دوره زبان در کشور اتریش

دوره ی زبان در کشور اتریش

تحصیل در کشور های اروپایی برای دانشجویان ایرانی فرصتی طلایی می باشد. اما برای اعزام به این کشورها نیاز به ملزوماتی می باشند. داشتن مدرک زبان مثل آیلتس و تافل و گرفتن نمره ی مورد نظر برای اعزام به این کشورها همیشه یکی از مشکلات بزرگ  دانشجویان ایرانی بوده که زمان و آینده ی تحصیلی آنها را تحت شعاع قرار می دهد.

در مقابل مزیت تحصیل رایگان در دانشگاه های این کشور تنها نکته ای که سبب زحمت علاقمندان به تحصیل در اتریش می شود سختی یادگیری زبان آلمانی است.

اینجاست که وزارت علوم اتریش در زمینه جذب دانشجویان از تمام نقاط دنیا برگ برنده خود را رو می­ کند و به آن ها اجازه می ­دهد زبان آلمانی را در خاک این کشور و در محیط زندگی گویش مادری آن را فراگیرند. لازم به یادآوری است که گذراندن دوره زبان آلمانی در مدارس ویژه ای که از سوی دانشگاه ها به دانشجویان ورودی معرفی می­ شود هزینه دارد.

شرایط شرکت در دوره های زبان در اتریش

یکی دیگر از نکات قابل توجه در مورد شرکت در دوره های زبان آلمانی در کالج های اتریش این است که تنها با دریافت پذیرش رسمی از دانشگاه های اتریش می­ توان در دوره های یاد شده شرکت کرد. دریافت ویزای تحصیلی اتریش صرفا جهت شرکت در این دوره ها امکان پذیر نمی­ باشد. ابتدا می ­بایست از یکی از دانشگاه های این کشور پذیرش رسمی دریافت و سپس در این دوره ها شرکت نمود.

مهلت ارائه شده از سوی دانشگاه های اتریش به دانشجویان جهت یادگیری زبان آلمانی حداکثر ۲ سال است که با توجه به اینکه دانشجویان در حال طی این دوره حق کار ندارند، به آن دسته از هموطنانی که قصد ادامه تحصیل در اتریش دارند اکیدا توصیه می­ شود پیش از ورود به خاک این سرزمین زبان آلمانی را بیاموزند. و یا حداقل با آن آشنایی نسبی پیدا کنند تا اسباب تسهیل روند ورود هر چه زودتر خود به دانشگاه مقصد را فراهم آورند.

البته ناگفته نماند که به دلیل تاثیر غیرقابل کتمان حضور در محیط و تعامل با گویش روان آلمانی معمولا افراد در یک بازه زمانی کوتاه تر از یک سال به این زبان تسلط کافی پیدا می­ کنند و جهت شرکت در کلاس های دانشگاه آماده خواهند شد و نیازی به تکمیل دوره دوساله وجود ندارد. این موضوع هم از نظر کاهش هزینه و هم از نظر استفاده بهینه از زمان به نفع دانشجویان می­ باشد

دوره ی زبان در اتریش از کوتاه مدت و به صورت هفتگی تا طولانی مدت و چند ماهه متغیر است و به سطح زبان هر فرد بستگی دارد. معمولا ترم های عادی که سه ماهه هستند با هزینه های تقریباً پایین برگزار می شوند.

مدارس زبان در کشور اتریش

مدرسه های زبان مدرن در کشور اتریش در شهرهای بسیار زیبایی از جمله شهر وین واقع شده است. این مدارس با ده ها سال تجربه ی موفقیت آمیز، از مدارس پیشرو برای آموزش زبان آلمانی به عنوان یک زبان خارجی به اتباع خارجی می باشند.

در طول تابستان مدارس زبان از افراد جوان زبان آموز پر می شود. در این مدارس افراد می توانند با سرعت بیشتری نسبت به مدارس و یا دانشگاه های کشور خود زبان آلمانی را بیاموزند. دوره های فشرده ی چهار هفته ای در اتریش بسیار مفیدتر و با بازده بسیار بیشتری نسبت به مطالعه ی دوره ی زبان در طول یک سال تحصیلی تمام در کشور غیر آلمانی زبان، می باشد.

همچنین باید به این موضوع واقف باشید که آشنایی با تنها یک زبان خارجی برای زندگی و کار کافی نیست. یک فرد موفق با دانستن و آشنایی با زبان آلمانی قطعاً شانس خود را در بازار کار افزایش خواهد داد و ایجاد فرصت های شغلی تحت تأثیر آشنایی با زبان ملی و رسمی کشور اتریش یعنی آلمانی قرار خواهند گرفت.

برنامه های دوره های زبان در این کشور متنوع بوده و در سراسر جهان به رسمیت شناخته شده و توسط مشاوران آموزشی بین المللی توصیه شده است. این دوره ها و این آکادمی های زبان مسیری سریع و انتخاب بسیار مناسبی برای یادگیری زبان آلمانی در اتریش می باشند. آکادمی های زبان معمولا هشت سطح متفاوت از دوره های زبان آلمانی را از مبتدی تا پیشرفته ارائه می دهند. این سطوح از دوره های آمادگی به A1، A2، B1، B2، C1 و C2 منتهی می شود. محتوای تدریسی در این دوره ها با توجه به سطوح مختلف پیشرفت در مهارت آلمانی، بهینه سازی شده است.

مزایای دوره های زبان در اتریش

وجود عواملی همسو و مفید مانند:

یادگیری زبان در محیط

استفاده مدارس زبان اتریش از جدیدترین شیوه های آموزش زبان آلمانی

تجربه طولانی در آموزش این زبان

قرار گرفتن دانشجو در کنار دانشجویان دیگری که هر یک از کشوری متفاوت دور هم جمع شده اند

ایجاد انگیزه، تحریک حس رقابت و همچنین به چشم دیدن نتیجه پیشرفت در زمینه یادگیری و کاربرد زبان

می­تواند نقش بسزایی در تسریع میل به تسلط بر زبان آلمانی ایفا کند.

 

یکی از کالج هایی که این دوره ها را برگزار میکند کالج Actilingua است.

کالج زبان آلمانی ACTILINGUA

دوره زبان در کشور اتریش

کالج Actilingua

کالج Actilingua واقع در کشور اتریش و در شهر وین می باشد. یک کالج زبان بسیار پیشرفته و مدرن است که زبان آلمانی در آن آموزش داده می شود. در این کالج، زبان آلمانی در همه سطوح از سطح کاملا ابتدایی تا دوره پیشرفته و advance توسط معلمینی که زبان مادری آنها آلمانی می باشد و کاملا native هستند آموزش داده می شود.

اشخاصی که برای یادگیری زبان آلمانی به این کالج می روند به این امکان دست می یابند که پس از اتمام دوره آموزش زبان آلمانی مانند زبان مادری خود، آلمانی صحبت کنند. خواندن و نوشتن زبان آلمانی در گروه های کوچک با تعداد نفرات استاندارد و بر اساس معیارها و استانداردهای اتحادیه اروپا و البته با روش های بسیار پیشرفته و مدرن تدریس می شود.

قابل ذکر است در کالج Actilingua و در دوره های آموزشی کورس های زبان آلمانی فقط زبان آلمانی آموزش داده نمی شود. کادر اجرایی کالج Actilingua  کلاس های بسیار متنوع، سرگرم کننده و بسیارجالب در کنار آموزش زبان آلمانی برای متقاضیان به وجود آورده اند. این کلاس ها با تفریحات و همچنین سرگرمی های بسیاری همراه است.

اگر فصل تابستان باشد این کلاس های تفریحی و سرگرم کننده با ورزش هایی مانند فوتبال، والیبال، کشتیرانی و شنا همراه است و اگر زمستان باشد با ورزش ها و تفریحاتی مانند اسکیت روی یخ، بولینگ، دروس آشپزی و همچنین ورزش ها و تفریحاتی در مکان های سرپوشیده همراه است. متقاضیان با آموزش در این کالج و در این دوره ها، در شهر وین یکی از بهترین و آرام ترین و امن ترین شهرهای اروپا، تجربه بسیار ارزشمندی را کسب می کنند و با فرهنگ مردم کشور اتریش و تاریخ هنر و تمدن این کشور آشنا می شوند.