سطح زبان آلمانی شما تعیین کننده اصلی تجربه تحصیل شما در خارج از کشور در آلمان است. در دانشگاه، شما در سخنرانی ها شرکت می کنید و در بحث هایی شرکت می کنید که در آن توانایی شما برای درک آنچه گفته می شود و اظهار نظر آزادانه از اهمیت بالایی برخوردار است. در این راستا، هنگام تحصیل در آلمان به عنوان یک دانشجوی خارجی، باید سطح برجسته ای از زبان آلمانی (یا انگلیسی را که دوره شما به زبان انگلیسی ارائه شده است) به دست آورید.

 

دوره زبان در آلمان

 

امروزه منابع متعددی برای یادگیری یک زبان خارجی در اختیار شما قرار گرفته است، اما برای افرادی که هیچ دانش قبلی در زبان آلمانی ندارند، یادگیری آن می تواند کمی دشوار باشد. به این ترتیب، دوره های زبان آلمانی به عنوان روشی سریع و کارآمد برای بهبود دانش زبان آلمانی شما در صورت نیاز از دانشگاه ها باقی می ماند.

بسیاری قبل از ورود به آلمان یک دوره زبان را می گذرانند، که مطمئناً تصمیم بهتری است زیرا در وقت خود برای مطالعات منظم صرفه جویی می کند. اما اگر چنین دوره ای را در کشور خود گذرانده اید، نیازی به نگرانی نیست زیرا می توانید در یک دوره زبان آلمانی در آلمان شرکت کنید.

ما چند دلیل دیگر داریم که چرا باید در کلاس های آلمانی در آلمان ثبت نام کنید. یادگیری هر زبانی در یک کشور بومی زبان، درک عمیق تری از فرهنگ محلی را تضمین می کند. در حالی که تازه واردان به زبان آلمانی ممکن است موانع ارتباطی را چالش برانگیز بدانند، اما تلاش محلی آن ها برای کمک به ادغام بهتر در جامعه مورد تقدیر قرار خواهد گرفت. این به معنی پیوندهای واقعی بیشتر با دوستان جدید و اعضای خانواده میزبان است و مجبور شدن به صحبت آلمانی هر کجا که هستید مهارت های شما را بهبود می بخشد.

یکی دیگر از مزایای دوره های زبان آلمانی در آلمان؟ شما در موقعیتی قرار خواهید گرفت که همه محاوره ها و عامیانه ها را بیاموزید! ممکن است معلم آلمانی شما در خانه به شما یاد نداده باشد “geht ab” (چه خبر) اما دوستان آلمانی جدید شما مطمئناً چنین خواهند کرد! پس از چند دور چیلن (عامیانه آلمانی برای استراحت در فضاهای آرام) با دوستان آلمانی خود، شما زبان نزدیک تر به زبان عامیانه را یاد می گیرید و واقعاً مانند بومیان صحبت می کنید.

یادگیری زبان در یک کشور خارجی همدلی را نیز آموزش می دهد. آیا تا به حال برای شما اتفاق افتاده است که در کشور خود با کسی برخورد کنید که زبان مادری شما را نتواند صحبت کند؟ یادگیری زبان در خارج را خودتان امتحان کنید و آلمانی را در آلمان بیاموزید. به سرعت متوجه خواهید شد که تسلط به زبان آسان نیست!

یک مدرسه زبان در آلمان پیدا کنید

اگر علاقه مند به گذراندن کلاس های زبان آلمانی در آلمان هستید، اخیراً لیستی از برترین مدارس زبان و دوره های آلمانی برای سال 2021 تهیه کرده ایم:

 • دوره های زبان آلمانی در برلین
 • دوره های زبان آلمانی در مونیخ
 • دوره های زبان آلمانی در فرانکفورت
 • دوره های زبان آلمانی در هامبورگ
 • دوره های آلمانی در کلن

این که آیا دوره دانشگاهی شما به زبان انگلیسی یا آلمانی تدریس می شود، مدارس زبان بی شماری در سراسر آلمان آماده استقبال از نامزدهای احتمالی هستند که به کمک احتیاج دارند. بنابراین، تنوع دوره های زبان آلمانی و مکان های آن ها این اطمینان را به شما می دهد که در کوتاه ترین زمان چیزی مناسب پیدا خواهید کرد.

دوره های زبان آلمانی ارائه شده در این مدارس هر شش سطح زبان آلمانی را پوشش می دهد

A1 ، A2 (A2.1 ، A2.2) ، B1 (B1.1 ، B1.2) ، B2 ، C1 ، C2.

توجه داشته باشید که بیشتر اوقات B1 حداقل الزامات زبان در دانشگاه های آلمان است.

 

دوره زبان در آلمان

 

بسته به رشته تحصیلی و هدف از اقامت در آلمان، شما زبان آلمانی را در زمینه های مختلف یاد خواهید گرفت. اگر دانشجوی بین المللی هستید و مایل به تحصیل در آلمان هستید، دوره شما حول زمینه های تحصیلی، اصطلاحات و مفاهیم آن می چرخد.

برای یافتن یک مدرسه زبان مناسب در آلمان، ابتدا باید بررسی کنید که آیا دانشگاه مورد نظر شما دارای مرکز زبان در محوطه دانشگاه خود است تا دانشجویان خارجی ورودی را که شرایط زبان دانشگاه را برآورده نمی کنند پذیرش کند یا خیر.

با این حال، شما می توانید تصمیم بگیرید که آیا می خواهید در دوره های زبان دانشگاه شرکت کنید یا دوره خصوصی پیدا کنید. به طور طبیعی، دوره های خصوصی نسبت به دانشگاه های جداگانه شرایط و مزایای بهتری را برای جذب دانشجویانی که منافع ارزشمندی را برای دانشگاه خود به ارمغان می آورند، فراهم می کند. برخی از مزایا تحصیل در آلمان ممکن است شامل تنوع دروس، انعطاف پذیری برنامه درسی مطالعه یا حتی محل برگزاری کلاس ها باشد.

از سوی دیگر، در دوره های زبان ارائه شده برای دانشجویان، واحدهای درسی ثابت است و دانش آموزان در مورد ساختار دوره صحبت نمی کنند. علاوه بر این، مدارس خصوصی زبان شما را در فعالیت های فوق برنامه اضافی مشارکت می دهند تا تجربه فرهنگی کسب کرده و در محیط های مختلف زبان آلمانی را تمرین کنید.

اما در کنار این مزایا، مدارس خصوصی زبان در آلمان برای شما ارزان نیست. بسته به نوع دوره ای که انتخاب می کنید، تعداد کلاس هایی که می خواهید بگذرانید و ترجیحات مشابه، هزینه هایی برای شما اعمال می شود. از طرف دیگر مراکز زبان هیچ گونه هزینه ای برای دانش آموزان خود از دولت دریافت نمی کنند.

با این حال، تعداد کمی از دوره های غیرانتفاعی زبان آلمانی وجود دارد که آموزش آنلاین را به صورت رایگان برای دانش آموزان آینده که فاقد سطح مناسب زبان آلمانی هستند، ارائه می دهند. معمولاً این مراکز نکات و مطالب آموزشی را به صورت رایگان ارائه می دهند تا به شما در یادگیری مؤثر آلمانی کمک کنند.

یک دوره مناسب را انتخاب کنید

در این مرحله، نباید عجله کنید زیرا چندین گزینه برای شما وجود دارد. برای انتخاب مناسب ترین برای شما، ابتدا مشخص کنید که چه نوع یادگیری علاقه دارید و نیازهای شما چیست. به عنوان مثال، ممکن است بخواهید در دوره ای شرکت کنید که برنامه کلاس ها بر اساس ترجیحات شما تنظیم شده است یا می خواهید به جای شرکت در یک کار گروهی، یک معلم خصوصی داشته باشید.

مدارس زبان در آلمان به این موضوع فکر جدی کرده اند و گزینه های بی شماری برای شما وجود دارد. امروزه نیز می توان چنین دوره ای را به صورت آنلاین در هر زمان که مایل باشید انجام دهید.

با توجه به این موارد، شما باید بررسی کنید که آیا قیمت متناسب با بودجه شما است یا خیر، زیرا مزایای بیشتر این دوره شامل هزینه بیشتر است.

فرم درخواست را پر کنید

اکنون که دوره مورد علاقه خود را پیدا کرده اید زمان درخواست است. معمولاً می توان با پر کردن فرم درخواست آنلاین در وب سایت مدرسه، برنامه را به صورت آنلاین تهیه کرد.

معمولاً، فرم درخواست از شما می خواهد اطلاعات شخصی خود را پر کنید، به علاوه اضافه کردن ترجیحات مربوط به نوع دوره، که مایل به شرکت در آن هستید. شما می توانید چند جزئیات مانند مکان مورد نظر برای شرکت در دوره، نوع دوره (یک دوره آموزشی گروهی یا یک نفره) یا برنامه آن را تنظیم کنید. همچنین، می توانید دوره ای را با توجه به سطح زبان آلمانی که مایل به یادگیری هستید انتخاب کنید.

اگر دانشگاه آینده شما نیاز به دانش B1 به زبان آلمانی دارد، می توانید دوره ای را انتخاب کنید که شما را برای این سطح آماده می کند. پس از تکمیل این برنامه آنلاین، مکانی در مدرسه زبان آلمانی انتخاب شده برای شما تأیید می شود.

 

دوره زبان در آلمان

 

هزینه شرکت در آموزشگاه زبان آلمانی چقدر است؟

بستگی دارد. اگر تصمیم بگیرید که در دوره مرکز زبان دانشگاه شرکت کنید، معمولاً هیچ هزینه ای برای شما اعمال نمی شود. در مقابل، مدارس خصوصی زبان آلمانی هزینه های متفاوتی دریافت می کنند.

عواملی مانند ارائه دهنده دوره، دوره انتخابی شما و نیازهای شخصی که درخواست می کنید، هزینه دوره زبان آلمانی شما را نشان می دهد. همانطور که انتظار دارید، هرگونه ترجیح و مزیت اضافی با هزینه بالاتری همراه است. به عنوان مثال، اگر می خواهید معلم شخصی داشته باشید که آماده همکاری با شما در هر زمان که شما می خواهید باشد، مطمئناً هزینه بیشتری برای شما خواهد داشت.

تکمیل دوره زبان آلمانی چقدر طول می کشد؟

به طور معمول دوره های زبان آلمانی 4 هفته تا 8 هفته طول می کشد، اما بستگی به ارائه دهنده دوره و سطح زبان آلمانی دارد که شما مایل به حضور یافتن در آن هستید. مطمئناً اگر شما در زبان آلمانی دانش بنیادی دارید و سریع یاد می گیرید، می توانید دوره را قبل از اتمام برنامه معمول آن به پایان برسانید.

ارزیابی سطح زبان آلمانی شما در موسسه گوته

هنگامی که مکان و محل اقامت مورد علاقه خود را برای دوره آلمانی پیدا کردید، شما خواهید فهمید که باید در کدام سطح از آلمانی تحصیل کنید. می توانید به صورت آنلاین یا در محل به رایگان در آزمون ارزیابی شرکت کنید. وقتی یکی از دوره های شدید، عصرگاهی، صبحگاهی یا آخر هفته را انتخاب کردید، سطح زبان شما را آزمایش می کنند.

سطوح A1 و A2 برای مبتدیان است، B1 و B2 بر این اساس ساخته شده اند و به گونه ای طراحی شده اند که شما را قادر می سازد تا به طور مستقل از زبان استفاده کنید، C1 و C2 سطوح نهایی هستند که به شما مهارت زبان مستقل را می دهد. این سطوح با چارچوب مرجع مشترک اروپایی برای زبان ها مطابقت دارد. پس از تکمیل هر سطح، می توانید در یک امتحان شرکت کنید. تمام امتحانات موسسه گوته در سطح بین المللی به عنوان اثبات مهارت زبان آلمانی شما شناخته می شود.

همانطور که در بالا ذکر شد، بهترین راه برای یادگیری هر زبان، برقراری ارتباط با مردم محلی در زندگی روزمره است. برای این منظور، این موسسه یک برنامه فرهنگی و تفریحی گسترده ارائه می دهد. شما می توانید مهارت های زبان آلمانی خود را در گشت های شهری، در رویدادهای آشپزی، در نمایشگاه های هنری، در سینمای روباز، در موزه ها یا در بازدید از جشنواره، با انجام ورزش یا صرفاً بیرون رفتن از رستوران همراه با دیگر همکلاسی ها، بهبود بخشید. یادگیری زبان آلمانی به این معناست که می توانید همزمان سرگرمی های زیادی داشته باشید.

ویزای دوره زبان در آلمان

ویزای دوره زبان آلمانی جزو ویزاهای تحصیلی این کشور محسوب می شود که برای دانشجویان خارجی که در دوره های زبان شرکت کرده اند صادر می شود. این ویزا معمولا به مدت 3 تا 12 ماه اقامت صادر می شود.

دوره هایی که این دانشجویان شرکت می کنند باید حداقل 18 ساعت درسی در هفته باشد. تمدید این ویزا تا یک سال زمانی امکان پذیر است که قصد دانشجو ادامه تحصیل در آلمان در مقاطع بالاتر نباشد.

کارهایی که با این ویزا نمی توانید انجام دهید

 • تبدیل به ویزای دانشجویی
 • تبدیل به مجوز اقامت کاری
 • پذیرفتن کار با دستمزد
 • شروع تحصیل دانشگاهی
 • درخواست ورود به دانشگاه

اگر قصد داشته باشید که بلافاصله بعد از دوره زبان در آلمان تحصیلات دانشگاهی خود را آغاز کنید، باید ابتدا به کشور خود برگردید و برای ویزای دانشجویی اقدام کنید. درخواست ویزای دانشجویی در حین اقامتتان با ویزای دوره زبان امکان پذیر نخواهد بود.

مدارک لازم برای درخواست ویزای دوره زبان

مدارکی که برای درخواست ویزای دوره زبان در آلمان لازم دارید از این قرارند:

 • دو برگه درخواست ویزا کشور آلمان که به طور کامل تکمیل شده باشند.
 • یک پاسپورت معتبر (که بر اساس تاریخ برگشتتان حداقل 3 ماه از اعتبارش باقی مانده باشد و قدیمی تر از 10 سال نباشد و همچنین حداقل دو برگه خالی داشته باشد)
 • تاییدیه درخواست برای دوره زبان، یا گواهی ثبت نام (دوره باید در هفته حداقل 18 ساعت تایم درسی داشته باشد)
 • گواهی توانایی مالی برای گدراندن این دوره
 • یک بیمه سلامت قابل قبول برای تمام طول مدت اقامت
 • دو عدد عکس که به تازگی گرفته شده باشد
 • سه عدد کپی از صفحات پاسپورت
 • یک انگیزه نامه برای شرکت در این دوره ها
 • مدرکی که نشان دهنده ی استعفای شما از کار در صورت کارمند بودن باشد.

 

دوره زبان در آلمان

 

بهترین برنامه های فشرده آلمانی

اگر در نهایت تصمیم گرفتید که در یکی از مدارس زبان در آلمان پذیرش بگیرید، ما مجموعه ای از گزینه های عالی را در اختیار داریم. بنابراین بهترین مدارس زبان آلمانی در آلمان چه چیزی ارائه می دهند؟ هر یک از این مدارس زبان آلمانی شامل مربیان درجه یک، بسیاری از سفرهای فرهنگی و گشت و گذار در سراسر آلمان و پشتیبانی برنامه عالی برای دانشجویان بین المللی است. از برلین تا مونیخ و فرانکفورت و فراتر از آن، پیدا کردن یک مدرسه زبان آلمانی می تواند کار سختی باشد زیرا گزینه های شگفت انگیز زیادی وجود دارد! در اینجا بهترین گزینه های ما برای تحصیل در آلمان به شما ارائه شده است.

مدارس زبان آلمانی در برلین

 1. موسسه آموزش بین المللی دانشجویان خارج از کشور (IES)

در آلمان با IES زبان آلمانی بخوانید! آن ها وعده بهترین تجربه تحصیل در خارج از کشور را می دهند. آیا کاملاً با آلمانی آشنا هستید؟ IES سخنرانان مبتدی را در دوره های عمیق در برلین ارائه می دهد تا به شما نحوه برقراری ارتباط با نیازهای اولیه روزمره را آموزش دهد. آیا چندین سال مهارت پیشرفته زبان آلمانی دارید؟ شما می توانید در دوره های نوظهور مستقل در خارج از کشور ثبت نام کنید و در مورد موضوعات بحث کنید و محاوره ها را به زبان آلمانی تمرین کنید. سفرهای مرتبط با دوره در داخل و خارج از برلین برای یک تجربه تحصیل در برلین در خارج از کشور واقعاً گنجانده شده است.

 1. شورای مبادلات آموزشی بین المللی (CIEE)

فرهنگ آلمان را از طریق یکی از شش مسیر آکادمیک کاوش کنید و آن را با دوره های فشرده آلمانی در آلمان ترکیب کنید. CIEE برای درک اولیه فرهنگ و مهارت های زبانی، کلاس های آلمانی مبتدی را ارائه می دهد. سخنرانان سطح بالاتر می توانند در دوره هایی که به آن ها ارائه حرفه ای و موضوعاتی مانند اخبار و موسیقی آلمانی آموزش می دهد، ثبت نام کنند. اگر در آلمان با CIEE زبان آلمانی می خوانید، لازم نیست تحصیلات شما در برلین به پایان برسد. می توانید در کشور دیگری مانند لندن، رم، پاریس، مادرید یا کیپ تاون در این دوره ها شرکت کنید!

 1. مدرسه میدلبری

با بیش از 100 سال دوره های فشرده آلمانی در آلمان، مدرسه میدلبری به دلیل تجربیات تحصیلات عالی در خارج از کشور در سراسر جهان، نماینده ای کسب کرده است. به عنوان یک دانشجو در برلین، شما آلمانی را با تأکید بر ادغام در جامعه آلمان خواهید آموخت. هنگام تحصیل، این فرصت را خواهید داشت که داوطلب شوید، کارآموز شوید یا در فعالیت های فوق برنامه شرکت کنید و به عنوان یک دانشجوی میدلبری، شما متعهد می شوید که خود را متعهد به مطالعات زبان و غرق شدن در فرهنگ خود کنید. برای این برنامه، شما باید حداقل شش ترم دوره آلمانی در سطح دانشگاه گذرانده باشید.

 1. پردیس GLS برلین

محوطه ای زیبا در گوشه ای از ​​برلین، GLS Campus Berlin، یکی از بهترین آموزشگاه های زبان آلمانی در آلمان، بهترین مکان برای تجربه ای پربار و هیجان انگیز در تسلط بر زبان آلمانی است. با داشتن گزینه های اقامتی در دانشگاه که شامل خوابگاه ها تا استودیوهای خصوصی می شود – بدون در نظر گرفتن تعداد کمی از گزینه های غذا خوردن در محوطه دانشگاه – ممکن است متوجه شوید که هرگز نمی خواهید آنجا را ترک کنید. این پایتخت بین المللی و تاریخی را بدون از دست دادن شتاب در اهداف زیربنایی زبان خود کشف کنید.

 1. سال نوجوان در مونیخ (JYM)

برای تحصیل زبان آلمانی در آلمان بهتر از دانشگاه شماره 1 این کشور – LMU مونیخ  – وجود ندارد! این برنامه زبان فشرده برای خردسالان آمریکایی، کانادایی، سالمندان و دانشجویان تحصیلات تکمیلی آزاد است. برای ثبت نام، حداقل به دو سال کلاس آلمانی در سطح دانشگاه نیاز دارید. در حین تحصیل جهت گیری سطح آلمانی شما مورد آزمایش قرار می گیرد تا مشخص شود در چه سطحی از کلاس ها می توانید شرکت کنید. فارغ التحصیلان JYM به مشاغل موفق بین المللی رفته و حتی برای تحصیلات تکمیلی به آلمان بازگشتند. تمام دوره ها به زبان آلمانی تدریس می شود و از غوطه ور شدن کامل آلمانی اطمینان حاصل می شود. نمی دانید آیا زبان آلمانی شما برای پذیرش به اندازه کافی خوب است؟ به وب سایت JYM مراجعه کنید که منابع گرامری و واژگان آلمانی مفید (و رایگان!) را ارائه می دهد.