دوره زبان در سوئد

دوره زبان در سوئد

دوره زبان در سوئد

ادامه ی تحصیل در سوئد ملزم به داشتن مدارک آیلتس حداقل ۶/۵ و یا تافل ۸۵ می باشد. اخذ این مدارک در ایران مشکل می باشد. لذا در حال حاضر این امکان وجود دارد که متقاضی جهت گرفتن ویزای سوئد با اخذ پذیرش در دوره زبان سوئد (دوره های زبان انگلیسی) ویزای تحصیلی (ویزای دانشجویی-ویزای سوئد ) در سوئد را دریافت می کند. پس از آن می تواند جهت ادامه ی تحصیل در مقاطع بالاتر و یا اخذ اقامت اروپا اقدام کند.

چنانچه متقاضی از سطح زبانی خوبی برخوردار باشد حتی این امکان نیز فراهم گردیده که پس از انجام مصاحبه، مستقیم و بدون ارائه مدرک زبان در مقاطع لیسانس یا فوق لیسانس ادامه تحصیل دهد و ویزای سوئد را دریافت نماید.

شرایط و مدارک لازم

برای تحصیل در کشور سوئد نیاز به مدرک آیلتس آکادمیک ۶.۵ است اما با توجه به اینکه موسسه ی Eustudy نمایندگی دانشگاه های سوئد را دارد شما می توانید بدون مدرک زبان و با گذراندن دوره زبان در سوئد به مدت ۶ ماه در دانشگاه های سوئد پذیرش بگیرید و سپس ادامه تحصیل دهید. هزینه ی دوره زبان در سوئد به مدت ۶ ماه  ۴۲۵۰۰ کرون سوئد تا ۴۶۰۰۰ کرون سوئد بسته به نوع دانشگاه انتخابی می باشد.

دوره زبان در سوئد در دانشگاه ها برگزار می گردد و این دوره، دوره ی دانشگاهی می باشد که شامل ۳۰ واحد دانشگاهی است. پس ویزای آن از نوع تحصیلی است و تمام شرایط تحصیلی را شامل می شود. از جمله ویزای همزمان همراه و تحصیل رایگان برای فرزندان زیر ۱۸ سال را می توان نام برد.

امکان تمدید این ویزا برای ترم دوم نیز مقدور است و می توانید تا یکسال این دوره را ادامه دهید.

دوره زبان در سوئد راهی میانبر برای کسانی است که تمایل به ادامه تحصیل یا زندگی در کشور سوئد دارند و زمان برای گرفتن نمره ی مورد نظر آیلتس را ندارند.

لازم به ذکر است شانس بالاتری برای دریافت بورسیه ی تحصیلی سوئد پس از گذراندن دوره ی زبان در سوئد خواهید داشت.

تحصیل در مقطع دکتری از مزایای تحصیل در کشور سوئد محسوب می شود. این مقطع رایگان بوده، شغل محسوب می گردد و دارای حقوق است. به همین منظور پس از اتمام دوره ی دکتری اقامت دانشجویی تبدیل به اقامت دائم می شود. البته گرفتن پذیرش در مقطع دکتری بطور مستقیم از سال ۲۰۱۵ دیگر امکان پذیر نیست و باید برای ارشد مجدد اقدام شود.

کشورهای اسکاندیناوی مانند سوئد براساس شایستگی و توانایی دانشجو به فرد اهمیت و مزایا می دهد.

 

در ادامه می توانید چند ویدیو از مصاحبه با دانشجویان دوره زبان در سوئد که به وسیله Eustudy در این دوره ها پذیرش گرفته اند را ببینید: