هزینه تحصیل در هلند برای داتشگاه ها دو دسته هستند: دسته اول هزینه ای که دولت تعیین میکند و هرساله کمی به مقدار آن اضافه می شود. اکثر دانشجویان هلند و سایر کشورهای اتحادیه اروپا EEA باید این نوع هزینه را برای برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد در هلند پرداخت کنند. دسته ی دیگر هزینه ای است که توسط خود دانشگاه ها و موسسات برای افراد مقیم و یا با ملیت اروپایی تعیین می شود.

هزینه تحصیل در هلند

هزینه تحصیل در هلند به چه صورت است؟

هزینه تحصیل در هلند برای دانشجویان بین المللی بیشتر خواهد بود. با این حال دانشگاه ها برای این افراد شرایطی را فراهم می کنند که هزینه ی تحصیل را یا در آغاز تحصیل تماما پرداخت کنند و یا در طول ۱۰ ترم به طور اقساط. دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا اگر موفق به دریافت بورسیه شوند تمامی این هزینه ها برایشان رایگان خواهد بود. همچنین جالب توجه است که تحصیل در مقطع دکترا در کشور هلند رایگان است.

دریافت بورسیه تحصیلی برای دانشجویان خارجی امکان‌پذیر است؛ بورسیه‌های تحصیلی کشور هلند از سوی دولت یا موسسه‌های معتبر ارائه می‌شوند و متقاضیان واجد شرایط (تابعیت غیراروپایی، مدرک تحصیلی معتبر، اخذ نامه پذیرش و مدرک زبان) باید در موعد مقرر باید درخواست خود را از طریق سایت‌ های دانشگا‌های این کشور ارائه دهند.

دانشجویان خارجی که ملیت ناحیه اقتصادی اروپا (EEA)، سوییس یا سورینام ندارند باید سالانه شهریه ای بین ۶۰۰۰ تا ۱۵۰۰۰ یورو برای رشته های مقطع کارشناسی و مبلغی بین ۸۰۰۰ تا ۲۰۰۰۰ یورو برای رشته های کارشناسی ارشد بپردازند.

تحصیل در کشور هلند

ادامه تحصیل در هلند به خاطر کیفیت بالا و رویکرد بین المللی اش شناخته شده است. این کشور بیشترین تعداد دوره های آموزشی به زبان انگلیسی را در کل قاره اروپا ارائه می دهد که این موضوع این کشور را به کشور بسیار جذابی برای دانشجویان خارجی تبدیل کرده است.

ادامه تحصیل در کشور هلند

هلند بخشی از سرزمین های اصلی اروپا محسوب میشود که دربخش غربی آن قرار دارد. این کشور خط ساحلی پهناوری با دریای شمال دارد و با کشور های آلمان و بلژیک هم مرز است. همچنین اولین کشور غیر انگلیسی زبان بود که کورس های درسی مختلفی را با زبان انگلیسی به دانشجویان بین المللی ارائه میداد.

دانشجویان بین المللی در این کشور می توانند به زبان های هلندی و انگلیسی تحصیل کنند، که این مساله این کشور را به گزینه ی مناسبی برای ادامه تحصیل در خارج از کشور تبدیل می کند. تحصیل در هلند مشابه سایر کشور های پرطرفدار از نظر طول مدت زمان تحصیل است:

  • مدرک لیسانس (BA, BSc, BEng): 3 تا ۴ سال
  • مدرک فوق لیسانس (MA, MSc, MEng): 1 تا ۲ سال
  • مدرک دکترا: ۴ سال