مهاجرت تحصیلی به کشور هلند

مزایای تحصیل در هلند

تحصیل در هلند یکی از پیشرفته ترین کشورهای اروپایی این شانس برای شما به همراه می آورد که بتوانید با تحصیل و کار، اقامت دائم این کشور را به دست بیاورید، 10 درصد ازجامعه دانشجویی این کشور را دانشجویان بین المللی تشکیل می دهند، از مزایایمهاجرت تحصیلی به هلند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • امکان تحصیل به زبان انگلیسی در تمامی مقاطع دانشگاهی
 • فرصت کار همزمان با تحصیل 
 • یکسال اجازه کار بعد از فارغ التحصیلی 
 • فرصت تحصیل در مقطع ارشد تا سن 40 سالمزایای تحصیل در هلند
فرم درخواست مشاوره رایگان برای مهاجرت تحصیلی به هلند

تحصیل به زبان انگلیسی در هلند

دانشجویان بین المللی می توانند در تمامی مقاطع تحصیلی (کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری) به زبان انگلیسی تحصیل کنند، که لازمه تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه های هلند ارائه مدرک زبان بین المللی است

تحصیل با مدرک دیپلم در هلند

تعداد رشته هایی که به زبان انگلیسی در مقطع کارشناسی ارائه می شود، بسیار محدود هست، اما می توانید در رشته های مهندسی و مدیریت می توانید در مقطع کارشناسی به زبان انگلیسی در هلند تحصیل کنید

تحصیل ارشد در هلند

بیش از 2000 رشته در مقطع کارشناسی ارشد در هلند به زبان انگلیسی است و برای مهاجرت تحصیلی به هلند در مقطع ارشد ارائه حداقل آیلتس 6.5 لازم است، معدل، رزومه و سابقه ی کار نیز اهمیت دارد


شرایط تحصیل دکتری در هلند

سومین دوره تحصیلی براساس سیستم بولونیا، مقطع دکتری است، که این دوره 4 سال به طول می انجامد و اکثر دانشجویان دکتری حقوق دریافت می کنند و دانشجو متعهد به انجام کارهای تحقیقاتی و پژوهشی است

کدام دانشگاه هلند را انتخاب کنم؟

لیست دانشگاه های معتبر کشور هلند

مهاجرت همراه با خانواده به هلند

مهاجرت همراه با خانواده به هلند

شانس دریافت ویزای همراه برای همسر و فرزندان زیر 18 سال برای مهاجرت تحصیلی به هلند در حال حاضر بالا هست و می توانند برای دریافت ویزا به صورت همزمان اقدام نمایند.

ویزای تحصیلی هلند

ویزای تحصیلی هلند

دانشجویان ایرانی شانس خوبی برای دریافت ویزای تحصیلی هلند را دارند، و به جرات می توان گفت شانس دریافت ویزا برای مهاجرت تحصیلی به هلند بالای 95درصد است

اقامت دائم هلند از طریق تحصیل

اقامت دائم هلند از طریق تحصیل

تحصیل در هلند می تواند مسیر اقامت دائم را برای شما هموار کند، با 5 سال زندگی در هلند، پرداخت مالیات و آشنایی با فرهنگ این کشور واجد شرایط اخذ اقامت دائم هلند می شوید

محل اقامت و خوابگاه دانشجویی در هلند

هلند کشور کوچکی است و احتمالا این موضوع را شنیده اید که پیدا کردن خانه و محل اقامت در این کشور دشوار است، اما کشور هلند سالانه پذیرای مهاجرین زیادی هست و زیرساخت های لازم برای آنها را فراهم آورده است، برای پیدا کردن محل اقامت در ابتدا از دانشگاه و بخش ادمیشن کمک بخواهید

محل اقامت و خوابگاه دانشجویی در هلند

انتخاب یک شهر مناسب برای زندگی در هلند

بهترین شهر برای زندگی در هلند

تحصیل در هلند یکی از پیشرفته ترین کشورهای اروپایی این شانس برای شما به همراه می آورد که بتوانید با تحصیل و کار، اقامت دائم هلند را به دست بیاورید، 10 درصد از جامعه دانشجویی این کشور را دانشجویان بین المللی تشکیل می دهند و سیستم دانشگاهی این کشور به قرن 16 میلادی می رسد، هلند یکی از کوچک ترین کشورهای اروپایی هست و با داشتن مرز از شرق با آلمان، از جنوب با بلژیک و از غرب نیز از راه دریا با بریتانیا همسایه است، پایتخت هلند، آمستردام هست اما پایتخت سیاسی این کشور، شهر لاهه است. زبان رسمی این کشور هلندی (Dutch) هست اما با اطمینان می توان گفت 95% از هلندی ها به زبان انگلیسی مسلط هستند و شما می توانید با دانش زبان انگلیسی در این کشور به راحتی زندگی کنید.

سیستم آموزشی هلند

هرچند تحصیل برای فرزندانِ دانشجویان خارجی در هلند رایگان نیست، اما شما می توانید این اطمینان را داشته باشید که فرزند شما براساس یکی از بهترین سیستم های آموزشی دنیا، آموزش می بیند، زبان تحصیل در مدارس دولتی هلند، هلندی است اما مدارس دو زبانه خصوصی نیز برای تحصیل دانش آموزان بین المللی تاسیس شده اند که بخشی از زبان تحصیل انگلیسی می باشد. شروع اجباری تحصیل برای دانش آموزان از سن 5 سالگی هست اما امکان تحصیل از 4 سالگی نیز فراهم شده است و تا سن 16 سالگی تحصیل اجباری هست که دانش  آموزان مدرک دیپلم را کسب نمایند. دوره ی متوسطه در هلند به سه گروه تقسیم بندی می شود و دانش آموزان براساس رشته و نوع آموزش دانشگاهی که مدنظرشان می باشد تحصیل در یکی از این سه گروه را انتخاب می کنند.

 • آموزش متوسطه فنی حرفه‌ای مقدماتی (VMBO) – دوره 4 ساله
 • آموزش متوسطه عمومی (برای تحصیل در دانشگاه های فنی حرفه ای (Hogeschool/University of Applied Sciences) (HAVO) – دوره 5 ساله
 • آموزش پیش از دانشگاه (VWO) فرصت تحصیل در دسته بندی Research Universities – دوره 6 ساله

سیستم دانشگاهی هلند به دو گروه دانشگاه های Universities of Applied Sciences و Research Universities دسته بندی می شود. دانشجویان ایرانی می توانند برای تحصیل در هلند در هر دو گروه اقدام نمایند.

تحصیل در دوره زبان انگلیسی در هلند

تحصیل زبان انگلیسی در هلند، دوره ای مجزا برای دانشجویان بین المللی نیست و شما در صورتی می توانید برای این دوره اپلای کنید که از دانشگاهی در هلند، پذیرش مشروط (Conditional) به دلیل نمره زبان داشته باشید، اجازه بدهید این موضوع را دقیق تر بررسی کنیم، یکی از مدارک لازم برای تحصیل در هلند ارائه ی مدرک زبان انگلیسی هست، برای کارشناسی ارائه نمره ایلتس 6 و برای ارشد نمره 6.5 در آزمون ایلتس را لازم است ارائه دهید در صورت که نمره ی کل شما 5 تا 6 باشد و دانشگاه به شما پذیرش مشروط دهد، می توانید برای دوره ی زبان یکسالِ یا شش ماهه براساس نمره آیلتس اپلای کنید و بعد از رسیدن سطح زبان شما به سطح مورد نظر دانشگاه، تحصیلات دانشگاهی خود را می توانید آغاز کنید.

 تحصیل با مدرک دیپلم در هلند

تعداد رشته هایی که به زبان انگلیسی در مقطع کارشناسی برای تحصیل در هلند ارائه می شود، بسیار محدود هست، اما از آنجا که هلند یک قطب آموزشی در اروپا است دانشجویان بین المللی می توانند برای مهاجرت تحصیلی به زبان انگلیسی در این کشور اقدام نمایند، به خصوص در رشته های مهندسی و مدیریت می توانید در مقطع کارشناسی به زبان انگلیسی تحصیل کنید، تحصیل در هلند به زبان انگلیسی رایگان نیست و شما باید هزینه تحصیل خودتان را پرداخت کنید.

تحصیل ارشد در هلند

برای تحصیل در هلند در مقطع کارشناسی ارشد، بیش از 2000 رشته به زبان انگلیسی ارائه داده می شود، برای تحصیل به زبان انگلیسی در هلند دانشجویان موظف به ارائه آیلتس آکادمیک 6.5 یا معادل آن در آزمون تافل هستند، مدت زمان تحصیل ارشد در هلند به طور کلی دو سال است اما دوره های یکساله نیز ارائه می شود، که از نظر شرایط ویزا تفاوتی در انتخاب این دوره ها نیست. موضوع دیگری که به جذابیت تحصیل در هلند اضافه می کند این است که می توانید تغییر رشته دهید و لزومی ندارد که رشته ارشد شما مرتبط با رشته ی تحصیلی کارشناسی شما باشد.

شرایط تحصیل دکتری در هلند

پذیرش تحصیل در هلند در مقطع دکترا آسان نیست و دانشجویان باید رزومه علمی قوی ای داشته باشند که بتوانند برای این مقطع تحصیلی پذیرش بگیرند، مدت زمان تحصیل دکترا در هلند 4 سال است و شرایط پذیرش براساس رشته، دانشگاه متفاوت است اما به طور کلی ارائه آیلتس 7+، داشتن مقاله ISI الزامی است، مورد دیگری که باید در نظر بگیرید این است که تحصیل دکترا در هلند به معنای داشتن پوزیشن شغلی است و در اکثر موارد به دانشجویان دکترا در هلند برای تحقیق و پژوهش حقوق داده می شود و درآمد ماهیانه دارند.

فرصت کار همزمان و بعد از تحصیل در هلند

دانشجویان بین المللی این اجازه را دارند که تا 16 ساعت در هفته همزمان با تحصیل کار کنند و در تعطیلات رسمی می توانند تا 40 ساعت در هفته نیز مشغول به کار باشند، با داشتن اجازه کار این فرصت را دارید که با فرهنگ و محیط کار هلند آشنا شوید و ارتباطات خود را گسترش دهید و بدون شک می توانید بخشی از هزینه های زندگی خود را تامین نمایید. بعد از اتمام تحصیل یکسال فرصت برای جست و جوی کار در هلند را دارید با پیدا کردن کار ویزای شما به ویزای کار تبدیل می شود که این مقدمه ای برای اخذ اقامت دائم هلند است.

محل اقامت و خوابگاه دانشجویی در هلند

هلند کشوری کوچک در غرب اروپا است و شاید پیدا کردن خانه برای دانشجویان جدیدالورود چالش برانگیز باشد، به خصوص در شهرهای بزرگتر مانند آمستردام، پیشنهاد ما به دانشجویانی که می خواهند برای تحصیل در هلند اقدام نمایند، این است که بعد از اخذ نامه پذیرش از بخش ادمیشن دانشگاه برای پیدا کردن خانه یا خوابگاه کمک بخواهید.

هزینه زندگی و تحصیل در هلند

هزینه زندگی در هلند، به شهر محل اقامت شما و سبک زندگی شما بستگی دارد، اما به طور کلی می توان گفت هزینه زندگی برای یک نفر در ماه 800 تا 1200 یورو است. هزینه تحصیل نیز براساس رشته، مقطع تحصیلی و دانشگاه مشخص می شود، هزینه ی تحصیل سالیانه میتواند از 6 تا 20 هزار یورو باشد.

تحصیل در هلند همراه با خانواده 

در جدیدترین اطلاع رسانی اداره مهاجرت هلند، همسر و فرزندان زیر 18 سال دانشجو، می توانند به صورت همزمان درخواست ویزای همراه بدهند و تا 45 روز بعد از ورود دانشجو برای تحصیل در هلند می توانند به هلند سفر کنند، برای درخواست ویزای الحاقی یکی از مهم ترین مدارک ارائه ی نامه تمکن مالی هست که نشان دهید می توانید هزینه زندگی همراهانتان را در مدت زمان اقامت در هلند تامین نمایید.

شهرهای دانشجویی هلند

زندگی در شهرهای دانشجویی به طور کلی، هزینه های کمتری خواهد داشت و محیط این شهرها برای زندگی دانشجویان بین المللی بهتر هست و کمتر احساس غربت می کنید زیرا فرصت آشنایی با دانشجویان از دیگر کشورها را خواهید داشت. در ادامه به معرفی تعدادی از شهرهای دانشجویی برای تحصیل در هلند می پردازیم:

آمستردام، پایتخت هلند همواره یکی از بهترین شهرهای این کشور بوده است، در کنار زیبایی و جذابیت توریستی این شهر، دو دانشگاه معروف هلند، دانشگاه آمستردام و Virje  در این شهر قرار دارند و بسیاری از رشته های این دانشگاه ها به زبان انگلیسی ارائه می شوند.

لیدن، شهر کوچکی که بین آمستردام و لاهه واقع شده است، فاصله این شهر از آمستردام تنها 30 دقیقه و از لاهه 15 دقیقه است. قدیمی ترین دانشگاه هلند که در سال 1575 میلادی تاسیس شده است (دانشگاه لیدن) در این شهر هست و دانشجویان می توانند برای تحصیل در هلند برای این دانشگاه اپلای کنند، میانگین زمان پاسخ دهی درخواست ها 4 هفته است.

تحصیل در بزرگترین بندر اروپا و دومین شهر بزرگ هلند، روتردام می تواند یکی از انتخابهای شما باشد، فرصت تحصیل در دو دانشگاه Erasmus University Rotterdam و Rotterdam Business School در این شهر را دارید.

ویزای تحصیلی هلند

به جرات می توان گفت اگر دانشجویان مدارک لازم برای ویزای تحصیلی هلند را به صورت کامل ارائه دهند، امکان دریافت ویزای 99% را دارند، از سری مدارک لازم می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • داشتن پاسپورت معتبر
 • پذیرش تمام وقت از دانشگاه
 • نامه عدم سو سابقه
 • تمکن مالی

اقامت دائم هلند از طریق تحصیل

تحصیل در هلند می تواند مسیر اقامت دائم این کشور را برای شما هموار کند، با 5 سال زندگی مداوم در این کشور و پرداخت مالیات، داشتن مهارت زبان هلندی و آشنایی با فرهنگ این کشور واجد شرایط اخذ اقامت دائم هلند می شوید، این نکته را در نظر بگیرید که مدت زمان تحصیل شما تا 50 درصد در نظر گرفته می شود.