مزایای تحصیل در سوئد

مزایای تحصیل در کشور سوئد

کشور سوئد یکی از کشورهای حوزه ی اسکاندیناوی ست که از نظر رفاه اجتماعی و سطح کیفیت تحصیلی جز 10 کشور برتر دنیاست. از جمله مزایای تحصیل در کشور سوئد ورود همراه دانشجو (همسر و فرزند) بصورت همزمان می باشد. کشور سوئد از جمله کشورهای مناسب برای خانواده هاست.

لیست مزایای تحصیل در کشور سوئد برای خانواده

 • صدور ویزا همزمان برای همراه دانشجو

  عموما در کشورهای اروپایی صدور ویزا برای همراهان بین یک تا سه ماه به طول می انجامد و در برخی موارد مانند آلمان حتی امکان عدم صدور ویزای همراه وجود دارد. اما چنانچه شما موفق به اخذ پذیرش از دانشگاه های سوئد شوید اداره ی مهاجرت سوئد کارت اقامت را برای دانشجو و فرزندان زیر 18 سال و همسر همزمان صادر می گردد و متقاضی و همراهان به اتفاق می توانند وارد کشور سوئد گردند.

بیستر بخوانید: ویزای سوئد

مزایای تحصیل در کشور سوئد

تحصیل در سوئد

اجازه ی کار (هفته ای 20 ساعت) برای دانشجو و همراه وی

در کشورهای اروپایی دانشجو هفته ای 10 الی 20 ساعت اجازه ی کار دارد و همراه اجازه ی کار ندارد.

در کشور سوئد این شرایط فراهم گردیده که هم دانشجو و همراه اجازه کار هفته ای 20 ساعت را دارند.

لازم به توجه است که از نظر قانونی منعی برای کار وجود ندارد ولی در واقعیت برای هر کشوری که اقدام می نمایید چند ماه اول فقط زمانی است که شما با محیط آشنا شوید و در شرایط محیط قرار بگیرید.

 • بیشتر بخوانید: ادامه تحصیل در سوئد
 • امکان ادامه ی تحصیل رایگان در کشور سوئد برای همراه دانشجو

  یکی دیگر از مزایای قابل توجه تحصیل در سوئد امکان تحصیل رایگان برای همسر فردی است که پذیرش در دانشگاه های سوئد را اخذ نموده و چنانچه دانشجو بعد از یک ترم برای ترم دوم هزینه پرداخت نماید همسر دانشجو می تواند از مزایای تحصیل رایگان برخوردار گردد. به عبارتی چنانچه زن و یا شوهر هرکدام هزینه ی دانشگاه را پرداخت نمایند همسر می تواند بعد از یک ترم تا زمانی که نفر اول برای تحصیل هزینه پرداخت نماید از تحصیل رایگان برخوردار گردد و در ترم اول نیز می تواند از مزیت آموزش زبان سوئدی رایگان استفاده نماید.

 • تحصیل رایگان برای فرزندان

  نظام آموزشی سوئد یکی از پیشرفته ترین نظام های آموزشی می باشد و به همین منظور از مزایای تحصیل در کشور سوئد می توان به تحصیل رایگان برای فرزندان زیر 18 سال اشاره نمود و زمانی که دانشجو با فرزندان خود وارد کشور سوئد گردید و پس از مراجعه به شهرداری و ثبت آدرس اقامتی خود می تواند مطابق آرس سکونت به مدارس کشور سوئد معرفی گردد و بین 15 تا 20 روز بعد فرزندان خود را به مدرسه بفرستد.

  از مزایای تحصیل در کشور سوئد برای فرزندان می توان به این نکته اشاره نمود که چنانچه فرزند شما از سطح زبان انگلیسی یا سوئدی خوبی برخوردار نباشد برای تحصیل یک مترجم با فرزند شما در کلاس حضور پیدا می کند و تا زمانی که فرزند شما در سطح مورد قبول زبانی قرار نگیرد از خدمات مترجم بهره مند می گردد.

لازم به توجه است که آموزش زبان مادری هم هفته ای یک روز به صورت رایگان صورت خواهد گفت.

بیستر بخوانید: سیستم آموزشی سوئد

 • برخورداری از بیمه درمانی

  چنانچه دانشجو پذیرش دوره زبان در سوئد را اخذ نماید دارای کارت اقامت 6 ماهه خواهد بود و چون این پذیرش از نوع دانشگاهی است پس دانشجو توسط دانشگاه بیمه شده است و چنانچه پذیرش شما برای مقاطع لیسانس و فوق لیسانس باشد با توجه به اینکه ویزای شما یکساله خواهد بود کل همراهان هم ازخدمات بیمه بهره مند خواهندشد. برخورداری از بیمه درمانی برای فرزندان که در حال تحصیل در سوئد باشند هم مقدور است.

مزایای تحصیل در سوئد:

ادامه تحصیل در سوئد بدون مدرک زبان با گذراندن کورس زبان انگلیسی

از مزایای دیگر تحصیل در کشور سوئد امکان ادامه تحصیل در کشور سوئد بدون مدرک زبان می باشد. برای تحصیل در کشور سوئد نیاز به مدرک آیلتس آکادمیک 6.5 است اما با توجه به اینکه موسسه ی Eustudy نمایندگی دانشگاه های سوئد را دارد شما می توانید بدون مدرک زبان و با گذراندن کورس های زبان 6 ماهه در دانشگاه های سوئد پذیرش بگیرید و سپس ادامه تحصیل دهید. هزینه ی دوره های کورس زبان انگلیسی 6 ماهه  42500 کرون سوئد تا 55000 کرون سوئد بسته به نوع دانشگاه انتخابی می باشد.

لازم به ذکرست شانس بالاتری برای دریافت بورسیه ی تحصیلی پس از گذراندن دوره ی کورس زبان در سوئد خواهید داشت.

مزایای تحصیل در سوئد در مقطع دکترا:

تحصیل در مقطع دکتری از مزایای تحصیل در کشور سوئد محسوب می شود. این مقطع رایگان، شغل و شامل حقوق است. همچنین بعد از اتمام پروسه ی دکتری اقامت دائم می گیرید. البته گرفتن پذیرش در مقطع دکتری بطور مستقیم از سال 2015 دیگر امکان پذیر نیست و باید برای ارشد مجدد اقدام شود.

کشورهای اسکاندیناوی مانند سوئد براساس شایستگی و توانایی دانشجو به فرد اهمیت و مزایا می دهد.