آیا می توان در اتریش تحصیل رایگان داشت؟

تصویر عمومی که از کشور اتریش در ذهن ها وجود دارد ، یک کشور گران برای توریست است. وین پایتخت این کشور است که جز یکی از پایتخت های گران اروپا محسوب می شود. اما نکته ی جالب این است که دانشجویان اتحادیه اروپا به صورت رایگان می توانند در این کشور ادامه تحصیل دهند.

اگر شما قصد ادامه تحصیل در اروپا را دارید یکی از کشور های فوق العاده برای این تصمیم کشور اتریش می باشد. پاسخ به این سوال که چرا کشور اتریش محل خوبی برای تحصیل است را می توان در مکان خوب کشور اتریش در مرکز اروپا یافت که تاریخ غنی در رشته های هنر، فرهنگ ، ادبیات و فلسفه دارد.

سیستم آموزش عالی در اتریش بسیار کیفیت بالا و بنیه علمی قوی دارد. اتریش دارای دانشگاه های دولتی و خصوصی می باشد. شهریه دانشگاه برای شهروندان اتریشی رایگان است . شهریه برای شهروندان عضو اتحادیه اروپا نیز رایگان است.

سیستم آموزش عالی اتریش به سه دسته تقسیم می شوند :

دانشگاه ها ( دولتی و خصوصی) ، دانشگاه های علوم کاربردی و کالج های تحصیلی . شهریه ی دریافتی بستگی به نوع موسسه ای است که در آن پذیرش گرفته باشید.

پیدا کردن دانشگاه برای تحصیل رایگان در اتریش برای دانشجویان خارجی امکان پذیر نیست. البته به این نکته باید توجه داشت که تحصیل در اتریش نسبتا ارزان است و بخاطر هزینه ی کم آن رایگان محسوب می شود.

شهریه هر ترم در حدود ۳۶۳.۳۶ یا ۷۲۶.۷۲ یورو می باشد و این امکان برای دانشجو فراهم گردیده که در صورتی که بتواند فعالیت آموزشی خوبی از خود ارائه نماید ترمهای بعدی را بطور رایگان ادامه دهد .

باید در نظر داشته باشید که ادامه تحصیل در دانشگاه های کشور اتریش انتخاب خوبی برای شما میباشد، بدلیل هزینه ی مناسب شرایط آب و هوایی خوب و رتبه ی بالای دانشگاه های کشور اتریش در سطح اروپا ایرانیان زیادی در چند سال اخیر گرایش به ادامه تحصیل درکشور اتریش را داشته اند.