وقتی صحبت از آموزش با کیفیت بالا می شود، فنلاند یکی از اولین کشورهایی است که به ذهن می آید. فنلاند یک کشور اسکاندیناوی با جمعیت 5.54 میلیون نفر در سال 2020 است. این کشور نه تنها موفق به پیشرفت تحصیلی شده است، بلکه در تعیین استاندارد های جهانی برای تحصیل نیز عالی عمل کرده است.

 

تحصیل در مقطع لیسانس در فنلاند

 

فنلاند که عضو اتحادیه اروپا و محل 35 موسسه آموزش عالی است، انتخاب خوبی برای دانشجویان سراسر جهان است. یک جامعه برابری طلب که در آن دانش و یادگیری مادام العمر دارای جایگاه بسیار والایی است. فنلاند یک محیط اجتماعی عالی برای تقویت یادگیری و رشد شخصی شما ارائه می دهد.

برای یک دانشجوی بین المللی، زندگی در فنلاند با سهولت ارائه شده توسط زیرساخت ها و فناوری سطح بالا فراهم شده است. از لحاظ آرامش و امنیت فنلاند یکی از امن ترین کشورهای جهان است و درآن، امکان بهره بردن ازطبیعتی بی نظیر با چهار فصل وجود دارد.

فنلاند یکی از کشورهای دوست دار محیط زیست در جهان است. در نتیجه تقریباً همه ی زمینه ها راهی برای سازگاری با محیط زیست پیدا می کند. طبیعت به دلیل بسیار ساده ای بخشی جدایی ناپذیر از شیوه زندگی فنلاندی است: همه جا وجود دارد.

در فنلاند، زندگی شلوغ شهری با صحنه های آرامش بخش طبیعت در فاصله کمی با هم وجود دارند. شهرها در همه ی فصول در جنب و جوش هستند و فرصت های زیادی را برای گردش یا استراحت فراهم می کنند.

موسسات آموزش عالی بین المللی هستند و بیش از 400 برنامه تحصیلی انگلیسی زبان در سراسر کشور وجود دارد. موسسات که با بودجه زیادی تأمین می شوند، تدریس با کیفیت عالی را ارائه می دهند که برای همه قابل دسترسی است. پردیس ها امکانات آموزشی  با امکانات پیشرفته برای همه ی دانشجویان فراهم می کندد.

دانشجو بودن در فنلاند مزایای زیادی دارد. از آزمایشگاه های پیشرفته تا کتابخانه های مجهز، پردیس های دانشگاه مجهز به تمام امکاناتی هستند که دانشجویان تشنه ی دانش هستند به آن ها نیاز دارند.

چرا تحصیل در فنلاند؟

فنلاند کشوری مناسب جامعه ی انسانی و دنج است و شهرها و شهرک هایی برای مردم طراحی شده است ، نه فقط اتومبیل. ساعات شلوغی نادر است.

موسسات آموزش عالی فنلاند آنقدر کوچک هستند که بتوانند عملکردی موثر و کارآمد داشته باشند. همه آن ها بین المللی و دارای ویژگی های خاص منطقه ای هستند و شما می توانید بین محیط های مطالعه بسیار متفاوت از پردیس های شهری بزرگتر تا پردیس های نزدیک به طبیعت را برای درس خواندن یا مطالعه ی آزاد انتخاب کنید.

موسسات آموزش عالی بسیار مستقل هستند، اما تا حد زیادی توسط وزارت آموزش و فرهنگ تأمین مالی می شوند. بنابراین، وزارتخانه نیز بر کیفیت تدریس نظارت می کند. این موسسات آموزش عالی با مدیریت کارآمد دارای ویژگی های زیر هستند:

 • به نیازهای جامعه و تجارت و صنعت در برنامه درسی و تدریس خود واکنش نشان می دهند.
 • ارائه طیف گسترده ای از برنامه های با کیفیت بالا به زبان انگلیسی برای دانشجویان بین المللی و مدرک تحصیلی در تمام مقاطع تحصیلی
 • به دانشجویان خود مهارت های قابل انتقال بدهند تا بتوانند آینده خود را در زمینه های دانشگاهی و بازار کار تضمین کنند.
 • اعتماد و گشودگی مفاهیم مهمی در فنلاند است و شبکه سازی در زمینه ی ارتباطات اجتماعی مراحل اولیه روش فنلاندی است.
 • اغلب این شبکه ها و دوستی ها تا آخر عمر ادامه می یابد.
 • بیش از 400 برنامه تحصیلی به زبان انگلیسی

موسسات فنلاندی برنامه های تحصیلی انگلیسی زبان ارائه می دهند. از دوره های کوتاه به عنوان بخشی از برنامه ی تبادل دانشجویی با مدارک کامل، می توانید فرصت های تحصیلی زیادی را در همه زمینه های آموزشی در تمامی مقاطع پیدا کنید.

 

تحصیل در مقطع لیسانس در فنلاند

 

کیفیت در تحقیق و آموزش

سیاست ملی کشور فنلاند بر برتری در تمام سطوح آموزشی تأکید می کند و موسسات فنلاندی به تحقیقات و نوآوری با کیفیت اهمیت زیادی می دهند. اکثر دانشجویان در فنلاند مدارک تحصیلی عالی را گامی ضروری برای ایجاد پایه ای محکم برای مشاغل آینده خود می دانند.

به علت وجود تحصیلات پایه ای و امتحانات ورودی سراسری، دانش آموزان فنلاندی انگیزه زیادی برای مطالعه دارند. بر خلاف اکثر کشورها، دانشجویان نیز نقش اساسی در کیفیت آموزش دارند. قوانینی وجود دارد که به آن ها اجازه می دهد تا در توسعه موسسات و مطالعات خود به همراه اساتید خود از نفوذی استثنایی برخوردار باشند.

امکانات عالی برای کار و تفریح

تحصیل در یکی از موسسات آموزش عالی در فنلاند با مزایای زیادی همراه است. کتابخانه های مجهز فضاهای راحتی را برای ساعات مطالعه پربار ارائه می دهند. در فنلاند، همه دانشجویان حق استفاده آزادانه از کتابخانه های موسسات با کارت کتابخانه را دارند. موسسات آموزش عالی علاوه بر کتابخانه های مجهز، دسترسی رایگان به اینترنت را برای دانشجویان خود فراهم می کنند.

همچنین خدمات کتابخانه شهرداری برای همه آزاد است و خدمات اولیه معمولاً رایگان است. کافه ها و مناطق مشترک مراکز شلوغ اجتماعی وجود دارند که دوستان در طول تعطیلات با هم مطالعه می کنند و همچنین ملاقات می کنند. باشگاه ها و سازمان های مختلف دانشجویی فعالیت ها و گردش هایی را برای مناطق مختلف مورد علاقه ارائه می دهند. امکانات ورزشی به طور گسترده در دسترس است و توسط دانشجویان بین المللی و محلی به طور یکسان مورد استفاده قرار می گیرد.

کشور منظم

زیرساخت مستحکم به کلیه خدمات عمومی و خصوصی اجازه می دهد تا بدون مشکل کار کنند. همه افراد ثبت نام شده در فنلاند می توانند به هر یک از این خدمات مانند حمل و نقل، مراقبت های بهداشتی عمومی و دانشجویی، پلیس و خدمات دسترسی داشته باشند. کمک جهت دسترسی به هر یک از این خدمات همیشه در دسترس است و نظرات ساکنان این کشور برای مسئولین ارزشمند است.

خدمات بانکی فنلاند یکی از بهترین خدمات جهان است: پیشرفته، نوآورانه و آسان برای استفاده.

لیسانس در دانشگاه ها

مدرک کارشناسی دانشگاه فنلاند متشکل از 180 واحد است و تقریبا سه سال طول می کشد تا تمام شود. به عنوان یک قاعده، دانشجویانی که در دانشگاه های فنلاند پذیرفته می شوند به طور خودکار دارای حقوق تحصیل در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد می شوند.

در دانشگاه های فنلاند تنها تعداد کمی از برنامه های کارشناسی به زبان انگلیسی موجود است و اکثر برنامه های کارشناسی به زبان فنلاندی یا سوئدی ارائه می شود. قبل از فرستادن درخواست برای ادامه تحصیل، الزامات برای مدارک شناسایی،‌ تحصیل و اثبات مهارت زبان را بررسی کنید.

برنامه های کارشناسی معمولاً شامل موارد زیر می شوند:

 • مطالعات پایه و متوسط ​​در موضوعات اصلی و فرعی
 • مطالعات زبان و ارتباطات
 • پایان نامه نهایی (پایان نامه کارشناسی)

دانشگاه ها مسئول برنامه ریزی محتوا و ساختار مقاطع هستند. علاوه بر این، دانشجو ممکن است محتوای برنامه ی تحصیلی خود را بطور مستقل برنامه ریزی کند، البته  ممکن است همین برنامه ی تحصیلی شامل مطالعات اجباری باشد و از دستورالعمل های کلی ساختاری پیروی کند.

خدمات دانشجویی دانشگاه ها و هماهنگ کننده های بین المللی خود دانشکده ها برای دانشجویان خارجی راهنمایی های لازم را ارائه می دهند.

شایستگی

به منظور واجد شرایط بودن برای درخواست برنامه کارشناسی در دانشگاه، باید دارای معیارهای زیر باشید:

 • آزمون فارغ التحصیلی فنلاندی که در پایان دوره متوسطه عمومی انجام می شود.
 • مدرک تحصیلی به مدت سه سال یا بیشتر
 • مدرک کارشناسی بین المللی
 • کارشناسی در اروپا
 • مدرک متوسطه فنلاندی حرفه ای یا مدرک حرفه ای بالاتر

امتحان کنکور

انتخاب دانش آموزان بر اساس نمرات یا امتحان ورودی یا هر دو است. مطمئن شوید که معیارهای پذیرش خاص را از توضیحات برنامه تحصیلی بررسی می کنید.

در ادامه ی مقاله به چند مورد برنامه ی رایگان تحصیلی در مقطع کارشناسی که دانشگاه های برتر فنلاند ارائه می شوند و همچنین درصد پذیرش دانشجوی بین الملل اشاره می کنیم:

 • دانشگاه واسا :10 درصد
 • دانشگاه هلسینکی فنلاند: 17 درصد
 • دانشگاه تامپره: 9 درصد
 • دانشگاه تورکو: 10 الی 20درصد
 • دانشگاه : Jyvaskyla10 درصد
 • دانشگاه Lapeenranta: درصدی ذکر نشده است.

در ادامه به  برنامه های تحصیلی در مقطع کارشناسی در دانشگاه های برتر فنلاند می پردازیم:

 

JAMK

 

برنامه های تحصیلی در دانشگاه علوم کاربردی JAMK

به دانشجویانی از سراسر جهان آموزش حرفه ای را در محیط یادگیری بین المللی ارائه می دهد. مدرک کارشناسی بگیرید و در طول تحصیل با زندگی کاری ارتباط نزدیک برقرار کنید.

امکانات این دانشگاه فضایی آرام و فناوری پیشرفته را ترکیب می کند. فارغ التحصیلان ما دانش و مهارت های لازم برای موفقیت در محیط کار جهانی را دارند.

مدارک شامل 210-240 واحد است. زمان تکمیل استاندارد آن ها از 3.5 تا 4 سال متغیر است.

زمان درخواست برنامه های کارشناسی به زبان انگلیسی 5 تا 19 ژانویه است. برنامه های تجارت بین المللی، مهندسی خرید و تدارکات، پرستاری، مدیریت گردشگری، فناوری اطلاعات کسب و کار و فناوری ارتباطات اطلاعاتی است.

زمان درخواست برنامه های کارشناسی به زبان انگلیسی 5 تا 19 ژانویه است.

تولید بازی، فناوری اطلاعات کسب و کار، لیسانس مدیریت بازرگانی

در تولید بازی تخصص داشته باشید! فناوری اطلاعات تجاری این دانشگاه یکی از معدود برنامه های کارشناسی در بین دانشگاه های علوم کاربردی است که صرفاً برای توسعه و تولید بازی های ویدئویی اختصاص داده شده است.

توجه داشته باشید که پذیرش تا زمانی که دانشگاه علوم کاربردی مدارک نهایی مدرسه متقاضی را بررسی نکند، مشروط است.

در صورتی که متقاضی گواهی نامه ها را تا مهلت تعیین شده ارائه ندهد، یا اگر متقاضی اطلاعات غلط ارائه کرده باشد، ممکن است این دانشگاه پذیرش را لغو کند.

شما می توانید برای 6 برنامه در مقاطع مختلف با فرم درخواست یکسان درخواست دهید. در اولین برنامه مشترک لازم نیست برنامه ها را به ترتیب اولویت در فرم درخواست قرار دهید. شما می توانید در 6 برنامه مقاطع مختلف پذیرفته شوید، اما فقط می توانید یک برنامه را قبول کنید.

لازم به ذکر است برنامه ی تحصیلی مد نظر شما ممکن است مستلزم با موفقیت گذراندن آزمون ورودی باشد. لطفاً توجه داشته باشید که می توانید تنها یک فرم درخواست ارسال کنید.

لطفاً توجه داشته باشید که قبل از اینکه صلاحیت شما را بررسی کرده باشیم، دعوتنامه امتحانات ارسال می شود. این امر مربوط به متقاضیانی است که مدرک خود را در خارج از فنلاند به پایان رسانده اند. این امکان وجود دارد که برای آزمون ورودی دعوت شوید حتی اگر واجد شرایط نیستید، ولی در این صورت نهایتا نمی توانید به عنوان دانشجوی مقطع تحصیلی پذیرفته شوید. نامه دعوت نامه ای را از طریق ایمیل دریافت خواهید کرد.

حتی اگر گواهی مدرک تحصیلی شما در بعد از تاریخ درخواست آماده می شود، می توانید درخواست دهید. لطفاً کپی رونوشت سوابق (و ترجمه رسمی) خود را تا پایان تاریخ تکمیل مدارک ارسال نمایید.

لطفاً توجه داشته باشید که در این صورت پذیرش شما مشروط است تا زمانی که مدارک تحصیلی نهایی شما را بررسی شود. مدارک مورد استفاده در فرایند درخواست باید در طول تابستان تکمیل شود.