فنلاند آموزش هایی با استاندارد های جهانی در زمینه های فناوری و مهندسی ارائه می دهد و فنلاند محل شرکت های پیشرو مهندسی است. موسسات آموزش عالی که به دلیل سیستم آموزشی لیبرال و درجه یک شناخته می شوند، دارای محققان و استادان برجسته در یک محیط بین المللی هستند.

 

تحصیل در رشته های فنی مهندسی در فنلاند

 

رشته مهندسی می تواند بسیاری از صنایع را در بر بگیرد و شامل علوم کاربردی، ریاضیات، جنبه های اقتصادی و اجتماعی در طراحی و ساخت سیستم ها، ماشین ها و سازه ها می شود. برای افرادی که لیسانس مهندسی را انتخاب می کنند، چشم اندازهای شغلی وسیعی وجود دارد و فنلاند برای اخذ این مدرک یک انتخاب عالی است. فنلاند دارای موسسات آکادمیک با کیفیت بالا، امکانات عالی و ارائه دهنده ی بسیاری از فرصت های پیشرفت حرفه ای هم در دوران دانشگاه و هم پس از اتمام مدرک می باشد.

 

تحصیل در کشور فنلاند

 

کارشناسی و کارشناسی ارشد مهندسی در فنلاند شامل برنامه ی تحصیلی برای ارائه آموزش جامع، با تمرکز بر اصول مهندسی می شود. بسته به علاقه ی دانشجو، آن ها می توانند در زمینه هایی مانند مهندسی ارتباطات، مهندسی برق، مهندسی مکانیک، مهندسی عمران یا مهندسی صنایع تمرکز کنند. کارشناسی و کارشناسی ارشد مهندسی در فنلاند به طور کلی حداقل 4 سال طول می کشد تا تکمیل شود و شامل دوره های آموزشی، عملی، پروژه ها و تحقیقات می شود.

در ادامه به چند برنامه ی آموزشی در حوزه ی فنی مهندسی در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در دانشگاه های برتر فنلاند می پردازیم.

کارشناسی مهندسی مکانیک و توسعه ی پایدار در دانشگاه آرکادا

 • طول دوره: چهار سال
 • زبان دوره: انگلیسی

آیا درباره توسعه محصول پایدار کنجکاو هستید؟ آیا می خواهید نحوه طراحی، توسعه و تحلیل محصولات هوشمند و پایدار را با انتخاب مواد مهندسی مناسب بیاموزید؟

برنامه کارشناسی مهندسی مکانیک و پایدار در دانشگاه به طور واضحی تمرکز بر مواد هوشمند، کاربردی و طراحی مهندسی دارد. در بسیاری از موارد، هوشمندی لازم برای این کار در واقع در انتخاب مواد و میزان آن هاست. پلیمرها اغلب ترکیب کاملی از خواص را ارائه می دهند. وزن سبک، استحکام مکانیکی، کشش و هزینه های پایین پردازش تنها چند مزیت از محلول های پلیمری است. در طول تحصیلات خود در این رشته، تکنولوژی و فرآیندهای پلیمری مدرن با توسعه و طراحی پایدار ترکیب می شود و شما بر اساس مواد کاربردی متخصص در نوآوری محصول می شوید.

این برنامه ی تحصیلی درهای رو به رشد و پیشرفت را برای دانشجویان باز می کند و منجر به این می شود که مهندسان تقاضای دائمی در بازار کار داشته باشند. تقریباً در هر زمینه تجاری ای، از صنعت تولید گرفته تا زنجیره های تأمین آن ها و همچنین در بخش عمومی، متخصصان مواد و مهندسی مورد نیاز هستند.

 

تحصیل در رشته های فنی مهندسی در فنلاند

 

مهندسی سازه در HAMK

 • طول دوره: 4 سال
 • زبان دوره: زبان انگلیسی

در این دانشگاه مهندسی سازه بر ساخت فولاد تمرکز دارد. مطالعات سازه های فولادی شامل مکانیک، ریاضیات و نقشه های فنی است. درک ساختارها و مهارت های تجسم سه بعدی در طول مطالعات ایجاد می شود و همچنین مهارت های مربوط به آن توسعه می یابد.

این دانشگاه همچنین تسهیلات دیگری برای تحصیل در خارج از کشور با گذراندن یک مدرک اشتراکی ارائه می دهد زیرا دانشگاه HAMK  و کالج VIA دانمارک در همکاری هستند. دانشجویان همچنین می توانند بخشی از مدرک خود را در رشته فنلاندی در برنامه مهندسی ساخت فنلاندی به این زبان بگیرند و این مدرک را بصورت دوگانه دریافت کنند.

در طول تحصیل واحد های زیر (سازه های فلزی) می توان به اعتبارات مورد نیاز مهندس سازه کلاس A دست یافت:

 • ساختمان و فناوری بتن – 8 واحد
 • مکانیک سازه – 16 واحد
 • مهندسی سازه بتنی – 8 واحد
 • مهندسی سازه فولادی – 8 واحد
 • مهندسی سازه چوب – 12 واحد
 • فیزیک ساختمان – 5 واحد

کارشناسی مهندسی الکترونیک در HAMK

ملزومات تحصیلی

 • یک مدرک فنی حرفه ای متوسطه فنلاندی (120 واحد اعتباری) یا یک مدرک حرفه ای قبلی معادل با حداقل 80 واحد اعتباری
 • برنامه درسی دبیرستان عمومی فنلاندی و/یا آزمون فارغ التحصیلی
 • دیپلم بین المللی آلمان یا دیپلم کارشناسی اروپایی
 • دیپلم فنلاندی پس از متوسطه یا بالاتر
 • مدرک فنی حرفه ای تخصصی یا معادل صلاحیت قبلی

تحصیلات خارجی که واجد شرایط بودن برای درخواست تحصیلات عالی در کشور مورد نظرنیز مورد قبول است:

 • لیسانس یا فوق لیسانس
 • تسلط به زبان انگلیسی در سطح مورد نیاز
 • آزمون های SAT.
 • مهارت های زبان انگلیسی متقاضیان مورد آزمایش قرار می گیرد.
 • هیچ گواهینامه مهارت های زبان مورد نیاز نیست.

کارهای لازم برای پذیرش:

 • شرایط لازم را بررسی کنید.
 • با معیارهای پذیرش آشنا شوید.
 • دریابید که آیا باید مدارکی را در برنامه خود بارگذاری کنید یا خیر.
 • و مدارک مورد نیاز برای یک برنامه ی آموزشی آنلاین به آدرس studyinfo.fiبارگذاری کنید
 • در صورت نیاز به ارائه مدارک اضافی یا اطلاعات بیشتر در مورد سابقه تحصیلی خود، مرتبا ایمیل خود را چک کنید.

دانشجویان غیر اتحادیه اروپا/منطقه اقتصادی اروپا

به عنوان یک شهروند غیر اتحادیه اروپا شما باید هزینه تحصیل برای تحصیل در مقطع کارشناسی را بپردازید. هزینه تحصیل باید در زمان تأیید محل تحصیل پرداخت شود. شهریه سال اول را می توان در سه قسط پرداخت کرد.

پس از ارائه درخواست آنلاین و بارگیری پیوست های مورد نیاز برنامه، به آزمون ورودی دعوت خواهید شد. دعوت نامه های امتحان تقریباً یک هفته قبل از امتحان از طریق ایمیل ارسال می شود.

آزمون ورودی به صورت آنلاین برگزار می شود و شرکت در آزمون نیازی به سفر ندارد.

شرکت در آزمون ورودی برای متقاضیانی که دارای نتایج آزمون SAT در سطح مورد نیاز هستند ضروری نیست.

محتوای آزمون ورودی

کنکور یک آزمون کتبی است که 2 ساعت و 45 دقیقه طول می کشد. این آزمون مهارت های مطالعه، مهارت های استدلال منطقی و شایستگی در ریاضیات و همچنین مهارت زبان انگلیسی را اندازه گیری می کند.

برای اینکه بتوانید برای پذیرش انتخاب شوید، باید تمام قسمت های امتحان را بگذرانید. در صورت عدم دستیابی به حداقل امتیاز در هر یک از قسمت های امتحان یا در کل نمره، از آزمون ورودی محروم می شوید.

اگر در آزمون زبان آیلتس حداقل نمره 6.5 یا نمره کل 79 تافل را کسب کرده باشد متقاضیان مستقیماً بر اساس بخش کتبی امتحان ورودی بدون آزمون زبان انگلیسی پذیرفته می شوند. کپی گواهی زبان همراه با سایر اسناد تا پایان دوره درخواست به برنامه ارسال شود.

در صورت داشتن تحصیلات متوسطه، کارشناسی یا کارشناسی ارشد زبان انگلیسی در بریتانیای کبیر، ایرلند، ایالات متحده، کانادا، همچنین استرالیا یا نیوزیلند متقاضیان مستقیماً بر اساس بخش کتبی قبولی در آزمون ورودی بدون آزمون زبان انگلیسی پذیرفته می شوند.

مدارک تحصیلی مورد نیاز جهت پذیرش

معدل: 5 یا بالاتر

انگلیسی: 5

ریاضی: 5 ریاضیات کاربردی

فیزیک: 5

متقاضیان باید یک نسخه از رونوشت دیپلم را تا پایان دوره درخواست به برنامه بارگیری کنند.

انتخاب دانشجو برای متقاضیان دارای تحصیلات ناتمام مشروط است تا زمانی که متقاضی یک کپی از دیپلم را حداکثر تا 15 ژوئیه 2022 به خدمات پذیرش تحویل دهد. در صورتی که میانگین متقاضی در کلیه دروس و نمرات دروس فوق الذکر در دیپلم شرایط لازم را نداشته باشد، انتخاب دانشجو لغو می شود.

فرآیند قبولی در برنامه ی تحصیلی مورد درخواست

در صورت پذیرش به شما ایمیل ارسال می شود. بسیار توصیه می شود که پیشنهاد پذیرش را در اسرع وقت تأیید کنید تا زمان کافی برای روند مهاجرت فراهم شود.

نکته: شهروندان غیر اتحادیه اروپا ممکن است به مدت سه تا پنج ماه زمان نیاز داشته باشید.

تأیید اولیه این اطمینان را می دهد که تاریخ شروع تحصیل خود را از دست نخواهید داد.

کارشناسی ارشد

کارشناسی ارشد مهندسی ارشد نرم افزار در دانشگاه آبو آکادمی

فرآیند پذیرش

فرم درخواست باید در پرتال ملی فنلاند Studyinfo در طول دوره درخواست پر شود.

چگونه می توان درخواست را پر کرد؟

شما باید فرم درخواست آنلاین را در پرتال Studyinfo در مهلت مقرر پر کرده و مدارک لازم را آپلود نمایید.

لطفاً توجه داشته باشید که هنگام شروع پر کردن فرم درخواست آنلاین، باید همزمان درخواست خود را تکمیل کنید، یعنی ذخیره و تکمیل اطلاعات در کادرهای متنی در مراحل بعدی امکان پذیر نیست. جاهای خالی را می توان در کل دوره برنامه ضمیمه/تغییر داد.

لطفاً توجه داشته باشید که کنسرسیوم EDISS به برنامه ها/اسنادی که بعد از مهلت مقرر رسیده است رسیدگی نمی کند.

علاوه بر این، کنسرسیوم در مورد هیچ مدرکی که در طول فرایند درخواست با ایمیل ارسال شده است، بررسی یا اظهارنظر نمی کند.

فرم درخواست آنلاین فقط در طول دوره درخواست در پورتال Studyinfo.fi موجود است.

نکاتی در خصوص دانشجویان پذیرفته شده

دانشجویان پذیرفته شده در این دانشگاه موظف به رعایت مقررات خاص کشور فنلاند هستند. متقاضیان نباید از دانشگاه های خود بخواهند که در مرحله درخواست، مدارکی را از طریق پست معمولی به دفتر برنامه بفرستند.

 

تحصیل در رشته های فنی مهندسی در فنلاند

 

رونوشت های الکترونیکی

رونوشت های الکترونیک رسمی را از چند منبع شناخته شده Åbo  Akademiو EDISS می پذیرند.

متن باید همیشه از طریق رفرنس های ذکر شده قابل تأیید باشد.

لطفاً رونوشت الکترونیکی خود را برای admission@abo.fi ارسال کنید یا مستقیما ً به خود دانشگاه بفرستید.

اگر مدرک خود را در ایران به پایان رسانده اید یا در حال تحصیل هستید، کپی مدارک آموزشی باید توسط وزارت امور خارجه ایران و سفارت فنلاند در تهران قانونی شده باشد. ترجمه رسمی اسناد آموزشی باید توسط وزارت دادگستری تأیید شود. کپی نسخه ها پذیرفته نمی شود. تمام نسخه ها باید دارای مهر اصلی باشند که توسط وزارت امور خارجه ایران و سفارت فنلاند در تهران داده شده است.

کارشناسی ارشد مهندسی و مدیریت صنایع در دانشگاه Novia

 • طول دوره: دوسال
 • زبان: انگلیسی
 • محل تحصیل: شهر واسا

هدف از این دوره ی تحصیلی این است که  شما را با بینش و ابزار مورد نیاز برای استفاده از چالش های تجاری آینده آشنا می کند.

علاوه بر این، شما را برای ایجاد ارزش مالی شرکت برای سهامداران و سایر حوزه های مرتبط با رهبری، تصمیم گیری، هوش مصنوعی و تجزیه و تحلیل مسلط می کند.

تعداد واحد های آموزشی ای که باید با موفقیت بگذرانید 60 واحد است.

این برنامه توانایی و آمادگی دانشجویان را برای رهبری شرکت های تجاری عمدتا در بخش صنعتی، در بخش عمومی و در سطح ملی و بین المللی افزایش و تقویت می کند.

محتوای دوره ی تحصیلی

برنامه مدیریت صنعتی و مهندسی شامل مطالعات حرفه ای در زمینه رهبری، ساختار شرکت، توسعه تجارت و مدیریت فرایندها و همچنین افراد می شود. این مطالعات شامل بیست واحد می شود. علاوه بر این، مطالعات پیشرفته خاصی در روش شناسی علمی، نظریه تصمیم گیری، سیستم های پشتیبانی تصمیم و تجزیه و تحلیل شامل ده واحد می شود.

کار پایان نامه به تنهایی شامل 30 واحد می شود. پایان نامه در واقع یک پروژه تحقیق و توسعه در ارتباط با یک شرکت یا سازمان است. این مطالعات طی یک دوره دو ساله انجام می شود. سال اول این برنامه ی آموزشی بر ایجاد نظریه، تحقیقات قبلی، مدل ها، کار گروهی و همکاری تأیید و تقویت چارچوب مرجع دانش آموز تمرکز دارد. سال دوم بر روی پایان نامه متمرکز است، به وضوح بر روی پروژه ی توسعه ی مهارت های مرتبط با کار شما تمرکز می کند.

سخنرانی های هیئت علمی عمدتاً در پردیس واسا ارائه می شود، اما برخی از قسمت های مطالعات خارج از کلاس درس، در شرکت های تجاری فعال منطقه واقع شده است. نظریه یادگیری یک آموزش همه جانبه است، ترکیبی از یادگیری تجربی، عمیق و مشارکتی که با حل مشکلات واقعی در زندگی کاری مرتبط است. دانشجویان در این برنامه از زمینه های مختلف تجاری در صنعت تجربه دارند. درک مشتری محوری و جریان تقاضا محور مفاهیم راحتی برای دانشجویان ورودی است.

پایان نامه ی کارشناسی ارشد

فرایند نوشتن پایان نامه اغلب برنامه های خود دانش آموز را با نیازهای توسعه کارفرما در زمینه سازمان و رهبری ترکیب می کند.

پایان نامه کارشناسی ارشد در سازمان دانش آموزان، با استفاده از روش علمی عمومی یا گاهی اوقات تحقیقات بیشتر مبتنی بر اقدام خاص انجام می شود. در پایان نامه کارشناسی ارشد، دانشجو پروژه تحقیقاتی خود را تکمیل می کند، بنابراین تسلط خود را بر نظریه های تجاری مدرن افزایش می دهد.

چشم انداز شغلی

برنامه ی تحصیلی ارشد مدیریت و مهندسی صنایع به دانشجویان خود یک پایه بنای محکم برای یک گسترش حرفه ای و بین رشته ای ارائه می دهد. پس از اتمام برنامه، فارغ التحصیلان واجد شرایط برای کار در هر دو مدیریت میانی و مدیریت عالی در شرکت های تجاری و بخش دولتی هستند. آن ها دارای مهارت های لازم برای کار کردن در سمت های فروش، بازاریابی و مدیریت پروژه یا مدیرعامل هستند. این برنامه همچنین ممکن است مبنایی برای کار در مشاغل تحقیقاتی و دانشگاهی باشد.

بسیاری از دانشجویان در حال حاضر در تجارت بین المللی فعال هستند. شبکه شرکای بین المللی طیف گسترده ای از فرصت های شغلی بین المللی را ارائه می دهد.

این دانشگاه همکاری های مستمری با شرکت های کوچک، متوسط ​​و بزرگ در راستای تحقیقات مدیریتی و اجرای شیوه های رهبری خوب دارد. برنامه آموزشی دارای همکاری سیستماتیک، همکاری و یادگیری با انجمن های تحقیقاتی در رهبری و مدیریت است. این تعامل عمیق همچنین شامل دانشگاه ها و دانشگاه های علوم کاربردی، چه در سطح ملی و چه در سطح بین المللی است.

با داشتن مدرک کارشناسی ارشد، دانشجویان می توانند به تحصیلات تکمیلی (مجوز/دکترا) در دانشگاه ادامه دهند. با این حال ممکن است دانشگاه ها به دلخواه خود شرایط پذیرش خاصی دیگری نیز برای تحصیلات تکمیلی داشته باشند که باید علاوه بر مدارک لازم برای تحصیلات تکمیلی در مقطع کارشناسی ارشد نیز رعایت شود.

 

تحصیل در رشته های فنی مهندسی در فنلاند

 

کارشناسی ارشد مهندسی امنیت فضای مجازی

 • طول واحد: دو سال
 • زبان دوره: انگلیسی

در این دوره شما می توانید نحوه برنامه ریزی، توسعه، پیاده سازی و کنترل راه حل های تکنولوژیکی را بیاموزید.

پس از اتمام دوره ی تحصیل با مدیریت، پیاده سازی های فنی، حسابرسی، قوانین و مقررات امنیت سایبری آشنا خواهید شد.

نهایتاً شما خواهید دانست چگونه در محیط های مجازی برنامه ریزی، توسعه، پیاده سازی و کنترل راه حل های مختلف تکنولوژیکی را انجام دهید. همچنین نحوه آزمایش و ممیزی این راه حل ها را می آموزید. شما دانش و مهارت لازم برای دفاع از حملات امنیت سایبری در محیطی واقعی را خواهید داشت.

امنیت سایبری شامل همه شرکت ها و سازمان ها می شود که کسب و کار آن ها به محیط های فناوری اطلاعات بستگی دارد. جامعه دائماً نیاز به یک محیط فناوری اطلاعات کاربردی و ایمن دارد. بنابراین، امنیت سایبری زندگی همه ما را به عنوان مصرف کننده، کارمند، کارآفرین و شهروندان به عنوان اعضای جامعه، صرف نظر از سن، تحت تأثیر قرار می دهد.

چگونه می توان آسیب پذیری دستگاه های فناوری اطلاعات را پیدا کرد؟ چگونه در برابر تهدیدات امنیت داده ها دفاع کنیم؟

علاوه بر آن، آموزش و پرورش به فعالیت های امنیتی عمومی در زمینه ICT، قوانین این حوزه و معیارهای امنیت ملی می پردازد.

مطالب نظری شامل طراحی، رمزگذاری و تشخیص امنیت داده ها نیز می شود. در طول آموزش، دانشجویان یاد می گیرند که آسیب پذیری های شناخته شده و ناشناخته دستگاه های فناوری اطلاعات را بیابند و امنیت داده ها را آزمایش کنند. دانشجویان همچنین یاد می گیرند که چگونه در برابر تهدیدات امنیت داده ها دفاع کنند و اقدامات متقابل انجام دهند.

تدریس چندشکلی با تماس ماهی یکبار

آموزش به صورت یک آموزش چند شکل ارائه می شود که در آن ساعات تماس در طول تعطیلات آخر هفته (تقریباً 1 آخر هفته در ماه) انجام می شود. تحویل به گونه ای طراحی شده است که امکان گذراندن دوره های تحصیلی در کنار اشتغال تمام وقت در مدت دو سال وجود دارد.

این تکالیف در محدوده محیط سایبری مبتنی بر واقعیت انجام می شود. محیط زیست مطابق با تحقیقات و پیشرفت های صنعت فعلی به طور مداوم به روز می شود.

پایان نامه ی کارشناسی ارشد

پایان نامه کارشناسی ارشد یک پروژه تحقیقاتی و / یا توسعه ای است که به طور واضح در جهت زندگی کاری است، زیرا توسط یک شرکت یا سازمان تعیین شده است. از طریق پایان نامه کارشناسی ارشد شما به وضوح توانایی خود را در استفاده از اطلاعات تحقیقاتی فعلی در یک مشکل مرتبط با صنعت یا تجارت نشان می دهید. با دفاعیه ی خود شما توانایی های خود را برای انجام شغلی که نیاز به دانش و مهارت های بسیار تخصصی دارد نشان می دهید.

انواع آموزش

 • آموزش از راه دور
 • یادگیری در پروژه های تحقیق و توسعه و در محل کار
 • مطالعات مستقل
 • یک یا دو روز در هفته با استاد راهنمای خود تماس بگیرید، بیشتر در تعطیلات آخر هفته

شرایط تحصیل در این دوره ی تحصیلی

 • مدرک کارشناسی مهندسی در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات
 • مدرک کارشناسی مدیریت بازرگانی در زمینه علوم طبیعی یا سایر مدارک معادل در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات
 • واجد شرایط بودن به صورت موردی با توجه به سابقه تحصیلی و سابقه کار در نظر گرفته می شود

الزامات تجربه کار: علاوه بر مدرک کارشناسی مناسب، باید حداقل 2 سال تجربه کاری مرتبط با حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات پس از فارغ التحصیلی داشته باشید.