مهاجرت گفتار درمانگر به سوئد

کشور سوئد از نطر رفاه اجتماعی در سطح 6 جهانی قرار دارند. شهروندان سوئدی جزو شهروندانی در جهان هستند که از کیفیت بالای زندگی برخوردارند. به علت رشد جمعیت منفی مهاجرت گفتار درمانگر به سوئد فرصت مناسبی است چرا که کشور سوئد اهمیت بسیار زیادی به بهداشت و درمان قائل است و این رشد جمعیت منفی از طرفی باعث کمبود نیروی کار در بخش درمانی در سوئد نیز شده است.

مهاجرت گفتار درمانگر به سوئد

برای آن دسته از افرادی که فارغ التحصیل رشته گفتار درمانی هستند و یا به عنوان گفتار درمانگر در حال کار، فرصت ویژه ای فراهم شده است تا به عنوان کادر درمانی به سوئد مهاجرت کنند.

کشور سوئد برای 21 رشته در حوزه بهداشت و درمان درخواست نیروی کار از سراسر دنیا کرده است. رشته گفتار درمانی نیز یکی از رشته های این لیست است. حقوق گفتار درمانگر در کشور سوئد از 30 تا 40 هزار کرون سوئد است. با این حقوق در کشور سوئد می توانید زندگی مناسب و راحتی داشته باشید.

مهاجرت گفتار درمانگر به سوئد

دوره زبان سوئدی در سوئد

مردم سوئد به زبان انگلیسی تسلط کامل دارند، اما زبان محلی و رسمی این کشور سوئدی است. از آنجایی که نیروی درمان با مردم محلی سر و کار خواهد داشت قطعا دانستن زبان سوئدی برای برقراری ارتباط با بیماران برای کادر درمانی ضرورت خواهد داشت.
از این رو اگر قصد دارید به عنوان گفتار درمانگر در کادر درمانی سوئد مشغول به کار شوید لازم است که به زبان سوئدی مسلط باشید.

کشور سوئد دوره های زبان سوئدی در سوئد را برای آن دسته از افرادی که قصد دارند در کادر درمانی سوئد مشغول به کار شوند برگزار می کند.

دوره زبان سوئدی در سوئد به مدت یک سال برگزار می شود که در 6 ماه اول مدرک B1 و در 6 ماه دوم مدرک C1 را باید کسب کنید.

دوره عملی برای گفتار درمانگران در کادر درمانی سوئد

بعد از گذراندن دوره زبان سوئدی، گفتار درمانگر باید دوره عملی یا premedical را نیز در کلینیک ها، درمانگاه یا مراکز مرتبط پشت سر بگذارد. بعد از این دوره های زبان سوئدی و پریمدیکال لازم است لازم است در آزمون هایی که در پایان این دوره ها برگزار می شود شرکت کرده و نمره موردنظر را کسب کند تا بتواند وارد کار شود.

مهاجرت گفتار درمانگر به سوئد

مزایای شرکت در دوره زبان سوئدی در سوئد

 • با شرکت در این دوره ها شما می توانید کارت اقامت دریافت کنید.
 • ویزای همراه به طور همزمان برای خانواده دریافت می کنید.
 • امکان دریافت ویزا برای این موقعیت بسیار بالاست.
 • ویزای مولتی شنگن دریافت خواهید کرد که امکان سفر به کشورهای مختلف خواهید داشت.
 • بعد از اخذ مدرک در این دوره در کنار کار می توانید در دانشگاه های سوئد به ادامه تحصیل بپردازید.
 • همچنین در طول این دوره فرزندان اجازه ادامه تحصیل رایگان خواهند داشت.

مزایای کار در سوئد برای گفتار درمانگر

 • شما می توانید بعد از گذراندن دوره زبان سوئدی رشته مربوطه خودتان را در دانشگاه های سوئد بیابید و ادامه تحصیل بدهید.
 • شما قادر به ادامه تحصیل به زبان سوئدی و انگلیسی می باشید.
 • شرایط عالی زندگی و کار در سوئد با درآمد خوب و رفاه و امنیت اقتصادی و اجتماعی از مزیت های اصلی اشتغال در این کشور است.
 • کودکان شما تا 18 سالگی می توانند از تحصیلات رایگان این کشور بهره ببرند. کشور سوئد بیشترین و بهترین امکانات را برای کودکان در نظر می گیرد.
 • بعد از 4 سال کار در این کشور می توانید برای اقامت دائم خود اقدام کنید.
 • در سوئد هیچ گونه سلسله مراتب طبقاتی از لحاظ پست و مقام وجود ندارد. در نتیجه این امر باعث می شوند که احترام و موقعیت اجتماعی یکسانی برای پزشکان و پرستاران و سایر گروه درمانی قائل باشند.