تحصیل در کشور اتریش  چگونه  است؟

 

مسئله ی ادامه تحصیل دانشجویان در کشورهای مختلف اتفاقی است که دیگر راه خود را پیدا کرده و در تمام کشورها مرسوم شده، اعزام دانشجو توسط وکلا و مؤسسات نیز جایگاه خود را در تمام کشورها پیدا کرده است.

موسسه ی سفیران آتیه نگر شمال با تجربه ی چندین ساله در اعزام دانشجویانی که بدنبال آینده ای روشن هستند فعالیت گسترده ، حرفه ای و مشخصی در اعزام دانشجویان به کشور اتریش را  دارد .

اتریش کشوری است با ایالات مختلف و هر ایالت قوانین خاص خود را دارد، برای همین دانشگاه های مختلف هم شرایط متفاوتی در پذیرش دانشجویانی که علاقه به ادامه تحصیل درکشور اتریش را دارند، دارا می باشند.

بطورکلی شما باید دانشجوی یک مقطع باشید و یا مقطعی را به پایان رسانده باشید تا برای همان مقطع درخواست پذیرش دهید.

برای مثال شما با مدرک لیسانس یک رشته میتوانید برای همان رشته و همان مقطع لیسانس درکشور اتریش اقدام به اخذ پذیرش کنید و یا با کسب نامه ی اشتغال به تحصیل پس از گذشت یک ترم برای همان مقطع درخواست خود را به دانشگاه ارائه دهد.

شرایط بالا نیز در زمانهای مختلف متغییر است و نیز برای دانشگاه های مختلف هم تغییر میکند، ممکن است با یک شرایط خاص شما برای چند دانشگاه درخواست ادامه تحصیل بدهید و یکی فقط از آنها بپذیرد.

باید در نظر داشته باشید که ادامه تحصیل در دانشگاه های کشور اتریش انتخاب خوبی برای شما میباشد، بدلیل هزینه ی مناسب شرایط آب و هوایی خوب و رتبه ی بالای دانشگاه های کشور اتریش در سطح اروپا ایرانیان زیادی در چند سال اخیر گرایش به ادامه تحصیل درکشور اتریش را داشته اند.

شما با داشتن شرایط و مدارک مورد نیاز میتوانید برای اخذ پذیرش تحصیلی در دانشگاه های کشور اتریش اقدام کنید، برای شروع با مشاوران ما تماس بگیرید!