تحصیل رایگان در کشور اتریش

تحصیل رایگان در کشور اتریش

تصویر عمومی که از کشور اتریش در ذهن ها وجود دارد، یک کشور گران برای توریست است. وین پایتخت این کشور است که جز یکی از پایتخت های گران اروپا محسوب می شود. اما نکته ی جالب این است که دانشجویان اتحادیه اروپا به صورت رایگان می توانند در این کشور ادامه تحصیل دهند.

اگر شما قصد ادامه تحصیل در اروپا را دارید یکی از کشور های فوق العاده برای این تصمیم کشور اتریش می باشد. پاسخ به این سوال که چرا کشور اتریش محل خوبی برای تحصیل است را می توان در مکان خوب کشور اتریش در مرکز اروپا یافت که تاریخ غنی در رشته های هنر، فرهنگ ، ادبیات و فلسفه دارد.

سیستم آموزش عالی در اتریش بسیار کیفیت بالا و بنیه علمی قوی دارد. اتریش دارای دانشگاه های دولتی و خصوصی می باشد. شهریه دانشگاه برای شهروندان اتریشی رایگان است . شهریه برای شهروندان عضو اتحادیه اروپا نیز رایگان است.

تحصیل رایگان در اتریش

تحصیل در اتریش به صورت رایگان از مهم ترین مزیت های تحصیل در اتریش محسوب می گردد. متقاضیان تحصیل در اتریش معمولا با مواردی از جمله: شرایط تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی، هزینه تحصیل و زندگی در اتریش، تحصیل در رشته های پزشکی در کشور اتریش، مدارک مورد نیاز برای تحصیل در اتریش، بورس های تحصیلی کشور اتریش روبرو هستند.

کشور اتریش با داشتن ۷۰ دانشگاه برتر در سطح بین المللی مقصد ایده آلی برای افرادی است که خواهان تحصیل بدون مدرک زبان در خارج از کشور هستند. در این کشور طیف وسیعی از رشته ها را خواهید یافت که به زبان انگلیسی تدریس می شوند. این کشور به خاطر امنیت اجتماعی عالی و ثبات اقتصادی همواره مورد توجه بسیاری برای ادامه تحصیل است.

تحصیل رایگان در اتریش به دلایل زیادی مورد توجه دانشجویان ایرانی است:

 • کیفیت بسیار بالای زندگی در کشور اتریش
 • عدم نیاز به مدرک زبان برای اخذ پذیرش از دانشگاه های اتریش و ویزای تحصیلی اتریش
 • بهره مندی از خدمات بیمه دانشجویی در اتریش
 • امکان استفاده از خوابگاههای دانشجویی در اتریش
 • اجازه اقامت ۶ ماهه تا یکساله برای جستجوی کار در اتریش پس از پایان هر مقطع تحصیلی
 • امکان تغییر ویزای تحصیلی به ویزای کاری بدون نیاز به خروج از کشور اتریش
 • اجازه سفر به سایر کشورهای حوزه شنگن بدون نیاز به ویزا
 • عدم محدودیت سنی برای اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی اتریش

تحصیل رایگان در اتریش در مقطع فوق لیسانس

تحصیل رایگان در اتریش در مقطع فوق لیسانس برای کسانی که مدرک کارشناسی خود را اخذ و فارغ التحصیل شده اند وجود دارد. نکاتی که لازم به توجه است به شرح زیر میباشد.

 1. احتمال دارد دروس پیش نیاز به افرادی که مدرک کارشناسی خود را اخذ نموده اند ارائه گردد. همچنین احتمال پذیرش فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی ارشد برای کارشناسی ارشد مجدد وجود دارد.
 2. امکان یادگیری زبان آلمانی در کشور اتریش پیش از ورود به دانشگاه وجود دارد که این منجر به سهولت کار برای افراد و دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل رایگان در اتریش در مقطع کارشناسی ارشد و به زبان آلمانی را دارند میگردد.
 3. پس از اخذ پذیرش از دانشگاه های اتریش دانشجویان بین المللی میتوانند بدون نیاز به مدرک زبان آلمانی ویزای تحصیلی این کشور را اخذ نمایند و پس از ورود به اتریش و ثبت نام در دانشگاه اجازه یادگیری زبان آلمانی را به مدت دو سال داشته باشند.
 4. تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در اتریش به طور رایگان خواهد بود البته به خاطر داشته باشید که در هنگام ثبت نام هر ترم دانشگاهی باید مبلغی در حدود ۲۰۰ تا ۴۰۰ یورور برای ثبت نام پرداخت نمایید.

تحصیل رایگان در اتریش در مقطع دکتری

تحصیل رایگان در اتریش مقطع دکتری و در آلمان یکی از نکات فوق العاده مثبت این دو کشور میباشد و حتی تحصیل در این مقطع با دریافت حقوق از دانشگاه و سابقه کاری است. شرط اخذ پذیرش از دانشگاه های اتریش در مقطع دکتری داشتن مدرک کارشناسی ارشد است. البته همانطور که در بند قبل اشاره شد امکان پذیرش فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد برای فوق لیسانس مجدد طبق نظر دانشگاه وجود دارد. برای درخواست پذیرش مقطع دکتری در اتریش می بایست تأیید استاد راهنما را از دانشگاه مقصد داشته باشید. برخی رشته ها در مقطع دکتری به زبان انگلیسی نیز تدریس می شود که نیازی به گذراندن دوره زبان آلمانی نیست.

در حال حاضر پزشکان ایرانی نیز میتوانند در مقطع دکتری در اتریش شروع به تحصیل نمایند. پزشکان ایرانی برای ادامه تحصیل و یا کار در اتریش می بایست ابتدا به معادل سازی مدرک پزشکی شان بپردازند. با توجه به اینکه برای قبولی در امتحان معادل سازی، می بایست تسلط به زبان آلمانی داشته باشید، می توان برای گذراندن دوره زبان آلمانی در اتریش و آمادگی برای شرکت در آزمون معادل سازی پذیرش پزشکان برای دکترای رشته هایی همچون داروسازی و تغذیه اقدام کنید. و یا در سنین پایین در کالج زبانی آلمانی ثبت نام نمایید.

مدارک مورد نیاز برای پذیرش تحصیل در اتریش

 • درخواست برای پذیرش–فرم درخواست دانشگاه.
 • اثبات ملیت همراه با نسخه ای از شناسه رسمی همراه با اسناد مسافرتی یا عکس (در صورت لزوم).
 • شرایط عمومی ورود به دانشگاه ( برای دانشجویان بین المللی).
 • برای مقطع لیسانس: مدارک تحصیلی متوسطه یا معادل آن
 • برای مقطع کارشناسی ارشد: کارشناسی یا معادل آن
 • برای مقطع دکترا: مدرک کارشناسی ارشد یا معادل آن
 • برای بسیاری از رشته ها اثبات مهارت در زبان آلمانی لازم است و همچنین باید مدارک خود را ارائه دهید. اسناد خارجی باید همراه با نسخه اصلی ارائه شود و باید قانونی شوند. اگر اسناد در زبان های غیر آلمانی تهیه شده باشد، ترجمه های رسمی باید اضافه شوند. ترجمه ها باید رسمی و قانونی باشد.
 • در مقطع کارشناسی (لیسانس)، اکثر دوره های اتریش به زبان آلمانی تدریس می شود، در مقطع کارشناسی ارشد رشته های بیشتری وجود دارد که به زبان انگلیسی تدریس می شوند. اگرقصد تحصیل در دانشگاه universitä der Kunstste (دانشگاه هنر) را دارید، از شما خواسته می شود که یک امتحان ورودی بدهید.

جهت اقدام برای تحصیل رایگان در اتریش حتمأ با کارشناسان با تجربه ی ما در این زمینه مشورت نمایید و توصیه می شود بدون اطلاع از قوانین اخذ پذیرش و ویزا این پروسه را آغاز نکنید. جهت اخذ اطلاعات کامل در زمینه تحصیل در اتریش، اقامت پس از تحصیل در اتریش، مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل و هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش با ما تماس بگیرید.

 

[ امتیاز مطلب: ۰]