مزایای تحصیل در آلمان

از جمله مزایای تحصیل در کشور آلمان، تحصیل رایگان در این کشور است. کشور آلمان از جمله کشورهای اروپایی ست که بیشترین تقاضا را در بین دانشجویان بین المللی دارد. از مزایای دیگر تحصیل در کشور آلمان قرارگرفتن این کشور در قلب اروپاست.

مزایای تحصیل در آلمان

کشور آلمان قدرت صنعتی اروپا محسوب می شود. آلمان کشوری ست که از نظر صنعتی و اقتصادی در اتحادیه اروپا دارای جایگاه خاصی می باشد.

هزینه تحصیل در آلمان به مراتب از کشورهایی مانند آمریکا، استرالیا، کانادا و حتی مالزی و اغلب کشورهای اروپایی بسیار کمتر می‌باشد. به‌طوری که در اکثر دانشگاه‌های آلمان هزینه‌ی تحصیل بین ۰ تا ۷۰۰ یورو متغیر و با پرداخت هزینه‌ی ناچیزی دانشجو از خدمات دانشجویی مانند کارت دانشجویی و کارت تخفیف حمل و نقل شهری و تخفیفات برای خرید برخی کالاها و دیگر خدمات برخوردار می‌شود.

امکان تحصیل به زبان انگلیسی

وجود دانشگاه های برتر دنیا از مزایای تحصیل در آلمان است. مزیت دیگر تحصیل در آلمان امکان تحصیل به زبان انگلیسی در برخی رشته هاست. بعد از اتمام تحصیل، شما به مدت یک سال و نیم فرصت دارید که کار پیدا کنید. بعد از دو سال کار می توانید بلوکارت (کارت اقامت دائم) دریافت نمایید.

کشور آلمان یکی از مقصد های پرطرفدار برای ادامه تحصیل دانشجویان بین المللی در اروپا می باشد. در واقع کشور آلمان یکی از کشورهایی ست که از دانشجویان بین المللی حمایت می کند و کشور بسیار مناسب برای ادامه تحصیل دانشجویان بین المللی می باشد.

از طرفی دیگر زبان انگلیسی برای کورس دانشگاهی در دانشگاه های آلمان رایج تر شده است و درس ها به زبان انگلیسی ارائه می شود. صدها دانشگاه در سرتاسر این کشور وجود دارد که بیشتر آنها در رنک ۲۰۰ دانشگاه برتر دنیا قرار دارند.

هزینه های مقرون به صرفه

دولت، هزینه زندگی در آلمان و هزینه آموزش عالی در این کشور را تأمین می کند و به معنای واقعی به نفع دانشجویان بین المللی است. سیستم آموزش عالی در آلمان شامل 400 موسسه می باشد که به موسسات عمومی و خصوصی تقسیم می شود.

که 2.4 میلیون دانش آموز در سراسر آلمان در موسسات عمومی حضور دارند. همچنین تعدادی از نهادهای خصوصی که کمتر است حدود 5 درصد از کل دانش آموزان را ثبت نام می کنند.

هر کجا از کشور آلمان بخواهید درس بخوانید یا هر رشته ای را که علاقه مند باشید میتوانید دانشگاه مورد نظر خود را پیدا کنید.

ادامه تحصیل در آلمان بصورت رایگان یک شانس بزرگ نه تنها برای دانشجویان اروپایی بلکه برای تمامی دانشجویان در کل دنیا می باشد. دانشجویان از سیستم آموزش عالی با کیفیت، آموزش زبان جدید و یافتن تجربه های جدید در این کشور جذاب بهره مند خواهند شد.

مزایای تحصیل در آلمان

ویزای دانشجویی کشور آلمان

از مهم‌ترین مزایای تحصیل در آلمان نوع ویزای دانشجویی است که به دانشجویان خارجی تعلق می‌گیرد. ويزای دانشجويی در آلمان برای تمام طول تحصيل است.

علاوه بر اين، دانشجویانی که در آلمان تحصیل می‌کنند امکان سفر به تمامی کشورهای عضو شنگن و سوئیس را با ویزای دانشجویی خود دارند. از دیگر مزایای ویزای دانشجویی آلمان این است که این ويزا محدوديت ورود نداشته و دانشجو به راحتی می‌تواند چندین بار به خارج از آلمان سفر کند.

از دیگر مزایای تحصیل در آلمان این است که دانشجو بعد از یک سال می‌تواند رشته تحصیلی خود را تغییر دهد و تعداد دفعات تغییر رشته تحصیلی نامحدود است که این امکان آزادی بیشتری برای پیدا کردن رشته موردعلاقه به دانشجو می‌دهد.

یعنی در صورت ورود به کشور آلمان با ویزای تحصیلی، درصورت پذیرش در رشته ای دیگر و دانشگاهی دیگر، امکان تغییر در کشور آلمان وجود داشته و به راحتی می توان به آن رشته جدید سوئیچ نموده و جهت تغییر ویزا نیازی به مراجعت مجدد به ایران و درخواست جدید نمی باشد.