شاید اولین چیزی که از مزایای تحصیل و زندگی در نروژ به ذهنتان خطور می کند، طبیعت زیبای آن با آبشارهای فوق العاده و کوه های با ابهت و پیست های بزرگ اسکی آن باشد. اما مطمئن باشید که این طبیعت خیره کننده می تواند آخرین دلیل در لیست مزایای تحصیل در نروژ برای دانشجویان بین المللی باشد.

تحصیل در نروژ

کشور نروژ تجربه تحصیلی بی نظیر و شرایط عالی تحصیلی برای تمامی دانشجویان سراسر دنیا فراهم می کند. بین المللی بودن دانشگاه های نروژ یکی از الویت های مهم در سیستم آموزشی نروژ می باشد. دانشگاه های کشور نروژ تلاش بر ایجاد سهولت تحصیل برای دانشجویان بین المللی دارند. در حال حاضر حدود 15000 دانشجوی بین المللی در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور نروژ ثبت نام کرده اند.

نقاط گردشگری و تفریحات زمستانه مفرح و یا خدمات درمانی رایگان تنها نکات مثبتی نیستند که باعث ترقیب ساکنین کشورهای مختلف به مهاجرت به کشوری چون نروژ می شود. تحصیلات در تمام مقاطع، از دوره ابتدایی و متوسطه تا کارشناس، کارشناسی ارشد و دکتری، همگی در سیستم آموزشی کشور نروژ رایگان اند.

از دیگر مزایای تحصیل در نروژ این است که آموزش و پرورش نروژ تفاوتی بین شهروندان این کشور و مهاجرانی که قصد تحصیل در نروژ دارند قائل نمی شود و افرادی که به منظور اقامت یا تحصیل وارد این کشور می شوند نیز میتوانند به راحتی از تحصیلات رایگان بهره مند شوند.

در ویدئوی زیر میتوانید طبیعت زیبای نروژ را ببینید که می تواند یکی از مزایای مهم انتخاب این کشور برای اقامت و تحصیل باشد:

مزایای تحصیل در نروژ

استاندارد زندگی غیرقابل رقابت

مزایای تحصیل در نروژ

اگر زندگی عالی بالاترین هدف زندگی شماست، پس به کشوری جز نروژ فکر نکنید. در رتبه بندی سازمان ملل، به طور 8 بار پیاپی، در رتبه های بالای لیست جهانی برای زندگی قرار داشت. این لیست بر اساس فاکتورهایی مانند ثروت، تحصیلات، سلامت و امنیت جهانی است.

از آنجایی که در سال 1969 در مناطق ساحلی این کشور نفت کشف شد، این ثروت طبیعی در استاندارد زندگی مردمان این کشور تاثیر بسزایی گذاشته است. لازم به ذکر است که میزان جرم و جنایت در این کشور بسیار پایین است.

تسلط بر زبان انگیسی

زبان نروژی زبان مادری و اصلی مردم نروژ است، با این وجود مردم نروژ به زبان انگلیسی تسلط کامل دارند به طوری که زبان دوم این مردم محسوب می شود. نروژی ها یادگیری زبان انگلیسی را از دوره ابتدایی آغاز می کنند و زمانی که وارد دانشگاه می شوند تسط کامل بر این زبان دارند.

از آنجایی که ریشه زبان انگلیسی و زبان اسکاندیناوی بسیار مشابه است در اکثر کشورهای منطقه اسکاندیناوی رواج زبان انگیسی به این شکل است. برای دانشجویانی که از کشورهای مختلف به این کشور می آیند یادگیری زبان محلی این کشور میتواند مزیت خوبی محسوب شود اما در زندگی روزمره آنها به خصوص در دانشگاه خللی وارد نخواهد کرد.

بازار کار فعال

یکی از اصلی ترین مزایای تحصیل در نروژ این کشور این است که به عنوان یک کشور کوچک بالاترین میزان تولید را به ازای هر کارگر دارد. با 50 درصد تولید داخلی بیشتر نسبت به بریتانیای کبیر در رتبه ی 1 در تولید قرار دارد. این کشور بازار کار جهانی بسیار جدابی دارد که در آن درصد بیکاری حدود 4.6 درصد می باشد.
نروژ دارای یک اقتصاد باز نسبت به تجارت های بین الملل است. همچنین ب تعداد زیاد همکاری های بین المللی و تجارت بسیار گسترده جهانی دارد.

تحصیل رایگان

مزایای تحصیل در نروژ

“هیچ چیزی رایگان نیست”، شاید این جمله در بسیاری از موارد درست باشد. اما در نروژ می توانید یک تحصیل با کیفیت داشته باشید و هیچگونه هزینه ای پرداخت نکنید. به طور کل دانشجویان در دانشگاه ها و کالج های دولتی هیچ هزینه ای پرداخت نمیکنید. این مساله یکی از مهم ترین مزایای تحصیل در نروژ است.

این مساله برای تمام مقاطع از جمله لیسانس، فوق لیسانس و دکتری صدق می کند. با اینحال مقداری هزینه کم حدود 300 تا 600 کرون نروژ هر ترم از دانشجویان دریافت می شود. به منظور گرفتن امتحان این هزینه باید به طور کامل پرداخت شود. این هزینه همچنین شامل عضویت شما در سازمان رفاه دانشجویی این کشور نیز می شود که این عضویت شامل مزایای بسیاری برای شما می شود.

از جمه این مزایا می توان خدمات درمانی، مشاوره، استفاده از خدمات ورزشی و شرکت در فعالیت های فرهنگی اشاره کرد.

کیفیت تحصیل در نروژ

جمعیت کم این کشور باعث شده رسیدگی به دانشگاه ها و همینطور سطح استاندارد آنها بسیار بالا باشد که این موضوع تضمین دهنده یک دوره آموزشی جامع و موثر است به گونه ای ک هر دانشجو بیشترین توجه را از خود استاد دریافت می کند زیرا کلاس ها به گروه های کوچک تقسیم می شود و به اصطلاح تحصیل در سطح فردی (و نه تنها به صورت عمومی و در سطح کلاسی) صورت می گیرد.

این موضوع باعث شده متقاضیان بسیاری برای تحصیل در دانشگاه های نروژ به خصوص برای رشته پزشکی اقدام کنند.

"<yoastmark

با توجه به کورس های با کیفیت بالا و رشته های منعطف دانشگاه های کشور نروژ، می توان این کشور را ایده آل ترین مقصد برای تحصیل نام برد. شما همچنین از جو غیر رسمی و راحت دانشگاه های نروژ برخوردار خواهید بود که به راحتی با اساتید خود در تماس هستید. بیشتر موسسات به تسهیلات کامپیوتری مجهز است که با اینترنت رایگان همراه است.