مهاجرت تحصیلی به کشور لوکزامبورگ

مزایای تحصیل در لوکزامبورگ

کشور لوکزامبورگ جز کشورهای اروپایی است و با کشور آلمان از شرق، فرانسه از جنوب و بلژیک از غرب هم مرز است، پایتخت این کشور، شهر لوکزامبورگ است، از مزایای تحصیل در لوکزامبورگ می توان موارد زیر را بر شمارد:

 • هزینه پایین تحصیل
 • فرصت پیدا کردن کار
 • دریافت کمک هزینه تحصیلی
 • زندگی و تحصیلی در کشوری با نرخ نزدیک به صفر جرم و جنایت


مزایای تحصیل در لوکزامبورگ
فرم درخواست مشاوره رایگان برای مهاجرت تحصیلی به لوکزامبورگ

تحصیل با مدرک دیپلم در لوکزامبورگ

طول دوره کارشناسی در دانشگاه لوگزامبورگ، 3 الی 4 سال است و برای اقدام باید مدرک دیپلم داشته باشید، تحصیل در رشته های فنی و مهندسی و علوم انسانی برای دانشجویان از ایران امکان پذیر است.

تحصیل ارشد در لوکزامبورگ

تحصیل ارشد در لوکزامبورگ، دو سال زمان می برد و میانگین هزینه برای هر ترم 200 یورو است و یکی از مهم ترین فاکتورها برای اخذ پذیرش از دانشگاه لوکزامبورگ، داشتن معدل بالا هست.

شرایط تحصیل دکتری در لوکزامبورگ

هزینه تحصیل در مقطع دکتری بالاتر از ارشد است و تمامی رشته ها به صورت دوزبانه آلمانی/انگلیسی، فرانسوی/انگلیسی و فرانسوی/آلمان تدریس می شوند و ارائه مدرک زبان الزامی است.

کدام دانشگاه لوکزامبورگ را انتخاب کنم؟

لیست دانشگاه های معتبر کشور لوکزامبورگ

مهاجرت همراه با خانواده به لوکزامبورگ

مهاجرت همراه با خانواده به لوکزامبورگ

همسر و فرزندان زیر 18 سال شما، می توانند برای ویزای همراه بعد از ورود به این کشور درخواست دهند و پاسپورت همراهان باید اعتبار داشته باشد و بتوانید هزینه زندگی همسر وفرزندانتان را تامین نمایید. اعتبار ویزای دانشجو باید بیش از 3 ماه باشد.

ویزای تحصیلی لوکزامبورگ

ویزای تحصیلی لوکزامبورگ

برای اخذ ویزای دانشجویی لوکزامبورگ باید از برنامه ای پذیرش گرفته باشید که مدت زمان آن بیش از 3 ماه باشد، از جمله مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی لوکزامبورگ می توان به مواردی از جمله نامه پذیرش، تکمن مالی و نامه عدم سوسابقه اشاره کرد.


اقامت دائم لوکزامبورگ از طریق تحصیل

اقامت دائم لوکزامبورگ از طریق تحصیل

امکان اخذ اقامت دائم در لوکزامبورگ، بعد از 5 سال اقامت قانونی امکان پذیر است، بنابراین دانشجویان بین المللی بعد از پایان تحصیل، برای ویزای کار درخواست دهند و واجد شرایط اخذ اقامت دائم لوکزامبورگ می شوند.


محل اقامت و خوابگاه دانشجویی در لوکزامبورگ

دانشجویان این فرصت را دارند که در خوابگاه های دانشگاه اقامت داشته باشند، البته دانشگاه هایی هستند که خوابگاه ندارند و دانشجویان باید آپارتمان اجاره کنند یا در خوابگاه های خودگردان ساکن شوند، برای سال اول اگر دانشگاه شما، خوابگاه ارائه می دهد، پیشنهاد ما به شما اقامت در خوابگاه هست که هزینه زندگی شما کمتر می شود و راحت تر می توانید با جامعه بین المللی و دانشجویی ارتباط بگیرید.

محل اقامت و خوابگاه دانشجویی در لوکزامبورگ

انتخاب یک شهر مناسب برای زندگی در لوکزامبورگ

بهترین شهر برای زندگی در لوکزامبورگ

کشور لوکزامبورگ جمعا 5 دانشگاه دارد که عبارتند از 2 دانشگاه، 2 بیزینس اسکول و یک موسسه برای آموزش عمومی، این کشور 3 زبان اصلی و رسمی دارد.

سیستم آموزشی لوکزامبورگ

در سیستم آموزشی لوکزامبورگ، تحصیل از سن 4 تا 16 سالگی اجباری است و به طور معمول هزینه های تحصیل توسط دولت پرداخت می شود و رایگان است، اما به عنوان فرد بین المللی اگر محدودیت زبانی دارید، باید این موضوع را در نظر بگیرید که لازم هست هزینه پرداخت کنید و هزینه تحصیل فرزندان مهاجرین، رایگان نیست.

تحصیلات تکمیلی در لوکزامبورگ

تنها دانشگاه دولتی کشور لوکزامبورگ، در سال 2003 تاسیس شده است و دانشجویان می توانند در تمامی مقاطع تحصیلی در این دانشگاه، مشغول به تحصیل شوند. پرطرفدارین رشته ومقطع تحصیل ارشد بیزینس و اقتصاد در این دانشگاه است.

تحصیل با مدرک دیپلم در لوکزامبورگ

تحصیل در لوکزامبورگ می تواند انتخاب دانشجویان ایرانی برای تحصیل کارشناسی باشد، نیازمند اپلای کارشناسی در دانشگاه لوکزامبورگ داشتن دیپلم، مدرک زبان (براساس زبان تحصیل) است

تحصیل ارشد در لوکزامبورگ

برای تحصیل در لوکزامبورگ با هزینه ترمی 200 یورو، میتوانید برای تحصیل ارشد اقدام کنید، شرط معدل بسیار مهم است. هزینه تحصیل برای دانشجویان بین المللی و لوکزامبورگی یکسان است.

شرایط تحصیل دکتری در لوکزامبورگ

مطالعه دکترا در لوکزامبورگ آسان نیست، تمامی رشته ها به صورت دو زبانه ارائه می شوند (آلمانی/انگلیسی، فرانسوی/انگلیسی و فرانسوی/آلمان)، مدت زمان تحصیل دکتری 3 الی 4 سال است. چهار دانشکده برای تحصیل دکترا در لوکزامبورگ به شرح زیر است:

 • دانشکده دکتری علوم و مهندسی
 • دانشکده حقوق دکتری
 • دانشکده دکترا در اقتصاد و دارایی 
 • دانشکده دکترا علوم انسانی و علوم اجتماعی 

دانشگاه های لوکزامبورگ

همانطور که گفتیم کشور لوکزامبورگ، 5 دانشگاه دارد، که عبارتند از:

University of Luxembourg
Lunex University
Sacred Heart University Luxembourg
Miami University
Luxembourg School of Business

فرصت کار همزمان و بعد از تحصیل در لوکزامبورگ

دانشجویان بین المللی می توانند تا 15 ساعت در هفته، همزمان با تحصیل مشغول به کار شوند و در تعطیلات تابستان و زمستان این اجازه به دانشجویان داده می شود که 40 ساعت در هفته (به صورت تمام وقت) کار کنند. دانشجویان بین المللی (خارج از اتحادیه اروپا) بعد از فارغ التحصیلی می توانند برای ویزای کاری درخواست دهند این ویزای یکسال اعتبار دارد و دانشجویان باید در این بازه یکسال با کارفرما قرار داد کاری ببندند یا شرکت تاسیس کنند.

هزینه زندگی و تحصیل در لوکزامبورگ

هزینه تحصیل در دانشگاه دولتی لوکزامبورگ برای هر ترم حدود 200 یورو است، اما در دانشگاه های خصوصی هزینه از 9 تا 29500 یورو در سال هست. هزینه زندگی در لوکزامبورگ 1805 یورو در ماه است.

مهاجرت همراه با خانواده به لوکزامبورگ

برای ویزای الحاقی خانواده دانشجویی که در لوکزامبورگ تحصیل می کند، ویزای دانشجو باید بیش از 3 ماه اعتبار داشته باشد و دانشجو در لوکزامبورگ حضور داشته باشد.

ویزای تحصیلی لوکزامبورگ

اصلی ترین لازمه درخواست ویزای تحصیلی لوکزامبورگ داشتن پذیرش از دانشگاهی در این کشور است که مدت زمان برنامه تحصیلی آن بیش از 3 ماه باشد، از جمله مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی لوکزامبورگ می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • نامه پذیرش
 • پاسپورت با حداقل دو صفحه خالی
 • نامه عدم سوسابقه
 • تمکن مالی
 • بیمه

اقامت دائم لوکزامبورگ از طریق تحصیل

دانشجویان با 5 سال اقامت قانونی در لوکزامبورگ می توانند برای اقامت دائم این کشور درخواست دهند، بنابراین بعد از تحصیل در لوکزامبورگ با پیدا کردن کار؛ امکان درخواست اقامت دائم را خواهند داشت.