به تازگی آلمان در حال تبدیل شدن به یک آهنربای برای دانشجویان بین المللی از سراسر جهان است. بیایید برخی از دلایلی را که دانشجویان ترجیح می دهند در این کشور شگفت انگیز تحصیل کنند، بررسی کنیم.

 

مزایای تحصیل در آلمان

 

آلمان بهشت ​​آموزش عالی است. برخلاف سایر کشورها، در آلمان بسیاری از دانشگاه های دارای رتبه جهانی را خواهید دید، رشته های بیشماری را می توانید انتخاب کنید که دارای درجه های جهانی هستند که نوید اشتغال زایی بالا و هزینه های مقرون به صرفه برای زندگی را می دهند.

علاوه بر این، آلمان دارای یک تاریخ طولانی و غنی است، یک شیوه زندگی پر جنب و جوش و پویا که مدرن و کلاسیک، شهری و روستایی را در هم می آمیزد و هر ثانیه ای را که در اینجا گذرانده اید غرق می کند و شما را دوست خواهد داشت.

جای تعجب نیست که آلمان در بین مقاصد برتر جهان برای دانشجویان بین المللی قرار گرفته است. بر اساس آخرین آمار رسمی، بیش از 357،000 دانشجوی خارجی در حال تحصیل در مقطع دانشگاهی در آلمان هستند، در حالی که تعداد آن ها به طور پیوسته در حال افزایش است.

سالانه هزاران دانشمند از سراسر جهان برای تحصیلات خود به دانشگاه های آلمان اعتماد می کنند و دلایل آن آشکار است.

شهریه کم یا بدون شهریه

در زمانی که تحصیلات عالی به دلیل افزایش نیاز به متخصصان مجرب و ضرورت افزایش سریع تر تحصیل در دانشگاه به یک ضرورت تبدیل شده است، آلمان تنها مقصد برتر تحصیلی است که دانشگاه های آن هیچ شهریه ای دریافت نمی کنند.

تصمیمی که در اکتبر 2014 به اجرا گذاشته ش، بیان داشت که تمام دانشجویان بین المللی که در دانشگاه های دولتی آلمان تحصیل می کنند از پرداخت شهریه معمولی معاف خواهند بود. دانشجویان خارجی تنها باید هزینه های اداری کمی مانند کمک دانشجویی، هزینه اتحادیه دانشجویی و بلیط حمل و نقل عمومی را بپردازند که به طور کلی در هر ترم حدود 250 یورو محاسبه می شود.

بر اساس یک نظرسنجی که ما در سال 2018 انجام دادیم، 35.3 درصد از دانشجویان خارجی احتمالی در آلمان دانشگاه های کم شهریه یا بدون شهریه را دلیل اصلی تحصیل در آلمان برای تحصیلات عالی عنوان کردند.

دانشگاه های دارای رتبه برتر

بر اساس گزارشات رسمی در سال 2018، 429 موسسه آموزش عالی دولتی در آلمان فعالیت می کنند که از این میان 106 دانشگاه هستند. دانشگاه های آلمان بالاتر از استانداردهای جهانی آموزش عالی هستند.

برخی از آن ها به طور مداوم در بین بهترین دانشگاه های جهان رتبه بندی شده اند. دانشجویان این دانشگاه ها را از نظر کیفیت آموزش، تجربیات عملی در طول تحصیل، فرصت های پیشرفت تحصیلی در طول و پس از تحصیل و از همه مهمتر محیط امن و دوستانه ارزشمند می دانند.

آن ها به واسطه برتری آموزش و پژوهش خود، بر اساس سنت طولانی و غنی آموزش عالی، از این شهرت جهانی برخوردارند. علاوه بر دانشگاه های سنتی دارای رتبه جهانی، چندین دانشگاه آلمانی دیگر نیز هر ساله در رتبه بندی جهانی معرفی می شوند. برخی از دانشگاه های آلمانی علاوه بر اینکه یکی از بهترین دانشگاه ها هستند، قدیمی ترین آن ها در اروپا هستند.

 

مزایای تحصیل در آلمان

 

با ویزای دانشجویی به اروپا سفر کنید

اگر دانشجوی اروپایی هستید و می خواهید در آلمان تحصیل و زندگی کنید، از حقوق یک شهروند آلمانی و شهروند اتحادیه اروپا / EFTA در مورد ورود رایگان، فرصت تحصیل و کار بدون هیچ مجوز اضافی برخوردار خواهید بود.

اگر شما شهروند اروپایی نیستید و می خواهید در آلمان تحصیل کنید، باید برای ویزای کشور آلمان درخواست دهید. مگر اینکه در برنامه زبان مدرسه تابستانی ثبت نام کرده باشید، باید برای ویزای دانشجویی اقدام کنید که به شما اجازه می دهد بیش از 90 روز در آلمان اقامت داشته باشید و همچنین اجازه اقامت دریافت کنید تا بتوانید تحصیل و زندگی در سراسر کشور را انجام دهید. اجازه اقامت همچنین به شما امکان می دهد بدون ویزا در کل منطقه شینگن سفر کنید، که فرصتی فوق العاده برای بازدید از کشورهایی است که در مدت زمان مشخص به آن ها علاقه دارید.

پس از دریافت نامه پذیرش از دانشگاه تعیین شده در آلمان، توصیه می شود حداقل 3 ماه قبل از عزیمت مورد نظر (زمانی که انتظار می رود در آلمان باشید) برای ویزای دانشجویی درخواست دهید.

در مورد مجوز اقامت، تمام اسناد و مدارک شما به اداره مهاجرت منطقه آلمان که دانشگاه شما در آن مستقر است ارسال می شود و پس از انجام هرگونه کار اداری، مجوز اقامت برای شما صادر می شود.

برای اخذ ویزای دانشجویی، معیارهای خاصی وجود دارد که باید رعایت شود. اگر با چنین مجوزی به اروپا سفر می کنید، باید قبل از عزیمت به مقامات تعیین شده اطلاع دهید.

دوره های تحصیلی بیشمار

در رابطه با داشتن تعداد زیادی دانشگاه، آلمان دوره های تحصیلی بیشماری را ارائه می دهد که مطابق با علایق همه طراحی شده است. آلمان به عنوان یک کشور صنعتی سرمایه گذاری زیادی در دانشگاه های مهندسی کرده است و امروزه برنامه های مهندسی در دانشگاه های آلمان از اهمیت ویژه ای برخوردار است. با این حال، برنامه های تحصیلی بسیار بیشتری در این دانشگاه ها ارائه می شود و در برخی از آن ها پیشرو جهانی مانند پزشکی و داروسازی هستند.

علاوه بر این، لیست دوره های سنتی در دانشگاه های آلمان به سرعت در حال گسترش است زیرا زمینه های جدید مطالعاتی با پیشرفت علمی پیشرفته ظهور می کند. این که آیا شما مایل به مطالعه اتم ها یا کهکشان های مرموز در جهان هستید، در آلمان به احتمال زیاد برنامه ای در این مورد خواهید یافت که توسط معتبرترین متخصصان در آن زمینه خاص تدریس می شود.

برنامه های مطالعاتی شناخته شده جهانی

برنامه های تحصیلی در دانشگاه های آلمان از نظر ساختار و نحوه ارائه به دانشجویان مدرن است. آن ها برای ملاقات با به روزترین پیشرفت های علمی در حال اجرا در جهان طراحی شده اند و افرادی را آموزش می دهند که می توانند با اطمینان با چالش های جهانی روبرو شوند.

برنامه درسی آن ها مشروط به ارائه و تغییر مداوم با هدف یافتن یا ایجاد رویکردهای جامع برای آموزش و پژوهش است. در پایان دوره خود، دارای مدرکی خواهید بود که در سطح جهانی شناخته شده و ارزش دارد.

کارفرمایان در سراسر جهان با بالاترین احترام به شما نگاه می کنند زیرا می دانند در طول تحصیل چه کیفیتی از آموزش به شما ارائه شده است که شما را برای استخدام شما و اعتماد به مسئولیت های بزرگ آماده می کند.

هزینه های مناسب زندگی

با کمی مدیریت مالی هوشمند و تغییرات جزئی در سبک زندگی قدیمی خود، هزینه زندگی برای دانشجویان بین المللی در آلمان بسیار مقرون به صرفه است. به طور معمول، شما انتظار افزایش قیمت در مناطق شهری در مقایسه با مناطق جانبی را دارید.

اجاره مهمترین دغدغه مالی است که هنگام تحصیل در آلمان باید با آن مقابله کنید. با این حال، گزینه های زیادی در دسترس شماست و اگرچه هزینه اجاره متفاوت است (عمدتا بسته به محل آپارتمان)، در کل آنقدرها هم گران نیست.

برای کاهش بار مالی خود می توانید شخصی را پیدا کنید که بتوانید اتاق خود را با او تقسیم کنید و این امر نصف هزینه های شما را کاهش می دهد. هزینه سایر کالاها و خدمات مانند غذا، امکانات رفاهی، حمل و نقل عمومی و غیره زیاد نیست.

 

مزایای تحصیل در آلمان

 

فرصت های شغلی برای دانشجویان بین المللی

طبق قانون آلمان، دانشجویان بین المللی مجاز به کار پاره وقت تا 20 ساعت در هفته یا 120 روز کامل در سال هستند. تخمین زده می شود که بیش از 60 درصد از دانشجویان بین المللی فعلی هنگام تحصیل در آلمان به صورت پاره وقت کار می کنند.

در وهله اول نیازی به داشتن مدرک تحصیلی ندارید زیرا مشاغل گسترده ای در دسترس است و به هر حال به احتمال زیاد چیزی پیدا خواهید کرد. به طور معمول، دانش آموزان در آلمان به عنوان مربی، متصدی بار، کارکنان اداری، پرستار بچه و غیره کار می کنند.

کار پاره وقت در کنار تحصیل گزینه ای است که باید در آلمان به طور جدی باید در نظر بگیرید، اگرچه ممکن است برای مقابله با هزینه های زندگی به پول اضافی احتیاج نداشته باشید یا نوع دوره شما شامل یک سال تحصیلی نمی شود. تجربه کاری شما ممکن است اشتغال زایی آینده شما را افزایش دهد، می تواند به شما بیاموزد که نظم و انضباط را به سبک زندگی خود اضافه کنید و مستقل زندگی کنید.

چشم انداز آینده

مدرک شما از دانشگاه آلمان صادر شده است و در سراسر جهان دارای صلاحیت بسیار معتبر و ارزشمندی است. به عنوان نشانه ای از این موضوع، فارغ التحصیلان آلمانی از اشتغال بالایی در بازار کار جهانی برخوردارند.

بنابراین، هنگامی که مدرک خود را اخذ می کنید، بسیاری از کارفرمایان با تعدادی پیشنهاد جذاب برای استخدام شما به شما مراجعه می کنند. آن ها به اعتبارات حرفه ای شما از طریق تحصیلات عالی در آلمان اعتماد دارند و معتقدند شما می توانید به بهبود کسب و کار آن ها کمک کنید. فارغ التحصیلان دانشگاه های آلمان که در زمان پیدا کردن شغل بسیار مورد توجه هستند، پردرآمدترین کارمندان هستند.

با این وجود، فارغ از رشته تحصیلی و کشوری که مایل به یافتن شغل هستید، مدرک آلمانی شما به شما در دستیابی به یک شغل پردرآمد و عالی کمک می کند.

زبان جدیدی بیاموزید

از اشتغال زایی آینده گرفته تا شادی عاطفی، دلایل بی شماری وجود دارد که یادگیری آلمانی برای شما بسیار مفید است.

آلمان یکی از قدرتمندترین اقتصادهای جهان است در حالی که زبان آلمانی بیشترین زبان مادری در قاره اروپا است. شرکت های آلمانی رهبران جهانی هستند و دارای شبکه گسترده ای از شعب در سراسر جهان هستند.

بنابراین، با صحبت کردن به زبان آلمانی، خود را در موقعیتی قرار می دهید که آن ها به شما مراجعه کرده و شغلی را به شما پیشنهاد می دهند. از سوی دیگر، زبان آلمانی در جهان به وفور صحبت می شود و این به معنای فرصتی برای شماست تا بتوانید در سراسر جهان سفر کنید و به مکان هایی بروید که قبلاً هرگز نرفته اید.

جامعه متنوع

آلمان به طور سنتی مرکز تجمع ملیت های دیگر بوده است. امروزه اتباع آلمانی با بسیاری از خارجیانی که برای کار و زندگی با خانواده هایشان به اینجا آمده اند هماهنگ زندگی می کنند.

علاوه بر این، دانشگاه های آلمان هزاران دانشجوی بین المللی را جذب می کنند که به آلمان به عنوان فرصتی برای رسیدن به اهداف آموزشی خود نگاه می کنند. گفته می شود در آلمان با جامعه متنوعی روبرو خواهید شد، هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند که باعث می شود جهان را از زاویه ای متفاوت ببینید.

همچنین، می توانید دوستان زیادی از سراسر جهان بیاورید و با آداب و رسوم آن ها آشنا شوید.

میراث فرهنگی و تاریخی

آلمان دارای تاریخ طولانی، غنی و پیچیده است و نشانه های آن در سراسر کشور پراکنده است. امروزه شما مطمئناً کمتر از آنچه تصور می کنید درباره آلمان می دانید. این کشور در مراحل مهم تاریخ بشریت بازیگر اصلی بوده است.

بومیان آن ها سهم بی نظیری در جنبش های تاریخی، فرهنگی و علمی داشته اند که کل مسیر تاریخ جهانی را برای همیشه تغییر داد. تحصیل در آلمان فرصتی عالی برای شماست که از اکثر این گوهرهای فرهنگی و تاریخی دیدن کنید، داستان های باورنکردنی مربوط به آن ها را بشنوید و خاطرات فراموش نشدنی را جمع آوری کنید.

 

مزایای تحصیل در آلمان

 

امکان تحصیل به زبان انگلیسی

وجود دانشگاه های برتر دنیا از مزایای تحصیل در آلمان است. مزیت دیگر تحصیل در آلمان امکان تحصیل به زبان انگلیسی در آلمان در برخی رشته هاست. بعد از اتمام تحصیل، شما به مدت یک سال و نیم فرصت دارید که کار پیدا کنید. بعد از دو سال کار می توانید بلوکارت (کارت اقامت دائم) دریافت نمایید.

کشور آلمان یکی از مقصد های پرطرفدار برای ادامه تحصیل دانشجویان بین المللی در اروپا می باشد. در واقع کشور آلمان یکی از کشورهایی ست که از دانشجویان بین المللی حمایت می کند و کشور بسیار مناسب برای ادامه تحصیل دانشجویان بین المللی می باشد.

از طرفی دیگر زبان انگلیسی برای کورس دانشگاهی در دانشگاه های آلمان رایج تر شده است و درس ها به زبان انگلیسی ارائه می شود. صدها دانشگاه در سرتاسر این کشور وجود دارد که بیشتر آن ها در رنک ۲۰۰ دانشگاه برتر دنیا قرار دارند.

فرصتی برای کشف همه جنبه های زندگی در آلمان

زندگی دانشجویی در آلمان با آدرنالین و کنجکاوی شکوفا می شود. رفتار مردم آلمان دوستانه است اما به شما حریم خصوصی می دهند. احترام و نظم متقابل بخشی از برنامه روزانه است. تنوع فرهنگی در هر یک از نقاط کشور ارزش بررسی دارد، زیرا باعث می شود احساس کنید که جزء یک نهاد هستید و نه کاملاً غریبه.

فعالیت های فضای باز در آلمان بسیار محبوب است، از جمله ورزش، پیاده روی، دوچرخه سواری، اسکی و موارد دیگر برای دانش آموزانی که خود را ورزشکار می دانند، به خوبی مناسب خواهند بود. از آنجا که اکثر دانشجویان بین المللی زندگی در کلان شهرها را انتخاب می کنند، فعالیت های زیادی برای پر کردن اوقات فراغت خود پیدا خواهند کرد. گذراندن وقت در باشگاه، تئاتر و سینما همه بخشی از زندگی دانشجویی در آلمان است. اکثر شهرهای بزرگ آلمان هنری هستند و دارای صحنه موسیقی زنده زیرزمینی، مملو از مد هیپستر، کتاب ها و ایده آل هایی هستند که همه آن ها تجربه ای روشن و جالب ایجاد می کنند.

اگر از دیوانگی خسته شده اید، متوجه خواهید شد که آلمانی ها بیشتر افراد خصوصی هستند که تجمعات کوچکتر را پشت درهای بسته ترجیح می دهند و از غذاها و نوشیدنی های خود در فضایی صمیمی تر لذت می برند. هنگامی که فرصتی برای پیوستن به گروه های دوستی محلی پیدا کردید، یادگیری زندگی “واقعی” در آلمان را آغاز خواهید کرد.

آلمانی ها به هر حال سبز هستند. پارک ها و فضاهای سبز بخشی از هر محله هستند و به عنوان فضایی ایده آل برای آرامش ذهن باقی می مانند. سفر به داخل و خارج از کشور نوید مناظر سورئال، معماری عالی و حجم زیادی از داده های تاریخی را می دهد.

یکی دیگر از مزایای واقعی زندگی در آلمان، حمل و نقل عمومی عالی است که کارآمد، ایمن و سریع است. به عنوان یک مزیت اضافی برای تحصیل در آلمان، با پرداخت هزینه ثبت نام و مالیات اداری که به طرز مضحکی کم است، کارت سفر رایگان دریافت می کنید.

بعد از تحصیل در آلمان بمانید

سرانجام، پس از تحصیل در آلمان، این شانس را خواهید داشت که پس از فارغ التحصیلی بمانید و به دنبال کار باشید. این قانون به فارغ التحصیلان بین المللی اجازه می دهد تا 18 ماه دیگر برای جستجوی کار بمانند و حتی ممکن است در صورت تمایل، مدت بیشتری بمانید.