موسسه eustudy

تحصیل در دانمارک ✅ : شرایط و مدارک لازم 2024+ معرفی بهترین دانشگاه ها

مزایای تحصیل در دانمارک

هرچند دانمارک، کوچک ترین کشور اسکاندیناوی است، اما امکانات و شرایط زندگی فوق العاده ای را به شما پیشنهاد می دهد، از مزایای مهاجرت تحصیلی به دانمارک می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • فرصت تحصیل با بالاترین استاندارهای جهانی 
 • یادگیری تفکر انتقادی
 • تحصیل به زبان انگلیسی
 • فرصت کار بعد از فارغ التحصیلی تا سه سال
 • آموزش زبان دانمارکی به صورت رایگان


مزایای تحصیل در دانمارک
فرم درخواست مشاوره رایگان برای مهاجرت تحصیلی به دانمارک

تحصیل در دوره زبان دانمارکی

دانشجویان بین المللی حق دارند دوره های دانمارکی را به صورت رایگان دنبال کنند و گزینه های زیادی به صورت آنلاین یا حضوری در دسترس است

تحصیل با مدرک دیپلم در دانمارک

برای تحصیل کارشناسی به زبان انگلیسی در دانمارک، 70 رشته ارائه می شود و مدت زمان تحصیل کارشناسی در دانمارک سه الی چهار سال است

تحصیل ارشد در دانمارک

بالغ بر 390 رشته در مقطع کارشناسی ارشد در دانمارک به زبان انگلیسی ارائه می شود و دانشجویان بین المللی شانس بالایی برای تحصیل در دانمارک دارند

تحصیل دکتری در دانمارک

دوره دکترا در دانمارک به دو صورت است، دکتری مرتبط با صنعت و دکترا تحقیقاتی که از سیستم آموزشی بولونیا پیروی می کند

کدام دانشگاه دانمارک را انتخاب کنم؟

لیست دانشگاه های معتبر کشور دانمارک

مهاجرت همراه با خانواده به دانمارک

مهاجرت همراه با خانواده به دانمارک

همسر و فرزندان زیر 18سال دانشجو می تواند برای اخذ ویزای همراه دانمارک درخواست دهند، که این درخواست بعد از ورود دانشجو به دانمارک باید باشد

ویزای دانشجویی دانمارک

ویزای دانشجویی دانمارک

دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا که برای تحصیل در دانمارک اقدام می کنند، برای درخواست ویزا مدارکی از جمله پذیرش از دانشگاه و تمکن مالی باید ارائه دهند


اقامت دائم دانمارک از طریق تحصیل

اقامت دائم دانمارک از طریق تحصیل

تحصیل در دانمارک به صورت مستقیم منجر به دریافت اقامت دائم نمی شود، اما با 8 سال زندگی و کار واجد شرایط دریافت اقامت دائم دانمارک می شوید

محل اقامت و خوابگاه دانشجویی در دانمارک

دانشگاه های دانمارک برای دانشجویان بین المللی خوابگاه دانشجویی ارائه نمی دهند و شما گزینه های دیگری دارید، که عبارتند از:

 • اقامت در استدیو 
 • اقامت در خانه های دانشجویی 
 • اقامت در آپارتمان اختصاصی 


محل اقامت و خوابگاه دانشجویی در دانمارک

انتخاب یک شهر مناسب برای زندگی در دانمارک

بهترین شهر برای زندگی در دانمارک

سوالات متداول

 • هزینه تحصیل در دانمارک چقدر است؟

  دانشجویان بین المللی برای تحصیل در دانمارک باید هزینه تحصیل پرداخت کنند که هزینه تحصیل از 15000 DKK و تا 120000 DKK در سال است و به عنوان یک دانشجو هزینه زندگی حدود 800-1200 یورو در ماه می باشد.

 • بعد از تحصیل چه مدت می توانم در دانمارک بمانم؟

  پس از فارغ التحصیلی از یک موسسه آموزش عالی دانمارک، اگر مجوز اقامت به عنوان دانشجو در یک برنامه آموزشی لیسانس، کارشناسی، کارشناسی ارشد یا دکترا در دانمارک داشته باشید، می توانید تا 3 سال برای جستجوی کار در دانمارک اجازه اقامت دریافت کنید.

 • آیا امکان تحصیل به زبان انگلیسی در دانمارک هست؟

  تحصیل در دانمارک در بسیاری از رشته ها به زبان انگلیسی است و برای یک دانشجوی خارجی این مزیت اصلی است که برنامه درسی خود را به زبان انگلیسی دریافت می کنند.

 • چگونه برای ویزای تحصیلی دانمارک اقدام کنیم؟

  هنگامی که از دانشگاه پذیرشگرفته و هزینه دانشگاه را پرداخت کردید، باید پرونده را به VFS ارسال کنید و برای مصاحبه سفارت آماده شوید.

 • دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا و نروژ چند ساعت اجازه کار دارند؟

  دانشجویان می توانند تا 20 ساعت در هفته همزمان با تحصیل کار کنند.

 • چرا تحصیل در دانمارک را انتخاب کنید؟

  دانمارک کشوری بسیار امن به شمار می رود، نرخ جرم و جنایت بسیار پایینی دارد و در میان کشورهای کم فساد در جهان قرار دارد. سطح بالایی از احترام برای منفعت عمومی وجود دارد و در عین حال درجه بالایی از آزادی را برای فرد در انتخاب خود فراهم می کند.

هرچند دانمارک، کوچک ترین کشور اسکاندیناوی است، اما امکانات و شرایط زندگی فوق العاده ای را به شما پیشنهاد می دهد، سطح رفاه بالا، جاذبه های گردشگری، تعادل بین کار و زندگی از فرصت هایی هست که زندگی و تحصیل در دانمارک برای شما به همراه دارد.

سیستم آموزشی دانمارک

سیستم آموزشی دانمارک را می توان سیستمی نامید که از 9 ماهگی آغاز می شود و تا پایان عمر فرصت آموزش و یادگیری را برای شما فراهم می آورد، تا سن سه سالگی، 98% از کودکان در دانمارک در مهدکودک های دولتی ثبت نام می کنند. تحصیلات اجباری از سن 6 سالگی آغاز می شود و تا 16 سالگی ادامه دارد. دانش آموزان می توانند در مدارس، دولتی، خصوصی یا مدارسی که آموزش به زبان انگلیسی/آلمانی/فرانسوی دارند، با پرداخت هزینه مشغول به تحصیل شوند. دانش آموزان برای ورود به دانشگاه تا سن 19 سالگی باید در مدارس آموزش ببینند.

تحصیلات تکمیلی در دانمارک

اگر از دانشگاهی در دانمارک پذیرش بگیرید، به این معنی است که فرصت زندگی با شادترین مردم جهان را دارید، دانمارکی ها به معنای واقعی کلمه با سواد هستند و 99 درصد از آنها به زبان انگلیسی مسلط هستند.  سیستم آموزشی دانمارک از سیستم سه سطحی بولونیا پیروی می کند، 8 دانشگاه در دانمارک، تحصیلات تکمیلی در هر سه مقطع (کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا) را ارائه می دهند.

دانشگاه های برتر دانمارک در سال 2024

نام دانشگاهTHE 2024QS 2024ARWU 2023
دانشگاه کپنهاگن=103=10739
دانشگاه آرهوس=109=14369
دانشگاه فنی دانمارک126121151-200
دانشگاه آلبورگ201-250=336301-400
دانشگاه جنوبی دانمارک251-300=326201-300

تحصیل با مدرک دیپلم در دانمارک

شما می توانید برای تحصیل به زبان انگلیسی در مقطع کارشناسی در دانمارک اقدام نمایید، البته تعداد رشته هایی که به زبان انگلیسی در مقطع کارشناسی ارائه می شود محدود است و 70 رشته به زبان انگلیسی ارائه می شود، مدت زمان تحصیل در دانمارک در مقطع کارشناسی 3 الی 4 سال هست.

تحصیل ارشد در دانمارک

تحصیل ارشد به زبان انگلیسی یکی از بهترین گزینه ها برای تحصیل در دانمارک است، بیش از 390 رشته برای تحصیل در دانمارک در مقطع ارشد به زبان انگلیسی ارائه می شود، هرچند تعداد دانشگاه های این کشور کم است، اما در رنکینگ جهانی از اعتبار بسیار بالایی برخوردار هستند و با داشتن مدرک دانشگاه های دانمارک، کارفرمایان زیادی خواهان کار با شما می شوند. مدت زمان تحصیل ارشد در دانمارک 2 سال است.

شرایط تحصیل دکتری در دانمارک

تحصیل در دانمارک در مقطع دکتری به دو صورت است، دکتری مرتبط با صنعت که شما در دوره ای سه ساله با یک شرکت طرحی مشترک خواهید داشت و دکترا تحقیقاتی که از سیستم آموزشی بولونیا پیروی می کند، شما باید در سه ماه اول شروع تحصیل، موضوع پایان نامه ی خود را به همراه سوپروایزرتان مشخص کنید و در نهایت از پایان نامه ی خود دفاع کنید، دانشجویان مقطع دکتری موظف به گذراندن 180 واحد هستند. هزینه تحصیل دکتری در دانمارک براساس رشته و دانشگاه از 6 تا 16 هزار یورو در سال است.

فرصت کار همزمان و بعد از تحصیل در دانمارک

دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا در تمامی مقاطع تحصیلی اجازه کار تا 20 ساعت در هفته همزمان با تحصیل در دانمارک را دارند و براساس قانون جدید دانمارک فارغ التحصیلان دانشگاه های این کشور فرصتی سه سال خواهند داشت که بعد از اتمام تحصیل در این کشور به جست وجوی کار بپردازند و با پیدا کردن کار، ویزای خود را به ویزای کاری تبدیل کنند.

هزینه زندگی و تحصیل در دانمارک

هزینه تحصیل در دانشگاه های دانمارک براساس رشته، مقطع تحصیلی ودانشگاه متفاوت هست، اما به طور میانگین هزینه تحصیل کارشناسی به زبان انگلیسی در دانمارک سالیانه 10 هزار یورو، تحصیل ارشد به زبان انگلیسی 15 هزار یورو و دکتری در بازه 6 تا 16 هزار یورو در سال هست. هزینه ای که سفارت دانمارک برای تمکن مالی اعلام کرده است ماهیانه 886 یورو هست اما زندگی در شهرهای بزرگ از جمله کپنهاگ هزینه ای بالاتر دارد و می تواند تا دو برابر این مبلغ در ماه باشد.

مهاجرت همراه با خانواده به دانمارک

با تحصیل در دانمارک به همسر و فرزندان زیر 18 سال دانشجو ویزای همراه داده می شود، البته درخواست ویزای الحاقی دانمارک باید بعد از ورود دانشجو به دانمارک باشد. شما باید تمکن مالی لازم برای زندگی همراهانتان را ارائه دهید و آدرس ثبت شده محل اقامت در دانمارک داشته باشید. 

شهرهای دانشجویی دانمارک

دانمارک کشوری کوچک است اما فرصت های زیادی برای تحصیل و زندگی دارد، از برترین شهرهای دانشجویی دانمارک می توان به چهار شهر زیر اشاره کرد:

 • کپنهاگ که پایتخت این کشور و پرجمعیت ترین شهر آن است، هزینه های زندگی در این شهر بسیار بالا است اما می توانید در حومه شهر زندگی کنید و با این انتخاب هزینه زندگی شما می تواند کاهش چشمگیری داشته باشد. اگر در کپنهاگ اقامت دارید، بهتر است برای صرفه جویی در هزینه ها در اطراف شهر به دنبال خانه بگردید، حمل و نقل عمومی شرایط بسیار خوبی دارد و می توانید با نصف هزینه خانه اجاره کنید.
 • شهر آلبور، دومین شهر دانشجویی دانمارک و سومین شهر بزرگ این کشور، که دانشگاه معروف University of Aalborg در این شهر واقع شده است.
 • دومین شهر بزرگ دانمارک، شهر آرهوس است که پایتخت آموزشی این کشور به شمار می آید.
 • شهر ادنسه، چهارمین شهر دانشجویی دانمارک است که دانشگاه University of Southern Denmark در این شهر واقع شده است.

ویزای تحصیلی دانمارک

دانشجویان ایرانی که برای تحصیل در دانمارک اقدام می کنند باید اجازه اقامت دریافت کنند، برای درخواست ویزا و اجازه اقامت دانمارک لازم هست مدارک زیر را ارائه دهید:

 • پذیرش از دانشگاه
 • مدرک زبان 
 • تمکن مالی
 • پاسپورت معتبر
 • پرداخت اپلیکیشن فی
 • مشخص کردن محل اقامت در دانمارک
 • بیمه مسافرتی

اقامت دائم دانمارک از طریق تحصیل

تحصیل در دانمارک و ویزای تحصیلی این کشور به صورت مستقیم شما را واجد شرایط اقامت دائم دانمارک نمی کند، با 8 سال کار و زندگی در دانمارک، می توانید برای اخذ اقامت دانمارک درخواست دهید.