فنلاند یک جواهر کوچک پنهان است که در شمال کره زمین قرار دارد. در حالی که ممکن است اندازه کوچکی داشته باشد، اما چیزهای زیادی برای کشف دارد.

 

سفر به فنلاند

 

39 پارک ملی در فنلاند وجود دارد و در سال 2017 که فنلاند صدمین سالگرد استقلال خود را جشن گرفت، چهلمین پارک ملی افتتاح می شود. آن‌ها در سراسر مجمع‌الجزایر کشور، دریاچه‌ها، جنگل‌ها، زمین‌های ذغال سنگ نارس و آبشارها پراکنده شده‌اند و ویژگی‌های طبیعی مختلف مناطق، مانند تندروها، دره‌های شکاف و اسکرها را به نمایش می‌گذارند.

هلسینکی، پایتخت فنلاند، یک شهر ساحلی پر جنب و جوش از جزایر زیبا و پارک های سبز بزرگ است. ریتم شهر آرام است و در عین حال به طرز طراوت بخشی فعال است. پایتخت شمالی هلسینکی که بین شرق و غرب واقع شده است مملو از شگفتی هایی است که منتظر کشف شدن هستند.

سواحل هلسینکی امسال جذابیت جدیدی را ارائه می دهد، زیرا جزیره والیساری سرانجام برای عموم باز شد. این جزیره با طبیعت بکر فراوان، مقصدی عالی برای یک روز بیرون رفتن است.

هیجان تماشای شفق قطبی برای بسیاری تجربه‌ای است که یک بار در زندگی اتفاق می افتد. شفق شمالی تقریباً در 200 شب در سال – یا هر شب صاف دیگر – در لاپلند فنلاند قابل مشاهده است. برای گرفتن این پدیده جادویی نیاز به آسمان روشن و تاریک و یک نقطه دید که تحت تاثیر آلودگی نوری قرار نگیرد، مانند چراغ های خیابان و تابلوهای نئون است.

امسال می‌توانید تحسین شفق‌های شمالی را به سطح بعدی ببرید، زیرا چندین مقصد شمالی گزینه‌های اقامتی جدید و منحصربه ‌فردی را باز می‌کنند که در آن می‌توانید مناظر تماشایی بر فراز آسمان شمالی را در فضایی لانه‌ مانند تحسین کنید. هتل TreeHouse در رووانیمی، Aurora Dome در Muonio و ویلاهای شیشه‌ای در Kemi مکان های عالی برای تماشای این پدیده هستند.

بابانوئل را در سراسر جهان می شناسند و دوست دارند. اما آیا می دانستید که او از فنلاند می آید و امکان ملاقات حضوری با او وجود دارد؟ شهر بابانوئل در هر روز از سال در شهر رووانیمی باز است، کودکان و بزرگسالان می توانند از دفتر بابانوئل دیدن کنند، از گفتگوی خصوصی با او لذت ببرند و از فضای مسحور کننده آن لذت ببرند. همانطور که همه ما می دانیم، ماموریت سالانه بابانوئل ارائه شادی در سراسر جهان با کمک تیم خود از دوستان گوزن شمالی پشمالو است.

موقعیت فنلاند در تقاطع غرب و شرق فرصتی عالی برای مسافران فراهم می کند تا فنلاند را در مسیر اروپا یا از اروپا تجربه کنند. گزینه StopOver ما برای مسافران فرصت کاوش در فنلاند را از 5 ساعت تا 5 روز با امکانات بی پایان برای ساخت برنامه سفر خود فراهم می کند. چه پیاده روی در لاپلند را ترجیح دهید یا چند ساعتی را صرف خرید و بررسی مناظر هلسینکی کنید – همه چیز ممکن است.

فنلاند بهترین سرزمین عجایب زمستانی با امکانات بی پایان برای رفع تشنگی شما برای هر نوع فعالیت زمستانی است. چه ترجیح می‌دهید از آبشارهای لاپلند عبور کنید، چه با یک دسته هاسکی از مناظر جادویی عبور کنید یا با کفش‌های برفی پیاده‌روی آهسته در جنگل انجام دهید‌، ما این امکانات را برای شما فراهم کرده ایم.

اگر می خواهید فنلاند و مردم آن را درک کنید، آشنایی با سونا نقطه شروع خوبی است. سونا بخش بزرگی از فرهنگ فنلاند است که نمی توان آن را با هیچ چیز دیگری مقایسه کرد.

استخر دریای آلاس یک مجموعه آبگرم جدید است که از میراث تاریخی آبگرم دریای بالتیک الهام گرفته شده است. شما می توانید در تمام طول سال از تجربه های جدید سونا در کنار دریا در محیط شهری خنک لذت ببرید.

سونا طراحی Löyly اخیراً در فاصله کمی از مرکز شهر در انتهای جنوبی شبه جزیره هلسینکی افتتاح شد. این مجموعه مدرن همچنین دارای رستورانی است که بهترین غذاهای فنلاندی را سرو می کند، در حالی که ساختمان چوبی معاصر به تنهایی یک جاذبه است.

 

سفر به فنلاند

 

جاهای زیبا و دیدنی در فنلاند

طبیعت نقش مهمی در سبک زندگی در فنلاند دارد. در طول تابستان، خورشید در تمام شب بیدار می ماند و روزهای طولانی شنا، کمپینگ و پیاده روی را امکان پذیر می کند. در ماه های تاریک، درختان پر از برف می شوند و سرزمین عجایب ورزش های زمستانی را ایجاد می کنند. در این مفاله سه تا از زیباترین محل هایی در فنلاند که باید از آنها بازدید کنید، معرفی می شود:

دریاچه ی Saimaa

در طول تابستان، فنلاندی ها دوست دارند تا حد امکان از شهرهای شلوغ فرار کنند و اطراف خود را با طبیعت احاطه کنند.

بسیاری از اهالی آن، صاحب کلبه‌ های دنج در کنار دریاچه‌های آرام هستند و روزها را با چیدن انواع توت‌ها، قایق‌رانی، ماهیگیری، شنا و لذت بردن از بیرون از منزل می ‌گذرانند. این دریاچه ی واقع در فنلاند، بزرگترین دریاچه کشور و چهارمین دریاچه بزرگ در اروپا است. همچنین مکانی محبوب برای فنلاندی ها و گردشگران است تا تجربه ی لذت بخش زندگی در کلبه را داشته باشند.

شهر قدیمی و تاریخی Rauma

اگر اهل هنرومعماری هستید، باید این شهر زیبا و قدیمی باید در لیست مکان‌های مورد بازدید شما باشد. این شهر که در خلیج بوتنیا قرار گرفته،‌ جزو میراث جهانی یونسکو و بزرگترین شهر چوبی یکپارچه کشورهای شمال اروپا است. در این شهر، قدمت خانه‌ها، رستوران‌ها، بوتیک‌ها و کافه‌های رنگارنگ به قرن 18 و 19 بازمی‌گردد. در زمستان، پس از باریدن برف، 600 ساختمان چوبی این شهر بسیار زیبا می شوند.

Yyteri

این شهر دارای طولانی ترین ساحل فنلاند است که در واقع، طول آن به 4 مایل در ساحل غربی بالتیک می رسد. این شهر به خاطر تپه های شنی زیبا معروف و یک مقصد تفریحی بسیار محبوب در تابستان است. رویدادها و اجتماعات عمومی زیادی در طول این فصل در ساحل برگزار می شود. از دیگر جاذبه های این منطقه می توان به داشتن آبگرم و زمین گلف اشاره کرد. این شهرزیبا همچنین میزبان فستیوال بزرگ سالانه جاز است.

بیمه ی سفر به فنلاند

خدمات بیمه ی مسافرتی فنلاند را می توان با قیمت مناسب از موسسات زیر خریداری کرد:

 • AXA Assistance
 • MondialCare
 • Europ Assistance

شرایط مسافرت از ایران به فنلاند

برای کسانی که می خواهند از ایران به این کشور سفر کنند، ویزای منطقه شینگن و فنلاند مورد نیاز است.

مدارک سفر توسط مقامات فنلاندی پذیرفته شده است:

 • گذرنامه عادی
 • گذرنامه دیپلماتیک
 • گذرنامه خدمات / گذرنامه وظیفه رسمی
 • گذرنامه ی لایز: تنها برای خروج یا ترانزیت برای بازگشت به ایران شناخته شده و همچنین لازم است.

 

سفر به فنلاند

 

جایی که بایست درخواست ویزا را ارائه کرد:

آدرس: تهران، ایران، خیابان موسوی (خیابان گلستان 5) منطقه 4، طبقه 4، مرکز هروی، میدان هروی، مرکز درخواست ویزای مشترک

ساعت کار: 8.00-17.00 (یکشنبه تا پنجشنبه)

ارسال مدارک: 8.00-15.00

با بازگشت 15.00-17.00

قرار ملاقات: ointfinland@vfshelpline.com

وب سایت: visa.finland.eu

ایمیل : info.Finlandiran@vfshelpline.com

خط راهنما: 7298 0216006

برای درخواست ویزا به موارد زیر نیاز دارید:

فرم درخواست ویزا تکمیل و امضا شده است.

 • یک عکس رنگی که می توانید از روی آن قابل شناسایی هستید ، در فرم قرار دهید. لطفاً برای راهنمایی به وب سایت پلیس
 • مراجعه کنید.
 • یک پاسپورت
 • اطمینان حاصل کنید که گذرنامه شما حداقل سه ماه پس از پایان سفر مورد نظر شما معتبر بوده و حداکثر ده سال قبل صادر شده باشد.

بیمه سفر

بیمه مسافرتی شما باید برای مدت اعتبار ویزای اعمال شده باشد و کل منطقه شنگن را پوشش دهد. حداقل پوشش بیمه نامه باید 30،000 یورو باشد و بیمه باید هزینه های ناشی از بیماری و تصادف ناگهانی ( بازگشت در صورت بیمار شدن) و هزینه های بازگشت داده شده در صورت مرگ را پوشش دهد.

اسناد پشتیبان

از آنجا که ضمائم مورد نیاز بر اساس کشور متفاوت است، لطفا با سفارت تماس بگیرید تا مطمئن شوید به کدام یک نیاز دارید. سفارت ممکن است از شما بخواهد که اسناد خاصی را به برنامه ضمیمه کنید تا هدف، شرایط و مدت زمان بازدید را نشان دهد.

نمونه هایی از این اسناد عبارتند از بلیط، تأیید رزرو هتل، نامه دعوت خصوصی و دعوت نامه رسمی.

این دعوت نامه یک نامه رایگان است که اطلاعات تماس سازمان میزبان یا میزبان خصوصی و مشخصات فرد دعوت شده، مانند نام، تاریخ تولد، آدرس، شماره گذرنامه، هدف و طول ملاقات را نشان می دهد.

در صورت ملاقات خصوصی، توصیه می شود که میزبان شما دوست یا همسر یا بستگان شما باشد. لطفاً توجه داشته باشید که دعوت نامه تضمین کننده صدور ویزا نیست. هنگام ارزیابی وضعیت اقتصادی متقاضی در کشور خود، ثروت میزبان در نظر گرفته نمی شود.( به عنوان مثال، بازدید تجاری از این امر مستثنی است، زیرا متقاضی هزینه سفر را بر عهده نمی گیرد.)

علاوه بر موارد فوق، ممکن است از شما خواسته شود اطلاعات مربوط به برنامه سفر، وسایل حمل و نقل، سفر برگشت، امکانات مالی پشتیبانی و دارایی ها و اشتغال را ارائه دهید.

 • متقاضی باید دارای مدرک مالی کافی برای پوشش مدت و هدف اقامت و هزینه زندگی در کشور باشد. در فنلاند حداقل 30 یورو در روز مورد نیاز است.
 • رضایت والدین برای افراد زیر سن قانونی لازم است.
 • کودکان خردسال بدون سرپرست برای سفر نیاز به رضایت قیم قانونی دارند.

مصاحبه

سفارت همچنین ممکن است از شما درخواست مصاحبه شخصی کند تا از هدف بازدید شما مطلع شود.

زمان پردازش برنامه

درخواست ویزای خود را در سفارت فنلاند یا مرکز ویزا حداکثر 15 روز قبل از سفر ارسال کنید. درخواست می تواند سه ماه قبل از بازدید مورد نظر ارسال شود. در صورت نمایندگی فنلاند در کشور توسط یک کشور شنگن دیگر، زمان پردازش معمولاً بیشتر است.

انواع ویزای فنلاند

 • ویزای یکبار ورود

به دارنده اجازه می دهد یک بار وارد فنلاند شود و در هر دوره 180 روزه تا 90 روز بماند.

 • ویزای دوبار ورود

دوبار اجازه ورود به فنلاند را می دهد و ممکن است در محدوده شینگن تا 90 روز در هر دوره 180 روزه معتبر باشد.

 • ویزای چند بار ورود

برای چندین بازدید متوالی از منطقه شینگن اعطا می شود. کل مدت اقامت ممکن است از تعداد روزهای ذکر شده در برچسب ویزا تجاوز نکند، یعنی حداکثر 90 روز در مدت 180 روز. ویزای چند بار ورود حداکثر تا پنج سال اعتبار دارد.

 • ویزای ترانزیت فرودگاهی

اجازه می دهد تا دارنده ویزا از منطقه بین المللی فرودگاه در طول توقف یا تغییر بین دو پرواز عبور کند. ورود به منطقه ملی ممنوع است.

 

سفر به فنلاند

 

درخواست بررسی تصمیم ویزا

شخص متقاضی که توسط یک مأموریت فنلاندی به موجب قانون ویزا گرفته شده است تا در رد یا لغو ویزا (غیر از درخواست دارنده ویزا)، ممکن است درخواست تجدید نظر اداری از این تصمیم را از وزارتخانه ی امور خارجه دهد. دستورالعمل درخواست بازنگری اداری به تصمیم ضمیمه شده است.

درخواست تجدید نظر باید ظرف 30 روز پس از دریافت تصمیم در مورد درخواست ویزا ارائه شود و باید به صورت کتبی به زبان فنلاندی یا سوئدی ارسال شود.

هزینه پردازش درخواست تجدید نظر اداری 170 یورو است. پرداخت هزینه پیش نیاز پردازش درخواست است.

تصمیم وزارت امور خارجه در مورد درخواست تجدیدنظر در مورد ویزا ممکن است در دادگاه اداری هلسینکی قابل تجدید نظر باشد. سند تجدید نظر باید به وزارت امور خارجه تحویل داده شود. در خارج از کشور، سند تجدید نظر ممکن است به نمایندگی فنلاند تحویل داده شود.

وزارت یا نمایندگی پرونده تجدیدنظر را به دادگاه اداری هلسینکی ارائه می کند.هزینه دادگاه اداری برای رسیدگی به فرجام خواهی 260 یورو است.

در مورد ویزا مربوط به رفت و آمد آزاد شهروندان اتحادیه اروپا و اعضای خانواده آن ها، متقاضی می تواند بدون درخواست بازنگری اداری مستقیما به دادگاه اداری اعتراض كند.

دلایل رد ویزای کشور فنلاند

ویزا ممکن است به دلایل خاصی که در کد ویزای مشترک کشورهای شینگن ذکر شده است، رد شود. نمونه ها عبارتند از:

 • شما یک سند مسافرتی معتبر ندارید.
 • شما برای اثبات هدف و شرایط اقامت خود توجیهی ارائه نمی دهید.
 • شما وسایل زندگی کافی برای مدت اقامت ندارید.
 • شما حق بازگشت به کشور مبدأ یا ادامه تحصیل به کشور ثالث را ندارید.
 • سفارت دلایل موجهی دارد که شک می کند شما قصد خروج از منطقه شنگن قبل از اتمام روادید مورد نظر خود را ندارید.
 • ممکن است ممنوعیت ورود به فنلاند یا سایر کشورهای شنگن را داشته باشید یا به عنوان خطری برای نظم عمومی، امنیت داخلی یا روابط بین المللی یک کشور عضو در نظر گرفته شوید.
 • ویزایی که قبلاً به شما اعطا شده است در صورت عدم رعایت شرایط صدور آن در زمان صدور آن باطل می شود.
 • ویزای قبلی که به شما اعطا شده است در صورت عدم احراز شرایط صدور آن لغو می شود.

در انتها لازم به ذکر است هزینه تحویل درخواست برای بررسی اداری تصمیم ویزا که 170 یورو است تنها به صورت نقدی در سفارت فنلاند در تهران قابل دریافت است.