فرصت ویژه مهاجرت پزشکان و مهاجرت پرستاران از طریق اشتغال در سوئد به علت کمبود نیروی پزشکی و پرستاری و مامایی (پیراپزشکی) در سال 2019 فراهم شده است.

کشور سوئدبرای ادامه تحصیل و مهاجرت و اشتغال به ویژه برای کادر درمانی، یکی از کشورهای پرطرفدار است. چراکه مهاجرت پزشکان، پرستاران و ماماها در سوئد امروزه به دلیل کمبود نیروی کار پزشکی در این کشور، بیشتر مورد توجه و استقبال قرار گرفته است. 

اشتغال پزشکان و پرستاران و کادر درمانی

نمونه ویزای دوره زبان سوئدی در سوئد برای کادر درمانی

تحصیل پزشکی در سوئد به زبان انگلیسی بسیار محبوب است اما شما برای کار در کادر درمانی سوئد باید دوره زبان سوئدی را بگذرانید. اگر مایل هستید که در دسته پزشکان سوئد قرار بگیرید، در این مقاله با موضوع کار و مهاجرت پزشکان در سوئد همراه ما باشید.

مهاجرت پرستاران

مهاجرت پزشکان و پرستاران به سوئد

دو عامل اصلی بازارکار خوب برای پرستاری و پزشکی و کادر درمانی در سوئد این است که اولا جمعیت سوئد در حال رشد است و دوم سن جمعیت در کشور سوئد در حال افزایش است. همین دو علت فرصت های شغلی خوبی را برای این صنف به ارمغان می آورد.

همچنین کمبود پزشک عمومی در سوئد نیز به معضل تبدیل شده است و پیش بینی می شود که در سال ۲۰۳۰ درخواست برای مشاغل پزشکی تا ۴۰ درصد نیز افزایش یابد. در نتیجه مهاجرت پزشکان به سوئد بیشتر اتفاق خواهد افتاد. پرستاران نیز این فرصت را خواهند داشت که در سیستم درمانی مدرن و سازماندهی شده کار کنند.

این مساله فرصت بسیار ویژه ای را برای پزشکان عمومی و پزشکان متخصص و کلیه مشاغل زیرگروه پزشکی فراهم می کند. برای اعزام و اشتغال در سوئد، لازم است که برای دوره زبان سوئدی در سوئد اقدام کنید.

با گذراندن 6 ماه تا یک سال از این دوره و با دریافت مدرک C1 زبان سوئدی و با تایید مدارکتان توسط وزارت بهداشت کشور سوئد می توانید مشغول به کار شوید. برای اشتغال البته در نظر داشته باشید که باید مراکز درمانی درخواست نیرو داده باشند تا شما در آن مرکز مشغول به کار شوید.

مهاجرت پزشکان و کادر درمانی

دوره زبان سوئدی در سوئد برای کادر درمانی

کسانی که مدرک پزشکی و پرستاری دارند فرصت دارند بدون داشتن مدرک زبان برای دوره ی زبان سوئدی یکساله در کشور سوئد اقدام کنند. از آنجایی که رشته های پرستاری، مامایی و پزشکی در سوئد نیازمند تسلط به زبان سوئدی است، دولت سوئد برای آن دسته از افرادی که قصد اشتغال در این کشور را دارند، این دوره های زبان سوئدی را در نظر گرفته است.

 

بعد از اتمام دوره زبان سوئدی شما می توانید در مراکز مرتبط با رشته خود مشغول به کار شوید و یا برای ادامه تحصیل خود در رشته های مختلف و مرتبط اقدام کنید. به یاد داشته باشید که ادامه تحصیل در رشته های پزشکی و پیراپزشکی در کشور سوئد به زبان انگلیسی ممکن نیست.

هزینه دوره زبان سوئدی در سوئد

هزینه ی این دوره ی زبان یکساله حدودا 10000 یورو است.

مزایای دوره زبان سوئدی در سوئد

 • ویزای همزمان برای همراهین دانشجو ( همسر و فرزند زیر ۱۸ سال) صادر می شود.
 • همچنین در طول این دوره فرزندان اجازه ادامه تحصیل رایگان خواهند داشت.
 • دوره ی زبان سوئدی یکساله فرصت خوبی برای دانشجو و همراهین وی است که بتوانند همزمان وارد کشور سوئد شوند.

مهاجرت پزشکان

رشته های مورد نیاز کشور سوئد برای کادر درمانی

شرایط پذیرش کادر درمانی سوئد

بعد از اتمام دوره زبان یکساله سوئدی، پزشکان به مدت ۶ ماه و پرستاران به مدت ۳ ماه دوره ی کارآموزی (Premedical) می گذرانند و سپس می توانند به عنوان پزشک و پرستار سوئد وارد بازار کار شوند.

البته پزشکان و پرستارانی که این دوره ها را پشت سر می گذارند، برای کار باید پیشنهاد شغلی از طرف کارفرمای سوئدی دریافت کرده باشند. با توجه به اینکه به مدت یکسال در کشور سوئد حضور دارند و در این مدت با مرکز پزشکی سوئد و بهداشتی در ارتباط خواهند بود لذا امکان پیدا کردن کار در کیس مهاجرت پزشکان به سوئد فوق العاده بالا می باشد. به این صورت که کارفرمای سوئدی با گذاشتن حداقل ۱۰ روز آگهی استخدام در اتحادیه اروپا در مورد جذب نیرو تبلیغ کرده باشد.

مزایای کار در سوئد برای پزشکان و گروه درمانی

 • شما می توانید بعد از گذراندن دوره زبان سوئدی رشته مربوطه خودتان را در دانشگاه های سوئد بیابید و ادامه تحصیل بدهید.
 • شما قادر به ادامه تحصیل به زبان سوئدی و انگلیسی می باشید.
 • شرایط عالی زندگی و کار در سوئد با درآمد خوب و رفاه و امنیت اقتصادی و اجتماعی از مزیت های اصلی اشتغال در این کشور است.
 • کودکان شما تا 18 سالگی می توانند از تحصیلات رایگان این کشور بهره ببرند. کشور سوئد بیشترین و بهترین امکانات را برای کودکان در نظر می گیرد.
 • بعد از 4 سال کار در این کشور می توانید برای اقامت دائم خود اقدام کنید.
 • در سوئد هیچ گونه سلسله مراتب طبقاتی از لحاظ پست و مقام وجود ندارد. در نتیجه این امر باعث می شوند که احترام و موقعیت اجتماعی یکسانی برای پزشکان و پرستاران و سایر گروه درمانی قائل باشند.

مزایای پرستاری در سوئد

پرستاران به طور کلی بین بیماران محبوب هستند و اولین کسانی هستند که در مراکز درمان و بهداشت با بیماران ارتباط نزدیک برقرار می کنند.

از مزیت های مهم پرستاری در سوئد این است که افراد به عنوان یک پرستار اگر به زمینه خاصی (مانند: پزشکی کودکان، آی سی یو و غیره) علاقه مند هستند می توانند با گذراندن برنامه های آموزشی به خصوصی، به عنوان یک متخصص در این زمینه ها مشغول به کار شوند.

همچنین این برنامه های آموزشی این امکان را به پرستاران می دهد که موقیت سرپرستی بخش را داشته باشند، که این مساله باعث افزایش حقوق آنها می شود.

حقوق پرستاران و پزشکان در سوئد

مهاجرت پرستاران کادر درمانی سوئد

حقوق یک پزشک عمومی در سوئد و یا یک پزشک انترن در سوئد ماهانه حدود 44000 کرون است.

پرستاران در سوئد با قرارداد دائمی کار فول تایم هفته ای ۳۶ الی ۳۸ ساعت در سه شیفت کار می کنند و شامل ۲۵ روز در سال مرخصی با حقوق هستند. به طور میانگین درآمد پزشکان سوئد این قشر از ۲۰ هزار تا ۳۰ هزار کرون بسته به تجربه ی کاری شخص می باشد.

شما هم میتوانید به پزشکان و پرستاران ایرانی مقیم سوئد اضافه شوید. برای این کار با ما تماس بگیرید.

در جامعه سوئد شغل پرستاری از موقعیت اجتماعی خوبی برخوردار است. پرستاران و ماما ها ارتباط اولیه با بیماران دارند و تاثیر بالایی در سیستم سلامتی خواهند داشت. لازم به ذکر است که این ارتباط نزدیک و مداوم با بیماران محلی در این کشور اهمیت تسلط به زبان سوئدی را دو چندان می کند.

خدمات پزشکی در سوئد

مراکز بهداشت و درمان در سوئد اکثرا دولتی هستند اما تعدادی مرکز درمانی خصوصی نیز وجود دارد. در ابتدا این مراکز با مالیات های جمع آوری شده توسط شهرداری ها اداره می گشت. این مراکز خدمات درمانی در سوئد به 7 بخش تقسیم می شود:

 1. مراکز درمانی خانه بهداشت
 2. بخش مراقبت های اورژانس
 3. بخش خدمات درمانی روتین
 4. بخش مراقبت از بیماران بستری
 5. بخش مراقبت از بیماران سرپایی
 6. بخش مراقبت های تخصصی
 7. بخش دندانپزشکی

تمامی شهروندان سوئدی یک خط آنلاین برای دسترسی به پرونده ی پزشکی خود دارند. طبق فهرست بهداشت اروپا، کشور سوئد بخاطر سرویس های خدماتی و فناوری های به روز مراقبتی شان، در رتبه دهم اروپا قرار داشتند.

برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.