تحصیل به زبان انگلیسی در آلمان

تحصیل در آلمان بدون مدرک زبان بستگی به دانشگاهی دارد که قصد دارید در آن ادامه تحصیل دهید. معمولا اگر شما لیسانس خود را در کشورهای انگلیسی زبان، به زبان انگلیسی گذرانده اید نیاز به داشتن مدرک IELTS  و TOEFL ندارید. بعضی از دانشگاه ها نامه ای به دانشگاه مبدا می زنند که درخواست تاییدیه سطح زبان شما را خواهند کرد.

تحصیل در آلمان بدون مدرک زبان

لازم به ذکر است که گرفتن ویزا برای تحصیل در آلمان بدون مدرک زبان، شانس کمی دارد. اشخاصی که قصد اخذ ویزای تحصیلی آلمان بدون نیاز به مدرک زبان را دارند باید دارای شرایط خاص و ویژه ای باشند. باید بتوانند آفیسر سفارت را برای اخذ این نوع ویزا متقاعد نمایند.

تحصیل در آلمان بدون مدرک زبان یک انتخاب فوق العاده است حتی اگر شما توانایی یا میل به یادگیری زبان آلمانی نداشته باشید. فرصت های مطالعه برای دانشجویان بین المللی انگلیسی زبان تقریبا بی پایان است، زیرا اکثر دانشگاه ها دوره ها را به طور کامل به زبان انگلیسی تدریس می کنند.

با این حال، در نظر داشته باشید که یکی از اهداف نهایی تحصیل در خارج از کشور، ملاقات و تعامل با یک فرهنگ جدید است که بسیار متفاوت از فرهنگ خود شماست.

شرایط لازم برای تحصیل در آلمان بدون مدرک زبان

برای کسانی که می خواهند در کشور آلمان ادامه تحصیل دهند، ولی ترجیح می دهند به زبان انگلیسی درس بخوانند تا دو زبان را بخوبی یاد بگیرند. یا چون زبان آلمانی را به خوبی بلد نیستند، این امکان وجود دارد که در دانشگاه های کشور آلمان به زبان انگلیسی ادامه تحصیل دهید. بیشتر دانشگاه های آلمان برنامه های تحصیلی خود را به زبان انگلیسی ارائه می دهند. خصوصا در مقطع فوق لیسانس ارائه ی دوره های تحصیلی به زبان انگلیسی بسیار رایج است.

تحصیل به زبان انگلیسی در کشور آلمان

تحصیل به زبان انگلیسی در آلمان

برای دانشجویان بین المللی ادامه تحصیل به زبان انگلیسی فرصت بسیار خوبی ست که نه تنها در یک کشور دیگر زبان بومی آن کشور را در اوقات فراغت خود یاد بگیرید بلکه زبان انگلیسی را در طول دوره ی تحصیلی خود مسلط شوید.

لازم به ذکر است دربعضی دانشگاه های آلمان، دانش زبان آلمانی جز ملزومات گرفتن پذیرش آن دانشگاه می باشد. شما می بایست از طریق گذراندن تست های زبان آلمانی مثل Test DaF یا DSH توانایی خود را در زبان آلمانی به اثبات برسانید. هر چند شما اگر قصد ثبت نام در برنامه های درسی بین المللی را داشته باشید نیاز به دانستن زبان آلمانی نخواهید داشت. در این صورت شما فقط در یک کورس زبان آلمانی شرکت می کنید تا زبان آلمانی خود را بهبود بخشید.

ویزای مناسب جهت تحصیل در آلمان بدون مدرک زبان

اگر شخص در هر کدام از دانشگاه های آلمان پذیرش بگیرد در نوع ویزای مورد نیاز او تاثیر مستقیم خواهد داشت. (باز هم در خصوص پذیرش تحصیلی آلمان بدون مدرک زبان قابل تذکر می باشد که تحت عنوان ویزای توریستی به کشور آلمان وارد نشوید. زیرا ویزای توریستی را با ویزای دانشجویی قابل جایگزینی نخواهد بود). در خصوص تحصیل در آلمان بدون نیاز به مدرک زبان دو نوع ویزا وجود دارد:

ویزای دانشجویان متقاضی (ویزای با قصد و انگیزه تحصیل)

منظور از این نوع ویزا این است که اگر در رابطه با پذیرش متقاضی در دانشگاه مورد نظر در آلمان به صورت کافی اطلاع رسانی نشده باشد می بایست که جهت ویزای دانشجویی متقاضی و اخذ آن اقدام نمود.

پس از اخذ این ویزا متقاضی به مدت سه ماه اجازه دارد که به یک دانشگاه در آلمان ورود پیدا نماید. در این مدت سه ماه اگر یک دانشگاه مناسب به متقاضی پذیرش دهد پس از آن متقاضی می تواند درخواست ویزای دانشجویی برای تحصیل در دانشگاه های آلمان نماید.

 

تحصیل به زبان انگلیسی در آلمان

ویزای دانشجویی برای کشور آلمان

نوع دوم ویزای دانشجویی برای کشور آلمان ویزای دانشجویی آلمان است. این نوع ویزا به این صورت است که اگر متقاضی موفق به اخذ پذیرش در دانشگاه آلمان و تاییدیه آن شده باشد و یا حتی اگر در یک دوره مقدماتی پذیرش گرفته باشد این امکان را خواهد داشت درخواست ویزای دانشجویی را نماید.

مدت اعتبار ویزای دانشجویی معمولا سه ماه خواهد بود. متقاضی باید در مدت این سه ماه در همان شهر و در دفتر ثبت خارجیان برای تمدید اجازه اقامت خود اقدام نماید.

تحصیل به زبان انگلیسی در آلمان

از دیگر فاکتورهای تقاضای بیش از اندازه تحصیل در این کشور، تحصیل به زبان انگلیسی در آلمان است. با وجود اینکه بیشتر رشته ها به زبان آلمانی تدریس می شود اما تعداد زیادی از رشته ها نیز در برنامه تحصیلی دانشگاه ها وجود دارد که به زبان انگیسی تدریس می شود.

رشته هایی که به زبان انگلیسی تدریس می شوند در ابتدا بیشتر برای مقطع کارشناسی ارشد بود به خصوص رشته هایی مانند علوم اجتماعی و رشته های مرتبط به بازرگانی. اما امروزه این موضوع به مقطع کارشناسی در حال گسترش است.