ویزای کشور فنلاند

ویزای کشور فنلاند

ویزای فنلاند مانند سوئد از نوع مالتی پل شینگن میباشد ، و در ابتدا کارت اقامت موقت دانشجویی صادر میگردد، دقت نماید کارت اقامت شما 1 ساله خواهد بود .

لازم به ذکر است از 2012 کارت اقامت مستقیم صادر میگردد ، که میتوانید از سفارت فنلاند در ایران دریافت نماید.

همانگونه که دربالا ذکر شد شخصی که برای ویزای کشور فنلاند اقدام میکند کارت اقامت دریافت می کند که دارای ID Number می باشد . متقاضی برای ادامه ی تحصیل در یک رشته ی خاص پذیرش از یک دانشگاه فنلاندی میگیرد و با توجه به آن کارت اقامت موقت دانشجویی می گیرد که برای یک سال اعتبار دارد. این کارت اقامت موقت دانشجویی هر ساله قابل تمدید است . در نتیجه قبل از پایان یافتن تاریخ اعتبار کارت اقامت می بایست به اداره ی مهاجرت مراجعه کنید و در خواست تمدید نمایید. طول دوره ی تحصیلی در حدود دو تا چهار سال بسته به نوع مقطع می باشد. پس شما در طول دوره ی تحصیل در فنلاند با کارت اقامت موقت دانشجویی سپری خواهید کرد. شما قبل از پایان دوره ی تحصیلی خود می بایست برای آینده ی که و چگونگی اخذ اقامت دائم تصمیم بگیرید. شما بعد از فارغ التحصیلی می توانید مشغول به کار شوید و کارت اقامت دائم دریافت کنید . راه های دیگر برای اخذ اقامت دائم ادامه تحصیل مجدد در مقطع دکترا یا ازدواج در فنلاند می باشد. نکته ی دیگری که لازم به ذکر است شما با کارت اقامت خود اجازه ی رفت و آمد به دیگر کشورهای حوزه ی شینگن را خواهید داشت.

صدور کارت اقامت درهمان ابتدای ورود شما به کشور فنلاند یکی از مزایای مهاجرت ،  زندگی  و ادامه تحصیل در این کشور نسبت به کشورهای دیگر می باشد . چرا که روند کار شما برای گرفتن اقامت دائم در فنلاند را سهولت می بخشد.