تحصیل در رشته ی مهندسی برق در انگلستان

 

بسیاری از دانشگاه های انگلستان به دلیل برتری تحصیلی و تخصص خود دارای بالاترین رتبه در جهان هستند. این موسسات همچنین یکی از برترین دانشگاه های مهندسی برق در انگلستان هستند. تحصیل در رشته مهندسی برق بدین معناست که برای موفقیت ، نه تنها در طول تحصیل بلکه در بازار کار ، باید به میزان کافی علاقه مند به این رشته باشید.

مهندسی به عنوان یکی از سخت ترین زمینه های تحصیلی رتبه بندی می شود و به سخت کوشی و تعهد زیادی نیاز دارد. بیشتر کارهایی که در حین تحصیل در رشته مهندسی خواهید داشت ، عملی است. بنابراین ، هنگام انتخاب رشته تحصیلی ، ازعلاقه به کار عملی ، علاقه به تحصیل در رشته مهندسی و همچنین عزم و اراده و تلاش زیادی که برای دریافت مدرک دانشگاهی و آماده شدن برای بازار کار لازم است اطمینان حاصل کنید.

مهندسی برق شاخه ای از مهندسی است که با فناوری برق سروکار دارد. مهندسان این نوع با اجزای مختلف ، دستگاه ها و سیستم هایی که از برق ، الکترونیک و الکترومغناطیس استفاده می کنند ، کار می کنند.

پس از رشته پزشکی تقاضا جهت تحصیل در رشته مهندسی برق در انگلستان بسیار زیاد است. هر ساله دانشجویان زیادی از سراسر دنیا قصد تحصیل رشته مهندسی برق در کشور انگلستان را دارند. کشور انگستان دارای بهترین دانشگاه ها جهت تحصیل مهندسی برق است. مزایای تحصیل مهندسی برق در انگلستان بی شمار است که از جمله آن ها می توان به اعتبار بالای مدرک تحصیلی اخذ شده از این کشور و افزایش فرصت های شغلی درسراسر دنیا پس از فارغ التحصیلی در این رشته اشاره کرد.

توضیحاتی پیرامون تحصیل در رشته ی مهندسی برق

تحصیل مهندسی برق در انگلستان یک زمینه فنی قوی در شاخه های الکترونیک، مهندسی نیرو و پردازش سیگنال و مکاترونیک این رشته مناسب افرادی است که می خواهند در زمینه مهندسی برق، ارتباطات، سیستم های کنترل، رباتیک یا سیستم های حس گر فعالیت کنند. دانشجویان طیف متنوعی از مهارت های نظری و تجربیات عملی را آموزش خواهند دید که می تواند در شرایط دنیای واقعی به آن ها کمک کند. مهندسان برق در زمینه های رایانه ای و ارتباطی، مراقبت های بهداشتی و نظارت بر محیط زیست در حال فعالیت هستند. تحصیل مهندسی برق در انگلستان به دانشجویان این امکان را می دهد تا با اعتماد به نفس در دنیای چالش برانگیز امروز، به عنوان یک طراح در انجام تحقیقات و یا به عنوان مدیر فعالیت کنند. مدت زمان تحصیل در این رشته در کشور انگلستان در مقطع کارشناسی سه ساله و به صورت تمام وقت می باشد.

شرایط تحصیل در رشته ی مهندسی برق در انگلستان

با توجه به این که مهندسی برق از بازار کار خوبی در دنیا برخوردار است ، امروزه دانشجویان زیادی قصد تحصیل در این رشته علی الخصوص در کشور انگلستان را دارند. نرخ بیکاری رشته مهندسی برق در کشور انگلستان بسیار پایین بوده و این رشته در حدود 40 درصد از تولید ناخالص داخلی را به خود اختصاص داده است. گرفتن دو مدرک در این رشته عمدتا رایج است: کارشناسی و کارشناسی ارشد این رشته. مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد این رشته یک الی دو ساله است و شامل گذراندن دوره کارآموزی نیز می شود. ناگفته نماند گذراندن دوران کارآموزی یا اینترن شیپ شانس مشغول به کار شدن در این رشته را افزایش می دهد.

شرایط تحصیل در این رشته می تواند از دانشگاهی به دانشگاه دیگر متفاوت باشد اما به طور کلی ، شرایط پذیرش مهندسی برق در انگلستان به شرح زیر است::

 • حداقل نمره قبولی 36
 • گرفتن نمرات ای در درس های ریاضی و فیزیک

دانشجویانی که از کشورهای غیر انگلیسی زبان خواستار تحصیل مهندسی برق در باید تسلط خود را بر زبان انگلیسی به اثبات برسانند.آزمون های زبان قابل قبول شامل آزمون های زیر می شود:

 • حداقل سطح C یا نمره ی 4 در آزمون GCSA
 • آیلتس6.5
 • تافل 90
 • حداقل نمره ی 85 در آزمون PTE
 • حداقل سطح C در آزمون کمبریج

اگر قبلاً درباره تحصیل مهندسی برق تصمیم گرفته اید ، در زیر لیستی از برترین دانشگاه های مهندسی برق در انگلستان مشاهده می کنید که توسط سایت رتبه بندی دانشگاه های جهان QS ذکر شده اند.

 

دانشگاه کمبریج

تحصیل در رشته مهندسی در دانشگاه کمبریج به این معنی است که شما دانش ، مهارت ها و تجربه مهندسی خود را در بالاترین سطح توسعه می دهید. این دانشگاه به عنوان اولین دانشگاه در انگلستان برای مهندسی برق رتبه بندی شده است . اما نه تنها این دانشگاه فقط مهارت هایی را که برای موفقیت در حرفه آینده خود نیاز دارید ارائه می دهد ، بلکه دانشگاه کمبریج در قسمت اول (سالهای 1 و 2) آموزش گسترده ای در زمینه اصول مهندسی ارائه می دهد و به شما این امکان را می دهد که در مورد موضوعی که می خواهید تخصص داشته باشید ، انتخابی مطمئن و آگاه داشته باشید. علاوه بر این ، قسمت دوم (سالهای 3 و 4) شامل یک آموزش کامل در زمینه ای است که شما برای تخصص انتخاب کرده اید. شما می توانید در یکی از زمینه های زیر در دانشگاه کمبریج تخصص داشته باشید:

مهندسی برق و الکترونیک ، مهندسی هوا و فضا و هوا گرمایی ، مهندسی زیستی مهندسی عمران ، سازه و محیط زیست انرژی ، پایداری و محیط زیست ، علوم برق و اطلاعات ، مهندسی اطلاعات و کامپیوتر، مهندسی مکانیک ابزار دقیق و کنترل

این دوره توسط شورای مهندسی و همچنین توسط تمام موسسات اصلی اعتبار می یابد. این دپارتمان به عنوان یک مرکز تحقیقاتی بین المللی برجسته شناخته می شود و در بین دانشگاه های انگلستان به عنوان یکی از موفق ترین دانشگاه ها رتبه بندی شده است.

 

تحصیل در رشته ی مهندسی برق در انگلستان

 

امپریال کالج لندن

کالج امپریال لندن نیز به دلیل داشتن درجه مهندسی مشهور و دارای رتبه بالا است. این دانشگاه شامل یک جامعه بزرگ دانشگاهی با استعداد ، خلاق و علمی است که این دانشگاه را به یک مقصد تحصیل مهندسی واقعاً عالی و درجه یک تبدیل می کند.

دپارتمان مهندسی برق و الکترونیک در کالج امپریال لندن به شما امکان می دهد خلاقیت خود را در حین استفاده از ریاضیات و فیزیک نشان دهید و به این ترتیب به یک حل کننده کارآمد مسائل تبدیل شوید. از آنجایی پشت بسیاری از ضروریات امروزه یک فناوری وجود دارد که نیاز به مهندسی دارد ، نیاز به فارغ التحصیلان کاربلد در این رشته روزانه افزایش می یابد. دو دوره در زمینه ی این رشته در امپریال کالج لندن وجود دارد:

 • مهندسی برق و الکترونیک
 • مهندسی الکترونیک و اطلاعات

در این دانشگاه ، دوره های این رشته از طریق ترکیبی از سخنرانی ها ، آموزش های شخصی ، گروه های مطالعه ، کارهای عملی و پروژه ها ارائه می شود. شما امکان افزایش دانش خود را از طریق سخنرانی ها خواهید داشت. اما این دانشگاه به کارهای عملی نیز توجه زیادی دارد. بنابراین ، شما می توانید دانش خود را هم بطور نظری و هم عملی نشان دهید.

دانشگاه آکسفورد

مهندسی در آکسفورد دارای رتبه کیفیت بالا در آموزش و همچنین تحقیق است. برای همه شاخه های مهندسی که ارائه می دهد ، بسیار مشهور است. در حالی که این دانشگاه سوابق بسیار خوبی در زمینه همکاری با صنعت دارد و تحقیقاتی که در این دانشگاه انجام شده است به کاربردهای خوبی در دنیای واقعی تبدیل شده است. برنامه مهندسی در دانشگاه آکسفورد یک دوره چهار ساله برای دانشجویان فراهم می کند که منجر به درجه کارشناسی ارشد مهندسی می شود. در طول دو سال اول ، دانشجویان موضوعات مهمی را که همه دانشجویان کارشناسی مهندسی باید بدانند یاد می گیرند.

علاوه بر این ، در طول سالهای سوم و چهارم ، دانشجویان می توانند یک رشته تخصصی را در یکی از شش شاخه مهندسی انتخاب کنند:

 • مهندسی پزشکی
 • مهندسی شیمی
 • مهندسی عمران
 • مهندسی برق
 • مهندسی اطلاعات
 • مهندسی مکانیک

علاوه بر این ، 89 درصد از دانشجویان کارشناسی مهندسی در دانشگاه آکسفورد ، شش ماه پس از فارغ التحصیلی شاغل هستند.

دانشگاه منچستر

دانشگاه منچستر یکی از دانشگاه های برجسته در زمینه ی مهندسی در انگلستان است. این یک موسسه جهانی است که برای تعداد زیادی از دانشجویان بین المللی شناخته می شود و 160 ملیت از جمله دانشجویان این دانشگاه هستند. شهرت این دانشگاه به دلیل آموزش و نوآوری در سراسر جهان وجود دارد. گروه مهندسی در این دانشگاه دوره های زیر را در زمینه مهندسی برق ارائه می دهد:

 • مهندسی برق الکترونیک و مکاترونیک با یک سال بنیاد یک پارچه (در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد)
 • مهندسی برق الکترونیک ( در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد)
 • مهندسی برق الکترونیک با گرایش صنعتی (در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد)

تحقیقات در این دانشگاه در این زمینه در صنعت و جامعه  تاثیرگذار شناخته شده است.

دانشگاه ادینبورگ

این دانشگاه به عنوان یکی از برترین دانشگاه های انگلستان شناخته می شود که تمام برنامه های دانشگاه ادینبورگ توسط موسسه حرفه ای مربوطه تأیید شده است. یکی از دلایلی که باعث می شود دانشگاه ادینبورگ به مقصد خوبی برای مهندسین آینده تبدیل شود این واقعیت است که همه رشته های مهندسی دارای یک هیئت مشاوره صنعتی هستند که این اطمینان حاصل می کند که همه دوره ها نیازهای صنعت امروز را برآورده می کنند. کالج علوم و مهندسی در دانشگاه ادینبورگ دوره های زیر را در زمینه مهندسی برق ارائه می دهد:

 • مهندسی برق و مکانیک (در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد)
 • مهندسی برق الکترونیک ( در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد)

مهندسی در این دانشگاه از طریق پروژه های طراحی و تدریس بین رشته ای از مرزهای مهندسی سنتی عبور می کند. این دانشگاه برای مدت طولانی ای از موفقیت زیادی برخوردار بوده است و فارغ التحصیلان این دانشگاه از مشاغل ارزشمندی دارند.

 

1 تحصیل در رشته ی مهندسی برق در انگلستان

 

 

دانشگاه کالج لندن

تحصیل در رشته مهندسی برق در دانشگاه کالج لندن به این معنی است که شما برای تحقق موفقیت در حرفه خود مهارت های تحلیلی و حل مسئله را کسب خواهید کرد. چالش فکری در این دانشگاه نقش بسزایی در شکل گیری پیشرفت شما به عنوان یک مهندس موفق دارد. دانشگاه کالج لندن دوره های زیر را در زمینه مهندسی برق ارائه می دهد:

 • مهندسی برق الکترونیک ( در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد)

برنامه هایی که در این دانشگاه ارایه می شود توسط موسسه مهندسی و فناوری اعتبارسنجی شده است. مدرک بخشی از برنامه ی مهندسی ست که امکان گسترش افق های موفقیت را از طریق تعاملات و پروژه ها را فراهم می کند. تجهیزات دارای کیفیت بالا در آزمایشگاه های آموزشی نقش مهمی در موفقیت عملی شما دارد.

 

دانشگاه ساوتهمپتون

دوره مهندسی برق در دانشگاه ساوتهمپتون شما را به سمت مشاغل جالب و موفق خواهد برد. شما می توانید فن آوری های تولید ، توزیع و کنترل نیروی الکتریکی ، میکروالکترونیک و محاسبات ، سیستم هایی که الکترونیک و رایانه که با هواپیما ، منابع انرژی تجدیدپذیر و اتومبیل های برقی و غیره در تعامل هستند ، مطالعه کنید. مدارک تحصیلی این دانشگاه عبارتند از:

 • مهندسی برق (در دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد)
 • مهندسی برق الکترونیک (در دومقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد)

وقتی صحبت از ساختار دوره می شود ، بیشتر واحد ها شامل پروژه های آزمایشگاهی یا طراحی هستند. در طول تحصیل ، شما در طراحی و ساخت پروژه ها مشارکت خواهید داشت – به این ترتیب مهارت ها و اعتماد به نفس مورد نیاز خود را در حرفه خود تقویت می کنید.

 

کینگز کالج لندن

کالج کینگ لندن دوره های مهندسی عمومی را ارائه می دهد که تخصص مهندسی را با چند رشته فراتر از دانشگاه مانند تجارت ، کارآفرینی ، پایداری و حقوق مرتبط می کند تا درک بهتری از زمینه های اجتماعی و تجاری مهندسی ایجاد کند. دوره هایی که این دانشگاه ارائه می دهد عبارتند از:

 • مهندسی عمومی (در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد)

در حین تحصیل در مقطع کارشناسی مهندسی عمومی ، می توانید دانش خود را مبتنی بر مهندسی به مدت دو سال کسب کنید.  سال سوم ، می توانید یک زمینه ی تخصصی را برای کسب دانش خاص و مبتنی بر شغل انتخاب کنید.

 

تحصیل در رشته ی مهندسی برق در انگلستان

 

دانشگاه شفیلد

گروه مهندسی الکترونیک و برق در این دانشگاه بیش از یک قرن است که یکی از برترین موسسات مهندسی تحقیقاتی و آموزشی است. دانشجویان این بخش از متخصصان یاد می گیرند و ازارتباطات قوی و سازنده ی دانشگاه با شرکای صنعت بهره مند می شوند. این دوره های مختلفی را در زمینه مهندسی برق ارائه می دهد:

 • مهندسی برق ( در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد)
 • مهندسی برق الکترونیک ( در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد)
 • مهندسی برق الکترونیک با یک سال پایه (در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد)
 • مهندسی برق با یک سال صنعت ( در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد)
 • مهندسی برق الکترونیک با یک سال صنعت ( در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد)
 • مهندسی برق الکترونیک با زبان مدرن ( در مقطع کارشناسی ارشد)

دو سال اول تمام دوره های گروه مهندسی الکترونیک و برق در این دانشگاه یکسان است. به این معنی که می توانید دوره ای را که برای آن ثبت نام کرده اید بعد از دو سال تغییر دهید.

هزینه ی تحصیل در رشته ی مهندسی برق در انگلستان

هزینه ی تحصیل در رشته ی برق در کشور انگلستان از دانشگاهی به دانشگاه دیگر متغیر است. هزینه ی تحصیل این رشته در ده دانشگاه برتر انگلستان به شرح زیر است:

هزینه ی تحصیل در سال به پوند رتبه ی جهانی نام دانشگاه
24069 3 دانشگاه کمبریج
26000 7 دانشگاه امپریال کالج لندن
22515 9 دانشگاه آکسفورد
22515 47 دانشگاه منچستر
22380 50 کالج دانشگاه لندن
21900 73 دانشگاه ادینبورگ
18000 89 دانشگاه بیرمنگام
18910 90 دانشگاه ساوتهمپتون
24450 112 دانشگاه شفیلد
19120 116 دانشگاه ناتینگهام

 

مزایای تحصیل در رشته ی مهندسی برق

مزایای تحصیل مهندسی برق در انگلستان بی شمار است که همین موضوع باعث شده تا هر ساله دانشجویان زیادی ازسراسر دنیا جهت تحصیل در این کشور با یک دیگر به رقابت بپردازند. در این بخش به بررسی برخی از مزایای تحصیل رشته مهندسی برق در کشور انگلستان خواهیم پرداخت.

دانشگاه های شناخته شده بین المللی: مدرک مهندسی اخذ شده از دانشگاه های کشور انگلستان از اعتبار بالایی برخوردار است. تحصیل در دانشگاه هایی همچون دانشگاه آکسفورد و دانشگاه کمبریج می تواند فرصت بی نظیری برای دانشجویان باشد.

آموزش با کیفیت:  بسیاری از کشورها دوست دارند از سیستم آموزشی انگلستان پیروی کنند ؛ زیرا این کشور دارای کیفیت آموزشی بالایی است. دانشگاه های انگلستان به طور منظم توسط سازمان QAA مورد بررسی قرارگیرند.

فرهنگ بی نظیر: تنوع فرهنگی در انگلستان به دانشجویان این فرصت را می دهد تا زندگی در یک محیط چند فرهنگی را تجربه کرده و مهارت های مناسبی را که برای ورود به بازار کار به دست آورند.

کار دانشجویی: دانشجویانی که به تحصیل مهندسی برق در انگلستان مشغولند، این امکان را خواهند داشت تا جهت کاهش هزینه های خود در طول تحصیل به کار دانشجویی بپردازند.

بورسیه تحصیلی و پشتیبانی مالی: بیشتر دانشگاه های کشور انگلستان برنامه های بورسیه و کمک هزینه تحصیلی مبتنی بر شایستگی را جهت تأمین هزینه تحصیل و هزینه های زندگی دانشجویان بین المللی ارائه می دهند.

 

بورسیه ی تحصیلی مهندسی برق در انگلستان

تحصیل مهندسی برق در انگلستان یک فرصت بی نظیر جهت دستیابی به بهترین نوع آموزش عالی در جهان است. با این حال ، بسیاری از دانشجویان بین المللی برای تأمین هزینه های تحصیل و زندگی خود در انگلستان به نوعی کمک مالی نیاز دارند. رقابت جهت اخذ بورسیه تحصیلی در کشور انگلستان بسیار زیاد است و برخی از دانشگاه های این کشور سابقه علمی دانشجویان را در نظر می گیرند. دانشگاه های برتر انگلستان اغلب کمک هزینه های سخاوتمندانه ای را برای دانشجویان بین المللی بر اساس دستاوردهای علمی یا نیازهای مالی آن ها فراهم می کنند. برخی از دانشگاه های ارائه دهنده بورسیه تحصیلی مهندسی برق در انگلستان به شرح زیر می باشند:

 • دانشگاه کمبریج
 • دانشگاه آکسفورد
 • کالج امپریال لندن
 • کالج کینگ لندن
 • دانشگاه کالج لندن

منبع: www.studying-in-uk.org