تحصیل به زبان انگلیسی در آلمان

در سال های اخیر رشد چشمگیری در تعداد دانشجویان بین المللی که تحصیل به زبان انگلیسی در آلمان را انتخاب می کنند به چشم می خورد. به طوری که اسکان دانشجویان بین المللی از سقف پیش بینی شده برای سال 2020 که 350000 دانشجو بود گذشته است. طبق آمار با ثبت نام 358895 دانشجو این سقف شکسته شده است.

چرا تحصیل در آلمان؟

از فاکتورهایی که پشت اینهمه تقاضا برای تحصیل در آلمان وجود دارد می توان به شهرت دیرینه ای که دانشگاه های آلمان دارند، اقتصاد و استاندارد های جهانی زندگی در آلمان، و مهمترین آنها یعنی تحصیل رایگان در آلمان اشاره کرد. این تحصیلات رایگان حتی شامل دانشجویان غیر اروپایی نیز می شود.

کشور آلمان یکی از مقصدهای پرطرفدار برای ادامه تحصیل دانشجویان بین المللی در اروپا می باشد. در واقع کشور آلمان یکی از کشورهایی ست که از دانشجویان بین المللی حمایت می کند و کشور بسیار مناسب برای ادامه تحصیل دانشجویان بین المللی در آلمان می باشد.

از طرفی دیگر زبان انگلیسی برای کورس دانشگاهی در دانشگاه های آلمان رایج تر شده است. درس ها به زبان انگلیسی ارائه می شود. صدها دانشگاه در سرتاسر این کشور وجود دارد که بیش از ده درصد از آنها در رنک ۲۰۰ دانشگاه برتر دنیا قرار دارند. هر کجا از کشور آلمان بخواهید درس بخوانید یا هر رشته ای را که علاقه مند باشید می توانید دانشگاه مورد نظر خود را پیدا کنید.

تحصیل به زبان انگلیسی در آلمان

از دیگر فاکتورهای تقاضای بیش از اندازه تحصیل در آلمان، تحصیل به زبان انگلیسی در این کشور است. با وجود اینکه بیشتر رشته ها به زبان آلمانی تدریس می شود اما تعداد زیادی از رشته ها نیز در برنامه تحصیلی دانشگاه ها وجود دارد که به زبان انگیسی تدریس می شود.

رشته هایی که به زبان انگلیسی تدریس می شوند در ابتدا بیشتر برای مقطع کارشناسی ارشد بود به خصوص رشته هایی مانند علوم اجتماعی و رشته های مرتبط به بازرگانی. اما امروزه این موضوع به مقطع کارشناسی در حال گسترش است.

تحصیل به زبان انگلیسی در آلمان

 

چگونه در آلمان به زبان انگیسی تحصیل کنیم؟

شاید برای دانشجویان بین المللی که به زبان آلمانی مسلط نیستند، ادامه تحصیل در آلمان به خصوص در مقطع لیسانس دشوار بنظر برسد. با وجود اینکه انگیزه ی دانشجویانی که آلمان را برای تحصیل انتخاب می کنند تحصیل رایگان است، لازم است بدانید که تحصیل به زبان انگیسی در دانشگاه های دولتی که رایگان هم باشد در آلمان آسان نیست.

در حال حاضر 107 رشته در مقطع لیسانس کاملا به زبان انگلیسی تدریس می شود که اگر بین این رشته ها به رشته های رایگان بپردازیم به 57 رشته محدود می شوند. بنابراین شاید برای مقطع لیسانس بین تحصیل رایگان و تحصیل به زبان انگلیسی در آلمان یکی را انتخاب کنید.

چرا که در دانشگاه های خصوصی این کشور رشته های لیسانس به زبان انگلیسی تنوع بیشتری دارد و شما موظف به پرداخت شهریه هستید. اما نگران نباشید این مساله مهمی نیست. شهریه هایی که در این دانشگاه ها از شما دریافت می شود با اختلاف از سایر کشورها پایین تر است.

دوره زبان آلمانی در کشور آلمان

برای آن دسته از دانشجویانی که موفق به تحصیل به زبان انگلیسی در آلمان نمی شوند، موقعیت های دیگری نیز وجود دارد. یکی از این موقعیت ها دوره های زبان آلمانی در آلمان است.

امروزه منابع مختلف بسیاری برای یادگیری زبان های خارجی وجود دارد، اما برای کسی که سطح زبان آلمانی را در مراحل اولیه نیز ندارد، یادگیری زبان برایش کمی دشوار خواهد شد. به این دلیل دوره های زبان یک راه سریع و مفید برای پیشرفت زبان آلمانی در حد سطح مورد نیاز دانشگاه ها است.

بیشتر افراد قبل از رفتن به آلمان برای کار یا تحصیل دوره های زبان را در کشور خودشان می گذرانند، که معمولا این بهترین انتخاب است، چرا که در وقت صرفه جویی می شود. اما اگر شما نتوانید این دوره ها را در کشور خودتان بگذرانید لازم نیست نگران باشید، چرا که می توانید از دوره های زبان آلمانی در کشور آلمان استفاده کنید.

تحصیل به زبان انگلیسی در آلمان