هزینه ی زندگی و تحصیل در کشور فنلاند

کشور فنلاند کشوری وسیع در شمال اروپاست که در رتبه ۱۵ جهانی از نظر اقتصاد قرار دارد.
حقوق ماهانه مردم فنلاند بسیار بالاست و مردم فنلاند به لطف اقتصاد خوب این کشور هیچ مشکلی در هزینه زندگی در فنلاند ندارند.
واحد پول کشور فنلاند یورو است.

هزینه ی زندگی و تحصیل در کشور فنلاند

هزینه ی تحصیل در فنلاند

تحصیل در فنلاند از پاییز ۲۰۱۷ رایگان نمی باشد همچنین شما باید هزینه ی زندگی خود را که میانگین بین ۹۰۰-۷۰۰ یورو است مستقلا تامین کنید. البته این هزینه بستگی به محل تحصیل شما در فنلاند دارد به عنوان مثال خوابگاه و هزینه ی زندگی در Helsinki metropolitan  و شهرهای بزرگتر بیشتر است.

هزینه ی تحصیل در فنلاند مقطع ارشد سالیانه ۸ الی ۱۲ هزار یورو بسته به رشته و دانشگاه مورد نظر متغیر است. اما هزینه ی تحصیل در مقطع دکترا در کشور فنلاند رایگان است و این مقطع مانند دیگر کشورهای اسکاندیناوی شغل محسوب می شود و دانشجو در حین تحصیل در مقطع دکترا در کشور فنلاند حقوق دریافت می کنند. در نتیجه دانشجو بعد از اتمام دوره ی دکترا اقامت دائم در کشور فلاند می گیرد.

شما به عنوان دانشجو تخفیف های دانشجویی شامل رستوران ، کافه تریا و حمل و نقل عمومی را خواهید داشت. خانه های دانشجویی که وسایل رفاهی مشترک دارند نیز گزینه ی خوبی برای هزینه ی کمتر زندگی می باشند.

شما می توانید

بخشی از هزینه ی زندگی خود را از طریق کار نیمه وقت تامین کنید. البته پیدا کردن شغل پاره وقت اگر به زبان فنلاندی یا سوئدی تسلط نداشته باشید کمی دشوار است. بهتر است هزینه ی زندگی خود برای یک سال داشته باشید. دانشجو در دوران تحصیل هفته ای ۲۰ ساعت اجازه ی کار دانشجویی دارد که هزینه ی زندگی در کشور فنلاند را کاور می کند.

هزینه ی زندگی و تحصیل در کشور فنلاند

زندگی در فنلاند

هزینه ی زندگی در فنلاند

هزینه زندگی ماهانه در حدود ۷۰۰ تا ۹۰۰ یورو به بالا می باشد ( که به تفکیک هزینه خانه های دانشجویی بین ۳۵۰-۲۰۰ یورو ماهانه و هزینه ایاب و ذهاب و خوراک و … ۶۰۰-۴۰۰ یورو می باشد).

نکته ی دیگر در مورد هزینه زندگی در کشور فنلاند این است که همانند سایر کشورها تا حد زیادی به شهر و محله وابسته است . به عبارتی دیگر معمولا هزینه در شهرهای شمالی گرانتر از شهرهای جنوبی یا مرکزی است. البته هزینه زندگی اگرچه در شهرهای شمالی فنلاند بیشتر است ولی درآمد مردم هم در این شهرها به علت شرایط خاص و سرما بسیار بیشتر است.

[ امتیاز مطلب: ۰]