و فامیل شما در آن، آمده باشد.

ازآوردن آدرس لینکدین خود پرهیزنمایید، فقط درصورتی آدرس لینکدین خود را ذکر کنید که چند پروژه مهم ملی یا بین المللی داشته اید که در رزومه ذکر نکرده باشید. بعد پروفایل شخصی خود را بگذارید. این قسمت در رزومه ی شما بسیارمهم است. شما دراین قسمت، خود را از لحاظ حرفه ای   معرفی می کنید برای مثال: 10 years of experience in interior design

برای نوشتن این قسمت به Google.co.uk مراجعه کرده و سمپل های رزومه ی مختص به رشته ی خود را بخوانید و مطابق با آن رزومه ی خود را تهیه و تنظیم نمایید. از ارائه ی اطلاعات غلط و غیرموثق جدا خودداری نمایید.

 

چگونگی تهیه CV اسکیلد ورکر انگلستان و آخرین آپدیت ها

 

درتهیه و تدوین تمامی اطلاعات مندرج در رزومه ی مختص به انگلستان، شما بایست صاحب تفکربه انگلیسی باشید. مقوله ی بعدی، key Skills است که در این قسمت، به عنوان کردن مهارت های منحصر به فرد یا کم نظیر شغلی بپردازید. دوستان دقت داشته باشید که شما باید به ذکر هر مهارت شغلی خود با جزییات در یک یا دو جمله بپردازید برای مثال:

Design manager: professional in designing services including hedge racks

Able to undertake all different project aspects

دراین قسمت، شما می توانید در صورتی که دارای مهارت های شغلی عنوان شده در سمپل ها هستید، آن ها را کپی پیست کنیم. به خاطرداشته باشید که برای هر شرکت بایست رزومه ی مخصوصی را تهیه و تدوین نمایید و نهایتا ارسال کنید. (با توجه به مهارت های شغلی خواسته شده که البته اگر شما دارای آن، هستید.). در لینکدین خود، از عنوان کردن بیکار بودن خود بپرهیزید.این یک امتیاز منفی برای شما به حساب می آید.

درمرحله ی بعدی، باید نرم افزارهایی را ذکر کنید که با آن ها آشنایی دارید وهمچنین سطح تسلط به آن ها را بیان نمایید. شما باید این قسمت را با جزییات ذکر کنید. برای سمت شغلی ای که می خواهید برای آن درخواست دهید، ابتدا مهارت های مورد نیاز آن سمت شغلی را بخوانید وسپس، فقط نرم افزارهایی را ذکر کنید که با آن ها مرتبط است.

در قسمت بعد، جدیدترین مدرک تحصیلی ای که گرفتید به اضافه ی تاریخ شروع دوره و زمان فارغ التحصیلی را عنوان کنید. برای مثال کارشناسی و کارشناسی ارشد. از ذکر کردن دوره های غیرمرتبط با رشته تان که گذرانده اید، خودداری کنید چون سطح رزومه ی کاری شما را پایین می آورد. از عنوان کردن موضوع تز و تعداد و عنوان مقالات منتشر شده، جدا خودداری کنید. این ها امتیاز مثبت برای پیدا کردن کار در انگلستان به حساب نمی آید.

 

چگونگی تهیه CV اسکیلد ورکر انگلستان و آخرین آپدیت ها

 

به خاطر داشته باشید که رزومه ی مختص به انگلستان باید حداکثر در دو صفحه تهیه و تدوین شود.

قسمت بعدی career history است. شما دراین بخش، به سابقه ی کاری خود در پنج تا هفت سال اخیر می پردازید. شما از آخرین  سمت شغلی داشته اید، شروع به نوشتن کنید. همچنین تاریخ شروع و پایان (ماه و سال به میلادی) آن کار را ذکر کنید. سپس برای هر سمت شغلی ای که تا به حال داشتید در یک پاراگراف به کارها و شرح وظایفی که برعهده داشتید، بپردازید.

بعد به  bullet points برای مثال  ای که در حرفه ی خود داشته اید، بپردازید. سپس سه چهارتا از کارهای شاخص خود را نام ببرید.

اگرکسی بتواند به خوبی مدیریت زمان را انجام دهد، با رفتارهای منفی اطرافیان کنار بیاید و درعین حال، بخوبی وظایف شغلی اش را انجام دهد.

References available on requestرا ذکر کنید به این معنی که در صورت لزوم، شماره ی تماس کارفرمای خود را خواهید داد. تحصیل با کار می تواند تقارن زمانی داشته باشد، یعنی شما همزمان با تحصیل، مشغول کار نیز بودید.

مواردی که نباید در رزومه ی مختص به انگلستان بیاورید.

از عنوان کردن مواردی از قبیل سن،جنسیت، مذهب بازنشسته بودن وغیره جدا خودداری کنید چون این ها شما را از سایر رقبا متمایز نمی سازد و در الویت استخدام قرار نمی دهد.

عکس در رزومه نگذارید.

در رزومه ی خود، ازعنوان کردن علایق شخصی و عادات فردی بپرهیزید چون مطلقا ارتباطی به مسائل کاری و حرفه ای شما ندارد.

نکات تکمیلی

ازفونت کالیبری یا آریل برای نوشتن رزومه استفاده کنید چون فونت نیزازاهمیت بسزایی برخوردار است.

گرامر و دیکته ی جملات را حتما چک بفرمایید.

رزومه ی خود را بصورت فایل PDF بفرستید نه Word.

درCover letter، باید عنوان کنید برای چه سمت شغلی ای درخواست می دهید و چرا به این عنوان شغلی علاقه مند هستید.

شما جهت یادگیری انگلیسی بریتانیایی می توانید به ویدیوهای یوتیوب Anna English مراجعه کنید. (هزاران ساعت کلاس)

شما باید انگلیسی را در حد B1UK برای ویزا شدن بدانید. سه موسسه در ایران و همچنین موسسه ی ایرسافام این نوع آزمون را طبق اطلاعات مندرج در سایت مهاجرت انگلیس ارایه می دهند.

برای مشغول به کار شدن در مشاغل خاصی مثل برق کار ساختمان و… نیازی به ارائه ی مدرک نیست. (مدرک در حد سیکل یا هنرستان ایران لازم است.)

راننده ی تریلی هم جزو مشاغل مورد نیاز انگلستان است. ولی باید گواهینامه بین المللی داشته باشید. (اروپایی یا انگلیسی)

سابقه ی بیمه ی ایران درانگلستان نه اعتبار دارد و نه کسی از شما آن را درخواست می کند.

رشته هایی که مستلزم ارائه دادن پورتفولیوست، این پورتفولیو باید استاندارد انگلستان باشد.

 

چگونگی تهیه CV اسکیلد ورکر انگلستان و آخرین آپدیت ها

 

برای اکثر مشاغل می توان از طریق این ویزا، اقدام کرد.

درصورت داشتن مشاغل در سمت بالا، لطفا برای مشاغل متوسط اقدام کنید چون گزینه های شغلی بیشتری وجود دارد. همچنین نداشتن سابقه شغلی در انگلستان، این مساله برای شما دردسرساز نمی شود.

British Airways دوره های مخصوص مهمانداران هواپیما درانگلیس برگزارمی کند.

برای دسترسی به آخرین آپدیت های اطلاعاتی،لطفا به سایت رسمی مهاجرت انگلیس مهاجرت نمایید:

gov.uk/skilled worker

چند نکته

  • ارجحیتی برای صدور ویزای تحصیلی یا کاری انگلستان وجود ندارد، شما بسته به شرایط تان می توانید برای یکی از این دو اقدام کنید.
  • برای ویزای کارانگلیس، در رشته ی حسابداری موقعیت های شغلی بیشتری وجود دارد تا حسابرسی.
  • درصورتی که از طریق تحصیلی برای ارشد یا دکتری وارد کشورانگلیس شوید به ترتیب دو و سه سال برای پیدا کردن کار وقت دارید.
  • بعد پنج سال کار در انگلیس و پرداخت کردن مالیات، اقامت انگلیس به شما تعلق می گیرد.
  • آرایشگران عزیز امکان اقدام کاری دارند.
  • درصورتی که لیسانس یا فوق لیسانس شما به انگلیسی بوده است، بازهم باید مدرک B1 انگلیسی بگیرید.