اتریش که در قلب اروپا واقع شده است، دارای تاریخ پرافتخار دستاوردهای فرهنگی و علمی از اپرای کلاسیک تا مهندسی خودرو است. همچنین یک مرکز پر جنب و جوش برای تحقیقات دکتری مدرن، با تمرکز بر برنامه های دکتری نوآورانه و بین رشته ای است.

این صفحه همه چیزهایی را که باید در مورد تحصیل دکتری در اتریش بدانید، شامل یک نمای کلی از سیستم دانشگاهی تاریخی این کشور و همچنین توضیحی در مورد نحوه کار برنامه‌های دکتری اتریش، هزینه‌های آن ها و کارهایی که باید انجام دهید تا با موفقیت این دوره ها را به پایان برسانید را به شما می گوید.

 

تحصیل دکتری در کشور اتریش

 

فرصت های دکتری در اتریش

سیستم آموزش عالی اتریش – و دستاوردهای آن – به بیش از 600 سال پیش بازمی‌گردد، در این مدت این کشور میزبان برخی از مشهورترین هنرمندان و متفکران اروپا، از ولفگانگ آمادئوس موتسارت تا زیگموند فروید بوده است.

امروزه دانشگاه های اتریش موسساتی بسیار پیشرفته هستند که برای محققان دکتری خود ارزش قائل هستند و از دانشجویان بین المللی استقبال می کنند. در اینجا چند دلیل وجود دارد که اتریش می تواند مکان ایده آلی برای شروع دوره دکتری در سال جاری باشد:

کیفیت و تنوع: قدیمی ترین دانشگاه های اتریش رتبه خوبی دارند، اما این کشور مجموعه ای از موسسات تخصصی تر را نیز ارائه می دهد که بر تحقیقات حرفه ای، فنی و پزشکی تمرکز دارند.

(تقریباً) بدون هزینه: دانشجویان اتحادیه اروپا و منطقه اقتصادی اروپا هیچ هزینه دکتری در دانشگاه های دولتی اتریش پرداخت نمی کنند، مشروط بر اینکه برنامه های خود را به موقع کامل کنند.

فراتر از یک دانشجو باشید: برخی از برنامه‌های دکتری اتریش، دانشجویان را به عنوان کارکنان دانشگاه جذب می‌کنند و فرصت‌های آموزشی، حقوق و مزایای دیگر را ارائه می‌دهند.

فرصت‌های کاری پس از تحصیل: اتریش اخیراً مدت زمانی را که شهروندان غیر اتحادیه اروپا و منطقه اقتصادی اروپا می‌توانند برای جستجوی کار پس از دکترا باقی بمانند، از شش ماه به دوازده افزایش داده است.

نیازی به گفتن نیست که در طول دوره دکتری در اتریش، با فرصت هایی برای زندگی (و تحصیل) در شهرهای زیبایی مانند وین، گراتس و اینسبروک، چیزهای زیادی برای دیدن و انجام دادن وجود دارد. مرز های زمینی و طولانی اتریش این فرصت را به آسانی برای بازدید از کشورهای همسایه از جمله آلمان، ایتالیا و سوئیس فراهم می کند.

دانشگاه های اتریش

چهار نوع دانشگاه در اتریش با رویکردهای مختلف برای آموزش، تحقیق و تامین مالی وجود دارد. همه به طور کامل معتبر هستند، اما همه دوره های دکتری را ارائه نمی دهند.

سیستم آموزش عالی اتریش شامل موارد زیر است:

دانشگاه های دولتی: 22 دانشگاه دولتی اتریش (Öffentliche Universitäten) قدیمی ترین و بزرگترین موسسات این کشور هستند. آن ها بودجه دولتی دریافت می کنند و از دانشجویان اتحادیه اروپا یا EEA شهریه دریافت نمی کنند. اکثر آن ها در طیف گسترده ای از زمینه ها تحقیق می کنند و مجموعه متنوعی از برنامه های دکتری را ارائه می دهند. تعداد کمی روی موضوعات هنر یا پزشکی تمرکز می کنند.

دانشگاه های خصوصی: 16 دانشگاه خصوصی (Privatuniversitäten) در اتریش وجود دارد. آن ها بودجه دولتی دریافت نمی کنند و بنابراین از همه دانش آموزان هزینه دریافت می کنند، با هزینه های واقعی بسته به دوره و موسسه متفاوت است. مدارکی که آن ها اعطا می کنند توسط آژانس رسمی تضمین کیفیت و اعتبار بخشی اتریش (AQ) معتبر است، اما موسسات آزاد هستند تا تحقیقات تخصصی تر را دنبال کنند و برنامه های دکتری منحصر به فرد خود را توسعه دهند.

دانشگاه های علمی کاربردی: 21 دانشگاه علمی کاربردی (Fachhochschulen) در اتریش وجود دارد. این مؤسسات که در سال 2001 تأسیس شدند، بر آموزش عملی و حرفه‌ای تمرکز می‌کنند و اغلب کارآموزی را به عنوان مؤلفه ‌های کلیدی برنامه ‌های خود در نظر می‌گیرند. Fachhochschulen خود دکتری اعطا نمی کنند، اما برخی ممکن است برنامه های دکتری حرفه ای را با همکاری دانشگاه ها ارائه دهند.

کالج های دانشگاهی آموزش معلمان: 14 کالج دانشگاهی آموزش معلمان اتریش (Pädagogische Hochschulen) بر آموزش حرفه ای و صلاحیت برای معلمان ابتدایی و متوسطه تمرکز دارند. آن ها برخی از تحقیقات را در عمل آموزشی و تئوری آموزشی انجام می دهند، اما معمولا برنامه های بالاتر از سطح کارشناسی ارشد ارائه نمی دهند.

به عنوان یک دانشجوی بین المللی در اتریش، احتمالاً خواهید دید که در یک دانشگاه دولتی یا خصوصی تحصیل می کنید، اما لزوماً نباید Fachhochschulen این کشور را نادیده بگیرید – به خصوص اگر به دنبال تحقیق در زمینه موضوعی حرفه ای مانند تجارت یا اقتصاد هستید.

 

تحصیل دکتری در کشور اتریش

 

فرصت های دیگر

تمام دوره های دکتری در اتریش در موسسات فوق انجام نمی شود. این کشور همچنین دارای یک مؤسسه تحقیقاتی بین‌المللی اختصاصی و یک دانشگاه آموزش مداوم است که در زمینه تحصیلات تکمیلی تخصص دارد.

مؤسسه علم و فناوری اتریش (IST اتریش) بر تحقیقات در علوم و ریاضیات متمرکز است. مدرسه فوق لیسانس تخصصی آن یک برنامه دکتری بین رشته ای منحصر به فرد ارائه می دهد.

دانشگاه دانوب کرمس تنها “دانشگاه آموزش مداوم” اتریش است. این دانشگاه به طور انحصاری بر مدارک تحصیلات تکمیلی مانند مدرک کارشناسی ارشد متمرکز است. از سال 2014، DUK برنامه های دکتری را نیز ارائه کرده است.

رتبه بندی دانشگاه های اتریش

دانشگاه های اتریش در طیف وسیعی از زمینه ها رهبران شناخته شده هستند و این در رتبه بندی بین المللی فعلی آن ها منعکس شده است. طبق جدول های لیگ برتر دانشگاه ها، شش مورد در بین 400 دانشگاه برتر جهان قرار دارند. این ها شامل دو تا از قدیمی ترین دانشگاه های تاریخی اتریش و همچنین سه مؤسسه تخصصی تر آن می شود.

رتبه بندی QS سال 2021 دانشگاه
150 164 دانشگاه وین
201-250 دانشگاه پزشکی گراتس
201-250 دانشگاه پزشکی اینسبروک
201-250 دانشگاه پزشکی وین
511-520 301-350 دانشگاه کلاگنفورت
256 351-400 دانشگاه اینسبروک
191 401-500 TU وین
275 501-600 دانشگاه صنعتی گراتس
581-590 601-800 دانشگاه گراتس
362 601-800 دانشگاه یوهانس کپلر لینز

 

شهرهای دانشگاهی اتریش

اتریش کشور نسبتا کوچکی است، اما شهرهای بزرگ آن همگی مراکز فرهنگی پرجنب‌وجوش با مکان‌های میراث فرهنگی جذاب – از جمله دانشگاه‌های تاریخی‌شان هستند.

مراکز اصلی آموزش عالی در اتریش به شرح زیر است:

 • تحصیل در وین
 • تحصیل در اینسبروک
 • تحصیل در گراتس
 • تحصیل در سالزبورگ
 • تحصیل در لینز
 • ساختار دکتری

دکترا (Doktorat) در اتریش یک مدرک دوره سوم است که بر اساس چارچوب مدارکی که در سراسر اروپا به عنوان بخشی از فرآیند بولونیا پذیرفته شده است، سازماندهی شده است.

علیرغم فعالیت در چارچوب مشترک اروپایی، دکتری اتریش یک مدرک تحصیلی بسیار متمایز است، با رویکردی بسیار ساختار یافته برای آموزش و توسعه دانشجویان.

برنامه های دکتری

دانشگاه های اتریش تمایلی به تبلیغ پروژه های تحقیقاتی خاص در مقطع دکتری یا دعوت از متقاضیان دکتری برای پیشنهاد موضوعات خود از قبل ندارند. در عوض آن ها برنامه های دکتری را با تمرکز بر زمینه های خاص ارائه می دهند.

برخی از برنامه ها نسبتاً کلی هستند و فرصت هایی برای دانش آموزان برای کار بر روی طیف گسترده ای از موضوعات وجود دارد.

برخی دیگر به عنوان برنامه های دکتری ساختاریافته تخصصی تر با تمرکز بر تحقیق در مورد موضوعات از پیش تعیین شده ارائه می شوند. این برنامه ها معمولاً در مدارس دکتری جداگانه (Doktoratskollegs) که توسط دانشگاه ها تأسیس شده اند ارائه می شوند.

 

تحصیل دکتری در کشور اتریش

 

طول برنامه

سال تحصیلی اتریش از اکتبر تا سپتامبر ادامه دارد و از دو ترم آموزشی تشکیل شده است:

ترم زمستانی – 1 اکتبر تا 30 ژانویه

ترم تابستان – 1 مارس تا 30 سپتامبر

شما در یک برنامه دکتری اتریش به مدت 6-8 ترم (3-4 سال) به عنوان یک دانشجوی تمام وقت تحصیل خواهید کرد. ممکن است مدت زمان بیشتری طول بکشد، اما انجام این کار به عنوان یک دانشجوی اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا هزینه هایی را در دانشگاه های دولتی متحمل می شود.

در برخی موارد طول دوره دکتری اتریش می تواند به مدارک موجود شما بستگی داشته باشد. اگر مدرک کارشناسی ارشد داشته باشید، دکترای شما به طور معمول سه سال طول خواهد کشید. دانشجویان بدون مدرک کارشناسی ارشد ممکن است برای تکمیل دوره های اضافی به مدت چهار سال نیاز داشته باشند.

فرآیند دکتری اتریش

برنامه های دکترای اتریش معمولاً از یک برنامه درسی مجموعه ای شامل مطالعه و آموزش سازمان یافته و همچنین تحقیقات مستقل پیروی می کند.

در طول بخش اول دکتری، دوره هایی را که برای پیشرفت دانش موضوعی و توسعه مهارت های تحقیق عملی طراحی شده اند، تکمیل می کنید. به آن ها یک ارزش اعتباری اختصاص داده می شود و مشابه کلاس ها و سمینارهایی که مدرک تدریس شده را تشکیل می دهند (مانند کارشناسی ارشد) سازماندهی می شوند.

در پایان سال اول خود، درباره یک موضوع تحقیقاتی اصلی متناسب با برنامه خود تصمیم خواهید گرفت. این موضوع باید به طور رسمی به استاد راهنما و / یا سایر محققان ارشد پیشنهاد شود – فرآیندی که ممکن است شامل یک روش امتحانی برای تأیید آمادگی شما برای پیشرفت به مرحله تحقیقات مستقل دکتری باشد.

هنگامی که پروژه تحقیقاتی شما پذیرفته شد، باقیمانده برنامه خود را صرف یک پایان نامه دکتری خواهید کرد. این جزء اصلی دکتری شما و تمرکز ارزیابی نهایی شما خواهد بود.

نظارت

حداقل یک ناظر آکادمیک به شما منصوب می شود تا در طول دوره دکتری راهنمایی به شما ارائه دهد. این شخص بر توسعه پایان نامه دکتری شما نظارت خواهد داشت و همچنین ممکن است مسئول ارزیابی پیشرفت شما از طریق برنامه درسی دوره باشد.

این موضوع کاملاً معمول است که دانشگاه‌های اتریش پشتیبانی دیگری را علاوه بر سرپرست اصلی خود به دانشجویان اختصاص دهند. این پشتیبانی می‌تواند شامل ورودی دیگری از «سرپرست دوم» یا یک «کمیته پایان‌نامه» رسمی‌تر متشکل از سایر دانشگاهیان مرتبط با برنامه شما باشد.

ارزیابی و آزمون

دکتری اتریش از سیستم اعتباری ECTS مطابق با فرآیند بولونیا استفاده می کنند. مدرک دکتری 180 واحد است که برای کسب مدرک دکتری باید همه آن ها را کسب کرد.

تقریباً 20-30 واحد برای تکمیل دوره های برنامه شما اعطا می شود. این ممکن است شامل تکمیل ارزیابی رسمی باشد مانند کار درسی یا واحدهایی که ممکن است صرفاً برای حضور و مشارکت اعطا شود.

بقیه واحدها پس از ارائه و بررسی موفقیت آمیز پایان نامه دکتری به شما تعلق می گیرد.

این امر مستلزم دفاع رسمی از پایان نامه است که به عنوان Rigorosum شناخته می شود. این فرآیند شبیه صدای viva است که در بریتانیا و سایر کشورها استفاده می شود، اما شامل یک معاینه عمومی است. دو یا چند کارشناس دانشگاهی از شما در مورد پایان نامه خود سوال خواهند کرد تا مشخص شود که تحقیق شما منحصر به فرد است و دانش موضوعی شما برای اعطای مدرک دکتری کافی است.

برخی از برنامه ها همچنین ممکن است انتظار داشته باشند که داوطلبان دکتری قبل از اعطای مدرک خود، یک یا چند نشریه دانشگاهی با داوری راهنما خود تولید کرده باشند.

مدارک دکتری اتریش

اکثر دانشگاه های اتریش مدرک دکتری را به عنوان یک دکتری استاندارد (یا “Dr. phil”) اعطا می کنند. برخی دیگر نیز از عناوین خاص تری برای دکتری در حوزه های موضوعی تخصصی استفاده می کنند.

مدارک تحصیلی دکتری اتریشی نسبتاً رایج زیر است:

 • دکتری هنر (دکتر آرتیوم.)
 • دکتری علوم اقتصادی (دکتر oec.)
 • دکتری علوم پزشکی ( scient. med.)
 • دکتری علوم طبیعی (دکتر ر.
 • دکتری علوم روان درمانی ( scient. pth.)
 • دکتری علوم فنی (دکتر فنی)

اکثر این ها دکتری آکادمیک معادل دکتری هستند و از فرمت مورد بحث در بالا پیروی می کنند.

بورسیه تحصیلی اتریش

سیاست های سخاوتمندانه آموزش عالی، اتریش را به گزینه ای بسیار مقرون به صرفه برای تحصیل دکتری (به ویژه برای دانشجویان اتحادیه اروپا / منطقه اقتصادی اروپا) تبدیل می کند. انواع مختلفی از بودجه نیز در دسترس است، از جمله بورسیه های تحصیلی دانشگاهی و کمک هزینه های تحصیلی تحصیلات تکمیلی.

 

تحصیل دکتری در کشور اتریش

 

هزینه های دکتری

مبلغی که برای دکتری اتریش پرداخت می کنید به ملیت شما، نوع دانشگاهی که در آن تحصیل می کنید و مدت زمانی که می گذرانید بستگی دارد.

دانشجویان سایر کشورهای اتحادیه اروپا و منطقه اقتصادی اروپا هیچ هزینه ای برای برنامه های دکتری در دانشگاه های دولتی پرداخت نمی کنند، مشروط بر اینکه مدارک خود را به موقع تکمیل کنند. در عمل این بدان معنی است که شما تا هشت ترم (چهار سال) برای اتمام دکتری خود فرصت خواهید داشت. هر واحد اضافی شامل هزینه 363.36 یورو در هر ترم خواهد بود.

دانشجویان بین‌المللی در دانشگاه‌ های دولتی شهریه پرداخت می‌کنند، اما حداکثر مبلغ توسط دولت اتریش 726.72 یورو در هر ترم است. استثناهایی برای دانشجویان برخی از کشورهای در حال توسعه یا کشورهای غیر اتحادیه اروپا در اروپای شرقی و مرکزی وجود دارد. برای اطلاعات بیشتر با دانشگاه خود تماس بگیرید.

همه دانشجویان برای برنامه های دکتری در دانشگاه های خصوصی هزینه پرداخت می کنند. موسسات به صورت جداگانه می توانند هزینه های خود را تعیین کنند، اما میانگین هزینه تقریباً 7500 یورو در هر ترم است.

دانشگاه های علمی کاربردی نیز حق دریافت شهریه از تمامی دانشجویان را دارند. هزینه ها متفاوت است و همه موسسات برنامه های دکتری را ارائه نمی دهند.

هزینه های دیگر

علاوه بر هزینه های دکتری، باید هزینه اجباری را نیز به انجمن دانشجویان اتریش (OH) بپردازید. این مبلغ 20.20 یورو در هر ترم تعیین شده است.

برخی از دانشگاه های خصوصی نیز ممکن است هزینه درخواست را دریافت کنند.

هزینه زندگی در اتریش

دولت اتریش توصیه می کند که دانشجویان حداقل به 950 یورو در ماه دسترسی داشته باشند.

بورسیه های دکتری

هیچ طرح بورسیه ملی برای دانشجویان در اتریش وجود ندارد. در عوض، دانشگاه‌ ها و سایر سازمان‌ ها تمایل دارند برای برنامه‌ های خاص بودجه ارائه دهند.

ماهیت این بودجه بسته به موسسه ارائه دهنده آن متفاوت است. بورسیه های تحصیلی در دانشگاه های دولتی ممکن است به پشتیبانی از هزینه های اولیه محدود شود. دانشگاه های خصوصی ممکن است بودجه بیشتری برای جبران هزینه های بالاتر خود ارائه دهند.

می‌توانید با بررسی جزئیات فرصت‌های دکتری، این بودجه را پیدا کنید، یا می‌توانید از ابزار جستجوی کمک هزینه ارائه شده توسط سرویس تبادل اتریش (OeAD) استفاده کنید.

فرصت های شغلی

کمک مالی دکتری در اتریش ممکن است در قالب یک قرارداد کار یا کمک هزینه تحصیلی ارائه شود. این موضوع دانشجو را به عنوان یک کارمند در دانشگاه خود تعریف می کند – با حقوق و مزایای دیگر.

در عوض از شما انتظار می‌رود که با توجه به شرایط قراردادتان در زمینه آموزش، نمایش آزمایشگاهی و برخی مسئولیت‌های اداری کمک کنید. این وظایف ممکن است حجم کاری دکتری شما را کمی افزایش دهد، اما همچنین نشان دهنده تجربه عالی و مطالب اضافی برای CV شما است.

قراردادهای کاری بیشتر در برنامه های دکتری ساختاریافته در دانشگاه های دولتی رایج است. برخی از دانشگاه های خصوصی نیز ممکن است تعداد کمی بورسیه به بهترین متقاضیان اعطا کنند. برای اطلاعات بیشتر با دانشگاه خود تماس بگیرید.

درخواست برای دکتری در اتریش

روند درخواست برای دکتری اتریش با انگلستان (و برخی کشورهای دیگر) متفاوت است.

در بیشتر موارد، برای کار بر روی یک پروژه تبلیغاتی یا ارائه پروپوزال برای موضوع دکتری خود، درخواست نمی دهید. در عوض شما به دنبال پذیرش در یک برنامه دکتری هستید که متناسب با حوزه موضوعی شما (و علایق تحقیقاتی) شما باشد.

این به این معنی است که تأکید برای درخواست شما کمتر بر روی تحقیقات دکتری است که می خواهید انجام دهید و بیشتر روی پتانسیل شما به عنوان یک محقق دکتری است. فرآیند پذیرش برای برنامه دکتری اتریش برای ارزیابی این موضوع طراحی شده است.

شرایط ورود

پذیرش در دوره دکتری اتریش معمولاً مستلزم داشتن مدرک کارشناسی ارشد در یک موضوع مناسب است. در این دوره  باید 180 ECTS (یا معادل آن) ارزش داشته باشد. شاید بتوان مستقیماً از مقطع کارشناسی به تحصیل در مقطع دکتری رفت. با این حال، این موضوع احتمالاً دکتری شما را طولانی‌تر می‌کند (و به دوره‌های بیشتر نیاز دارد).

برخی از برنامه های دکتری ممکن است امتحانات ورودی را نیز نیاز داشته باشند. این احتمالاً برای برنامه‌های دکتری ساختاریافته و/یا آن هایی که قراردادهای کاری را به دانشجویان دکتری ارائه می‌دهند، به عنوان استاندارد در نظر گرفته شود. آزمون ورودی تضمین می‌کند که متقاضیان مهارت‌ها و تجربه مناسبی برای انجام تحقیقات خاص‌تر (و به طور بالقوه انجام مسئولیت‌های آموزشی یا انجام کارهای دیگر به عنوان کارکنان دانشگاه) دارند.

دانشگاه شما احتمالاً امتحانات ورودی خود را در مورد موضوعاتی که متناسب با تخصص برنامه است تعیین می کند. برخی نیز ممکن است از آزمون‌های استاندارد مانند Graduate Records Examination (GRE) یا Graduate Management Admissions Test (GMAT) استفاده کنند.

 

تحصیل دکتری در کشور اتریش

 

الزامات زبان

زبان اتریش آلمانی است و این وسیله آموزشی برای اکثر مدارک دانشگاهی از جمله دکتری است. به یاد داشته باشید که برنامه دکتری اتریش معمولاً شامل واحدهای تدریس شده و همچنین کار تحقیقاتی مستقل و تحت نظارت است.

اگر آلمانی زبان مادری شما نیست (و تجربه قبلی تحصیل به زبان آلمانی را ندارید)، باید نمره آزمون زبان آلمانی را به عنوان بخشی از درخواست خود ارسال کنید.

برخی از برنامه های تخصصی ممکن است به زبان انگلیسی ارائه شوند. اگر چنین است، ممکن است نیازی به نشان دادن مهارت آلمانی نداشته باشید، اما ممکن است از شما خواسته شود در صورت لزوم در آزمون زبان انگلیسی شرکت کنید.

فرآیند برنامه

ایده خوبی است که درخواست خود را با تماس با استاد راهنما مرتبط با برنامه دکتری و بحث در مورد علاقه خود شروع کنید. انجام این کار کمک می کند تا بفهمید که برنامه مناسبی را در نظر گرفته اید و روند پذیرش خاص آن را بررسی کنید.

پس از انجام این کار می توانید برنامه خود را شروع کنید. اکثر دانشگاه ها می خواهند مدارک زیر را ببینند:

 • ریز نمرات دانشگاهی: این مدرک باید جزئیات مدارک موجود شما را تایید کند و اطلاعات بیشتری در مورد دوره های خاصی که گذرانده اید ارائه دهد. دانشگاه(های) قبلی شما باید قادر به ارائه ریز نمرات رسمی باشد، اما ممکن است لازم باشد که آن را به آلمانی ترجمه و توسط یک وکیل تایید کنید. اگر قبلاً در منطقه آموزش عالی اروپا تحصیل کرده اید، ممکن است بتوانید به جای ریز نمرات، یک مکمل دیپلم ارائه دهید.
 • بیانیه هدف: این بیشتر شبیه یک بیانیه شخصی است تا یک پیشنهاد تحقیقاتی. این نامه باید شایستگی شما را برای کار در یک برنامه دکتری خاص (مناسب با تجربیات، علایق و آرزوهای موجود شما) مشخص کند، نه اینکه پروژه خاصی را که می خواهید برای پایان نامه خود تحقیق کنید (این بعداً ارائه می شود).
 • منابع: ممکن است لازم باشد حداکثر سه مرجع را همراه با درخواست خود ارائه دهید. اینها باید از استادان خود از موسسه آکادمیک قبلی و همچنین شخصیت کلی شما باشد.

از آنجایی که برنامه‌های دکتری اتریش شامل یک برنامه درسی مشخص است، اکثر آنها مهلت‌های درخواستی را نیز تعیین می‌کنند (شروع کردن دکتری پس از شروع برخی از دوره‌های آن کمی ناخوشایند خواهد بود!).

مصاحبه

دانشگاه شما ممکن است بخواهد به عنوان بخشی از فرآیند انتخاب خود با شما مصاحبه کند و / یا از شما بخواهد که در یک آزمون ورودی شرکت کنید (به احتمال زیاد برای یک برنامه دکتری که شامل قرارداد کاری است).

مصاحبه ها ممکن است از راه دور (با استفاده از اسکایپ یا ابزار ویدئو کنفرانس دیگر) انجام شود، اما در امتحانات ورودی به احتمال زیاد شما را ملزم به سفر به اتریش می کند. ویزاهای خاصی برای دانشجویان غیر اتحادیه اروپا / EEA برای انجام این کار در دسترس است.