ویزا برای کشورهای حوزه شنگن اجازه ماندن در تمامی کشورهای این حوزه را به شما می دهد. اتریش نیز جزو کشورهای حوزه ی شنگن می باشد. ویزا به شخص متقاضی جهت در خواست اخذ اجازه برای ملاقات و ورود به کشور موردنظر می باشد.

ویزای کشور اتریش

ویزای کشور اتریش

ویزای کشور اتریش، از نوع مالتیپل D است. منظور از مالتیپل، اجازه ی ورود نامحدود به کشور اتریش می باشد. شما می توانید در مدت اعتبار ویزای خود و روزهای مجاز درون ویزا بصورت نامحدود به حوزه شنگن وارد شوید. مدت اعتبار ویزای از نوع D میتواند تا یک سال باشد اما حداکثر روزهای مجاز آن همان ۹۰ روز است.

فرد متقاضی پس از ورود به کشور اتریش به اداره ی مهاجرت مراجعه کرده و درخواست کارت اقامت می کند، که این کارت پس از حدود ۱۵ روز صادر می شود. اگر شما پذیرش دانشگاهی در اتریش را داشته باشید درخواست کارت اقامت تحصیلی را خواهید داد. این نکته حائز اهمیت است که شما با این نوع ویزا تنها در ابتدا اجازه ی ورود به اتریش را خواهید داشت.

انواع ویزای کشور اتریش

  • ویزای کاری
  • ویزای تحصیلی
  • ویزای بازرگانی
  • ویزای ازدواج

با توجه به قانون کلی، افراد خارجی که قصد کار و اقامت اتریش را دارند نیاز به اجازه ی اقامت دارند. چندین مدل اجازه ی اقامت به عنوان مثال اقامت تحصیلی و کار با الزامات و مدارک خاص خود وجود دارد. تمام ملیت های خارجی که قصد ماندن بیش از ۹۰ روز دراتریش را دارند نیاز به اجازه ی اقامت نیز دارند. ملیت های خارجی اگر قصد کار در اتریش را دارند حتی اگر کمتر از ۹۰ روز نیز قصد ماندن داشته باشند باید اجازه ی اقامت بگیرند.

اگر شما قصد ادامه تحصیل در اتریش سه ماه و یا بیشتر را دارید باید اجازه ی اقامت برای دانشجویان را بگیرید. اگر می خواهید کمتر از سه ماه بمانید نیاز به اجازه ی اقامت نیست ولی برای ویزا باید درخواست دهید.

با توجه به اینکه با ویزای نوع D که دانشجو مجاز به خروج از اتریش و ورود به محدوده شنگن نیست، باید برای گرفتن کارت اقامت یکساله (معتبر در تمام اروپای مشترک) اقدام کند.

گرفتن این کارت منوط به در دست داشتن گواهی بیمه، ثبت نام دانشگاه، ثبت نام کلاس زبان برای دانشجویان غیر رسمی، برگه محل سکونت و برگه تایید موجودی در حساب بانکی به مبلغ: برای افراد زیر ۲۴ سال ۳۸۰۰ یورو و برای بیش از ۲۴ سال ۶۸۰۰ یورو است. (این مبلغ ممکن است سالانه اندکی تغییر کند)

در تمام مراحل بالا، تنها کارت شناسایی معتبر، گذرنامه ایرانی دانشجو است و هیچ مدرک عکس دار دیگری اعتبار ندارد. لذا در دست داشتن گذرنامه در تمام مراحل الزامی است.

شرایط دریافت ویزای اتریش به‌صورت کاری

درصورتی‌ که بخواهید برای انجام سفرهای کاری خود به کشور اتریش سفر کنید، نیازمند دریافت ویزای اتریش به‌ صورت ویزای کاری می‌باشید. برای دریافت ویزای کاری اتریش با توجه به شرایط شغلی که برای شما در نظر گرفته‌شده است، ملزم به ارائه مدارک شغلی مربوطه در در وقت تعیین‌شده توسط سفارت برای دریافت ویزای اتریش به‌صورت کاری می‌باشید.

برای دریافت ویزای کاری اتریش شما ملزم هستید که علاوه بر ارائه مدارک ذکرشده برای ویزای توریستی، دعوت‌نامه شرکت مدنظر درخواستی را نیز به همراه مدارک خود برای تشکیل پرونده ارائه کنید.

نکات مهم در دریافت ویزای کشور اتریش

ویزای کشور اتریش

برای این‌ که بتوانید ویزای کشور اتریش را در مدت‌ زمان مشخصی که برای سفر کاری و یا تفریحی خود برنامه‌ریزی کرده‌اید دریافت کنید، نیازمند رعایت نکاتی هستید تا دریافت ویزای شما با مشکل خاصی در هنگام صدور مواجه نشود؛ که در ادامه برخی از نکات مهم در صدور ویزای اتریش برای شما صورت دقیق موردبررسی قرارگرفته است.

هنگام تشکیل پرونده در وقت تعیین‌شده سفارت برای صدور ویزا، جهت انجام انگشت‌نگاری حضور شما در هنگام بررسی پرونده و صدور ویزا در سفارت الزامی خواهد بود و در صورت عدم حضور شما در زمان تعیین‌شده ویزای اتریش برایتان صادر نخواهد شد.

همچنین برای بررسی پرونده نوزادان و کودکان خود نیز ملزم هستید که وقت جداگانه‌ای از سفارت درخواست کنید و تشکیل پرونده تک‌تک اعضای خانواده به‌صورت جداگانه صورت خواهد پذیرفت.

۸ نکته درباره ویزای کشور اتریش

۱- کلیه مدارک باید به زبان آلمانی ترجمه شوند.

۲- سفارت این حق را دارد تا در صورتی که بخواهد و لازم ببیند، از شما مدارکی اضافه تر از مدارکی که برای شما بازگو شد، درخواست کند.

۳- از مکاتبات بی مورد با سفارت کشور اتریش بپرهیزید.

۴- حداقل ۱۴ روز پیش از تاریخ پیش بینی شده ی سفر باید درخواست ها ارائه شوند.

۵- اگر هنگام خروج از مرز مشکل حقوقی برای شما پیش بیاید و شما ممنوع الخروج شوید حتی بعد از صدور ویزا، اجازه ی شما برای ورود به خاک کشور اتریش لغو شده و ویزای شما باطل می گردد.

۶- اگر قصد دریافت ویزای دیدار از بستگان و یا ویزا برای سفرهای رسمی و ویزای ترانزیت را دارید، حتما باید بیمه نامه مسافرتی با پوشش حداقل ۳۰هزار یورو و تقبل بازگشت برای کل مدت زمان اقامت است را به سفارت تحویل دهید.

۷- برای درخواست ویزا نوع C و یا ویزا نوع D باید هنگام تماس تلفنی خود، درخواست وقت مصاحبه برای ارائه درخواست «ویزا» نمائید. اما چنانچه در نظر دارید در اتریش به تحصیلات دانشگاهی خود ادامه دهید و یا نوع دیگری از اقامت که بیش از ۶ ماه می باشد را برنامه ریزی می نمائید، شما نیازمند وقت مصاحبه برای ارائه درخواست اقامت هستید و می بایست چنین وقت مصاحبه ای را نیز درخواست نمائید.

۸- تعویض این دو نوع وقت مصاحبه با یکدیگر امکان پذیر نمی باشد.

1 ویزای کشور اتریش

گام اول

با پر کردن فرم ارزشیابی، کارشناسان ما با بررسی شرایط شما، بهترین گزینه های ادامه تحصیل در اروپا را به شما ارائه میدهند.

ارزشیابی رایگان تحصیلی
[ امتیاز مطلب: ۵]