دانمارک برخلاف وسعت نه چندان بزرگ خود یک مقصد بسیار عالی برای آن دسته از افرادی که برای تحصیل اروپا را انتخاب می کنند باشد. چراکه 5 مورد از دانشگاه های دانمارک در لیست بهترین دانشگاه های جهان و در 400 دانشگاه برتر قرار دارد که دانشگاه کوپنهاگ با رتبه 70 در ابتدای این لیست قرار دارد.

دانشگاه جنوب دانمارک  (University of Southern Denmark)

 

دانشگاه دانمارک جنوبی

 

دانشگاه جنوب دانمارک در سپتامبر 1966 از اولین دانشجویان در پردیس دانشگاه اودنسه استقبال کرد و از آن زمان تاکنون همه چیز با سرعتی جهشی در حال توسعه است. این دانشگاه اکنون پنج دانشکده با بیش از 27000 دانشجو دارد که تقریباً 20٪ آن ها از خارج از کشور هستند و بیش از 4000 کارمند در پردیس اصلی در اودنسه و پردیس های منطقه ای در Slagelse، Kolding، Esbjerg و Sønderborg توزیع شده اند. چندین مطالعه بین المللی نشان می دهد که این دانشگاه تحقیقات در سطح جهانی انجام می دهد و یکی از پنجاه دانشگاه برتر جوان در جهان است.

در طول سال ها، دانشگاه جنوب دانمارک زندگی های بسیاری را در هم تنیده است. تقریباً پنج سالی که یک دانشجو در تحصیلات دانشگاهی سرمایه گذاری می کند، زمینه را برای بقیه عمر او فراهم می کند. این دانشگاه با حدود 115 برنامه تحصیلی مختلف در زمینه های علوم انسانی، علوم اجتماعی، علوم طبیعی، علوم بهداشتی و مهندسی، فارغ التحصیلان دانشگاه جنوب دانمارک اکنون تقریباً در هر حرفه ای در جامعه بین المللی عضویت دارند.

پژوهش

پردیس دانشگاه جنوب دانمارک تقریباً تمام رشته ‌های علمی و علوم انسانی را پوشش می ‌دهد، و این دانشگاه را قادر می‌سازد تا مطمئن شود که موضوعات تحقیقاتی که روی آن تمرکز کرده است با جامعه‌ ای که در آن زندگی می ‌کنیم مناسب است – در حالی که توسعه می ‌یابد و تغییر می ‌کند – و نتایج تحقیقات را می ‌توان به سرعت آزمایش کرد و به کار عملی تبدیل کرد. نتایج قابل اجرا که به نفع شهروندان و همچنین رفاه عمومی است.

یک نمونه خاص از نحوه انجام این کار، موسسه دانمارکی برای مطالعات پیشرفته است، یک مرکز تحقیقاتی که هدف آن الهام بخشیدن و راه اندازی ایده های جدید از طریق جلسات موثر ذهن ها در یک محیط اتاق فکر در سطح جهانی است.

آینده شغلی

SDU برنامه شغلی در دانمارک را برای دانشجویان بین المللی ارائه می دهد که می خواهند پس از تحصیل برای شغلی در دانمارک آماده شوند. علاوه بر این، رویدادهای شبکه‌ سازی شغلی را ترتیب می دهد، بنابراین می ‌توانید برای یافتن شغل دانشجویی یا شبکه ‌سازی با کسب‌ و کارهای محلی کمک بگیرید.

دانشگاه آرهوس (Arhus University)

 

دانشگاه آرهوس

 

دانشگاه آرهوس بیش از 50 دوره آموزشی انگلیسی را از طیف گسترده ای از حوزه های موضوعی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می دهد و تمام دوره های دکتری در این دانشگاه به زبان انگلیسی تدریس می شود. حدود 12 درصد از دانشجویان آرهوس بین المللی هستند – از 120 کشور مختلف.

آموزش در سطح جهانی

دانشگاه آرهوس که در سال 1928 تأسیس شد، یک موسسه تاریخی است که برای دستیابی به تحقیقات بین المللی و تعالی آموزش رشد کرده است. این دانشگاه به طور مداوم در بین 100 دانشگاه برتر جهان رتبه بندی شده است.

محققان و دانشجویان که ریشه در رشته های قوی دارند، بیش از 90 سال است که دانش های جدیدی را در اینجا تولید می کنند. دانشگاه آرهوس دومین دانشگاه بزرگ دانمارک است که دارای 38000 دانشجو، پنج دانشکده، فعالیت های تحقیقاتی در سراسر کشور و پردیس هایی در آرهوس، هرنینگ و امدروپ است.

محققان فعال در کلاس ‌ها تدریس می ‌کنند و دانشجویان تشویق می ‌شوند انتقادی فکر کنند و در بحث آزاد شرکت کنند. اساتید دانشگاه آرهوس از بحث ها استقبال می کنند و به بینش دانشجویان در کلاس های خود اهمیت می دهند.

بسیاری از دوره ها بین رشته ای هستند و به دانش آموزان دیدگاهی جامع از موضوع خود می دهند. این بینش همچنین می تواند افق بعد از فارغ التحصیلی را گسترش دهد.

زندگی دانشجویی در آرهوس

آرهوس جوانترین شهر دانمارک است – از هر 5 نفر ساکن اینجا 1 نفر دانشجو هستند! همچنین به نام شهر شادی شناخته می شود که به “شهر لبخندها” معروف است.

در اینجا انگلیسی زبان دوم است و دانمارکی ‌ها به‌عنوان بهترین انگلیسی زبان‌ های غیربومی جهان رتبه ‌بندی می ‌شوند. بنابراین می ‌توانید در سراسر شهر انگلیسی صحبت کنید و به راحتی معاشرت کنید.

به کمک شما می آید

این دانشگاه یک مرکز بین ‌المللی اختصاصی دارد که یک برنامه مقدماتی و معرفی کامل و پشتیبانی و راهنمایی حرفه ‌ای و دوستانه در طول مدت اقامت شما در این دانشگاه را  ارائه می‌دهد.

دانشگاه آرهوس همچنین خدمات شغلی را برای کمک به دانشجویان برای آماده شدن برای زندگی پس از دانشگاه ارائه می دهد.

پژوهش

دانشگاه آرهوس فرصت های شغلی هیجان انگیزی را به محققان در هر مرحله از حرفه خود ارائه می دهد. برنامه‌ های دکتری و موقعیت ‌های خالی دانشگاهی جدید و برتر را مرور کنید.

آینده شغلی

آینده و شغل خود را در طول تحصیل با یادگیری زبان دانمارکی، گرفتن یک شغل نیمه وقت یا کسب مهارت های دیگر مرتبط با بازار کار آغاز کنید. به عنوان یک دانشجو در دانشگاه آرهوس، هم به مرکز خدمات شغلی محلی در دانشکده خود و هم به برنامه شغلی برای همه دانشجویان بین المللی در دانشگاه آرهوس مانند HEADSTART یا استعدادهای آینده دانمارک دسترسی دارید.

مدرسه بازرگانی کپنهاگ  (Copenhagen Business School)

 

دانشگاه های دانمارک

مدرسه بازرگانی کپنهاگ (CBS) برنامه های آکادمیک را در زمینه اقتصاد بازرگانی و زبان های مدرن ارائه می دهد، از جمله مدارک لیسانس 3 ساله، مدارک کارشناسی ارشد 2 ساله و دکتری 3 ساله.

CBS برنامه های بین رشته ای یکپارچه ای را ارائه می دهد که اقتصاد تجارت و زبان های مدرن را با سایر زمینه های دانشگاهی مانند روانشناسی، ارتباطات، فناوری اطلاعات، علوم مدیریت، فلسفه، مطالعات منطقه ای، جامعه شناسی و حقوق ترکیب می کند.

CBS با مشارکت بیش از 360 مدرسه و دانشگاه بازرگانی در سراسر جهان، برنامه تبادل گسترده ای را نیز ارائه می دهد. علاوه بر این، معلمان در CBS در سطح بین‌المللی استخدام می‌شوند و تمام کلاس‌های برنامه‌های بین‌المللی به استثنای برنامه‌های مطالعات منطقه‌ای که به زبان‌های مربوطه در این مناطق تدریس می ‌شوند، به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند.

پژوهش

CBS مسئولیت ویژه ای دارد تا دانش و ایده های جدید را به شرکت ها و سازمان های تجاری، به نسل بعدی رهبران کسب و کار و به طور کلی جامعه برساند. به طور خاص، و با تکیه بر پیشینه و تاریخ اروپای شمالی ما، نقش مهمی در بحث مدل ‌های کسب‌ و کار نوآورانه و کارآفرینانه، اشکال سازمانی پایدار و شیوه‌ های اقتصادی در منظر مدیریت و رهبری مسئولانه خواهند داشت.

آن ها روحیه کارآفرینی، تشویق به ایده های جدید، ذهن باز برای ابتکارات محلی و انعطاف پذیر در مواجهه با امکانات جدید را در دانشگاه پرورش می دهند.

آینده شغلی

مرکز شغلی CBS پل هایی را بین دانشجویان CBS و کارفرمای آینده آن ها ایجاد می کند. آن ها با شرکت ها در فعالیت های مرتبط با شغل همکاری می کنند تا دانش آموزان را برای آینده شغلی خود آماده کنند. آن ها همچنین این امکان را برای شرکت ‌ها فراهم می‌ کنند که در محوطه دانشگاه نام تجاری خود را نشان دهند و با دانشجویان در تماس باشند. سالن ‌ها، غرفه ‌های دانشگاه و بسیاری موارد دیگر.

دانشگاه کوپنهاگ (Copenhagen University)

 

دانشگاه کپنهاگ

دانشگاه کپنهاگ (UCPH) دارای چهار پردیس و محوطه مربوط به آن هاست که در پایتخت دانمارک واقع شده است. این دانشگاه بزرگترین موسسه آموزشی در دانمارک است و شامل هشت دانشکده است که در مجموع بیش از 200 برنامه دانشگاهی را برای تحصیل در علوم بهداشتی، علوم انسانی، حقوق، علوم زیستی، علوم دارویی، علوم طبیعی، علوم اجتماعی و الهیات ارائه می دهند.

هدف دانشگاه آماده سازی دانشجویان برای طیف وسیعی از مشاغل است. هدف دانشگاه آماده سازی دانشجویان برای طیف وسیعی از مشاغل در بخش خصوصی و دولتی است.

برای دستیابی به این مهم، آموزش و پژوهش از نزدیک با هم ادغام می‌شوند، در درجه اول با توجه به اهمیتی یکسان در کار روزانه کارکنان علمی و علمی و در صورت امکان آموزش مبتنی بر پژوهش.

زندگی دانشجویی

دانشجویان اغلب در اقامتگاه های دانشجویی یا آپارتمان های مشترک در کپنهاگ زندگی می کنند. انتظار می رود که آن ها رویکردی انتقادی و مستقل به مطالعات خود داشته باشند. یک سنت در دانشگاه “بار جمعه” است که یک رویداد اجتماعی است که توسط دانشجویان در هر بخش سازماندهی می شود. این به دانش آموزان (و کارکنان) فرصتی برای معاشرت می دهد.

یک دانشگاه در پایتخت

این دانشگاه در بخش مرکزی کپنهاگ – پایتخت دانمارک است. این شهر در سال 1167 تأسیس شد و حتی امروزه با جمعیتی بالغ بر 1.7 میلیون نفر نیز جذابیت اصلی خود را حفظ کرده است. فضای امن، سطح پایین آلودگی و رویدادهای فرهنگی فراوان، همگی باعث شده تا کپنهاگ به یکی از بهترین شهرهای جهان برای زندگی تبدیل شود.

یک فضای بین المللی

دانشگاه کپنهاگ سالانه پذیرای بیش از 1700 دانشجوی بین المللی از سراسر جهان است. دانشجویان بین المللی طعمی جهانی به زندگی پردیس می دهند. این دانشگاه به دانشجویان بین المللی در پذیرش، مسکن، مشاوره دانشجویی و غیره کمک می کند و برنامه های جهت گیری از جمله رویدادهای اجتماعی مختلف را ارائه می دهد.

پژوهش

نیروی انگیزشی فعالیت های پژوهشی دانشگاه از نظر مالی و سیاسی مستقل است، یعنی تحقیقات پایه رایگان. با این حال، تلاش ‌های مشترک خاص با سایر مؤسسات و شرکت‌ ها نیز در میان فعالیت ‌های تحقیقاتی بی‌ شمار جایگاهی دارد. انتشار دانش و یافته‌ ها به سایر محیط ‌های تحقیقاتی و عموم مردم، عنصر طبیعی تلاش ‌های پژوهشی دانشگاه است.

دانشگاه فنی دانمارک (Technical University of Denmark)

 

دانشگاه فنی دانمارک (DTU)

 

دانشگاه فنی دانمارک یک دانشگاه فنی پر جنب و جوش است که به دلیل سطح بالای تحقیقات بین المللی و فارغ التحصیلان مورد سرشناس شناخته شده است. از طریق همکاری، کارکنان و دانشجویان ما به دنیا دسترسی پیدا می ‌کنند و در رشته ‌های مختلف برای ایجاد ارزش، رفاه و رشد با توسعه فناوری ‌هایی که در دنیای جهانی ‌شده کار م ی‌کنند و از تفاوت ‌های اجتماعی و فرهنگی فراتر می ‌روند، کار می ‌کنند.

در دانشگاه فنی دانمارک به فناوری به عنوان ابزاری برای تغییرات ضروری اعتقاد دارند و 17 هدف توسعه پایدار سازمان ملل را به عنوان بستری برای فعالیت ‌های دانشگاه می بینند.

ایده ‌های بزرگ دنیا را تغییر می‌ دهند و این دانشگاه با تمایل به توسعه فناوری‌ های پایداری که شغل و فرصت‌ های جدید ایجاد می ‌کنند، هدایت می ‌شود. در دانشگاه فنی دانمارک، محققان و دانشجویان با صنعت و دولت برای ایجاد راه حل های نوآورانه در تقاطع مهندسی و خلاقیت، تئوری و عمل، دانشگاه و جامعه همکاری می کنند.

بعد بین المللی برای دانشگاه فنی دانمارک اهمیت حیاتی دارد. در سال 2019، این دانشگاه بیش از 700 دانشجوی بین ‌المللی را در برنامه‌ های کارشناسی ارشد خود پذیرفته است، نیمی از دانشجویان دکتری دانشگاه از خارج از کشور جذب می ‌شوند و بیش از یک سوم کارکنان علمی این دانشگاه، محققان بسیار واجد شرایط با پیشینه ‌های بین‌المللی هستند. علاوه بر این، میزان و شدت همکاری ها با سایر دانشگاه های فنی پیشرو در سراسر جهان همچنان رو به رشد است.

علاوه بر این، دانشگاه فنی دانمارک دارای برنامه های تبادل آموزشی بین المللی با بیش از 100 دانشگاه شریک قوی در سراسر جهان است و علاوه بر ایجاد برنامه های تحقیقاتی و آموزشی، از همکاری های تحقیقاتی نزدیک با شرکای خود برخوردار است.

دانشگاه فنی دانمارک چشم اندازی برای جهانی بهتر دارد و از جهان دعوت می کنند تا در تحقق این چشم انداز به ما بپیوندند!

تحصیلات

دانشگاه فنی دانمارک یکی از برجسته ترین دانشگاه های تحقیقاتی دانمارک است. به این ترتیب این دانشگاه آموزش می‌دهد، اکتشافات نوآورانه انجام می‌دهد، ایده ‌های کارآفرینی برای بهبود زندگی مردم و حفاظت از محیط زیست ایجاد می ‌کند. این دانشگاه به عنوان موتور رشد اقتصادی و رفاه اجتماعی عمل می کند و به ویژه به دلیل موفقیت خود در انتقال فناوری از آزمایشگاه به بازار شناخته شده است.

این دانشگاه با ابتکارات جدید در تعدادی از رشته های مهندسی، از جمله فناوری انرژی پایدار و علوم زیستی، در خط مقدم دانشگاهی و چند رشته ای علوم فنی و طبیعی قرار دارد.

پژوهش

با مشخصات پژوهشی که با عمق، نوآوری و تأثیر مشخص می شود، این دانشگاه در خط مقدم دانشگاهی در زمینه علوم فنی و طبیعی قرار دارد.

تمرکز ویژه به تعدادی از رشته های تحقیقاتی جهانی و چالش برانگیز از جمله فناوری های انرژی پایدار و علوم زیستی اختصاص دارد.

دانشگاه زمینه های پژوهشی امیدوارکننده ای را در علوم فنی و طبیعی، به ویژه بر اساس سودمندی برای جامعه، ارتباط با تجارت و پایداری، ترویج می کند.

آینده شغلی

مرکز شغلی دانشگاه می تواند به شما کمک کند تا یک انتقال موفق از دانشجو به کارمند را انجام دهید. از جمله خدماتی که ارائه می‌دهند، کارگاه‌های آموزشی، رویدادهای شبکه‌ای، و رزومه قوی است.

دانشگاه آلبورگ (Aalborg University)

 

دانشگاه آلبورگ

 

دانشگاه آلبورگ (AAU) طیف نوآورانه ای از برنامه های مطالعاتی و تحقیقاتی را در زمینه های علوم طبیعی، علوم اجتماعی، علوم انسانی، علوم زیستی و مهندسی و همچنین مطالعات بین رشته ای ارائه می دهد که در آن برنامه های مطالعاتی پایه با تخصص های بعدی دنبال می شود. تدریس، مشکل محور و مبتنی بر چالش های زندگی واقعی است، رویکردی که اغلب در سطح بین المللی به عنوان «مدل آلبورگ» از آن یاد می شود.

تاریخ

دانشگاه آلبورگ یک دانشگاه جوان با تنها 40 سال سابقه است. از زمان تأسیس آن در سال 1974، AAU با روش تدریس مبتنی بر مسئله و پروژه محور (PBL) – که مدل آلبورگ نیز نامیده می شود، و با همکاری گسترده با جامعه اطراف شناخته می شود.

تحصیلات

دانشگاه آلبورگ برنامه های لیسانس را در زمینه های علوم طبیعی، علوم اجتماعی، علوم انسانی و علوم فنی ارائه می دهد. AAU برنامه های کارشناسی ارشد را در زمینه های علوم طبیعی، علوم اجتماعی، علوم انسانی، علوم فنی و علوم بهداشتی ارائه می دهد.

دانشگاه آلبورگ (AAU) تعدادی برنامه میهمان و تبادل (از جمله اراسموس) و برنامه های دیگر را در سطوح کارشناسی و کارشناسی ارشد در دانمارک ارائه می دهد که برای دانشجویان بین المللی آزاد است.

پژوهش

دانشگاه آلبورگ (AAU) تحقیقاتی با کیفیت بالا در زمینه علوم طبیعی، علوم اجتماعی، علوم انسانی و مهندسی و علوم بهداشتی ارائه می‌کند و بر گروه‌ های تحقیقاتی قوی ملی و بین‌ المللی در سطح جهانی که حوزه‌ های آکادمیک دانشگاه را نمایندگی می ‌کنند، تمرکز دارد.

AAU سطح کیفیت بالایی را در تحقیقات و برنامه های مبتنی بر تحقیق تضمین می کند، به عنوان مثال. با حمایت ویژه از مستعدترین استعدادهای موجود.

دانشگاه روسکیلد (Roskilde University)

 

دانشگاه راسکیله (RUC)

 

تاریخ

دانشگاه Roskilde یک موسسه عضو دانشگاه Magna Charta Universitatum است. Magna Charta Universitatum سندی است که در 18 سپتامبر 1988، در نهصدمین سالگرد تأسیس دانشگاه بولونیا، توسط 388 رئیس و روسای دانشگاه ها از سراسر اروپا و خارج از آن امضا شد.

تحصیلات

دانشگاه راسکیلد در ابتدا به منظور به چالش کشیدن سنت های دانشگاهی و آزمایش راه های جدید برای ایجاد و کسب دانش تاسیس شد. در RUC ما یک رویکرد پروژه‌محور و مشکل‌محور برای خلق دانش را پرورش می‌دهیم، زیرا معتقدیم مرتبط‌ترین نتایج با حل مشکلات واقعی با همکاری دیگران به دست می‌آید. ما از یک رویکرد بین رشته ای استفاده می کنیم زیرا هیچ مشکل عمده ای بر اساس یک رشته دانشگاهی به تنهایی حل نمی شود. ما همچنین شفافیت را پرورش می دهیم، زیرا مشتاقانه معتقدیم که مشارکت و اشتراک دانش پیش نیاز آزادی اندیشه، دموکراسی، بردباری و توسعه است.

پژوهش

این دانشگاه دنیای خارج را در تحقیقات خود، در شناسایی و درک ماهیت مشکلات و در گفتگو در مورد راه حل های ممکن به نفع جامعه محلی و سایر نقاط جهان مشارکت می دهد. همچنین دائماً درگیر توسعه راه‌ های جدید برای تعامل با دنیای اطراف خود است تا اطمینان حاصل کنیم که دامنه دسترسی دانشگاه تا آنجا که ممکن است به دنیای خارج گسترش می ‌یابد و دنیا حتی به دانشگاه می ‌رسد. همه باید بتوانند از دانشی که در دانشگاه روسکیلد ایجاد می شود استفاده کنند و این دانشگاه باید بتواند از دانش همه استفاده کنید.

آینده شغلی

برای کارمندان بالقوه دانشگاه روسکیلد یک رویکرد آموزشی منحصر به فرد برای آموزش ارائه می دهد.

این دانشگاه  به طور مستمر برای توسعه اشکال جدید یادگیری کار می کنیم و به ویژه فرم هایی را تشویق می کنیم که با دنیای خارج تعامل دارند.

اساس همه آموزش و پرورش و توسعه آموزش، تمرکز قوی بر کیفیت است. تحقیقات در RUC بر اساس باز بودن، هم در داخل و هم از بیرون در تعامل با محیط اطرافمان است. این دانشگاه دائماً تلاش می کند تا راه‌ های جدیدی برای تعامل با دنیای بیرون بیاید.

شما به طور مستقیم و جذاب با دانشجویانی کار می کنید که دارای تعهد حرفه ای بالایی هستند، هم در زمینه آموزش و هم در تحقیق.