طبق رنکینگ سایت topuniversities.com دانشگاه های سوئد دارای جایگاه جهانی قابل قبولی می باشند.

چارت بهترین دانشگاه های سوئد بر اساس رنکینگ

دانشگاه رنکینگ جهانی
Lund University ۷۸
KTH Royal Institute of Technology ۹۸
Uppsala University ۱۱۲
Chalmers University of Technology ۱۳۳
Stockholm University ۱۹۵
University of Gothenburg ۲۸۳
Linköping University ۲۸۷

 

KTH logotype

دانشگاه KTH سوئد

KTH Royal Institute of Technology

 

موسسه سلتنطی فناوری کی تی اچ در شهر استکهلم قرار دارد. در سال 1827 به عنوان اولین دانشگاه صنعتی سوئد تاسیس شد. این دانشگاه به همراه دانشگاه دی تی یو در شهر کپنهاگ دانمارک، دانشگاه ان تی ان یو در شهر تروندهایم نروژ و دانشگاه چالمرز در شهر گوتنبرگ سوئد به عنوان بزرگ‌ترین دانشگاه‌ فنی اسکاندیناوی شناخته می‌شوند.

شعار این دانشگاه علم و هنر است.

دانشگاه کی تی اچ در سوئد از برترین دانشگاه های سوئد

از سال ۲۰۰۵ این دانشگاه به ۹ گروه تقسیم شده که هر کدام شامل چندین بخش می‌باشند.

۱. گروه معماری

۲. گروه بیو تکنولوژی

۳. گروه علوم کامپیوتر و ارتباطات

۴. گروه مهندسی برق

۵. گروه مدیریت و مهندسی صنایع

۶. گروه تکنولوژی ارتباطات و فناوری

۷. گروه مهندسی و علوم شیمی

۸. گروه تکنولوژی و سلامت

۹. گروه علوم مهندسی

ساختمان اصلی دانشگاه در استرمالم قرار دارد. با اینکه این ساختمان بسیار بزرگ است اما با گذشت زمان و رشد علمی دانشگاه، با پردیس های مختلفی در منطقه های مجاور از جمله: کیستا، فلمینگزبرگ، هانینگه و سودلتیا گسترش یافت.

دانشگاه صنعتی در سوئد

دانشگاه سلطنتی در سوئد

بعد از جنگ جهانی دوم که آمریکا، اسلحه های هسته ای خودش را به رخ دنیا کشید، رهبر ارتش سوئد به این نتیجه رسید که کشورش نیز به این سلاح برای دفاع از خودش احتیاج دارد. وی ماموریتی را به دانشمندان این دانشگاه واگذار کرد تا با تحقیق و پژوهش “با نوترون چیزی بسازند” تا در مقابل حملات هسته ای قدرت دفاعی داشته باشند. دانشمندان زیادی از جمله رالف ماکسیمیلیان سیورت با تحقیقات و آزمایشات زیادی موفق به ساخت راکتور هسته ای شدند.

Formal Seal of Chalmers tekniska högskola, Göteborg, Västra Götalands län, Sverige.svg

دانشگاه فناوری چالمرز سوئد

Chalmers University of Technology

دانشگاه فناوری چالمرز دانشگاه فنی خصوصی، در جنوب غربی کشور سوئد در شهر بندری گوتنبرگ و یکی از بهترین دانشگاه های سوئد است که کار آن بر تحقیقات و تحصیل در رشته‌های فنی مهندسی، علوم پایه و معماری بنا نهاده شده‌است و از معتبرترین دانشگاه‌های فنی اروپا به شمار می‌رود. حدود ۴۰ درصد مهندسین سوئدی دانش آموخته این دانشگاه هستند.

این دانشگاه در سال ۱۸۲۹ به کمک پول اهدا شده از طرف ویلیام چالمرز تأسیس شد. چالمرز تا سال 1937 به عنوان یک دانشگاه خصوصی اداره می‌ شد و بعد از آن تا سال 1994 به دولت واگذار شد و مجدداً از این سال تا امروز به عنوان یک دانشگاه خصوصی اداره می‌گردد.

این دانشگاه در حال حاضر دارای حدود 11000 دانشجو است که حدود 40 درصد آنها در مقطع فوق لیسانس، غیر سوئدی هستند. از سال 2007 تمام رشته‌های مقطع فوق لیسانس (که بالغ بر 50 رشته می‌باشد) به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند.

دانشگاه چالمرز در کشور سوئد یکی از بهترین دانشگاه های سوئد

دانشگاه چالمرز کشور سوئد یکی از بهتنرین دانشگاه های سوئد

از ژانویه سال 2005 دانشگاه به دپارتمان های زیر تقسیم شد:

 1. تکنولوژی اطلاعات کاربردی
 2. مکانیک کاربردی
 3. فیزیک کاربردی
 4. معماری
 5. مهندسی شیمی و بیولوژی
 6. مهندسی عمران و محیط زیست
 7. علوم کامپیوتر و مهندسی کامپیوتر
 8. انرژی و محیط
 9. فیزیک پایه
 10. تکنولوژی مواد و ساخت
 11. علوم ریاضی
 12. میکرو تکنولوژی و علوم نانو
 13. توسعه محصول و سخت
 14. علوم رادیویی و فضایی
 15. تکنولوژی کشتی رانی و دریا نوردی
 16. سیگنال و سیستم
 17. مدیریت فناوری و اقتصاد

بیشتر بخوانید: مزایای تحصیل در سوئد

دانشگاه چالمرز در کشور سوئد یکی از بهترین دانشگاه های سوئد

دانشگاه چالمرز در کشور سوئد یکی از بهترین دانشگاه های سوئد

بیشتر بخوانید: مزایای تحصیل در سوئد

File:Formal Seal of Stockholm University, Stockholm, Sverige.svg

دانشگاه استکهلم سوئد

Stockholm University

دانشگاه استکهلم دانشگاهی دولتی در شهر استکهلم سوئد است. این دانشگاه بیش از 27500 دانشجو در چهار دانشکده دارد و یکی از بزرگترین دانشگاههای اسکاندیناوی و بهترین دانشگاه های سوئد است.

این موسسه به کرات به عنوان یکی از ۱۰۰ دانشگاه برتر در جهان شناخته شده‌است. عنوان دانشگاه در سال ۱۹۶۰ به این موسسه اعطا شد و بنابراین چهارمین دانشگاه قدیمی سوئد محسوب می‌شود.

دانشگاه استکهلم در پایتخت کشور سوئد قرار گرفته و حوزه مرکزی برای آموزش تحصیلات عالی تکمیلی و پژوهشی در رشته‌های حقوق، علوم طبیعی، علوم اجتماعی، و کانونی برای ایفای نقش پژوهشگران بین‌المللی است.

یکی از بهترین دانشگاه های سوئد

دانشگاه استکلهم یکی از بزرگترین دانشگاه‌های سوئد و یکی از بزرگترین کارفرماها در پایتخت کشور است. مردم بسیاری از ملیت‌های گوناگون، با تماس در سراسر جهان در آفرینش جوی بین‌المللی در دانشگاه استکهلم کمک می‌کنند. کلاس‌های دانشگاه استکهلم از تجهیزات کامل برخوردار است.

بهترین دانشگاه های سوئد

سالن‌های سخنرانی و سالن اجتماعات «مّگنا» نام سالن کنفرانس دانشگاه است که مجهز به دستگاه‌های مدرن ترجمه همزمان است از این رو سالنی است که سخنرانی‌های برندگان جوایز نوبل در آن برگزار می‌گردد.

بیشتر بخوانید: تحصیل کارشناسی ارشد در سوئد

بهترین دانشگاه های سوئد

دانشگاه استکهلم به عنوان یکی از بهترین دانشگاه های سوئد برای خدمتگزاران دولتی و حکومتی در سراسر دنیا که در زمینه‌های مختلف مشغول به کارند، براساس نیازهای ویژهٔ حرفه‌ای در رشته‌های دلخواه و مورد نیاز شان آموزش عالی می‌دهد.

این آموزش ها طبق سفارش و مشخصات درخواست شده در دوره‌های مختلف مدیریت رهبری و زمامداری اجرا می شود.

سیستم دست و دل باز رفاه اجتماعی در سوئد و چگونگی برپا نگاه داری گسترده محیط زیست کشور پی در پی به عنوان الگوی بین‌المللی نشان داده شده‌است.

بیشتر بخوانید: مزایای تحصیل و زندگی در سوئد

سوئد بخاطر داشتن مدیریت رهبری و اجرائی و اداری ثمربخش و بازخورد شهرت دارد. خدمات و ایده‌های صادراتی خود را برای بهبود کشورهای مختلف آموزش داده است.

دانشگاه استکهلم می‌تواند به دانش پژوهان خارجی که در بخش‌های دولتی کار می‌کنند با مشخصات سفارش شده که ویژه شغلی آنها است خدمات آموزشی گسترده‌ای را عرضه کند. چراکه بر اساس این مشخصات است که سوئد در دنیا پر آوازه‌ است.

دانشگاه استکهلم برای ارائه چنین خدمات آموزش عالی تکمیلی جایگاه یگانه‌ای را داراست. ساختمان مدرن دانشگاه در محیط سر سبز و پر دشتی قرار گرفته‌است که اولین پارک طبیعی و ملی دنیا است که در داخل پایتخت کشور قرار دارد.

بهترین دانشگاه های سوئد

دانش پژوهان از اینکه هم به ملی ترین نهادهای آموزشی ـ اجرائی وابسته به کشور دسترسی دارند خوشحالند. همچنین از این که زندگی آنها به فرهنگ غنی در پایتخت کشور نزدیک بوده آمیخته از لذت است. چراکه برای رسیدن به مرکز استکهلم تنها ده دقیقه فاصله زمانی است.

دانشگاه استکهلم بیش از هفتاد دانشکده را در خود جای داده که در بسیاری از آنها دوره‌های آموزشی به زبان انگلیسی برگزار می‌شود و دانشجویان بین‌المللی بسیاری در آنها به تحصیل مشغولند. با اینهمه بیشتر دوره‌های آموزشی با این ویژگی شامل کارشناسی ارشد و دکترا می‌شوند و بیشتر دوره‌های لیسانس در دانشکده‌های مختلف دانشگاه استکهلم به زبان سوئدی در جریان هستند.

بیشتر بخوانید: تحصیل در رشته پرستاری در سوئد

منطقه‌ای که محوطه اصلی دانشگاه استکهلم در آن واقع شده و شامل بیشتر دانشکده‌های آن نیز می‌شود به کمپس فرسکاتی معروف است. در طول ۲۰۰ سال گذشته به منظور فعالیت‌های علمی و تحقیقاتی و آموزشی مورد استفاده قرار گرفته است. اما پیش از آن یک منطقه متعلق به خاندان سلطنتی بوده و تا سال‌ها از آن به عنوان پارک تفریح پادشاه استفاده شده‌ است.

نام فرسکاتی نیز از زمانی به این منطقه داده شد که شاه گوستاو سوم در سفر خود به ایتالیا از شهری به همین نام بازدید کرد. بعد از آن بود که نامگذاری مکان‌های مختلف در این بخش از استکهلم به زبان ایتالیایی کمی مرسوم شد.

دانشکده علوم کامپیوتر و سیستم‌های دانشگاه استکهلم در Kista واقع شده‌است. این دانشکده در سال ۱۹۶۶ تأسیس گردید. یکی از قدیمی ترین دانشکده‌های کامپیوتر در سوئد است. این دپارتمان زیر مجموعه بخش علوم اجتماعی دانشگاه استکهلم است و یکی از پیشروترین مراکز در زمینه علوم کامپیوتر و سیستم‌ها به شمار می‌رود.

۳ تن از اساتید این دانشگاه تاکنون برنده جایزه نوبل بوده‌اند.

بهترین دانشگاه های سوئد

بیشتر بخوانید: ادامه تحصیل در سوئد