اندرش تگنل اپیدمیولوژیست اداره بهداشت عمومی مردم را ترغیب کرده است تا در صورت امکان در فصل پاییز از خانه کار کنند. اندرش تگنل در این رابطه گفت: ما همیشه روی توصیه‌های متحمل متمرکز بوده ایم. این شامل این واقعیت است که ما در حال حاضر به شما توصیه می‌کنیم که در طول پاییز در خانه کار کنید. این مسئله می‌تواند به کاهش ازدحام در رفت و آمدها کمک کند.

لینا هالینگرن وزیر امور اجتماعی که در این نشست خبری حضور داشت، نیز معتقد است سوئد باید موقعیت مطلوب خود را حفظ کند. او در این نشست خبری گفت: به نظر می‌رسد که در جهت درست در حال حرکت هستیم. آمار مرگ و مبتلایان به کرونا در حال کاهش است. اما در بسیاری از مناطق دیگر اروپا این مسئله نتیجه برعکس داشته است. با این حال او هشدار می‌دهد که شیوع بیماری کووید-۱۹ می‌تواند دوباره سرعت گیرد.

دولت سوئد: پاییز بهتر است در خانه کار کنید

اندرش تگنل همچنین افزود: مسئله از خانه کار کردن باید هم برای کارفرما و هم برای شخص کارمند عملی باشد. باید دید که آیا می‌شود کار را بطور درست از خانه انجام داد. به‌عنوان کارفرما باید به این مسئله نیز فکر کرد که در خانه ماندن و در خانه انجام وظیفه کردن در دراز مدت می‌تواند عواقب منفی در پی داشته باشد.

دولت همچنین به نمایندگان استانداری‌ها وظیفه داده است که اهمیت پیروی از توصیه‌های اداره بهداشت عمومی را به مردم اطلاع رسانی کنند. گفته شده است که پیروی از توصیه‌های مقامات به‌ویژه در وسایل حمل و نقل عمومی بسیار مهم است.

منبع: thelocal