مهندسان کامپیوتر سیستم های کامپیوتری را چه سخت افزاری و چه نرم افزاری طراحی می کنند تا فناوری های جدیدی را خلق کرده و نیازهای در حال تغییر جامعه را برآورده سازند. رشته مهندسی کامپیوتر طیف وسیعی از موضوعات شامل معماری کامپیوتر ، سیستم عامل ، ارتباطات ، شبکه های کامپیوتری ، روباتیک ، هوش مصنوعی ، ابر رایانه ها ، طراحی به کمک رایانه و شبکه های عصبی را در بر می گیرد. چه طراحی و توسعه محصولات جدید و چه بهبود فرآیندهای تولید ، مهندسان کامپیوتر در مرز فناوری کار می کنند.

آینده خود را برنامه ریزی کنید

مهندسان کامپیوتر نحوه طراحی و ساخت سخت افزاری را که به جدیدترین ابزارها و ماشین  های “هوشمند” ما کمک می کند – و خانه ها و اتومبیل ها – هوشمندتر ، کوچکتر ، ارزان تر ، سریعتر و ایمن تر می شوند. دانشجویانی که در گرایش مهندسی کامپیوتر در انگلستان ثبت نام می کنند ، در موسسه تحقیقاتی برجسته کنتاکی تحصیل می کنند ، به این معنی که شما از هیات علمی برتری یاد می گیرید که به دنبال پیشرفت بزرگ بعدی در زمینه خود هستند. دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر به راحتی در داخل و خارج از کلاس درس قابل دسترسی است و دانش آموزان از هر فرصتی برای رشد شخصی و حرفه ای برخوردار هستند.

 

تحصیل در رشته ی مهندسی کامپیوتر در انگلستان

 

دوره ها همه موارد ضروری را پوشش می دهند: مدارها ، نرم افزار ، نیمه هادی ها ، سیستم های جاسازی شده ، معماری کامپیوتر و سایر موارد. دوره کارشناسی در دوره های طراحی برجسته به پایان می رسد که در آن دانشجویان سال بالا به صورت تیمی کار می کنند تا مشکلات دنیای واقعی را در خارج از کلاس حل کنند و طعم کارهای مهندسی دنیای واقعی را بچشند. گواهینامه های کارشناسی همچنین در زمینه نیرو و انرژی و مهندسی در مقیاس نانو موجود است.

صنایعی که می توانید در آن ها مشغول به کار شوید:

 • محاسبات
 • خودرو
 • هوافضا
 • سخت افزار
 • اپتیک
 • ارتباطات
 • ساخت

شرایط پذیرش در رشته ی مهندسی کامپیوتر در انگلستان

پذیرش در کالج مهندسی بر اساس رعایت شرایط زیر است. با این حال ، اگر نمیتوانید نمرات ACT یا SAT را با درخواست پذیرش خود ارسال کنید ، یک بررسی جامع برای تعیین پذیرش شما در برنامه مهندسی انجام می شود.

دانشجویان می توانند مستقیماً به عنوان دانشجوی پیش مهندسی ثبت نام کنند. با این حال ، حداقل شرایط پذیرش وجود دارد. حداقل شرایط ورود به سال اول کارشناسی مهندسی کامپیوتر عبارت است از نمره ریاضی ACT 25 یا بالاتر (یا نمره ریاضی SAT 590 یا بالاتر) و 3.0 یا بالاتر معدل دبیرستان. داشتن مدرک آیلتس 6.5 بدون داشتن هیچ مهارتی زیر نمره 6.

 

1 تحصیل در رشته مهندسی کامپیوتر در انگلستان

 

آموزش تجربی

رشد و یادگیری در خارج از کلاس نیز اتفاق می افتد. این امر در آزمایشگاه هایی که در کنار استادان و دانشجویان تحصیلات تکمیلی کار می کنند انجام می شود. این امر در نوبت آموزش تعاونی و کارآموزی با شرکت های سراسر کشور اتفاق می افتد. دفتر توسعه شغلی مهندسی می تواند به شما در توسعه مهارت های جستجوی شغل ، تعاون و کارآموزی ، مشارکت در برنامه های آموزش در خارج از کشور ، مشارکت در تلاش های تحقیقاتی و ایجاد شبکه های شغلی کمک کند تا بتوانید شغلی ارزشمند را در زمینه تحصیلی انتخابی خود تضمین کنید.

چشم اندازهای شغلی در مهندسی کامپیوتر

مهندسان کامپیوتر در مورد نحوه طراحی و ساخت سخت افزاری که به جدیدترین ابزارها ، ماشین ها ، خانه ها و ماشین های هوشمند ما منجر می شود ، می دانند. آن ها می دانند که چطور این سخت افزار ها هوشمندتر ، کوچکتر ، ارزان تر ، سریعتر و ایمن تر می شوند. مهندسان کامپیوتر در صنایع مختلف فعالیت می کنند: فیلم و تلویزیون ، هوا فضا ، خودرو ، ماشین های تجاری ، تجهیزات حرفه ای و علمی ، کامپیوتر و الکترونیک ، ارتباطات و فناوری پزشکی. آن ها در خدمات عمومی ، برای ناسا ، در موسسات ملی بهداشت  وزارت دفاع ،  شرکت های لوازم الکترونیکی مصرفی و دیگر زمینه ها کار می کنند. آن ها به عنوان محققان ، همه چیز را از سلول های سوختی گرفته تا فناوری نانو مطالعه می کنند.

 

محیط کار

مهندسان سخت افزار کامپیوتر معمولاً در آزمایشگاه های تحقیقاتی کار می کنند که انواع مختلف مدل های رایانه ای را می سازند و آزمایش می کنند. آن ها بیشتر در خدمات طراحی سیستم های کامپیوتری و در زمینه تولید فعالیت می کنند.

تعداد شغل هایی که در آینده در این زمینه بوجود می آید تعداد فرصت شغلی موجود برای این رشته در سال 2018 میانگین حقوق مهندسین نرم افزار در سال 2018
4000 64400 114600پوند

 

مشاغل مشابه برای مهندسین کامپیوتر

 • مهندسان هوا فضا
 • مهندسان تحقیقات مرتبط با رایانه و اطلاعات
 • مدیران کامپیوتر و سیستم های کامپیوتری
 • طراحان شبکه های کامپیوتری
 • برنامه نویسان کامپیوتری
 • مهندسان برق الکترونیک
 • مهندسان مکانیک
 • توسعه دهندگان نرم افزار
 • مدیران شبکه و سیستم های کامپیوتری
تعداد شغل هایی که در این زمینه بوجود می آیند تعداد فرصت های شغلی موجود برای این رشته در سال 2018 میانگین حقوق طراحان شبکه ی کامپیوتری در سال 2018
8400 159300 109020 پوند

 

تحصیل در رشته ی مهندسی کامپیوتر در انگلستان

 

مشاغل مشابه برای طراحان شبکه کامپیوتری

 • دانشمندان تحقیقات رایانه و اطلاعات
 • مهندسین سخت افزار کامپیوتر
 • برنامه نویسان کامپیوتر
 • -متخصصان پشتیبانی کامپیوتر
 • مدیران کامپیوتر و سیستم های اطلاعاتی
 • تحلیلگران سیستم های کامپیوتری
 • مدیران پایگاه داده
 • تحلیلگران امنیت اطلاعات
 • مدیران شبکه و سیستم های کامپیوتری
 • توسعه دهندگان نرم افزار
رتبه ی جهانی رتبه در انگلستان نام دانشگاه
5 1 دانشگاه آکسفورد
6 2 دانشگاه کمبریج
14 3 امپریال کالج لندن
17 4 دانشگاه کالج لندن
23 5 دانشگاه ادینبورگ
51_100 7 کینگز کالج لندن
51_100 7 دانشگاه منچستر
150_101 10 دانشگاه اقتصاد و علوم سیاسی لندن
150_101 10 دانشگاه وارویک
150_101 10 دانشگاه بریستول

 

دلایلی برای تحصیل در رشته ی مهندسی کامپیوتر در انگلستان

محاسبات و فناوری رایانه بخشی از تقریباً همه چیزهایی است که زندگی امروز ما را تحت تأثیر قرار می دهد ، از اتومبیل هایی که سوار می شویم تا فیلم هایی که تماشا می کنیم تا انواع مختلفی که همه ما با یکدیگر تعامل داریم (ناگفته نماند حتی تعامل با مشاغل و دولت).

درک بسیاری از جنبه های محاسبات یک مهارت ضروری برای هر فرد تحصیل کرده در قرن بیست و یک است. این که آیا می خواهید برنامه داغ بعدی را ایجاد کنید یا فقط می خواهید ایده بزرگ بعدی خود را برای رئیس ترسیم کنید ، مطالعه محاسبات به شما یک مزیت رقابتی ، توانایی حل مشکلات پیچیده و شغلی را می دهد که هرگز منسوخ نمی شود.

برای اینکه حرفه خود را در سطح پیشرفته و قابل عرضه در هر محیط تجاری حفظ کنید ، دلایل زیر را در نظر بگیرید که چرا تحصیل مهندسی کامپیوتر یک سرمایه گذاری مناسب است:

 

عصر دیجیتال به مهندسان کامپیوتر نیاز دارد

این دوره عصر دیجیتال است و برنامه های رایانه ای در همه جنبه های زندگی ما نفوذ کرده اند.

مهندسان کامپیوتر نظریه پردازی ، طراحی ، توسعه و بکارگیری نرم افزار و سخت افزار را برای برنامه هایی که روزانه از آن ها استفاده می کنیم ، انجام می دهند. بنابراین داشتن مهندسان کامپیوتر بسیار مهم است. مهندسان کامپیوتر کسانی هستند که با نوآوری زندگی روزانه ی ما را آسان کرده اند. زمانی که چنین زمینه ی خلاقانه وجود دارد ، مطالعه مهندسی کامپیوتر به شما کمک می کند تا افق خلاقیت تان را گسترش دهید و راه حل هایی را برای مشکلاتی ارائه کنید که مردم هنوز به آن فکر نکرده اند. عالی ست!

 

رضایت شغلی عالی

درست است! پول تنها پاداش برای کار در علوم کامپیوتر یا فناوری اطلاعات نیست. این بخش دارای بالاترین میزان رضایت شغلی در سراسر جهان است. مطالعه اخیر در انگلستان نشان داد که رضایت شغلی در فناوری اطلاعات دو برابر میانگین کشوری در سایر بخش های کاری است. دو دلیل عمده آزادی شغلی آن ها و انعطاف پذیری کاری است که در اختیار مهندسان کامپیوتر قرار می گیرد.

 

فرصت هایی برای خلاقیت و نوآوری واقعی

مهندسی کامپیوتر چیزی فراتر از برنامه نویسی است. این رشته ی جالب در مورد اختراع و ایجاد راه حل است. مهندس کامپیوتر هنرمندی است که بوم آن می تواند صفحه نمایش تلفن هوشمند یا رایانه شخصی باشد و رنگ ها و قلموهای آن زبان برنامه نویسی و محیط توسعه است. آیا اکنون می توانید دنیایی را بدون اینستاگرام ، اسنپ چت ، فیس بوک یا توییتر تصور کنید؟ همه این ها توسط برخی از دانشجویان کالج ایجاد شده است ، و شما می دانید چه کسی. با داشتن مدرک مهندسی کامپیوتر هیچ محدودیتی برای بروز خلاقیت شما وجود ندارد.

 

فرصت های نامحدود آینده

این درست است که مهندسان کامپیوتر در 20 سال آینده وضعیت اینترنت را برای همیشه تغییر خواهند داد. توسعه اینترنت اشیاء به مهارت های تخصصی و تخصص محاسبات نیاز دارد. تا سال 2030 ، بسیاری از اقلام روزمره ، لوازم و وسایل نقلیه آنلاین خواهند بود که تعداد آن ها بسیار بیشتر از جمعیت زمین خواهد بود. و البته ، ساختن این شبکه از دستگاه ها به اندازه کافی قوی و انعطاف پذیر ، برای مهندسان رایانه کنونی و آینده چالشی بزرگ خواهد بود. وابستگی مردم به رایانه ها و دستگاه ها آنقدر افزایش می یابد که مهندسان کامپیوتر کارهای زیادی برای انجام خواهند داشت. شگفت انگیز است!

بنابراین ، اگر به دنبال تحصیل در رشته ی مهندسی کامپیوتر در کشور انگلستان هستید ، تصمیم درستی را می گیرید. آینده در انتظار مهندسان مبتکری مانند شما است که می توانند جهان را متحول کرده و کارهای مختلف را برای مردم آسان تر کنند. زمانی فرا می رسد که همه چیز دیجیتالی می شود و همه چیز به راحتی امکان پذیر خواهد بود و مهندسان کامپیوتر مانند شما این امکان را فراهم خواهند کرد.

 

تحصیل در رشته ی مهندسی کامپیوتر در انگلستان

 

انتخاب های خوب از دانشگاه های انگلستان در زمینه مهندسی کامپیوتر

دانشگاه آکسفورد دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد بسیار معتبری در علوم کامپیوتر ارائه می دهد. دوره های ترکیبی به عنوان ترکیبی از علوم کامپیوتر و فلسفه و علوم کامپیوتر و ریاضیات. کارشناسی ارشد علوم کامپیوتر یکی از محبوب ترین دوره هایی است که توسط این گروه ارائه می شود. کارشناسی ارشد علوم کامپیوتر برای فارغ التحصیلان علوم کامپیوتر و همچنین فارغ التحصیلان سایر رشته های حسابداری است که دارای آموزش یا تجربه در برنامه نویسی بوده یا به طور حرفه ای در صنعت مرتبط استخدام شده اند.

دانشگاه کمبریج برجسته ترین برنامه سه ساله کارشناسی علوم کامپیوتر را ارائه می دهد. دانشجویان می توانند یک سال دیگر تحصیلات تلفیقی را انتخاب کرده و مدرک کارشناسی ارشد مهندسی را کسب کنند. دو انجمن محاسباتی حرفه ای در انگلستان ، انجمن کامپیوتر بریتانیا هر دو از ابتدای آن مدرک علوم کامپیوتر را تأیید کرده اند (BCS) و موسسه مهندسی و فناوری (IET) ،…

در سال های اخیر ، کالج امپریال لندن به طور پیوسته به عنوان یکی از بهترین موسسات آموزش عالی در انگلستان ظاهر شده است.

این کالج یک دوره سه ساله محبوب کارشناسی را ارائه می دهد. این دوره ترکیبی از واحد های اجباری و اختیاری است و پایه ای محکم در دنیای جادویی مهندسی کامپیوتر ارائه می دهد. دوره های چهار ساله کارشناسی ارشد مهندسی نیز در محاسبات ارائه می شود که شما در زمینه های مهندسی نرم افزار ، هوش مصنوعی ، طراحی بازی ، مدیریت محاسباتی و موارد دیگر تخصص کافی را به دست می آورید. این کالج برخی از جدیدترین و هیجان انگیزترین دوره های مهندسی کامپیوتر در انگلستان را ارائه می دهد.

دانشگاه ادینبورگ دائما در بین 20 دانشگاه برتر جهان رتبه بندی شده است. دانشکده انفورماتیک در دانشگاه ادینبورگ مدارک مورد علاقه کارشناسی در علوم کامپیوتر و کارشناسی در مهندسی کامپیوتر را ارایه می دهد. دوره های کارشناسی به همان اندازه محبوب در رشته های اصلی هوش مصنوعی ، علوم شناختی و علوم کامپیوتر ارائه می شود. کارشناسی ارشد انفورماتیک  نیز در حال محبوب شدن است.

دانشگاه منچستر لیستی جامع از دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد علوم و مهندسی در علوم کامپیوتر و موضوعات مرتبط ارائه می دهد. هوش مصنوعی ، مهندسی نرم افزار ، مهندسی سیستم های رایانه ای ، کامپیوتر و مدیریت کسب و کار ، علوم کامپیوتر و تعامل انسانی تنها برخی از گزینه های محبوب ارائه شده است.