هنر و طراحی در هر چیزی که می بینیم و انجام می دهیم ادغام شده است. این به طور مستقیم بر ادراک ما از دنیای اطراف و نحوه تعامل ما با آن تأثیر می گذارد. آیا در پشت صحنه کار می کنید تا جذاب ترین تجربیات را ارائه دهید؟ از کار با دست گرفته تا آزادسازی خلاقیت، دلایل زیادی برای ورود به این زمینه هیجان انگیز وجود دارد.

تحصیل در رشته های هنری در هلند

اما همه درجات هنر و طراحی برابر نیستند. یکی از هیجان انگیزترین مکان ها برای دنبال کردن رویاهای هنری خود؟ هلند. در اینجا نگاهی دقیق تر به مزایای تحصیل هنر و طراحی در هلند، همراه با یک برنامه پیشرفته که خود را از بقیه متمایز می کند، آورده ایم.

هلند یکی از بهترین مقاصد تحصیلی است که در آن می توانید تحصیلات باکیفیتی داشته باشید و دوره های زیادی را به زبان انگلیسی بیابید. این کشور به خاطر پنیر، کفش‌ های چوبی، آسیاب ‌های بادی، گل‌ های لاله، کافی‌ شاپ ‌ها، دوچرخه‌ ها، نقاشان، حومه شهر و شاخص توسعه انسانی بسیار محبوب است. هلند به عنوان کشوری با مشهورترین هنرمندان جهان، مکان ایده آلی برای نقاشی حرفه ای شما در هنر است. در اینجا تعدادی از بهترین مدارس هنری در هلند وجود دارد!

از قرون وسطی، هلند نقشی محوری در تاریخ هنر و فرهنگ اروپا داشته است. هنرمندان هلندی و فلاندری اولین کسانی بودند که از رنگ روغن استفاده کردند، اولین کسانی بودند که زندگی و فرهنگ مردم عادی را به صورت بصری ثبت کردند و اولین کسانی بودند که هنر را برای بازار آزاد تولید کردند. نقاشانی چون ون ایک، بروگل، بوش، روبنس، ورمیر، رامبراند، ون گوگ و موندریان از جمله استادان بزرگ تاریخ به شمار می روند. هنر آن ها مظهر ویژگی هایی است که اعتقاد بر این است که برای کشور خاص است، مانند وفاداری به حقیقت، توجه به جزئیات، و عشق به بافت. اما هنرمندان بسیار بیشتری بودند که آثارشان هنوز جزو مهم ‌ترین آثار تاریخ محسوب می ‌شوند – اگر فقط به این دلیل که اولین کسانی بودند که متوجه چیزهای پیش پا افتاده ‌ای بودند که هیچ کس دیگری به آن ها توجه نکرده بود، مانند زیبایی یک طبیعت بیجان یا شگفتی‌های یک آسمان ابری از اواخر قرون وسطی تا رنسانس و باروک تا عصر مدرن، هنرمندان هلندی سعی کرده ‌اند با اصول و مفاهیم دائماً در حال تغییر در مورد دنیای اطراف خود کنار بیایند و دائماً تکنیک‌ های تجسم آن را بهبود بخشند. نتیجه تلاش آن ها موضوع این دوره است.

جایی که هنر و طراحی یک روش زندگی است

هنگام انتخاب مقصد برای مطالعات هنر و طراحی، انتخاب های زیادی دارید. پس چرا هلند؟

برای شروع، این کشور دارای تاریخچه ای غنی از طراحی است. مجله ووگ پیشنهاد می کند “هلند همیشه در لیست بازدیدکنندگان هنردوست جای داشته است. موزه ون گوگ و موزه ریکس در آمستردام وجود دارد و آثار استادان هلندی در سراسر کشور پخش می ‌شود. با این حال، جنبش هنری دیگری وجود دارد که به همان اندازه مهم است، اما اغلب در حضور بسیاری از شاهکارهای دیگر نادیده گرفته می شود. De Stijl (به معنای “سبک” در هلندی) جنبش هنری مینیمالیستی است که در قرن بیستم ظهور کرد، زمانی که یک گروه پیشگام از هنرمندان و طراحان هلندی فقط موارد ضروری را در کار خود به کار گرفتند: خطوط عمودی و افقی و سیاه، سفید و اولیه. رنگ ها.”

در واقع، فرهنگ کشور غرق در باور به قدرت هنر و طراحی است. Vogue در مورد نیروی هدایت کننده مسیر هلندی برای تبدیل شدن به یک نیروگاه طراحی، ادامه می دهد: «استایل فقط در مورد نقاشی نبود». “هدف نهایی هنرمندان ایجاد یک جامعه جدید از طریق کار اضافی در طراحی داخلی، مبلمان و معماری بود.”

امروزه، صنعت خلاق هلند همچنان به شهرت بین ‌المللی این کشور در زمینه هنر و طراحی ادامه می ‌دهد و مدعی طراحان مشهوری مانند مارسل واندرز، تورد بونتجه، یورگن بی و هلا جونگریوس با تعداد زیادی از هنرمندان نوظهور است که آماده پیوستن به آن ها هستند. . بر اساس مطالعه در هلند، این کشور وضعیت خود را به عنوان «محل نوآوری، خلاقیت و طراحی» به چه چیزی می تواند نسبت دهد؟ یک سیستم آموزشی قوی برای هنرمندان و طراحان – با برنامه ‌های پیشرفته کارشناسی ارشد به عنوان بخشی جدایی ناپذیر از آن.

رابین پونت رئیس موسسه فرانک مور است که دارای برنامه های کارشناسی ارشد هنرهای زیبا و طراحی در رشته نقاشی و MADtech (رسانه، هنر، طراحی و فناوری) در آکادمی هنر مینروا در گرونینگن است. پونت توضیح می دهد؛ «تنوع برنامه های سطح کارشناسی ارشد هلندی جنبه متمایز آموزش عالی هنر در هلند است. این به موقعیتی که فعالیت‌ های هنری و حوزه هنرها در هلند با تعدادی از ارزش‌ های اصلی مشخص می ‌شود، فضای زیادی می‌ دهد: خلاقیت به عنوان یک هدف برای خود، تفکر انتقادی، مشارکت اجتماعی، آزادی و تحمل.

در برنامه های آموزش داده شده به زبان انگلیسی، مدارک بین المللی شناخته شده، محیط چند فرهنگی، هزینه های تحصیلی مقرون به صرفه، و موقعیت “دروازه اروپا” هلند، و جذابیت های هلند همچنان در حال رشد هستند.

بهترین مدارس هنر در هلند

با توجه به رتبه بندی جهانی QS در سال 2021 با توجه به موضوع هنر و طراحی، در اینجا پنج مدرسه هنری برتر در هلند آمده است:

دانشگاه صنعتی دلفت

دانشگاه صنعتی دلفت که در سال 1842 تأسیس شد، معروف به TU Delft قدیمی ‌ترین و بزرگترین دانشگاه فنی هلند است. رتبه 57 جهان و در هلند دوم است. TU Delft بیش از 25000 دانشجو و 6000 کارمند را در خود جای داده است که شیفتگی به علم، طراحی و فناوری دارند. برندگان برجسته جایزه نوبل هلندی مانند Jacobus Henricus van ‘t Hoff، Heike Kamerlingh Onnes و Simon van der Meer فارغ التحصیلان این دانشگاه هستند.

تحصیل در رشته های هنری در هلند

برای مطالعه مقاله تحصیل در رشته های هنری در نروژ اینجا کلیک کنید

آکادمی طراحی آیندهوون

آکادمی طراحی آیندهوون یا DAE یک دانشگاه هنر، معماری و طراحی است و یکی از مدارس طراحی پیشرو در جهان است که برای اساتید و فارغ التحصیلان آینده نگر و مشهور در سطح بین المللی شناخته شده است. این شرکت در سال 1955 تاسیس شد و در آیندهوون، هلند واقع شده است. لیسانس و فوق لیسانس در زمینه های مختلف طراحی مانند هنر، معماری، طراحی مد، طراحی گرافیک، طراحی صنعتی، طراحی زمینه، طراحی اجتماعی، طراحی اطلاعات، طراحی جغرافیایی، و غیره ارائه می دهد. DAE میزبان دانشجویان از ملیت ها و فرهنگ های بسیاری است.

دانشگاه هنر آمستردام

دانشگاه هنر آمستردام یا AHK یک دانشگاه هنرهای حرفه ای هلندی است که در آمستردام واقع شده است. این دانشگاه دوره هایی را در سطح لیسانس و پیشرفته یا کارشناسی ارشد در هنرهای زیبا و طراحی، موسیقی، فیلم، تئاتر، رقص، موزه شناسی، معماری و آموزش هنر ارائه می دهد. این برنامه دانشجویان را برای دنیای ملی و بین المللی هنر، فرهنگ و میراث تربیت می کند.

آکادمی سلطنتی هنر، لاهه (KABK)

آکادمی سلطنتی هنر که در سال 1682 تأسیس شد، قدیمی ‌ترین دانشگاه هلند و همچنین در میان قدیمی ‌ترین دانشگاه‌ های جهان است. این یک آکادمی هنر و طراحی واقع در لاهه است که با همکاری دانشگاه لیدن کار می کند. 56 درصد از دانشجویان آن بین المللی هستند و برنامه های مختلف کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکتری را ارائه می دهند. دانشگاه دانشجویان را برای تبدیل شدن به هنرمندان و طراحانی خودآگاه آماده می کند که سهم قابل توجهی در رشته خود و جامعه دارند.

مدرسه هنر اوترخت

مدرسه هنر اوترخت، معروف به دانشگاه هنر HKU Utrecht یک موسسه آموزشی هنرهای نمایشی و هنرهای تجسمی در اوترخت، هلند است. دوره های مختلف کارشناسی و کارشناسی ارشد و مدارک تحقیقاتی در هنرهای زیبا، طراحی، موسیقی و فناوری، تئاتر، رسانه، بازی و تعامل، هنر و اقتصاد، کنسرواتواریوترخت و تحول خلاق ارائه می دهد. مدیریت آموزش و هنر این دانشگاه دارای 9 مدرسه با 4400 دانش آموز و بیش از 680 معلم و کارمند است و یکی از بزرگترین دانشگاه های هنر در اروپا است.

فرآیند پذیرش

در اینجا یک فرآیند 5 مرحله ای آسان برای تکمیل فرآیند درخواست خود برای دانشگاه های هلند وجود دارد:

ابتدا رشته را انتخاب کنید و دانشگاهی را انتخاب کنید که می خواهید برای آن درخواست کنید که این دوره را ارائه می دهد. می‌توانید از یاب دوره هوش مصنوعی مورد اعتماد ما استفاده کنید و به هوش مصنوعی اجازه دهید دوره مناسب و بهترین دانشگاه متناسب با علایق شما را انتخاب کند.

پس از انتخاب رشته و دانشگاه مناسب برای تحصیل در هلند، فرآیند درخواست خود را با مراجعه به وب سایت رسمی دانشگاه ها برای بررسی شرایط واجد شرایط بودن و جمع آوری مدارک مورد نیاز آغاز کنید. اسنادی مانند LOR، SOP، صورت‌ حساب‌ های بانکی، مقالات، رزومه ‌های به ‌روز شده و رونوشت ‌های رسمی مدارک تحصیلی قبلی بخشی از اسناد پشتیبانی هستند.

در مرحله بعد ممکن است برای واجد شرایط بودن در دوره ای مانند GMAT، GRE، IELTS، PTE یا TOEFL، آزمون های اجباری خاصی ارائه دهید. برای اطلاع از نتیجه مورد نیازی که برای این آزمون ها وجود دارد می توانید به سایت دانشگاه مورد نظر خود مراجعه کنید.

مرحله بعدی ارسال درخواست است. مهلت درخواست برای هر دانشگاه را بررسی کنید و فرم را در زمان مناسب به دانشگاه ارسال کنید.

پس از ارسال درخواست، باید منتظر بمانید تا دانشگاه به درخواست شما رسیدگی کند. در صورت انتخاب شدن، مراحل بعدی پرداخت شهریه، جستجوی محل اقامت و درخواست ویزا خواهد بود.

تحصیل در رشته های هنری در هلند

برای مطالعه مقاله تحصیل در رشته گرافیک در کشور هلند اینجا کلیک کنید

چک لیست مدارک

فرم درخواست به طور کامل پر شده است

 • بیانیه شخصی که توضیح می دهد چرا برای دوره مناسب هستید
 • یک نمونه کار هنری
 • کپی مدرک لیسانس یا معادل آن
 • کپی نمرات مهارت زبان انگلیسی (IELTS/TOEFL/PTE)
 • 2 توصیه نامه، در صورت وجود
 • گذرنامه/کارت شناسایی
 • رزومه یا رزومه
 • بیانیه ای از هدف
 • توصیه نامه
 • اثبات وجوه

شرایط ویزای دانشجویی هلند

متقاضیان اتحادیه اروپا یا استرالیا، کانادا، ژاپن، موناکو، نیوزلند، کره جنوبی، ایالات متحده و شهر واتیکان به اجازه اقامت یا ویزای دانشجویی نیاز ندارند. اگر قصد دارید کمتر از 90 روز اقامت داشته باشید، متقاضیان سایر کشورها باید برای ویزای شینگن اقدام کنند. دانشجویانی که قصد اقامت بیش از 90 روز را دارند نیاز به ویزای ورود و اجازه اقامت دارند. مدارک زیر هنگام درخواست ویزای دانشجویی در هلند مورد نیاز است:

 • ریز نمرات تحصیلی
 • اطلاعات بیومتریک
 • شناسنامه
 • طرح مطالعه کامل – توضیح اینکه چرا به مطالعه رشته موضوعی انتخابی علاقه دارید و چگونه و چرا با مطالعات قبلی شما مرتبط است.
 • فرم درخواست ویزا تکمیل شده
 • مدرک مالی برای کل دوره تحصیل
 • نامه رسمی از موسسه آکادمیک در هلند
 • فتوکپی تمام مدارک اصلی
 • بیمه مسافرتی و سلامت
 • تست سل (الزامی برای شهروندان برخی کشورها)
 • دو تا عکس
 • گذرنامه معتبر

منبع: www.masterstudies.com