تحصیل به زبان انگلیسی در آلمان

تحصیل به زبان انگلیسی در آلمان

در سال های اخیر رشد چشمگیری در تعداد دانشجویان بین المللی که برای تحصیل آلمان را انتخاب می کنند به چشم می خورد. به طوری که اسکان دانشجویان بین المللی از سقف پیش بینی شده برای سال ۲۰۲۰ که ۳۵۰۰۰۰ دانشجو بود گذشته است. طبق آمار با ثبت نام ۳۵۸۸۹۵ دانشجو این سقف شکسته شده است. از فاکتورهایی که پشت اینهمه تقاضا برای تحصیل در آلمان وجود دارد می توان به شهرت دیرینه ای که دانشگاه های آلمان دارند، اقتصاد و استاندارد های جهانی زندگی در آلمان، و مهمترین آنها یعنی تحصیل رایگان در آلمان اشاره کرد. این تحصیلات رایگان حتی شامل دانشجویان غیر اروپایی نیز می شود.

کشور آلمان یکی از مقصدهای پرطرفدار برای ادامه تحصیل دانشجویان بین المللی در اروپا می باشد. در واقعکشور آلمان یکی از کشورهایی ست که از دانشجویان بین المللی حمایت می کند و کشور بسیار مناسب برایادامه تحصیل دانشجویان بین المللی در آلمان می باشد.

از طرفی دیگر زبان انگلیسی برای کورس دانشگاهی در دانشگاه های آلمان رایج تر شده است. درس ها به زبان انگلیسی ارائه می شود. صدها دانشگاه در سرتاسر این کشور وجود دارد که بیش از ده درصد از آنها در رنک ۲۰۰ دانشگاه برتر دنیا قرار دارند. هر کجا از کشور آلمان بخواهید درس بخوانید یا هر رشته ای را که علاقه مند باشید می توانید دانشگاه مورد نظر خود را پیدا کنید.

تحصیل به زبان انگلیسی در آلمان

از دیگر فاکتورهای تقاضای بیش از اندازه تحصیل در آلمان، تحصیل به زبان انگلیسی در این کشور است. با وجود اینکه بیشتر رشته ها به زبان آلمانی تدریس می شود اما تعداد زیادی از رشته ها نیز در برنامه تحصیلی دانشگاه ها وجود دارد که به زبان انگیسی تدریس می شود.

رشته هایی که به زبان انگلیسی تدریس می شوند در ابتدا بیشتر برای مقطع کارشناسی ارشد بود به خصوص رشته هایی مانند علوم اجتماعی و رشته های مرتبط به بازرگانی. اما امروزه این موضوع به مقطع کارشناسی در حال گسترش است.

چگونه در آلمان به زبان انگیسی تحصیل کنیم؟

شاید برای دانشجویان بین المللی که به زبان آلمانی مسلط نیستند، ادامه تحصیل در آلمان به خصوص در مقطع لیسانس دشوار بنظر برسد. با وجود اینکه انگیزه ی دانشجویانی که آلمان را برای تحصیل انتخاب می کنند تحصیل رایگان است، لازم است بدانید که تحصیل به زبان انگیسی در دانشگاه های دولتی که رایگان هم باشد در آلمان آسان نیست.

در حال حاضر ۱۰۷ رشته در مقطع لیسانس کاملا به زبان انگلیسی تدریس می شود که اگر بین این رشته ها به رشته های رایگان بپردازیم به ۵۷ رشته محدود می شوند. بنابراین شاید برای مقطع لیسانس بین تحصیل رایگان و تحصیل به زبان انگلیسی در آلمان یکی را انتخاب کنید. چرا که در دانشگاه های خصوصی این کشور رشته های لیسانس به زبان انگلیسی تنوع بیشتری دارد و شما موظف به پرداخت شهریه هستید. اما نگران نباشید این مساله مهمی نیست. شهریه هایی که در این دانشگاه ها از شما دریافت می شود با اختلاف از سایر کشورها پایین تر است.