تحصیل پزشکی در اتریش

دانشگاه های پزشکی در اتریش در آن واحد هم دانشگاه به شمار می روند و هم بیمارستان. متقاضیان تحصیل پزشکی در اتریش برای ورود به دانشگاه های علوم پزشکی می بایست در یک آزمون ورودی که 8 ساعت به طول می انجامد شرکت کنند.

این آزمون ورودی به طور همزمان در تمام دانشگاه های پزشکی اتریش برگزار می شود. دانشجویان بین الملل تنها 5 درصد دانشجویان ورودی را تشکیل می دهند، در حالی که دانشجویان اهل اتحادیه اروپا 25 درصد صندلی های کلاس را اشغال خواهند کرد. برای اینکه بتوانید در آزمون ورودی موفق شوید نیاز است که دارای آمادگی کامل باشید.

تحصیل پزشکی در اتریش

دانشگاه های علوم پزشکی دولتی در اتریش

دانشگاه های علوم پزشکی در اتریش

وبسایت رسمی حداقل نمره قبولی
دانشگاه علوم پزشکی وین https://www.meduniwien.ac.at

83 درصد (بالا)

دانشگاه علوم پزشکی در گراتس

https://www.medunigraz.at 69 درصد (متوسط)
دانشگاه علوم پزشکی در اینسبروک http://www.i-med.ac.at

67 درصد (متوسط)

دانشگاه علوم پزشکی در لینتس

https://www.jku.at

65 درصد (متوسط)

تحصیل پزشکی در اتریش

دانشگاه علوم پزشکی وین

دانشگاه علوم پزشکی وین بزرگترین موسسه پزشکی در اتریش و یکی از مهمترین مراکز تحقیقاتی در اروپا است. این دانشگاه با تاریخ و سنت طولانی 650 ساله خود امروزه به یک موسسه تحقیقاتی بسیار مدرن تبدیل شده است.

5500 نفر در این دانشگاه مشغول به کار هستند، که از این تعداد 3600 نفر عضو هیئت علمی دانشگاه اند. 1600 نفر پزشکانی هستند که در بزرگترین بیمارستان دانشگاهی اروپا، بیمارستان عمومی وین، مشغول به کارند.

هر ساله بیش از 100 هزار بیمار برای درمان در این بیمارستان بستری می شوند، 53 هزار عمل جراحی انجام می پذیرد و حدود 540 هزار نفر به صورت سرپایی در کلینیک های روزانه این بیمارستان مراقبت های اولیه دریافت می کنند.

ایجاد، اشتراک گذاری و به کارگیری دانش از المان های جدایی ناپذیر این بیمارستان دانشگاهی به شمار می روند، و آموزش دانشجویان و درمان بیماران دائماً به صورت همزمان صورت می پذیرد.

رشته ها

رشته پزشکی

رشته دندانپزشکی

رشته کارشناسی ارشد

انفورماتیک پزشکی

رشته های کارشناسی ارشد مخصوص متخصصین سلامت

علم پزشکی کاربردی و رشته های PhD

مهندسی زیست پزشکی؛ آمار زیستی و سامانه های پیچیده؛ بیماری های قلبی عروقی و ریوی؛ ارتباطات سلولی در سلامت و بیماری؛ درون ریزشناسی بالینی، انکولوژی تجربی بالینی؛ علم اعصاب بالینی؛ غدد درونریز و متابولیسم؛ ایمنی شناسی؛ التهاب و ایمنی؛ زیست شناسی ساختاری یکپارچه؛ بیماری های بدخیم؛ مکانیسم های زیست شناسی سلولی؛ انفورماتیک پزشکی؛

فیزیک پزشکی؛ سلامت روان و طب رفتاری؛ آلرژی شناسی مولکولی، سلولی و بالینی؛ اهداف دارویی مولکولی؛ مکانسیم های مولکولی سیگنال های سلولی؛ تراگذاری سیگنال های مولکولی؛ علم اعصاب؛ متابولیسم و تغذیه؛ نارسایی اعضا؛ جایگزینی و پیوند؛ پژوهش پیش بالینی و بالینی برای توسعه دارو؛ سلامت عمومی؛ باززایی استخوان ها و مفاصل؛ زیست شناسی RNA

ویژگی های دانشگاه وین

پنج گروه تحقیقاتی این دانشگاه به طور روزافزون در انجام تحقیقات بین رشته ای و بین گروهی موفقیت هایی نصیب خود کرده اند. همچنین این گروه ها بر موضوعاتی نظیر پژوهش سرطان و انکولوژی، تصویربرداری پزشکی، پزشکی قبلی عروقی، علوم اعصاب پزشکی و ایمنی شناسی متمرکز شده اند؛ موضوعاتی که دانشگاه علوم پزشکی وین شبکه های گسترده بین المللی مبتنی بر آن ها ایجاد کرده است و همکاری های تحقیقاتی بین المللی و مطالعات بالینی چندمرکزی انجام می دهد.

دروس تحصیلی رشته های پزشکی و دندانپزشکی دانش تخصصی به دانشجویان ارائه می دهد و مبتنی بر آموزش در گروه های کوچک چندنفره و تمرین بالینی است.

بیشتر دانشجویان دوره تحصیلی شان را در بازه زمانی مقرر به پایان می رسانند و بیش از 86 درصد از افرادی که شروع به تحصیل پزشکی در اتریش می کنند فارغ التحصیل می شوند. تعداد افرادی که در برنامه های بین الملل این دانشگاه شرکت می کنند سالانه رو به افزایش است.

تحصیل پزشکی در اتریش

بیمارستان دانشگاهی وین که مرکزی برای درمان بیماران در شرق اتریش است سزاوار آوازه نیکی است که در زمینه فراهم آوردن مراقبت های پزشکی جامع و باکیفیت به دست آورده است. پزشکیِ پیوند عضو یکی از نمونه های بارز دستاوردهای وسیع این دانشگاه است و بیمارستان این دانشگاه یکی از مراکز پیشرو در جهان در امر پیوند عضو به شمار می رود.

به عنوان مثال، 120 عمل پیوند ریه ای که در این بیمارستان انجام شده است باعث شده است که این بیمارستان رتبه سوم را در این زمینه در جهان به دست آورد. همچنین وین شهرت جهانی خوبی در زمینه پیوند قلب و ایمپلنت و توسعه پمپ قلبی دارد. وین پرچمدار توسعه و نوآوری کاشت حلزونی و بازسازی بیونیک اعضا است.

طول دوره تحصیل

طول دوره تحصیل پزشکی در اتریش در دانشگاه علوم پزشکی وین اتریش 6 سال است.

هزینه تحصیل

75 هزار تا 80 هزار یورو برای هر ترم

برای هزینه های دانشجو 2020 یورو برای هر ترم

آزمون ورودی به دانشگاه

برای تحصیل پزشکی در اتریش و یا سایر رشت های پزشکی و دندانپزشکی در اتریش، لازم است که:

  • مدرک C1 زبان آلمانی را داشته باشید؛
  • آزمون ورودی را که شامل دروس زیست شناسی، شیمی، فیزیک، ریاضی، متون آلمانی و تست هوش است را پاس کنید؛ و
  • نامه پذیرش از سمت یک دانشگاه علوم پزشکی از ایران دریافت کرده باشید.

اگر شما مدرک C1 زبان آلمانی ندارید، دانشگاه علوم پزشکی وین می تواند مکانی در اختیار شما در دانشگاه قرار دهد تا ابتدا زبان آلمانی را یاد بگیرید (البته مراکز زبان دیگر بسیاری در اتریش وجود دارد که می توانید با مراجعه به آن ها زبان آلمانی را فرا گرفته و پس از کسب مدرک به تحصیل بپردازید).

برای شرکت در برنامه آموزش زبان آلمانی در دانشگاه علوم پزشکی وین می بایست در مجموع هزینه 7700 یورو بپردارید، که این هزینه را در چهار مقطع در طول دو سال برنامه آموزشی پرداخت خواهید کرد.

دانشگاه علوم پزشکی گراتس

دانشگاه علوم پزشکی گراتس که در سال 2004 تاسیس شد، با بیش از 1800 کارمند و عضو هیئت علمی، و بیش از 4300 دانشجو که در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و پرستاری، رشته دکتری علم پزشکی، و رشته های PhD و کارشناسی ارشد مشغول به تحصیل هستند قطب پزشکی نوآورانه و به روز در جنوب اتریش است.

تحصیل پزشکی در اتریش

در آن واحد، این دانشگاه یک فضای زیستی و کاری جذاب هم برای اعضای دانشگاه و هم دانشجویان است و دست آوردهای این دانشگاه به طور وسیعی در خدمت حوزه مراقبت از بیماران است.

رشته ها

پزشکی | دندانپزشکی | پرستاری | رشته های PhD | علم پزشکی | دروس دانشگاهی

دانشگاه علوم پزشکی اینسبورک

تحصیل پزشکی در اتریش در دانشگاه علوم پزشکی ایسنبورک که در قلب منطقه تیرول، و در نتیجه در قلب رشته کوه های آلپ قرار گرفته است، فراهم کننده بهترین شرایط برای انجام تحقیقات، مطالعات و آموزش در مکانی جذاب است.

اهداف اصلی دانشگاه پزشکی اینسبورک این است که بهترین نوع از تدریس و آموزش را برای دانشجویان فراهم کند و پژوهش های برتر در سطح جهانی و پیشرفت های مداوم در حوزه پزشکی ارائه کند.

واحدهای سازمانی این دانشگاه به سه دسته نظریه پزشکی، تمرین بالینی و تجهیزات بیشتر خدماتی تقسیم شده است. کلینیک های این دانشگاه در بیمارستان ایالتی واقع شده اند. ادغام نزدیک دروس نظری و فضای عملی بیمارستان همیشه یک ویژگی خاص دانشگاه پزشکی اینسبورک بوده است. شهر اینسبورک یکی از قدیمی ترین مراکز پزشکی آکادمیک در اتریش است و همیشه یک جزء اصلی دانشگاه بوده است.

تحصیل پزشکی در اتریش

رشته ها

4 رشته: رشته کارشناسی پزشکی مولکولی | رشته کارشناسی ارشد پزشکی مولکولی | پزشکی | دندانپزشکی

2 رشته PhD: علوم زیست پزشکی (که شامل 7 برنامه می شود) | علوم بالینی (که شامل 6 رشته می شود) | دیگر دروس

دانشگاه یوهانس کپلر در لینتس (JKU)

تحصیل پزشکی در اتریش در دانشگاه یوهانس کپلر دانشگاهی متفاوت است. به جای اینکه دانشکده های آن (حقوق، علوم اجتماعی و کسب و کار، مهندسی و علوم طبیعی، پزشکی) در سرتاسر شهر پراکنده باشد، تقریباً تمامی دپارتمان های آن در یک مکان مدرن و زیبا در دسترس است.

علاوه بر اینکه مسافت ها کوتاه ترند و رفتن از یک دانشکده به دانشکده دیگر باعث صرفه جویی در وقت خواهد شد، فضای دانشگاه یک ویژگی خاص را همیشه خواهد داشت: ارتباط. دانشجویان و اساتید هم در کلاس و هم خارج از کلاس با یکدیگر در ارتباط اند.

دانشگاه JKU این فرصت خاص را برای شما فراهم می کند تا تصوری نو از آموزش پزشکی به دست آورید. این مسیر آموزشی با یک رشته کارشناسی – کارشناسی ارشد در پزشکی شروع می شود که در اتریش منحصر به فرد است و شامل آموزش بی نظیر و عملی می شود که ارائه دهنده یک نوع تحصیل نو در رشته پزشکی است.

تحصیل پزشکی در اتریش

اساتید جدید در دانشگاه جدید پزشکی مشغول به کار شده اند و برنامه ساخت و ساز ساختمان های جدید برای انجام پژوهش و تدریس اکنون به پایان رسیده است. بیش از 400 محقق و مدرس آماده اند که به شما تخصص و مهارت های پزشکی ای ارائه کنند که نه تنها برای حضور در نظام خدمات درمانی به کارتان خواهد آمد، بلکه برای حضور فعال و شکل دهی آینده نیز به آن نیاز خواهید داشت.

رشته ها

رشته کارشناسی مهندسی پزشکی | رشته کارشناسی پزشکی انسانی | رشته کارشناسی ارشد پزشکی انسانی

[/fusion_text]

[/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]