شرایط تحصیل در انگلستان 2024 ✅ – (مدارک لازم برای مهاجرت تحصیلی + هزینه تحصیل پایین)

مزایای تحصیل در انگلستان

انگلستان بعد از آمریکا، دومین مقصد تحصیلی در میان دانشجویان بین المللی هست، ارائه ی بورسیه های تحصیلی و تخفیف شهریه در کنار آمار بالای پذیرش ویزا باعث شده است، انگلستان دوباره به یکی از کشورهای مور علاقه ایرانیان برای مهاجرت تبدیل شود، از دیگر مزایای مهاجرت تحصیلی به انگلستان می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • طول دوره های کمتر در مقایسه با آمریکا و کانادا 
 • ویزای کار بعد از فارغ التحصیلی 
 • دریافت کمک هزینه تحصیل در مقطع ارشد


مزایای تحصیل در انگلستان
فرم درخواست مشاوره رایگان برای مهاجرت تحصیلی به انگلستان

تحصیل پزشکی در انگلستان

تحصیل پزشکی در انگلستان بسیار پرطرفدار است اما برای مهاجرت تحصیلی به انگلستان و تحصیل در این رشته در ابتدا لازم است در دوره های A-Level شرکت نمایید

تحصیل با مدرک دیپلم در انگلستان

برای تحصیل کارشناسی در انگلستان محدودیت سنی تعریف نمی شود، اما اگر سن شما بالا باشد در صورتی که از دانشگاه پذیرش بگیرید، امکان ریجکتی ویزای شما وجود دارد

تحصیل ارشد در انگلستان

از محبوب ترین دوره های تحصیل در میان دانشجویان ایرانی، تحصیل در دوره ارشد در انگلستان است، زیرا مدت زمان تحصیل یکسال هست و امکان دریافت کمک هزینه تحصیل وجود دارد

تحصیل دکتری در انگلستان

تحصیل در دوره دکتری در انگلستان مشابه با کشورهای اروپایی، کانادا و آمریکا است، مدت زمان دوره بین سه تا چهار سال و داشتن مدرک زبان، مقاله ISI و ارتباط با سوپروایزر نیز مهم هست

کدام دانشگاه انگلستان را انتخاب کنم؟

لیست دانشگاه های معتبر کشور انگلستان

مهاجرت همراه با خانواده به انگلستان

مهاجرت همراه با خانواده به انگلستان

یکی از مهم ترین موارد برای دریافت ویزا همراه انگلیس که باید در نظر بگیرید این است که آیا می توانید تمکن مالی لازم برای خانواده ی خود را ارائه دهید یا خیر، ویزا همراه فقط درمقطع دکترا صادر می شود

ویزا تحصیلی انگلستان

ویزا تحصیلی انگلستان

شما در صورتی می توانید برای ویزای تحصیلی انگلستان درخواست دهید که از دانشگاهی در انگلستان پذیرش تمام وقت گرفته و نامه CAS را دریافت کرده باشید، ارائه تمکن مالی براساس مدت زمان تحصیل نیز بسیار حائز اهمیت است

اقامت دائم انگلستان از طریق تحصیل

اقامت دائم انگلستان از طریق تحصیل

بعد از پایان تحصیلات ویزای جست و جوی کار داده می شود، با تبدیل ویزا تحصیلی به ویزای کاری و پرداخت مالیات بعد از گذشت 5 سال واجد شرایط دریافت اقامت دائم انگلیس می شوید

محل اقامت و خوابگاه دانشجویی در انگلستان

خوابگاه های دانشجویی امکانات بسیارخوبی را برای دانشجویان فراهم کرده اند و هزینه اقامت در خوابگاه مقرون به صرفه تر از اجاره خانه یا اتاق به صورت خصوصی هست

محل اقامت و خوابگاه دانشجویی در انگلستان

انتخاب یک شهر مناسب برای زندگی در انگلستان

بهترین شهر برای زندگی در انگلستان

سوالات متداول

 • انگلستان در کدام زمینه های آموزشی برتر است؟

  مهندسی، علم، هنر و طراحی، تجارت و مدیریت، حقوق و امور مالی تنها تعدادی از زمینه‌هایی هستند که انگلستان  در آنها پیشرو جهانی است.

 • آیا امکان کار همزمان با تحصیل در انگلیس وجود دارد؟

  بله، دانشجویان بین المللی می توانند در حین تحصیل 20 ساعت در هفته کار کنند، و در تعطیلات اجازه کار 40 ساعت می شود.

 • بهترین شهرها در انگلستان برای دانشجویان بین المللی کدامند؟

  بیرمنگام، ناتینگهام، کاونتری، گلاسکو، ادینبورگ و لندن تنها تعداد انگشت شماری از بهترین شهرهای دانشجویی در انگلستان هستند.

 • آیا داشتن بیمه برای تحصیل در انگلستان الزامی است؟

  بله، الزامی است، دانشجویان قبل از ورود به کشور نیاز به دریافت بیمه درمانی دارند و این امر کلیه هزینه های درمانی آنها را در طول اقامت پوشش می دهد.

 • هزینه تحصیل در انگلستان چقدر است؟

  هزینه های تحصیل در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در انگلستان معمولاً از 12594.46 تا 18521.26 پوند در هر سال تحصیلی متغیر است.

 • چرا تحصیل در انگلستان را انتخاب کنید؟

  دوره‌های آموزشی در سیستم آموزشی انگلستان کوتاه‌تر و فشرده‌تر از بسیاری از کشورهای دیگر است و به شما این امکان را می‌دهد که زودتر فارغ‌التحصیل شوید و در عین حال کیفیت بالای آموزش حفظ شده است.

انگلستان بعد از آمریکا، دومین مقصد تحصیلی در میان دانشجویان بین المللی هست، در سال های گذشته انگلستان و کانادا در رقابتی تنگاتنگ برای جذب دانشجویان بین المللی بوده اند، اما ارائه ی بورسیه های تحصیلی و تخفیف شهریه در کنار آمار بالای پذیرش ویزا باعث شده است، انگلستان دوباره به یکی از کشورهای مور علاقه ایرانیان برای مهاجرت تبدیل شود.

سیستم آموزشی مدارس انگلستان

سیستم آموزشی در انگلستان به 4 بخش تقسیم می شود، که عبارتند از:

دبستان (primary education) ، دوره دوم (secondary education) ، further education، تحصیلات پیشرفته (higher education). تحصیلات در انگلستان در دو مقطع دبستان و دبیرستان از سن 5 تا 16 سالگی اجباری می باشد. تحصیلات اجباری انگلستان براساس سن به زیر گروه های زیر دسته بندی می شود:

 • استیج 1: 5 تا 7 سال
 • استیج 2: 7 تا 11 سال
 • استیج 3: 11 تا 14 سال
 • استیج 4: 14 تا 16 سال

در پایان هر استیج دانش آموزان امتحان و ارزیابی خواهند داشت اما مهم ترین امتحان در پایان مرحله ی 4ام هست که به دانش آموزان دیپلم GCSE- General Certificate of Secondary Education اهدا می شود. بعد از پایان این دوره، دانش آموزان تصمیم می گیرند که دوره ی تحصیلات را ادامه دهند یا وارد بازار کار شوند. اگر دانش آموزان تصمیم بگیرند و وارد مرحله ی بعدی تحصیل شوند دوره ی A-Level، Foundation یا دیگر دوره های مورد تایید انگلستان برای ورود به دانشگاه را شرکت خواهند کرد.

سیستم دانشگاهی انگلستان

تحصیلات تکمیلی انگلستان فرصت فوق العاده ای برای دانشجویان بین المللی به وجود آورده است، دانشجویان می توانند در دوره ی کارشناسی سه ساله، یا چهار سالِ (که سالِ آخر آن دوره ی کارآموزی است) تحصیل کنند، دوره ی ارشد نیز در انگلستان در مقایسه با سایر کشورها کوتاه تر و یکساله است و اگر همراه با کارآموزی باشد حدود دو سال زمان میبرد، طول دوره دکتری در انگلستان بین 3 تا 4 سال هست.

تحصیل با مدرک دیپلم در انگلستان

تحصیل در انگلستان با مدرک دیپلم محدودیت سنی ندارد، اما ریسک ویزا دارد، بنابراین حتی با داشتن پذیرش از دانشگاه باید امکان ریجکتی ویزا را در نظر بگیرید.

دانشجویانی که می خواهند در انگلستان به تحصیل پزشکی بپردازند در ابتدا باید در دوره ی A-Level شرکت کنند و با داشتن نمره بالا در آزمون این دوره، می توانند تحصیل خود را شروع کنند، البته شرکت در آزمون UKCAT یا BMAT نیز لازم هست، اگر می خواهید در رشته های فنی ومهندسی یا سایر رشته ها تحصیل خود را آغاز کنید، میتوانید در دوره های Foundation شرکت کنید. با توجه به اینکه دیپلم ایران، دیپلم بین المللی نیست گذراندن این دوره ها لازم می باشد. هزینه تحصیل کارشناسی در انگلستان باتوجه به رشته و دانشگاه متفاوت و سالیانه از 14 تا 40 هزار پوند هست.

تحصیل ارشد در انگلستان

محبوبیت تحصیل ارشد در انگلستان به این دلیل زیاد است که مدت زمان دوره فقط یکسال هست و بعد از تحصیل در انگلستان، دانشجویان می توانند برای ویزای جست و جوی کار دو سالِ درخواست دهند. بسیاری از رشته ها در انگلستان برای دوره ارشد به همراه فرصت کارآموزی ارائه می شوند که در این صورت مدت زمان تحصیل 18 تا 24ماه می شود، اما شما برای سال دوم تحصیل، حقوق دریافت می کنید. هزینه ی تحصیل ارشد در انگلستان به طور میانگین 17 تا 20 هزار پوند است. برای این دوره تخفیف شهریه و بورسیه تحصیلی از سوی دانشگاه ارائه می شود.

تحصیل دکتری در انگلستان

تحصیل در انگلستان برای مقطع دکترا، شرایطی مشابه با کشورهای اروپایی، کانادا و آمریکا دارد، این نکته را در نظر داشته باشید که باید در رشته ای مرتبط با مدرک ارشدتان برای دکتری اقدام نمایید و معدل یکی از فاکتورهای پذیرش هست. هزینه تحصیل دکترا در انگلستان براساس شرایط تحصیل متفاوت است و نمی توان میانگین هزینه را اعلام کرد.

فرصت کار همزمان و بعد از تحصیل در انگلستان

بعد از جدا شدن کشور انگلستان از اتحادیه اروپا (Brexit)، نیاز به نیروی کار در بازار انگلستان بیشتر شده است و بهترین گزینه دانشجویان بین المللی هستندکه با زبان این کشور آشنا هستند و در این کشورمشغول به تحصیل می باشند، بنابراین به دانشجویان اجازه کار تا 20 ساعت در هفته داده می شود (البته امکان افزایش تا 40 ساعت نیز وجود دارد) و دانشجویان می توانند در تعطیلات زمستان و تابستان تا 40 ساعت در هفته (به صورت تمام وقت) مشغول به کار شوند. همراه دانشجو در مقطع ارشد و دکتری شانس بالاتری برای اخذ ویزای همراه حتی به صورت همزمان را دارد که با پیدا کردن کار می تواند ویزای کار دریافت کند.

دانشجویان بین المللی بعد از فارغ التحصیلی می توانند در انگلستان تا دو سال بمانند و با پیدا کردن کار برای اخذ ویزای کار انگلستان در خواست دهند، که این موضوع شروع فرآیند اخذ اقامت دائم انگلستان است.

دانشگاه های برتر انگلیس در سال 2024

نام دانشگاهTHE 2024رتبه در انگلستانشهر
دانشگاه آکسفورد11آکسفورد
دانشگاه کمبریج52کمبریج
امپریال کالج لندن83لندن
UCL224لندن
دانشگاه ادینبورگ=305ادینبورگ

هزینه زندگی و تحصیل در انگلستان

یکی از مهم ترین دغدغه متقاضیان تحصیل در انگلستان، هزینه ای که برای تحصیل و زندگی نیاز دارند، هست. هزینه های تحصیل به دو بخش تقسیم می شود، پرداخت شهریه و تامین هزینه زندگی (محل اقامت، خورد و خوراک، پوشش، تفریحات) و اگر شما همراه داشته باشید باید نشان دهید که می توانید هزینه زندگی و تحصیل همراهانتان را نیز تامین نمایید. هزینه تحصیل براساس مقطع و رشته تحصیلی متفاوت هست برای کارشناسی از 14 تا 40 هزار پوند، برای تحصیل ارشد 17 تا 20 هزار پوند درسال و برای دکتری به شرایط تحصیل بستگی دارد. 

هزینه زندگی در انگلستان براساس آخرین آپدیت سایت اداره مهاجر این کشور، هزینه زندگی یک فرد مجرد در لندن 1334 پوند و برای زندگی خارج از لندن 1023 پوند در ماه است.

مهاجرت همراه با خانواده به انگلستان

با تحصیل در انگلستان، در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد، همسر و فرزندان زیر 18سال شما، نمی توانند برای ویزای همراه اپلای کنند و ویزای همراه در انگلستان فقط برای مقطع دکترا داده می شود. یکی از مهم ترین مواردی که باید در نظر بگیرید این است که آیا می توانید تمکن مالی لازم برای خانواد ه ی خود را ارائه دهید یا خیر. به این معنی که علاوه بر هزینه تحصیل و زندگی خودتان در انگلستان، هزینه زندگی همراه شما در شهر لندن 845 پوند و خارج از لندن 680 پوند در ماه است.

شهرهای دانشجویی انگلستان

در آخرین گزارش QS، 10 شهر کشور انگلستان جز 100 شهر برتر برای تحصیل در انگلستان انتخاب شده اند، که عبارتند از:

 • لندن 
 • ادینبورگ 
 • منچستر
 • گلسکو 
 • کانورتری 
 • نیوکسل  
 • بیرمنگام 
 • بریستول 
 • ناتینگهام 
 • لیدز 

ویزای تحصیلی انگلستان

شما در صورتی می توانید برای ویزای تحصیلی انگلستان درخواست دهید که:

 • از دانشگاهی در انگلستان پذیرش گرفته باشید 
 • دانشگاه به شما CAS number (Confirmation of Acceptance for Studies) داده باشد
 • تمکن مالی لازم برای تحصیل در انگلستان را داشته باشید
 • پاسپورت معتبر
 • انجام بیومتریک

اقامت دائم انگلستان از طریق تحصیل

بعد از پایان تحصیلات به شما ویزای جست و جوی کار داده می شود، در صورتی که شما بتوانید کاری با شرایط مشخص شده پیدا کنید ویزای شما به یکی از ویزاهای کاری انگلستان تبدیل می شود و با پرداخت مالیات بعد از گذشت 5 سال واجد شرایط اخذ اقامت دائم انگلستان می شوید.