اگر دانشجویان بین المللی جذب دانشگاه هایی با سطح بالا از بین المللی بودن شوند سازگاری شان با محیط جدید سریع تر و بهتر خواهد بود. بعضی دانشگاه های دنیا از نظر فضای علمی، روش های تدریس و سایر المان های مهم مانند فراهم کردن فرصت تحصیل در هلند به زبان انگلیسی، بیشتر میتوانند حس تحصیل و زندگی در وطن را به دانشجویان منتقل کنند.

همانطور که قبلا اشاره شد، هلند بیشترین تعداد دوره های تحصیلی به زبان انگلیسی در اروپا را در مقاطع مختلف ارائه می دهد.

تحصیل در هلند به زبان انگلیسی

 

تحصیل در هلند به زبان انگلیسی

در مجموع بیش از 2100 رشته و دوره آموزشی برای تحصیل در هلند به زبان انگلیسی وجود دارد. از این تعداد حدود 1500 دوره مربوط به دانشگاه های تحقیقاتی و نزدیک به 400 دوره مخصوص دانشگاه های علوم کاربردی است.

شهر های آمستردام (Amsterdam)، گرونینگن (Groningen)، لیدن (Leiden)، ماستریخت (Maastricht)، دلفت (Delft)، انسخده (Enschede)، نیمیخن (Nijmegen)، اوترکت (Ultrecht) و روتردام (Rotterdam) بیشتر تمرکز از نظر تعداد موسسات آموزش عالی با تدریس به زبان انگلیسی را دارند. نزدیک به 1300 رشته از این 2100 دوره در مقطع کارشناسی ارشد و 400 عدد نیز در مقطع کارشناسی است.

در ادامه لیستی از بین المللی ترین دانشگاه های هلند بر طبق لیست ارائه شده از طرف آموزش عالی تایمز 2019 (Times Higher Education) و جایزه رضایت دانشجو توسط Studyportals را برایتان آورده ایم.

دانشگاه های برتر هلند طبق رتبه آموزش عالی تایمز

به طور کلی دانشگاه های برتر هلند طبق نظر رتبه بندی آموزش عالی تایمز 2019 تفاوت چندانی با رتبه بندی شانگاهای 2018 ندارد که این موضوع انتخاب دانشگاه را برای دانشجویان بین المللی آسان تر می کند. عوامل اصلی رتبه بندی این موسسات به عنوان بین المللی ترین این ها هستند: تعداد دانشجویان بین المللی، همکاری با دیگر دانشگاه های و سازمان های بین المللی و کارکنان بین المللی درون دانشگاه.

و اما بهترین دانشگاه های هلند طبق رتبه بندی جهانی دانشگاه های در 2019:

تحصیل در هلند به زبان انگلیسی

9 دانشگاه برتر هلند با بهترین سطح رضایت دانشجویان بین المللی

نظرات و تجربه های دانشجویان احتمالا بهترین و قابل اعتماد ترین منبع برای پی بردن به این موضوع است که آیا یک دانشگاه استاندارد هایی که دانشجویان بین المللی انتظار دارند را برآوده می کند یا خیر. جایزه رضایت دانشجویان بین المللی Studyportals  2016 بر پایه 17018 نظر از دانشجویان مختلف از سراسر دنیا تعیین شد.

دانشگاه واخنینگن (Wageningen) جایزه رضایت فوق العاده (Outstanding) دانشجوی بین المللی را در سال 2016 دریافت کرد.

نه دانشگاه ذکر شده در پایین رتبه عالی (excellent) یا بسیار خوب (Very Good) از نظر رضایت دانشجویان در هلند را دریافت کردند.

سطح بین المللی بودن یک دانشگاه برای تمام دانشجویانی که به فکر تحصیل در خارج از کشور هستند مهم است. از طرف دیگر این نکته هم مهم است که هنگام انتخاب مناسب ترین دانشگاه برای خود لیست ما را اولین عامل انتخاب برای خود قرار دهید و تمام معیار های مهم دیگر بر اساس توانایی های خود و برنامه هایتان برای آینده ی کاری خود را نیز در نظر داشته باشید.