دوره زبان سوئد

 

 

ادامه تحصیل در سوئد ‌نیازمند دانش زبان انگلیسی یا سوئدی است. اگر دانش زبان انگلیسی شما برای تحصیل در سوئد کافی نیست، اصلا نگران نباشید. مهاجرت تحصیلی خود را با شرکت در دوره زبان سوئد آغاز کنید. ویزای دانشجویی دریافت کنید و از تمامی مزایای دانشجویی سوئد استفاده کنید و پس از گذراندن این دوره ها به دانشگاه بروید.

نمره آیلتس و تافل لازم برای تحصیل در سوئد

به غیر از رشته های پزشکی و پرستاری، که به زبان سوئدی ارائه می شود، عموم رشته ها در مقطع فوق لیسانس به زبان انگلیسی است. همچنین در مقطع لیسانس تعداد محدودی از رشته های فنی نیز به زبان انگلیسی تدریس می شود. برای شرکت در دوره های فوق لیسانس داشتن مدرک آیلتس آکادمیک ۶.۵ که هر مهارت آن حداقل ۶ باشد و در مقطع لیسانس آیلتس آکادمیک ۶ که هر مهارت آن حداقل ۵.۵ باشد الزامی است.

برای مدارک تافل نمره های ۷۹ تا ۹۳ برای مقطع فوق لیسانس و ۶۰ تا ۷۸ برای مقطع لیسانس مورد نیاز است. از آنجایی که گرفتن این مدارک مشکل می باشد و در بسیاری مواقع مشاهده شده است که حداقل یکی از مهارت ها به حد نصاب نرسیده است، لذا برای حل این مشکل برنامه های متنوعی در نظر گرفته شده است.

شما برای ادامه تحصیل در سوئد می توانید در یکی از این برنامه ها شرکت داشته باشید:

مزایای دوره زبان انگلیسی در سوئد

  1. از دوره های دانشگاهی می باشد و موسسه یا کالج نیست.
  2. هنگامی که در دوره های زبان انگلیسی در حال تحصیل هستید، دانشجو محسوب می شوید و شرایط ادامه تحصیل بسیار راحت خواهد بود.
  3. ویزای همزمان به خانواده ارائه می شود.
  4. فرزندان متقاضی که بین سنین ۴ تا ۱۷ سال باشند از تحصیل رایگان برخوردار خواهند شد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی جزئیات این دوره به لینک زیر مراجعه کنید.

دوره زبان سوئدی در سوئد

کشور سوئد از جمله ده کشور برتر و مرفه (رتبه رفاه اجتماعی 6) دنیاست که دانشجویان زیادی قصد ادامه تحصیل در این کشور را دارند. اشتغال پزشکان، پرستاران و ماماها و گرایشات آن در سوئد نیاز به دانش زبان سوئدی جهت تحصیل و کار دارند.

علیرغم اینکه سوئدی ها تسلط کامل به زبان انگلیسی دارند اما زبان رسمی این کشور، زبان سوئدی است که تسلط به آن اهمیت زیادی برای زندگی و کار در کشور سوئد دارد.

از این رو برای آن دسته از افرادی که قصد دارند در رشته های پرستاری و مامایی و پزشکی مشغول به کار شوند و یا به تحصیل بپردازند، دوره های زبان سوئدی یک ساله برگزار می شود.

دوره رایگان زبان سوئدی

تحصیل در کشور سوئد تا سال 2011 رایگان بوده است. اما از این سال تا به امروز برای تحصیل در مقاطع و دوره های مختلف پرداخت شهریه الزامی گردیده است. دوره آموزش زبان سوئدی در سوئد نیز از این قانون مستثنی نخواهد بود.

شما می توانید با پرداخت 5000 کرون در دوره های کوتاه مدت در سوئد شرکت کنید. این دوره های زبان سوئدی در سوئد در کنار آموزش برای شرکت کنندگانش بار فرهنگی نیز خواهد داشت. به این معنا که شما در طول این دوره با فرهنگ و رسوم مردم این کشور نیز پیش از ورود به محیط کار خود آشنا خواهید شد.

هزینه‌ دوره زبان سوئدی

دوره آموزش زبان سوئدی در سوئد به مدت یکساله برگزار می شود. هزینه دوره زبان سوئدی در سوئد برابر با 99000 هزار کرون سوئد یا 9900 یورو است. در پایان این دوره یکساله شما مدرک C1 دریافت خواهید کرد.

اقامت سوئد از طریق دوره زبان سوئدی

علیرغم افکار عموم چیزی با عنوان ویزای زبان وجود ندارد. با شرکت در دوره آموزش زبان سوئدی در سوئد، پزشکان و پرستاران و ماماها یک ویزای موقت از نوع ویزای متفرقه (Other type of visa) دریافت می کنند. این ویزا به مدت 6 تا یکسال بسته به زمان صدور ویزا اعتبار دارد.

پس از اتمام دوره این گروه می توانند وارد بازار کار شوند و با قرارداد دائمی کار فول تایم هفته ای ۳۶ الی ۳۸ ساعت کار در سه شیفت کار می کنند و شامل ۲۵ روز در سال مرخصی با حقوق هستند. به طور میانگین حقوق این قشر از ۲۰ هزار تا 35 هزار کرون بسته به تجربه ی کاری شخص می باشد. بعد از 4 سال کار در سوئد پزشکان و پرستاران و ماماها می توانند برای اقامت دائم سوئد اقدام کنند.

از مزایای این دوره می توانید در لینک زیر بیشتر بخوانید: