ادامه تحصیل در آلمان بدون مدرک زبان

ادامه تحصیل در آلمان بدون مدرک زبان و سطح زبان بستگی به دانشگاهی دارد که قصد دارید در آن ادامه تحصیل دهید. معمولا اگر شما لیسانس خود را در کشورهای  انگلیسی زبان به زبان انگلیسی گذرانده اید نیاز به داشتن مدرک IELTS  و TOEFL  ندارید. بعضی از دانشگاه ها نامه ای به دانشگاه مبدا می زنند که درخواست تاییدیه ی سطح زبان شما را خواهند کرد.

لازم به ذکر است که گرفتن ویزا از این طریق شانس کمی دارد.

برای کسانی که می خواهند در کشور آلمان ادامه تحصیل دهند ، ولی ترجیح می دهند به زبان انگلیسی درس بخوانند تا دو زبان را بخوبی یاد بگیرند و یا چون زبان آلمانی را به خوبی بلد نیستند ، این امکان وجود دارد که در دانشگاه های کشور آلمان به زبان انگلیسی ادامه تحصیل دهید. بیشتر دانشگاه های آلمان برنامه های تحصیلی خود را به  زبان انگلیسی ارائه می دهند.خصوصا در مقطع فوق لیسانس ارائه ی دوره های تحصیلی به زبان انگلیسی بسیار رایج است.

برای دانشجویان بین المللی ادامه تحصیل به زبان انگلیسی فرصت بسیار خوبی ست که نه تنها در یک کشور دیگر زبان بومی آن کشور را در اوقات فراغت خود یاد بگیرید بلکه زبان انگلیسی را در طول دوره ی تحصیلی خود مسلط شوید.

لازم به ذکر است دربعضی دانشگاه های آلمان ، دانش زبان آلمانی جز ملزومات گرفتن پذیرش آن دانشگاه می باشد. شما می بایست از طریق گذراندن تست های زبان آلمانی مثل Test DaF  یا DSH توانایی خود را در زبان آلمانی به اثبات برسانید. هر چند شما اگر قصد ثبت نام در برنامه های درسی بین المللی را داشته باشید نیاز به دانستن زبان آلمانی نخواهید داشت. در این صورت شما فقط در یک کورس زبان آلمانی شرکت می کنید تا زبان آلمانی خود را بهبود بخشید.