دوره زبان انگلیسی در سوئد

دوره زبان انگلیسی در سوئد به دلیل آنکه جزو تحصیلات دانشگاهی قرار میگیرد و دانشجو ویزای تحصیلی دریافت میکند، برای اکثر متقاضیان تحصیل در اروپا در زمانی که سطح زبان انگلیسیشان برای ادامه تحصیل کافی نیست، فرصت بسیار خوبی از میان دوره های زبان انگلیسی در اروپا به شمار میرود. مهاجرت به سوئد از طریق آموزش زبان انگلیسی از زیرمجموعه های ادامه تحصیل در سوئد میباشد.

چرا دوره زبان انگلیسی در سوئد؟

ادامه تحصیل در سوئد مستلزم داشتن مدرک زبان می باشد. به غیر از رشته های پزشکی و پرستاری، عموم رشته ها در مقطع فوق لیسانس به زبان انگلیسی ارائه می گردد. همچنین تحصیل در سوئد در مقطع لیسانس به اینگونه است که تعداد محدودی از رشته های فنی نیز به زبان انگلیسی تدریس می شود. در نتیجه شما میتوانید به راحتی با ایلتس 6.5 یا شرکت در دوره زبان انگلیسی در سوئد شروع به تحصیل نمایید.

شرایط تحصیل در سوئد 2019

برای شرکت در دوره های کارشناسی ارشد و  داشتن مدرک آیلتس آکادمیک 6.5 که هر مهارت آن حداقل 6 باشد و در مقطع کارشناسی آیلتس آکادمیک 6 که هر مهارت آن حداقل 5.5 باشد الزامی است. برای مدارک تافل نمره های 79 تا 93 برای مقطع فوق لیسانس و 60 تا 78 برای مقطع لیسانس مورد نیاز است.

تحصیل بدون مدرک زبان در سوئد

از آنجایی که گرفتن این مدارک مشکل می باشد و در بسیاری مواقع مشاهده شده است که حداقل یکی از مهارت ها به حد نصاب نرسیده است، لذا امکان اخذ پذیرش در دوره زبان انگلیسی در سوئد فراهم گردیده است. در واقع این کورس زبان راه حل تحصیل در سوئد بدون مدرک زبان است.

با توجه به اینکه این دوره های زبان در دانشگاه های سوئد به زبان انگلیسی برگزار می شود، دانشجو باید دارای سطح زبانی روزمره مورد قبولی باشد. از طرفی سفارت کشور سوئد جهت تایید صدور ویزای زبان باید مصاحبه ای با دانشجو داشته باشد که این مصاحبه به زبان انگلیسی انجام می شود.

طی دوره های قبلی این امکان از طریق موسسه Eustudy فراهم گردیده بود که در صورت دارا بودن حداقل مدرک لیسانس، دانشجو بدون ارائه ی مدرک آیلتس موفق به اخذ پذیرش دوره های زبان انگلیسی شود. اما با تغییرات صورت گرفته در رویکرد دانشگاه ها در کشور سوئد از ژانویه 2020 برای پذیرش در این دوره ها ارائه مدرک آیلتس آکادمیک 5.5 که هر مهارت آن حداقل 5 باشد الزامی گردیده است. البته لازم به ذکر است که غیر از مدرک آیلتس، مدارک تافل و PTE نیز قابل قبول است.

جدول نمرات معادل آیلتس، تافل و PTE

PTE A TOEFL IELTS
65 _ 72 94 _101 7
59 _ 64 79 _ 93 6.5
51 _ 58 60 _ 78 6
43 _ 50 46 _ 59 5.5

دوره زبان انگلیسی در سوئد

دوره ی زبان در دانشگاه های برتر سوئد

از مزایای این دوره به موارد زیر می توان اشاره نمود:

 1. این دوره از دوره های دانشگاهی می باشد و موسسه یا کالج نیست.
 2. هنگامی که در دوره ی زبان انگلیسی در حال تحصیل هستید، دانشجو محسوب می شوید و ویزای تحصیلی دارید در نتیجه شرایط ادامه تحصیل بسیار راحت خواهد بود.
 3. ویزای همزمان به خانواده ارائه می شود.
 4. فرزندان متقاضی که بین سنین 4 تا 17 سال باشند از تحصیل رایگان برخوردار خواهند شد.

و مزایای بسیار دیگری که در این مقوله نمی گنجد.

از مزایایی که شامل حال دانشجویان مجرد می شود این است که این دانشجویان علاوه بر دوره زبان انگلیسی در سوئد، می توانند برای دوره ی زبان انگلیسی در هلند نیز اقدام نمایند که شرط پذیرش آن داشتن مدرک لیسانس و نمره 5 آیلتس آکادمیک می باشد. با این نمره دانشجو می بایست یک سال دوره ی زبان انگلیسی را در هلند طی کند. اگر این نمره 5.5 باشد این دوره تنها در یک ترم به پایان خواهد رسید.

شرایط دوره زبان انگلیسی در سوئد

دوره زبان انگلیسی در سوئد

 • هزینه ی دوره زبان در سوئد به مدت 6 ماه  50000 کرون سوئد بسته به نوع دانشگاه انتخابی می باشد.
 • دوره زبان در سوئد در دانشگاه ها برگزار می گردد و این دوره، دوره ی دانشگاهی می باشد که شامل 30 واحد دانشگاهی است. پس ویزای دوره زبان انگلیسی در سوئد از نوع تحصیلی است و تمام شرایط تحصیلی را شامل می شود. از جمله ویزای همزمان همراه و تحصیل رایگان برای فرزندان زیر 18 سال را می توان نام برد.
 • امکان تمدید این ویزا برای اقامت تحصیلی در ترم دوم نیز مقدور است و می توانید تا یکسال این دوره را ادامه دهید.
 • لازم به ذکر است شانس بالاتری برای موفقیت در شرایط بورسیه ی تحصیلی سوئد پس از گذراندن دوره زبان انگلیسی در سوئد خواهید داشت.
 • تحصیل در مقطع دکتری از مزایای تحصیل در کشور سوئد محسوب می شود. این مقطع رایگان بوده و برای گروهی از پذیرفته شدگان شغل محسوب می گردد و دارای حقوق است. به همین منظور پس از اتمام دوره ی دکتری اقامت سوئد شما تبدیل به اقامت دائم می شود. البته گرفتن پذیرش در مقطع دکتری بطور مستقیم از سال ۲۰۱۵ بسار سخت تر شده است و بهتر است برای ارشد مجدد اقدام شود.
 • کشورهای اسکاندیناوی مانند سوئد براساس شایستگی و توانایی دانشجو به فرد اهمیت و مزایا می دهد. زندگی در سوئد به عنوان یک دانشجو مانند زندگی در سوئد مثل یک شهروند است و شما از تمامی حقوق شهروندی برخوردار خواهید بود.
 • برای رشته هایی مثل پزشکی و پرستاری و سایر رشته هایی که نیاز به زبان سوئدی دارند نیز این امکان فراهم شده است که دانشجو برای دوره های زبان سوئدی اقدام کند. پس از پذیرش و گذراندن این دوره ها، امکان ادامه تحصیل و کار فراهم گردیده است.

در ادامه می توانید چند ویدیو از مصاحبه با دانشجویان دوره زبان در سوئد که به وسیله Eustudy در این دوره ها پذیرش گرفته اند را ببینید: