فرصت طلایی تحصیل بدون مدرک زبان در کشور اتریش

تحصیل در کشور های اروپایی برای دانشجویان ایرانی فرصتی طلایی می باشد . اما برای اعزام به این کشورها نیاز به ملزوماتی می باشند. داشتن مدرک زبان مثل آیلتس و تافل و گرفتن نمره ی مورد نظر برای اعزام به این کشورها  همیشه یکی از مشکلات بزرگ  دانشجویان ایرانی بوده که زمان و آینده ی تحصیلی آنها را تحت شعاع قرار می دهد.

با توجه به اینکه عموم رشته ها به غیر از زیر گروه های پزشکی و هنر در اروپا در مقاطع فوق لیسانس و دکتری به زبان انگلیسی و تعداد محدودی رشته در مقطع لیسانس به زبان انگلیسی ارائه میگردند و اخذ مدارک زبان همچون IELTS  و TOEFL  دشوار است ، فرصتی فراهم گردیده که دانشجویان محترم بتوانند در کشورهای اتریش، سوئد و دانمارک بدون نیاز به مدرک زبان به تحصیل خود ادامه دهند که هر یک شرایط خاص خود را دارا می باشند.

در کشور اتریش عموما تحصیل به زبان آلمانی میسر است و متقاضی یا باید مدرک زبان آلمانی خود را ارائه نماید و یا اینکه پس از اخذ پذیرش از دانشگاه دوره های زبان آلمانی خود را در اتریش بگذراند به عبارتی پس از اخذ پذیرش و مراجعه به دانشگاه مورد نظر، دانشگاه کالج های آموزش زبان آلمانی را معرفی مینماید و با معرفی نامه ای که از دانشگاه ارائه میشود به کالج مراجعه نموده و در مدت یک سال موفق به کسب مدرک زبان آلمانی میگردید و سپس در دانشگاه ادامه تحصیل می دهید.

به عبارت دیگر زبان آموزش در کشور اتریش ، زبان آلمانی می باشد و البته بعضی از دروس به زبان انگلیسی خواهد بود.در این راستا از شما مدرک زبان آلمانی را خواهند خواست. در بعضی از دانشگاه های کشور اتریش برای ادامه تحصیل سطح مورد نیاز برای زبان آلمانی B2  و در بعضی دیگر از دانشگاه های کشور اتریش سطح C1  می باشد.